Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 11 z 11

Téma: Plazma Panasonic TX-P50X10Y nebo LG 50PQ6000

Nováček
    Registrace
    Apr 2009

Po dlouhém zvažování a pátrání na internetu jsem došel k finálnímu výběru mezi tímto Panasonicem a LG. Podmínky sledování budou : vzdálenost 4 metry, světlá místnost, na straně TV bez odrazů, sledování 80% pozemní digitální vysílání, 20% DVD. BlueRay ani HD satelit zatím neuvažuji. Tyto podmínky (+ rozumná cena) by měli hrát spíše pro HD Ready s velkou úhlopříčku.
    Proč sem tedy píšu když mám jasno ? Chtěl bych radu nebo doporučení skutečného vlastníka jedné z těchto TV nebo prodejce, který tyto TV může odborně porovnat.
    Důležitým momentem - subjektivní dojem - jsem se řídil, ale bohužel pořád je to u mne 50:50.
    Původně jsem byl rozhodnut pro Panasonic, i přes to že nemá USB připojení a audio optický výstup. Ale právě jeho obrazová kvalita mě při porovnávání s LG zklamala (Panasonic – obraz rozmazanější, LG – ostřejší a živější barvy). U obou lze nalézt i MPEG4 a cenově jsou nastejno.
    Ve výsledku je však nejdůležitější kvalita obrazu a to mě nyní kloní spíše na stranu LG i přes to, že je všude udáván Panasonic jako nejlepší. Do budoucna uvažuji ještě o HDD rekordéru stejné značky jako TV (kvůli kompatibilitě propojení a ovládání), proto jsem se původně přikláněl více k Panasonicu, jenž má nejlepší rekordéry. U LG nevím a například se Samsungem nemám vůbec žádné zkušenosti.

Děkuji předem za každý názor.
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád
    Registrace
    Nov 2008

http://www.trustedreviews.com/tvs/re...n-Plasma-TV/p1 - tu je test na 50X10

Ja by som bral Panasonic, už aj kvôli spoľahlivosti
    Naposledy upraveno uživatelem eldorado09: 24-04-2009 v 14:24 Důvod: oprava záznamu

Nováček
    Registrace
    Dec 2008

Řešil jsem to samé akorát ve velikosti 42. Nakonec jsem vzal Panasonic 42X10 pro výborné recenze a doporučení tady na fóru. Měl jsem možnost si s něma v obchodě pohrát a vyzkoušet. LG má větší výbavu a lepší vzhled, ale to nehrálo u mě tu hlavní roli. Tak ti přeju pevnou a šťastnou ruku při rozhodování.

Nováček
    Registrace
    Apr 2009

Po dalším kole výběrů a porovnávání přímo u prodejců, jsem došel k názoru, že Panasonic X10 řady v 50 úhlopříčce má bezkonkurenčně nejhorší obraz ze všech vystavených HD Ready plazem. Mnohem líp vypadá LG PQ6000 a dokonce ještě lepší byly některé Samsungy.
    Za další se mi vůbec nepotvrdilo, že by Full HD byla horší pro standardní vysílání např. DVB-T. Na internetu se dočítám, že pokud není zdroj HD signálu nemá cenu jít do Full HD.
    Nemůžu si pomoci, ale HD Ready plazmy při SD signálu blikají, občas je vidět moiré a třeba u Panasonicu X10 vůbec není bílá barva, je to nějaký odstín šedi a při kompletním ztmavení obrazu tento není vůbec černý, ale svítí (pochybuji že je to nastavením, dělala to každá 50X10). Nyní jsem jednoznačně zrušil úvahy o koupi tohoto Panasonicu. To už je za lepší cenu např. full HD Samsung PS50A557, který měl suprový obraz. Možná by šlo uvažovat o vyšší řadě Panasonic - G10, ale to už bude finančně neúnosné - velká úhlopříčka skoro za 50 tisíc.
    Budu vděčný, pokud se podělíte o vaše postřehy.

