Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

barvy crt

Team (4)|24.4.2009 13:43
Zdravím, u televizoru Daewoo DTH-29G2K-100D se objevil problém s barvami v rozích - ze zelené je modrá, z modré červená apod..
Při snaze o korekci prostřednictvím servisního menu jsem nebyl úspěšný, poradí někdo čím je tento problém způsoben, případně je-li možné ho ostranit, či eliminovat?
IMG_1230.JPG
-=Ice=- (414)|24.4.2009 13:47
zkus ji odmagnetizovat. bud z menu nebo do rána vytahnout ze zdi. mi to taky kdysi udělala CRT po této akci byla zase ok.
MIHI (940)|24.4.2009 13:48
Škoda že ta fotka není širší, nejčastěji to vzniká když máš vedle TV postavené reprobedny (které tam nemají co dělat). Nebo jiné zařízení které produkuje magnetické pole.
jarda50 (1424)|24.4.2009 21:16
To je jasné tahle "kopřivka" je z neodmagnetizované obrazovky. Bohužel doma jsem měl s tím velký problém a musel jsem TV umístit jinak a o 90 stupňů otočit. Zkus TV vypnout vypínačem a po chvíli zapnout. Pokud se po hned zapnutí ozve něco jako krátký brum tak odmagnetovací cívky fungují. Jinak vypnout vytáhnout ze sítě. Bohužel u mne to nepomohlo až to otočení.
Team (4)|27.4.2009 12:28
Skutečně pomohlo odmagnetování, nenapadlo mě že k němu při zapnutí ze stand-by režimu nedochází. Takže závěr zní - vypínat TV síťovým vypínačem a je po problému :-) Děkuji za rady.
dolby digital (413)|27.4.2009 12:46
[QUOTE=Team;224957]Takže závěr zní - vypínat TV síťovým vypínačem a je po problému :-) Děkuji za rady.[/QUOTE]

Tak toto ja tvrdiť nemôžem lebo mne nepomáha ani vypnutie na viac dní ani vytiahnutie zo siete. A prejavuje sa to u mojej TV tak, že mám čistú obrazovku a zrazu sa toto farebné monštrum objaví po bokoch a sa to pomaly zväčšuje asi až na takých 10-15 cm z každej strany a zrazu vypne obraz, zvuk beží a po piatich sekundách nabehne obraz a všetko je O.K. Niekedy to spraví aj viac krát po sebe....došľaka. Niekedy ide bez problému viac hodín. Mám Philips so zabudovanými repro po stranách a aj dolu streďák.
-=Ice=- (414)|27.4.2009 12:52
nemůžou to dělat ty repro? zkus ji dát někam na opravu nebo na záruku pokud ještě to lze.
dolby digital (413)|27.4.2009 13:04
[QUOTE=-=Ice=-;224960]nemůžou to dělat ty repro? zkus ji dát někam na opravu nebo na záruku pokud ještě to lze.[/QUOTE]

Je to 10 ročná TV, podľa všetkého to budú robiť tie repro ako sa tu ostatný vyjadrili, len nechápem že doteraz to išlo bez problému. A hádam aj výrobca vedel čo robí ked to tam dával. Ešte to v tej dobe vyhralo aj eisa titul roka :-).
Ked sa nad tým zamýšľam, ktovie či to nejako neošetril elektronikou a to niečo pokapalo. Ale na repro sú napojené len dva kábliky takže tam nič aj som ich skúšal odpojiť ale s rovnakým výsledkom.O oprave som uvažoval ale ku mne nechce nikto prísť, vyhovárajú sa na testovacie prístroje a ťahať 50 kg bedňu niekam....

Ale teraz ma napadlo, mohli by to robiť aj väčšie bedne ktoré mám po stranách TV vzdialené od nej 90 - 100 cm?
-=Ice=- (414)|27.4.2009 13:14
zkus cvičně, pokud to jde vyhodit ty repra a sub ven uplně a zapnout tu tv jen bez toho zda to bude lepší či nee. pokud máš možnost tahat zvuk do něčeho jiného. je možné že tam vyschly např nějaké kondíky či kdo ví co tam stářím odchází. pak už jen to zavézt do nějaké opravny. :-(
dolby digital (413)|27.4.2009 13:18
[QUOTE=-=Ice=-;224964]zkus cvičně, pokud to jde vyhodit ty repra a sub ven uplně a zapnout tu tv jen bez toho zda to bude lepší či nee. pokud máš možnost tahat zvuk do něčeho jiného. je možné že tam vyschly např nějaké kondíky či kdo ví co tam stářím odchází. pak už jen to zavézt do nějaké opravny. :-([/QUOTE]

Raz to určite vyskúšam len teraz by ma doma umučili zaživa keby som sa do toho pustil :-) :-) :-), poznáš to, ešte rozoberiem toto a ešte tamto a kto mi to teraz poskladá? Skúšal som dať dolu zadný kryt a nešiel mi dolu ako celok ale začalo sa to pohybovať so spodkom a pod. To ked začnem rozoberať tak už len na sučiastky:-)
-=Ice=- (414)|27.4.2009 13:24
si vem sebou digitál a vše si fot podrobně at to pak složíš. není to tak velký problém to rozkrytovat. jsem už kuchl pár starších tv. pokud je to jediná co tam je tak může být problém když nebude zpět na čas daného seriálu.
dolby digital (413)|27.4.2009 13:47
[QUOTE=-=Ice=-;224966]si vem sebou digitál a vše si fot podrobně at to pak složíš. není to tak velký problém to rozkrytovat. jsem už kuchl pár starších tv. pokud je to jediná co tam je tak může být problém když nebude zpět na čas daného seriálu.[/QUOTE]

No ved toto je to najdôležitejšie, stihnúť najbližšie pokračovanie seriálu. A keby len jedného ešte by sa dalo :-)....ja tým ženským niekedy nerozumiem
-=Ice=- (414)|27.4.2009 13:54
já se jim už ani nesnažím rozumět, nemá to cenu. a nikdy se to stejně nepodaří.
emmerityx (210)|27.4.2009 14:51
[QUOTE=-=Ice=-;224964]zkus cvičně, pokud to jde vyhodit ty repra a sub ven uplně a zapnout tu tv jen bez toho zda to bude lepší či nee. pokud máš možnost tahat zvuk do něčeho jiného. je možné že tam vyschly např nějaké kondíky či kdo ví co tam stářím odchází. pak už jen to zavézt do nějaké opravny. :-([/QUOTE]
Většinou je lepší změřit průběh proudu po studeném startu, zda-li proběhne demagnetizace či ne. Většinou šel do kosočtverce pozistor za pár kaček...