Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vantage HD 6000S alebo KOSCOM HD 7400CI (klon Octagon 918HD)

radolaco (43)|16.4.2009 08:48
Zdravim,

rozhodujem sa medzi tymito dvoma prijimacmi:
- Vantage HD 6000S
- KOSCOM HD 7400CI (klon Octagon 918HD)

Poskytuju cca to iste za tu istu cenu, akurat KOSCOM ma ja LAN, ale Vantage zas moze pripojit externy HDD aj cez USB (KOSCOM len cez eSATA). No v podstate viac mi ide o to, ktory z tychto prijimacov je celkovo v prevadzke"lepsi" (kvalita obrazu, podpora EMU, rychlost prepinania kanalov, atd...). Ak mi vie niekto poradit, budem velmi rad, Dakujem!
losos (2977)|16.4.2009 18:33
Neřekl bych, že poskytují to isté za tu istú cenu, protože o tom, že Vantage 6000S opravdu funguje, to víme NABETON, kdežto o KOSCOMU nevíme asi nic, nebo jen málo, pokud to někdo nedoplní...
A když chceš LAN, tak ten má Vantage HD 7100, nebo ještě lépe, rovnou Vantage HD 8000S. Věř mi, nebudeš litovat. Kdežto u toho Koscomu opravdu nevím. Sám jsem zvědav na další reakce...
VlaDamorava (466)|16.4.2009 20:41
Přispěji troškou "do mlýna".
Osobně jsem měl možnost vyzkoušet oba typy. Fakt je, že se spíš přikláním k Vantage 7100, který nahrával na externí IDE HDD (přes USB) bezvadně, včetně HDTV vysílání.Bez jakéhokoliv škobrtnutí. Koscom 7400 je solidní stroj s dobrou softwarovou podporou. Minimálně tak dobrou jako Octagon 918. Vždyť je to přesný klon. Ale s vlastním firmwarem. Vzhledem k tomu, že nemám k dispozici HDD s e-sata rozhraním, tak nevím jak nahrává. Předpokládám, že stejně dobře jako jeho maličký "Brácha" 5400. Na toho nedám (v SD rozlíšení) dopustit!

Co se týče "(kvalita obrazu, podpora EMU, rychlost prepinania kanalov, atd...)" tak podle jsou srovnatelné = vynikající.
losos (2977)|17.4.2009 12:17
Budu se opakovat, protože jsem o tom již psal.
Máme doma Octagona, měli jsme i SAB Ultimate a čtu mnohá fóra o těchto a pod. sat. přijímačích. Všechno je v pořádku, dokud se nerozhodnete připojit k těmto přijímačům harddisk a nezkusíte nahrávat pořady. Najednou se objeví problémy - přesně takové, jako se o nich na těch fórech píše. Brzy vás to řádně znechutí. (Podobné problémy má např. i Vantage HD 1100). Proto neustále doporučuji jen typ s JIŽ ZABUDOVANÝM harddiskem a i ventilátorem (8000S). Kdybych nevěděl proč, tak bych to nepsal... U něj tyto problémy s nahráváním nejsou a vše funguje i nahrává, jak má, včetně vypínání harddisku.
Paja-ja (2)|17.4.2009 17:03
Přiznám se, že jsem teď tak trochu dezorientován - právě tady uváděné modely od Vantage počínaje 1100S až po 7100S mi byly místním prodejcem doporučeny právě s ohledem na údajně bezchybnou funci PVR na USB (toto oproti eSata upřednostňuji vzhledem k absenci externího napájení), liší se údajně jen počtem slotů a u 7100 právě LANkou. Externí disk mi připadá vhodnější z důvodu pozdější úpravy stažených filmů v PC.
losos (2977)|18.4.2009 13:47
Zabudovaný harddisk u 8000S funguje bez problémů... to samé se nedá říci o externích HDD u jiných strojů. Ještě jinak je to s USB Flash disky...
Něco o problémech s ext. HDD např. zde : http://forum.vantage.cz/viewtopic.php?f=10&t=56

