Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Authoring .avi

Hondiago (99)|19.4.2009 19:50
Zdravím všechny. Mám takový, možná úplně stupidní dotaz, ale zajímalo by mě, jestli existuje nějaký program, který by uměl udělat authoring (samozřejmě včetně menu, jako je u DVDček) z DivX/XviD filmů. Například, že bych si chtěl dát na jedno DVD několik filmů .avi, ale vybíral bych si jejich spuštění z klasického menu, jako je tomu u DVD filmů, nebo bych si volil i fotky, udělal bych si vlastní "bonus" apod. Díky všem, kteří o něčem vědí. H.
StD (8612)|20.4.2009 07:58
Pokud z toho nechceš dělat rovnou DVD, tak kdysi existoval takovej prográmek jménem [COLOR="DarkRed"]Autorun for DivX and Xvid [/COLOR], dej si to do Googlu, jestli se to ještě někde povaluje. Ten co mám tady je z 03.12.2003 (83k v raru). Pokud nenajdeš, mohu ti ho poslat emailem. Je to takové jednoduché spouštědlo v podobě menu.
artam (1147)|20.4.2009 08:53
StD: Podla mna poziadavka znela na authoring DVD a nie autorun spustitelny len na PC. Potom asi chce vyrobit standardne DVD prehratelne aj v stolnych prehravacoch.

Hondiago: Do googlu zadaj: avi to dvd
StD (8612)|20.4.2009 09:04
No já to z toho jeho dotazu pochopil takto, jinak bych mu taky doporučil třeba ConvertXtoDVD. Nechť se vyjádří sám tazatel.

BTW: To s tím Autorunem by měl také běžně přehrát každý přehrávač, který "umí" DivX, jen by to bylo "datové DVD"...
Hondiago (99)|20.4.2009 13:25
Ano, asi jsem se nepřesně vyjádřil, ale jde mi o to udělat si klasický DVD authoring, ale s filmy v DivX/XviD, ne v klasických Mpeg2 (VOBech). Právě to nevím, jestli to vůbec jde, jestli na to něco existuje. A potřeboval bych, aby to bylo spustitelné ve stolním DVD přehrávači, podporující DivX/XviD. Program ConvertXtoDVD znám a sám používám, když chci převést filmy v avíčkách do mpeg2 (VOBů). Díky H.
mirekv (7169)|20.4.2009 13:40
DVD authoring je určen na DVD strukturu, tedy ne pro AVI apod. Tuším, že pro MKV něco existuje, ale neměl jsem ještě příležitost.
StD (8612)|20.4.2009 13:42
[QUOTE=Hondiago;224176]Ano, asi jsem se nepřesně vyjádřil, ale jde mi o to udělat si klasický DVD authoring, ale s filmy v DivX/XviD, ne v klasických Mpeg2 (VOBech). Právě to nevím, jestli to vůbec jde, jestli na to něco existuje. A potřeboval bych, aby to bylo spustitelné ve stolním DVD přehrávači, podporující DivX/XviD. Program ConvertXtoDVD znám a sám používám, když chci převést filmy v avíčkách do mpeg2 (VOBů). Díky H.[/QUOTE]

Tak však si to vyzkoušej a uvidíš, jestli ti to bude vyhovovat...

http://www.slunecnice.cz/sw/autorun-for-divx-xvid/
Hondiago (99)|20.4.2009 14:06
Díky vyzkouším...
artam (1147)|20.4.2009 16:15
[QUOTE=StD;224155]BTW: To s tím Autorunem by měl také běžně přehrát každý přehrávač, který "umí" DivX, jen by to bylo "datové DVD"...[/QUOTE]

Mylis sa, na stolnych prehravacoch to nebude fungovat. Uz si to videl na vlastne oci, alebo si to len myslis? ;)
Logika veci sa ma takto - autorun vyzaduje spustenie nejakeho programu ktorym sa prehrava AVI na PC. Tento program je kompilovany pre nejaky typ procesora, bezne pre x86 platformu. Tak isto pre pracu vyzaduje sluzby nejakeho operacneho systemu. Potom by na jeho spustenie musel byt v stolnom prehravaci tiez procesor x86 kompatibilny a prislusny operacny system. Samozrejme tomu tak nie je, ani u DivX/Xvid kompatibilnych prehravacov.

