Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ako na video z DVD rekordera Panasonic

andreasss (22)|20.4.2009 08:59
1. Ked nahram z kamery video do dvd rekordera a potom napalim da sa taketo video potom upravovat v PC? Neviem ako na to,...
2. Ked uz mam napalene video a prehram ho v PC tak mi ide vo formate 4:3 aj ked v rekordery mam vsetko nastavene na 16:9. Na plazme mi video ide ako ma ale v pc nie.Viete poradit?
artam (1147)|20.4.2009 16:23
Prevod cez dvd rekorder je zdrojom vsemoznych a niekedy komplikovane riesitelnych problemov, na jeden z nich si uz narazil.
Dalej, prevodom cez dvd rekorder stracas kvalitu obrazu.

Otazka: Preco to z kamery nestiahnes rovno do PC v plnej kvalite a az po vsetkom spracovani az ako najposlednejsi krok nevyplujes von ako DVD?
andreasss (22)|26.4.2009 22:01
Uznavam mas pravdu, ale potrebujem surne upravit video z rekordera v PC,...
Pave1 (4279)|26.4.2009 22:12
Některé sw (např. Edius) mají přímo podporu pro nabrání DVD (mpeg2), rovnou to přepočtou do pro ně stravitelné podoby.

JIné sw (např. Adobe Premiere Elements nebo Vegas) ti dovolí naimportovat mpeg2 (tady si zkopíruješ obsah disku sám, například decrypterem do jednoho vobu - bez dělení, pak zkus koncovku přejmenovat na mpg a ve střihovém programu případně uprav interpret footage - správný poměr stran, půlsnímky). Tady se mpeg přepočte až při závěrečném renderu (či při úpravách v programu - render efektů a triků).
TWINGAC (245)|29.4.2009 10:38
Vo VEGAS-e je na to priamo nástroj v sekcii "Import". Vrazíš DVD do mechaniky (aj neuzatvorené), naklikáš si "File-Import-DVD Camcorder Disc"... zadáš cestu odkiaľ a kam to má uložiť a počkáš, kým to stiahne na HDD... Potom striháš ako hocičo iné.. Render do ľubovolného formátu..