Je ovšem klidně možné i u 8000S s vnitřním HDD používat USB Flashky atd... A JE TO !
xpow (140)|18.4.2009 14:13
Mám Vantage 6000 a je pravda, že ext HDD nefunguje uplně 100%. Nejdříve jsem připojil nějaký SEAGATE FREEAGENT s vlastním napájením a bylo to velký zklamání. Přístroj disk občas neviděl, ale co mě dostalo do kolen, že někdy začal nahrávat pořad tak, že vše původní smazal, prostě prázdný disk. Těď tam mám WD MYBOOK a je to už o něčem jiném, ale pořád to není uplně ideál. Prostě přístroj disk občas nevidí, pomůže natvrdo vypnout ze sítě. Jinak je to ale za tu cenu pořád dos dobrý, mám toho na HDD už hodně, pořady se nahrávají včetně EPG. Řada 8000 je bohužel o jiných penězích.
RADU (113)|30.5.2009 10:56
Na fóru VANTAGE je téma: 2,5" ext. USB (esata) HDD vhodný pro Vantage HD
kde uživatelé doporučují spolehlivě fungující HDD.Taky uvažuji o koupi Vantage HD 6000S
s použitím HDD a byl bych nerad zklamán případnými problémy...
Welshcorgi (141)|4.6.2009 14:31
Taky přidám trošku do mlýna. Na doporučení Lososa jsem pořídil Vantage 6000S s externím 2.5" diskem od Western Digital + kartou Skylink. Jsem spokojený na 105% (díky hoši). Vantage perfektně spolupracuje s motorem přes rozhraní USALS. Vše funguje rychle, jednoduše a bez prodlev (menu, přepínání kanálů). Totéž platí pro nahrávání na disk. Určitě nemám ještě všechno vychytané, ale zatím jsem nenarazil na sebemenší problém. Neměnil bych!

PS: Zdali by vás na V6000S něco zajímalo a je v mých možnostech to vyzkoušet dejte vědět. Pokusím se o to.
losos (2977)|4.6.2009 22:26
Otázka pro Welshcorgi :
V poslední době jsem narazil v různých diskusích na tohle :
Kolik programů lze najednou současně nahrávat např. ze Skylinku a ještě se přitom na jeden dívat, a kolik z nich bude na záznamu odkódovaných ? (Čili zda je karta sdílena pro všechny programy současně, nebo zvládne jen jeden, jako to má např. Topfield).
Všechny, nebo odkóduje jen jeden, atd...
Neměl jsem zatím možnost to osobně vyzkoušet, abych tazatelům mohl správně odpovědět a potvrdit, jak to opravdu je...
Man5on (661)|5.6.2009 10:15
Nemám to ověřěno, ale četl jsem, že Vantage jako jeden z mála umí dekódovat sledované i nahrávané kanály současně.
Nahrávat lze 2 programy a 3. sledovat současně z jednoho transpondéru (na jeden tuner).
Welshcorgi (141)|5.6.2009 14:28
[QUOTE=losos;228618]Otázka pro Welshcorgi :
V poslední době jsem narazil v různých diskusích na tohle :
Kolik programů lze najednou současně nahrávat např. ze Skylinku a ještě se přitom na jeden dívat, a kolik z nich bude na záznamu odkódovaných ? (Čili zda je karta sdílena pro všechny programy současně, nebo zvládne jen jeden, jako to má např. Topfield).
Všechny, nebo odkóduje jen jeden, atd...
Neměl jsem zatím možnost to osobně vyzkoušet, abych tazatelům mohl správně odpovědět a potvrdit, jak to opravdu je...[/QUOTE]

Zkusím dnes pokud vyjde čas. Nejpozději zítra.
RADU (113)|5.6.2009 17:08
[QUOTE=Man5on;228659]Nemám to ověřěno, ale četl jsem, že Vantage jako jeden z mála umí dekódovat sledované i nahrávané kanály současně.
Nahrávat lze 2 programy a 3. sledovat současně z jednoho transpondéru (na jeden tuner).[/QUOTE]

