Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vegas 5.0 opravdu MJPEG neuznava?

Fuzy (6)|28.12.2004 01:27
Ahoj všem, už tady v září něco podobného řešil Jirka, ale s Premierou.

Já při zkoušení Vegas5 na WinXP nemůžu dostat video z DC10 s kodekem od Pinnaclu (který je samozřejmě v systému), načte mi jenom zvuk. DV kodek samozřejmě baští, ale když mám jen analogovou kameru, tak musím grabovat přes DC10.
Ve Vegasu4 pod Win98 mi to běhalo úplně v pohodě. Vegas4 pod WinXP jsem teda ještě nezkusil.

Opravdu chce Sony poslat všechny tyhle "analogáře" do háje :-? , nebo někdo znáte způsob, jak to obejít?

Díky moc, Fuzy.
Pitomec (10211)|28.12.2004 07:52
M-JPEG karty "zhasly" s příchodem W2K a ACPI (sám jsem měl roky AV Mastera 2000 a bohužel taky musel vyletět z PC ven). Když vynecháme rozlišení 768x576 (se kterým většina M-JPEGových karet pracuje a což se neslučuje ani s DV a ani s MPEG-2/DVD - tady je 720x576), tak dnešní doba je výhradně o DV, takže svoji DC10 nahraď např. Canopus AceDVio (jak jsem to udělal já) a budeš mít jednak kvalitní A/D+D/A převodník (s digitalizací do DV formátu) a druhak taky IEEE1394 vstup/výstup (který se nepochybně bude jednou hodit).
Fuzy (6)|28.12.2004 16:33
Tak dík, no tušil jsem, že to tak nějak bude, ale na to moje domácí video mi bude muset hold stačit něco podstatně levnějšího a ne profi Canopus AceDVio. To už si raději koupím novou kameru, beztak ta stará Hi8 už dodělává. :-(
Zatím nejspíš zůstanu u verze 4.0 a bude! :-)