Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nahravani zvuku

bombata (188)|19.4.2009 20:44
Na ruznych videich z nataceni casto vidam, ze zvuk se nekdy nahrava oddelene od kamery. Zvukar ma v ruce mikrofon a pres rameno pouzdro s nejakym zaznamovym zarizenim. Vzdycky jsem se o tom chtel dozvedet neco vic, ale nikde jsem o tom nic nenasel. Jaky ma takovy zpusob nahravani zvuku vyhody? Kdy se pouziva? Na co se ten zvuk zaznamenava? A jak se pak synchronizuje s obrazem?
MIHI (940)|19.4.2009 21:36
Pokud jde o video a televizi, tak tam se dělá většinou záznam přímo do kamery (pro rejpaly - samozřejmě někdy se může jet i zvlášť). To heblo co má zvukař na sobě je mixpult, např. takovýto http://www.sounddevices.com/products/442nmaster.htm
V do něho má přivedený zvuk z mikrofonů a nejen toho tága co má on nebo jeho asistent v ruce, ale např. také z mikroportů, takže v té kabelce má i přijímače. Zvuk posílá do kamery kde se nahrává, z kamery mu jde zpětný signál který on poslouchá a kontroluje.
MIHI (940)|19.4.2009 21:43
U filmu se používá záznam zvlášť. Oblíbené jsou například Nagry http://www.nagraaudio.com/pro/index.php (klikni na odkaz cinema). Tam záznam může být např. na pásku, disk... Pozdější synchronizace je řešena podle použité technologie, nejjednodušším způsobem je stará dobrá klapka, nebo např. novější digitální.
Způsobů záznamu zvuku u AVD je poměrně dost druhů a záleží na konkrétní použité technologii.
bombata (188)|20.4.2009 03:09
Aha. Diky za vysvetleni. A ty prijimace pro ty mikroporty jsou nakym kabelem zapojeny do toho mixpultu nebo kamery? Nebo jak se ten zvuk z nich nahrava?
Zvuky z ruznych mikrofonu se nahravaj do jedny zvukovy stopy?
MIHI (940)|20.4.2009 22:29
Porty má do pultíku, z pultíku do kamery, v kameře na pásku, z kamery zpátky do pultíku a z pultíku do sluchátek:))
U běžné práce nahrává do jedné stopy, proto má ten pultík, může ale jet samozřejmě do více stop.
bombata (188)|21.4.2009 14:14
V jednom videu ukazovali nataceni sceny, kde zvuk zaznamenavali na kolik mikrofonu (interniho mikrofonu v kamere, externiho mikrofonu a dvou mikroportu pripevnenych na hercich). A pak ukazovali, jakej je rozdil, mezi jednotlivymi nahranymi zvuky, a jak to zni, kdyz se zvuk ze vsech tech mikrofonu zkombinuje dohromady. Ale nebylo mi z toho jasny, jak je mozny nahravat do oddelenych zvukovych stop, ktery je pak mozny kombinovat. K tomu je treba co?
Pytkin (7947)|21.4.2009 16:31
bombata : lubovolny viac kanalovy rekorder ..
bombata (188)|21.4.2009 17:29
Napriklad?
MIHI (940)|22.4.2009 13:14
Tak třeba nějaká ta Nagra co jsem dával odkaz výše. Nebo cokoli jiného, klidně i kamera, ta může mít taky např. 4 kanály.