Mám tomu rozumět tak,že u Vantage HD 6000S a použití dekódovací karty Skylink mohu třeba NOVU a PRIMU nahrávat a ČT1 sledovat...
Pokud se prodává 6000S jako satelitní komplet většinou neobsahuje dekodér Cryptoworks,je potřeba ho dokoupit?...
Welshcorgi (141)|5.6.2009 18:26
[quote=RADU;228715]Mám tomu rozumět tak,že u Vantage HD 6000S a použití dekódovací karty Skylink mohu třeba NOVU a PRIMU nahrávat a ČT1 sledovat...
Pokud se prodává 6000S jako satelitní komplet většinou neobsahuje dekodér Cryptoworks,je potřeba ho dokoupit?...[/quote]

Neobsahuje. Dokoupil jsem. Nechtěl jsem se spoléhat na neoficiální firmware, který prý funguje a Cryptoworks emuluje.

Protože se jedná o můj první satelitní receiver a první modul připadal jsem si jako doktor v tomto videu:



čas 0:32!!! :D

jen se mi jako doktorovi nepodařilo najít Nexus Sominus...
losos (2977)|5.6.2009 20:24
[QUOTE=RADU;228715]Mám tomu rozumět tak,že u Vantage HD 6000S a použití dekódovací karty Skylink mohu třeba NOVU a PRIMU nahrávat a ČT1 sledovat...
Pokud se prodává 6000S jako satelitní komplet většinou neobsahuje dekodér Cryptoworks,je potřeba ho dokoupit?...[/QUOTE]
Není třeba kupovat CI modul Cryptoworks, zcela perfektně fungují čtečky, do nichž stačí zasunout 1 kartu, či 2 karty. Aby tyto čtečky fungovaly jako univerzální a tudíž i pro karty Cryptoworks (=Skylink,Gital,UPC), je třeba do přijímače nahrát správný firmware, který je běžně dostupný. Ten poslední je velmi dobrý, každý si jej pochvaluje.
Nahrávat prý lze až 4 programy najednou - počkáme na potvrzení od Welshcorgi, až to řádně prozkoumá - viz výše můj dotaz na něj...
Pokud by se někdy v budoucnu stalo, že čtečky přestanou fungovat, není problém dekodéry Cryptoworks (CW) dokoupit. Ale zatím to není potřeba.
Ještě malý dodatek - ty univerzální čtečky přečtou nejen karty Cryptoworks, ale i mnohé jiné - viz diskuze např. na cssf a jinde.
Právě proto je ten neoficiální firmware výborný - nepotřebujete milion různých typů CI modulů , atd...
Za pomocí CI modulů lze tedy mít v přijímači klidně až 6 různých televizních karet.
Kromě toho umí i EMU a tudíž lze přijímat hodně programů s FEC 9/10 z 23,5°E a i z jiných družic, a samozřejmě i DigiTV z 1°W.
No, nekupte to ! ;)
RADU (113)|7.6.2009 21:59
[QUOTE=Welshcorgi;228723]Neobsahuje. Dokoupil jsem. Nechtěl jsem se spoléhat na neoficiální firmware, který prý funguje a Cryptoworks emuluje.

Protože se jedná o můj první satelitní receiver a první modul připadal jsem si jako doktor v tomto videu:

http://www.youtube.com/watch?v=qEc1QosjYqY

čas 0:32!!! :D

jen se mi jako doktorovi nepodařilo najít Nexus Sominus...[/QUOTE]

Takže pokud chci použít kartu Skylink ve čtečce musím nahrát neoficiální firmware a pokud modul Cryptoworks nějaký firmware oficiální...
losos (2977)|8.6.2009 18:32
[QUOTE=RADU;228940]Takže pokud chci použít kartu Skylink ve čtečce musím nahrát neoficiální firmware a pokud modul Cryptoworks nějaký firmware oficiální...[/QUOTE]

a nebo i neoficiální - i s ním CI moduly pracují...
Man5on (661)|9.6.2009 11:22
[QUOTE=RADU;228940]Takže pokud chci použít kartu Skylink ve čtečce musím nahrát neoficiální firmware a pokud modul Cryptoworks nějaký firmware oficiální...[/QUOTE]