Su len dve moznosti, ako urobit DVD prehravatelne na stolnom prehravaci.
1. Authoring standardneho DVD, kde je predpisany mpeg2, t.j. avi musia byt prekonvertovane do mpeg2
2. Pokial ma prehravac certifikaciu DivX (level 6), pouzit authoring do specifickeho divx kontajnera (pripona subor divx), ktory umoznuje zabalit menu, video, audio a titulky do jedneho suboru.

Ina moznost, ako na stolnom prehravaci prehravat vlastne "menu" neexistuje.
Ovsem je holym faktom, ze takych stolnych DVD prehravacov, co dokazu prehrat divx kontajner vratane menu, je zufalo malo a obvykle prehraju len audio/video a na menu a titulky zvnutra kontajnera sa vykaslu.
StD (8612)|21.4.2009 07:46
No to je klidně možný, že se mýlím (nikdo není neomylný) - nemám si to kde vyzkoušet, pár těch starých XviD s tím menu z Autorunu ještě mám doma schované z dávných pre-DVD dob, nicméně soudím, že i kdyby se mu potom to menu na externím playeru neobjevilo, tak to bude hrát stejně jako každý jiný datový UDF/Joliet DVD/CD disk, neboť filmové soubory s patřičnou příponou budou obsaženy v kořenovém adresáři.

Ale jak říkám, nemám si to kde ověřit a nikoho do používání podobného řešení nenutím. Já osobně vyrábím výhradně standard DVD-Video (Mpeg2). Howgh.
mirekv (7169)|21.4.2009 09:05
No já se bez menu obejdu i na DVD, natož AVI, každý přehrávač co umí AVI, nabídne adresářovou strukturu a co chtít víc?
StD (8612)|21.4.2009 09:29
[QUOTE=mirekv;224318]No já se bez menu obejdu i na DVD, natož AVI, každý přehrávač co umí AVI, nabídne adresářovou strukturu a co chtít víc?[/QUOTE]
Copy that! U mne je menu také to poslední, co potřebuji k životu, ale někdy se člověk bez nějakého toho "spouštědla" neobejde - např. více dílů seriálu na jedné placce...
artam (1147)|21.4.2009 10:51
Menu na standardnom DVD nie je na skodu, volba jednotlivych titulov inym sposobom je dost obmedzena.

Ale na prehravanie avi (divx) predsa nie je treba ziadne menu, kazdy rozumny prehravac zobrazi na vyber zoznam avi suborov.

StD: Autorun na stolnych prehravacoch skutocne principialne nemoze fungovat a ani nefunguje. Ale ak mi neveris, tak prosim... :)
StD (8612)|21.4.2009 10:55
[QUOTE=artam;224334]Menu na standardnom DVD nie je na skodu, volba jednotlivych titulov inym sposobom je dost obmedzena.

Ale na prehravanie avi (divx) predsa nie je treba ziadne menu, kazdy rozumny prehravac zobrazi na vyber zoznam avi suborov.

StD: Autorun na stolnych prehravacoch skutocne principialne nemoze fungovat a ani nefunguje. Ale ak mi neveris, tak prosim... :)[/QUOTE]

Já jsem nikde nepsal, že ti nevěřím, jen jsem sdělil, že to nemám na čem ověřit a potvrdil to co píšeš i ty, že se na přehrávači zobrazí názvy titulů v rootu.
artam (1147)|21.4.2009 15:51
StD: Aby si to nechapal zle, ja som ta nekritizoval. :) Len som sa pokusil vysvetlit, ze nemusis stracat cas (ktory navyse nemas ;)) s overovanim, ci autorun na nejakom stolnom prehravaci funguje, pretoze to z principu, na ktorom je to zalozene, takto fungovat nemoze.
stanix (131)|21.4.2009 19:52
Tak tohle jsem náhodou zkoušel,jmenuje se to . "DivXAuthor" jde v tom udělat menu jako v DVD a potom vypálit na placku.(takže na dvd placce mám několik filmů v divx a vypadá to jako normál DVD-akorát je to uložené tuším s příponou divx) Jak ale píše artam - každý přehrávač to neskousne-vlastně vím jen o jednom -ferguson-mám ho doma :-). V návodu o tom píšou jako DivX Ultra.