Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Blue ray projekt na BD

Dodlo (18)|22.4.2009 22:19
Nie som žiadny profík, video si strihám v AP CS3. Zostrihaný projekt vyexportujem kodekom Cinema Craft , mám s ním dobré skúsenosti, zdá sa mi kvalitný. V DVD lab Pro potom urobím mastering a v Nerovi vypálim DVD. Chcel by som sa spýtať, aký kodek bude treba na vyexportovanie projektu (či sa bude dať použiť Cinema Craft Encoder) keby som začal robiť vo Full HD a výsledok by mal byť blue ray disk.
Nebolo by riešenie prejsť na Avid liquid edition Pro 7.2 ?

Dík za odpoveď.
ai (2993)|23.4.2009 02:17
kodek by treba nebyl nutny zadny , je mozne, ze to ulozis tak jak jsi to natocil s kamery a prehrajes to, nerek jsi to nejdulezitejsi , o jakou kameru se jedna
Dodlo (18)|23.4.2009 17:34
S kamerou nie som ešte celkom rozhodnutý, uvažujem o Sony HDR SR12 E alebo Sony HC 9. Možno by si mi vedel aj poradiť aby výsledný efekt /Full HD/ bol čo najlepší. Výsledok by som chcel prehrávať na blue ray playeri /iný spôsob nepoznám/. V tomto som úplný začiatočník, preto ak mi bude chcieť niekto poradiť poprosím ho aby mi to napísal po lopate /ako pre začiatočníka/.

Dík.
ai (2993)|24.4.2009 01:08
no kde je Pavel1 :-) ?
full HD je marketinkovy nesmysl, je dobry obrazek na HD zobrazovaci a spatny a nebo neco mezi tim, snimaci senzor je jedna vec a pak processing do nejakeho rozmeru je dalsi vec, rozhoduji i jine veci, podivej se na to,

HDRSR12 je AVCHD kamera, po processingu 1920x1080, na strih potrebujes silne PC s AVCHD, HC9 je HDV kamera 1440x1080 s par 1.333, cili vidis taky 1920x1080

Chtel bych zduraznit, ze nemusis palit Blu-Ray , abys videl doma na HD zobrazvaci video s HD kamery staci HDD player, ja mam kameru HDV (1440x1080, par 1.333) a video prohlizim s WDTV (googluj) , pripojis k nemu HDD s videem a WDTV video zobrazi na jakemkoliv zobrazovaci. Odpada komplikace jak vytvorit Blu-Ray ,BD, podobne jako DVD. HDV video striham a exportuju bez renderingu (rendruji se jen zmenene casti, prolinacky, titulky, nekdy nejake casti GOP struktury, atd...)