Hmm Hmm je offline
    Je tu pořád
    Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od drakodin Zobrazit příspěvek
    Možná by šlo uvažovat o vyšší řadě Panasonic - G10, ale to už bude finančně neúnosné - velká úhlopříčka skoro za 50 tisíc.
    A tohle? http://www.k24.cz/index.php/product/...X-P50G10E.html

Nováček
    Registrace
    Apr 2009

2 Hmm: Díky za tip. Pořád je to víc než jsem si dal původně laťku - což je 25 tisíc.
    Ale ta cena co jsem jinde viděl - cca 46 tisíc, ta vaše už je o 4,5 tisíc méně.
    A to je pozitivní. Stačí vydržet pár týdnů a neodolat zprávám o novinkách v příštím roce
    a telka je doma. Zatím čekám jen tři roky. To bývaly 42´ HD ready (možná i méně) za 60 tisíc.
    Popravdě, kdo rozumný dá za televizi zhruba polovinu měsíčního platu ??? Kvůli tomu co tam dávají ? A ještě v celosvětové hospodářské krizi ?
    Kdyby byly prodejci kompetentní a jednoznačně neprotlačovali vůli zaměstnavatele+sponzora, nemusel by člověk projíždět tyto diskuze.....

911 911 je offline
    Je tu občas
    Registrace
    Apr 2009

2 Hmm: Díky za tip. Pořád je to víc než jsem si dal původně laťku - což je 25 tisíc.
    Ale ta cena co jsem jinde viděl - cca 46 tisíc, ta vaše už je o 4,5 tisíc méně.
    A to je pozitivní. Stačí vydržet pár týdnů a neodolat zprávám o novinkách v příštím roce
    a telka je doma. Zatím čekám jen tři roky. To bývaly 42´ HD ready (možná i méně) za 60 tisíc.
    Popravdě, kdo rozumný dá za televizi zhruba polovinu měsíčního platu ??? Kvůli tomu co tam dávají ? A ještě v celosvětové hospodářské krizi ?
    Kdyby byly prodejci kompetentní a jednoznačně neprotlačovali vůli zaměstnavatele+sponzora, nemusel by člověk projíždět tyto diskuze.....
    Zdary,co řešíš,přidej druhou půlku platu a kup to Géčko,obraz je opravdu BRILANTNÍ.

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

Citace Původně odesláno od 911 Zobrazit příspěvek
    Zdary,co řešíš,přidej druhou půlku platu a kup to Géčko,obraz je opravdu BRILANTNÍ.
    no, obraz je u géčka dobrý ale určitě ne brilantní!!

Hmm Hmm je offline
    Je tu pořád
    Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od kůže Zobrazit příspěvek
    A znáš nějakou velkou placatou TV s brilantním obrazem?

911 911 je offline
    Je tu občas
    Registrace
    Apr 2009

Citace Původně odesláno od kůže Zobrazit příspěvek
    Jo,to víš každej máme jiná měřítka,za ty kačky je pro mě brilantní,klidně se múžeš přijet podívat.V HD je to naprosto bez chyby a dokonce i normální dvb-t jde pěkně.Mám ještě 32" a 42" LCD a tato plasma je proti tomu třída,lepší bude asi jen Kuro,ale pokud není vedle nic lepšího je to prostě brilantní,pokud mi rozumíš jak to myslím.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Nemůžu si pomoci, ale HD Ready plazmy při SD signálu blikají, občas je vidět moiré a třeba u Panasonicu X10 vůbec není bílá barva, je to nějaký odstín šedi a při kompletním ztmavení obrazu tento není vůbec černý, ale svítí (pochybuji že je to nastavením, dělala to každá 50X10).
    Blikani vetsinou zpusobuji zarivky v obchodech ... doma jsem si toho nevsiml ... s bilou mas castecne pravdu, ale je to taky zavisle na nastavene teplote barev ... a ono sviceni pri kompletnim ztmaveni obrazu je imho vlastnost plazem, pze se v nich "odrazi" okolni svetlo, podobne jako na crt

Podobná témata

1. Plazma: Plazma Panasonic TX42G30E nebo TX42ST30E?
    Od Tomi71 v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 14-12-2011, 12:49
  2. Plazma: Plazma LG nebo PANASONIC
    Od radek23 v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 15-11-2009, 12:04
  3. Plazma: Panasonic TX-P50X10Y, signal SATRO digital - postrehy
    Od retry v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 30-09-2009, 06:32
  4. výběr LCD / PLAZMA TV / SAMSUNG nebo PANASONIC ?
    Od F4ITH v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 14
    Poslední příspěvek: 06-02-2009, 16:23
  5. Panasonic Plazma nebo LCD
    Od wiz v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 31-10-2008, 17:12