Kupovat modul CW jsou vyhozené peníze, když to jde přehráním FW, ale každýho věc.
Welshcorgi (141)|9.6.2009 21:59
[QUOTE=losos;228618]Otázka pro Welshcorgi :
V poslední době jsem narazil v různých diskusích na tohle :
Kolik programů lze najednou současně nahrávat např. ze Skylinku a ještě se přitom na jeden dívat, a kolik z nich bude na záznamu odkódovaných ? (Čili zda je karta sdílena pro všechny programy současně, nebo zvládne jen jeden, jako to má např. Topfield).
Všechny, nebo odkóduje jen jeden, atd...
Neměl jsem zatím možnost to osobně vyzkoušet, abych tazatelům mohl správně odpovědět a potvrdit, jak to opravdu je...[/QUOTE]

[QUOTE=Man5on;228659]Nemám to ověřěno, ale četl jsem, že Vantage jako jeden z mála umí dekódovat sledované i nahrávané kanály současně.
Nahrávat lze 2 SD/HD programy a 3. sledovat současně z jednoho transpondéru (na jeden tuner).[/QUOTE]

Takže toto skutečně platí. Nahrávat lze 2 kanály a třetí sledovat, přičemž karta se sdílí. Omezeni jsme pouze jedním transpondérem.

[QUOTE=Man5on;229088]Kupovat modul CW jsou vyhozené peníze, když to jde přehráním FW, ale každýho věc.[/QUOTE]

Cituji z recenze na Parabole:
"Lze nahrávat až dva programy současně a třetí sledovat. Omezeni jsme jen na stejný multiplex. S vhodným modulem CryptoWorks můžeme využít funkci interního sdílení karty při záznamu pořadů (tj. nahrávat ze dvou kódovaných programů a na třetí kódovanou stanici v rámci multiplexu sledovat)."

Není tudíž jisté, zdali by sdílení fungovalo i s jiným modulem Cryptoworks (mám Irdeto kvůli HD) nebo bez modulu při emulaci neofiko firmwarem.

PS: taky mě překvapuje, že v recenzi na V71000S se píše, že ten kartu sdílet neumí!
RADU (113)|11.6.2009 14:47
[QUOTE=Welshcorgi;228556]Taky přidám trošku do mlýna. Na doporučení Lososa jsem pořídil Vantage 6000S s externím 2.5" diskem od Western Digital + kartou Skylink. Jsem spokojený na 105% (díky hoši). Vantage perfektně spolupracuje s motorem přes rozhraní USALS. Vše funguje rychle, jednoduše a bez prodlev (menu, přepínání kanálů). Totéž platí pro nahrávání na disk. Určitě nemám ještě všechno vychytané, ale zatím jsem nenarazil na sebemenší problém. Neměnil bych!

PS: Zdali by vás na V6000S něco zajímalo a je v mých možnostech to vyzkoušet dejte vědět. Pokusím se o to.[/QUOTE]

Taky uvažuji o koupi Vantage HD 6000S zatím hledám informace a zkušenosti uživatelů.
Zajímalo by mě ohledně Vantage HD 6000S:

1.Jaký model HDD 2.5" Western Digital zapojený přes USB používáš,vypíná se a zapíná součastně s přijímačem?.
2.Kde se dá stáhnout nejnovější firmware.
3.Koupil jsi ho už s novým dálkovým ovládáním.
4.Kde jsi ho kupoval.
5.Zkoušel jsi kartu Skylink i ve čtečce.

Narazil jsi na nějaký poblém pro který by jsi tento přijímač nedoporučoval...
Welshcorgi (141)|11.6.2009 14:57
[QUOTE=RADU;229348]Taky uvažuji o koupi Vantage HD 6000S zatím hledám informace a zkušenosti uživatelů.
Zajímalo by mě ohledně Vantage HD 6000S:

1.Jaký model HDD 2.5" Western Digital zapojený přes USB používáš,vypíná se a zapíná součastně s přijímačem?.
2.Kde se dá stáhnout nejnovější firmware.
3.Koupil jsi ho už s novým dálkovým ovládáním.
4.Kde jsi ho kupoval.
5.Zkoušel jsi kartu Skylink i ve čtečce.

Narazil jsi na nějaký poblém pro který by jsi tento přijímač nedoporučoval...[/QUOTE]

1. Používám přesně tenhle disk:
http://www.tvdigitalne.cz/index.php?ID[1]=7&ID[2]=8462&detail=510&Externi-HDD-2.5--160GB-WD-MyPassport-Essential-USB-cerny-
Ano zapíná/vypíná se s přijímačem, případně ho lze přes přijímač uspat pokud je neaktivní.

2.Firmware jsem updatoval přímo z družice. Bylo to sice pomalejší, ale přijímač od té doby šlape jako hodinky (výrazně se zrychlil).

3. Co máš přesně na mysli? Ano koupil jsem ho s ovladačem, který mi ale ne uplně vyhovuje. Něco bych asi řešil jinak, ale zvyknu si...

4. http://www.tvdigitalne.cz

5. zatím ne... zkusím večer...

Jsem satelitní začátečník, ale hraju si s ním každý večer už skoro měsíc (zní to divně že :D) a zatím jsem na nic výrazného, co by mě nutilo ho nedoporučit, nenarazil.
RADU (113)|11.6.2009 15:31
Novým ovladačem myslím tento: http://www.allforsat.cz/?p=productsMore&iProduct=300&sName=Dalkove-ovladani-Vantage-pro-HD-prijimace

Kupoval jsi sat.přijímač samostatně nebo jako satelitní komplet na tvdigitalne.cz
Firmware jsi updatoval přímo z družice takže to bude oficiální firmware a jak je to v případě neoficiálního...Pokud je karta funkční i ve čtečce s oficiálním firmwarem tak je to ok.
I já jsem satelitní začátečník tak možná píšu blbosti...
Welshcorgi (141)|11.6.2009 16:29
Ne mám jiný ovladač. Ten nový je (aspoň podle obrázku) přehlednější. Ale jak jsem řekl je to asi jen o zvyku.

Kartu zkusím nacpat do čtečky, ale podle mě fungovat nebude. Nahrávat neofiko firmware se mi ale nechce.
losos (2977)|12.6.2009 00:59
[QUOTE=Welshcorgi;229358]

Kartu zkusím nacpat do čtečky, ale podle mě fungovat nebude. Nahrávat neofiko firmware se mi ale nechce.[/QUOTE]

Bez neofiko firmware čtečky nepřečtou Cryptoworks !
Nechápu, proč se ti to nechce. Je to až směšně jednoduché a rychlé. A má to i své další výhody - jde na tom např. mnoho programů navíc...
RADU (113)|12.6.2009 11:46
...pokud je to směšně jednoduché a rychlé jak se směšně a rychle dostanu k tomu neofiku,nemůže nastat při jeho použití potom nějaký problém?...možná proto se někomu to toho moc nechce a radši koupí Cryptoworks.
Welshcorgi (141)|12.6.2009 15:16
[QUOTE=losos;229419]Bez neofiko firmware čtečky nepřečtou Cryptoworks !
Nechápu, proč se ti to nechce. Je to až směšně jednoduché a rychlé. A má to i své další výhody - jde na tom např. mnoho programů navíc...[/QUOTE]

Jednoduché... jasně. Rychlé? Samozřejmě. Ale jak na tom můžu najít/naladit víc programů to nechápu. Proč ho tam nechci je asi otázka nějakýho vnitřního pocitu.
losos (2977)|12.6.2009 20:38
Nepsal jsem nic o ladění, ale o tom, co jde (=jede)... Programů naladíš pochopitelně stejný počet, ale FUNGOVAT jich bude víc...
losos (2977)|12.6.2009 20:44
[QUOTE=RADU;229471]...pokud je to směšně jednoduché a rychlé jak se směšně a rychle dostanu k tomu neofiku,nemůže nastat při jeho použití potom nějaký problém?...možná proto se někomu to toho moc nechce a radši koupí Cryptoworks.[/QUOTE]
Není nic snadnějšího, než do Vantage nahrát přes USB flash disk (flašku) JAKÝKOLIV jiný firmware.
Všechny (asi) jsou zde : (stačí kliknout a vybrat si)
http://www.vantage.gmc.to/forumdisplay.php?f=7

Poslední OVĚŘENÝ A DOBŘE FUNGUJÍCÍ a zcela bezproblémový firmware je ten z 15. května úplně nahoře (024902).
(Osobně jsem vyzkoušel u Vantage HD 8000S !).

No, není to až směšně jednoduché ?....

P.S. - potom to chce již jen vhodný setting. Nejlepší je ten, který si vytvoříte sami - doporučuji při tom vhodným způsobem použít favoritní seznam !!!
Mám k dispozici jen setting pro dva tunery a dvě družice (19,2°E a 23,5°E), pokud by byl zájem, klidně jej zde mohu uvést. (Je ve Vantage editoru "7"). Tento editor je na netu ke stažení a používání zdarma. Ale je dost slabý - asi má i lepší placenou verzi...
Ideální by bylo, kdyby pro Vantage někdo upravil Top Set 2.0 (původně pro Topfield), ten je opravdu dobrý (vím, že to jde...- viz cssf.cz).

A kdo si chce koupit CI modul Cryptoworks - prosím, proč ne, klidně si je kupte, já mám doma čtyři kusy - leží v šuplíku, protože když jsou v přijímači, tak jen zbytečně kradou elektřinu.
RADU (113)|13.6.2009 11:15
...je pravda že po nahrátí neofiko končí záruka na přijímač,co mě to jinak přinese kromě toho že ušetřím za modul Cryptoworks.


Jinak na fóru Vantage jsem pročítal diskuzi o HD-1100 S a podle zkušeností užívatelů je HD-1100 S kvalitou obrazu na stejné úrovní jak dražší modely 6000,7100,8000 rozdíl pouze ve výbavě a velikosti displeje,který ukazuje pouze číslo předvolby.Takže s ušetřením nějaké koruny by mě dobře posloužil i tento nejlevněší model jaký je názor zkušenějších...
Welshcorgi (141)|15.6.2009 12:24
Já kupoval 6000 kvůli většímu počtu slotů na karty/moduly. Jinak bych bral 1100...
Welshcorgi (141)|26.6.2009 17:20
Takže po měsíci používání jsem narazil s Vantage 6000s na první "nedokonalost".

Přijímač se pokaždé automaticky zapne na posledním kanálu v seznamu, což není uplně příjemné. Jak toto změnit nevím. V manuálu ani zmínka. Ten je celý takový jednoduchý.
docc1 (19)|14.9.2009 20:33
[quote=Welshcorgi;228723]Neobsahuje. Dokoupil jsem. Nechtěl jsem se spoléhat na neoficiální firmware, který prý funguje a Cryptoworks emuluje.

Protože se jedná o můj první satelitní receiver a první modul připadal jsem si jako doktor v tomto videu:

YouTube - Howard The Duck (1986) Pt. 9

čas 0:32!!! :D

jen se mi jako doktorovi nepodařilo najít Nexus Sominus...[/quote]

ahoj. muzes mi prosim poradit kterou ctecku si koupil? v obchode, kde ho chci koupit, mi doporucuji s fw ze tam dohraji, ale nerad bych neoficialnim fw prisel o nejake funkce nebo si pridelal problemy do budoucny...
diky
jarino1978 (8045)|15.9.2009 20:14
s nahraním EMU FW neriskuješ nič, je to len kópia oficiálneho + doloadovanie EMU. O žiadne funckie neprídeš.