Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

hardwarově do MPEG2, ROZHOZENEJ OBRAZ A ZVUK, PROSIM POMOC

oton (49)|27.12.2004 08:21
pánové mám problém a potřebuji poradit od zkušených

byl jsem obdařen novým TV tunerem WINFAST PVR který je schopen zachytávat hardwarově do MPEG 1 a MPEG 2, zachytávání probíhá v pořádku, zachytávám do
MPEG 2 rozlišení 720*576, vše v pořádku

ale když se z výsledného zachyceného videa s příponou mpg snažím udělat DVD, nebo pak následně DIVX film, tak mám vždy rozhozenej zvuk a obraz a to už na DVD, zkoušel jsem převést mpg soubor na DVD ve dvou programech: DVD Architect 2.0 (sony) a Ulead DVD MovieFactory 3 SE u obou stejný výsledek, na DVD je zvuk vždy rozhozen s obrazem a to tak, že na začátku filmu je to o.k. ale na konci už je zvuk mimo obraz, když jsem zkoušel přehrát v přehrávači původní zachycený soubor mpg tak je zvuk v pořádku, jak na začátku, tak na konci videa!
prosím co mám dělat?, už jsem pár filmů z TV zachytil, ale nemůžu je zpracovat a zabírá mi to místo na disku, předem moc díky

PS: pro větší názornost tu uvádím odkaz, kde jsem tento dotaz zpracoval i s obrázky (ukázky nastavení) je to na http://kohac.jinak.cz/problem.htm
Ivo Mašek (10205)|27.12.2004 08:36
pro větší názornost tu uvádím odkaz, kde jsem tento dotaz zpracoval i s obrázky (ukázky nastavení) je to na http://kohac.jinak.cz/problem.htm
"stránku nelze nalézt"
Pitomec (10211)|27.12.2004 08:41
oton: Zkus to v TMPGEncu remuxnout (demux/mux) a pak teprve načíst do UMF3 a dělat DVD.
oton (49)|27.12.2004 08:53
stránka už funguje, jsou tam jen 3 obrázky s nastavením, jestli to někomu pomůže

jen mě napadlo, že když se zvuk na začátku filmu shoduje a na konci rozchází, tak jako kdyby byl špatnej FPS, ale ten je 25 a nastavení při zachycení je taky 25, fakt to zatim nechápu :-(

PS: ještě menší, né tak důležitej dotaz, nevíte někdo kde se daj stáhnout aktuální softy pro tu kartu LEADTEK WINFAST PVR 2000, na stránkách leadteku jsou jen ovladače, dost divný, nejde mi totiž spustit ten FM (rádio) když to spustim Win2K zahlásej "chyba aplikace" a spadne ten prohram na to rádio...
oton (49)|28.12.2004 15:05
pánové tak jsem zkusil originální zachycený soubor *.MPG demuxovat a zase zmuxovat a výsledek = zvuk byl po opětovném přidání POSUNUT, zase na začátku v pohodě a ke konci už se rozcházel s obrazem, při tom když si přehrávám originální zachycenej soubor tak je zvuk v pohodě, jak na začátku tak i na konci...
tak že jsem ve svém problému nikam nepokročil, pomůže někdo? díky
Ivo Mašek (10205)|28.12.2004 15:51
Zkusil bych laborovat v nastavení
Video Quality
Target data
Jinak já používám mpeg_2-optimal
daw (6)|28.12.2004 16:29
Prežeň to cez pvastrumento alebo projectX , ten ti to zosynchronizuje - vysledkom bude úplne synchronné mpv a mp2 , ktoré môžeš použiť na dvd authoring
splav (1)|3.1.2005 11:27
Nevím, zda Vám pomohu, ale mám podobné problémy. Pracuji nezávisle se třemi programy:
Nero vision express, pinnacle studio 9, cyberlink powerproducer.

Mohu Vám sdělit, že každý s těch programů má své mouchy. Jelikož také nahrávám (mám WinDv 2000 TV kartu), záleží vždy na délce filmu.

Pokud mohu doporučit, pro práci s krátkými sekvencemi je výhodný
Pinnacle (např. pro nahrávání z kamery).

U Pinnacle i Nero vision se mi ale též rozhodil zvuk a obraz, ale ne vždy, jen někdy, a to je s prominutím v pr....

Jediný program, který mi v tomto pracuje, je Cyberlink Powerproducer 2.0 Gold. Dodává se k mechanikám LG.

Zkuste ten, i když má např. nemotorné vytváření kapitol a při přehrávání v DVD přehravači někdy zlobí přechody mezi kapitolami.

Byl bych rád, kdybyste mi mohl dát radu nebo zkušenost z Vašimi programy.

S pozdravem
"SPLAV"
oton (49)|18.1.2005 11:52
zdravím všechny a děkuji za rady, byl jsem nějakou dobu bez netu a taky zdejší fórum nefungovalo, vyzkouším vaše rady a dám vám co nejdřív vědět jak to dopadlo

jen doufám že to už nějak vyřešim, hardwarové zachycování je totiž pro mě jedinou alternativou, za prvé dobrá kvalita, za druhé mi to nezatěžuje mů stařičký COMP 1GB celeton, 500MB RAM, do léta s tim musim vydržet pak se chystám na nový stroj, zatím díky

PS: to DAW: ahoj, moh bys mi poskytnout odkazy na ty softy co jsi zmiňoval? ty programy neznám, díky
BorekS (35)|18.1.2005 13:13
[quote=oton]...WINFAST PVR do MPEG 1 a MPEG 2...[/quote]

zda se, ze kazdej ti poradil nejakej jinej soft na demux, ja se pridam.
pouzivam uplne stejnej soft na zachytavani se stejnym nastavenim, krome bitratu, tem mam o neco nizsi.

ten MPEG-2 pak demuxuji pres DVDLab (vetsinou jeste prevadim zvuk na AC3 2.0 pres BeSweet), a authorizuji bud tamtez a nebo pres IfoEdit. vysledek sedi dobre.

je zajimavy, ze kdyz pouziju jinej soft na capturing rovnou do MPEGu (MainConcept nebo treba Vegas), vypadavaly priserne framy (dropframes). lepsi by to bylo do AVI a pak transkodovat do koncovyho MPEGu, ale takhle se mi obraz zachytal trhane vcetne prevedenyho MPEGu, at jsem nastavoval, jak chtel. na Athlonu XP 2600 s 512 ram.
oton (49)|18.1.2005 23:38
to BorekS: tak jsem nainstalil ten DVDlabPro a sem v koncich, nejak nevim co mam delat, respektive co mam cim delat

neporadil bys nejak zjednodusene jak to tam zdemuxuju a pak zase zmuxuju do sebe, nechal bych to ve stejnem formantu jako puvodni zachyceny mpeg2 a konecne zpracovani provedu pres dvd2avi=gordianknot tem mi to nejlip zkompresuje do divx, diky
BorekS (35)|19.1.2005 09:17
oton: zkusim to po pameti. zatim jen nejstrucnejsi zaklad

1. nejdrive musis naimportovat do DVDLabu ten MPEG pres Import Assets; urcite se te to zepta, zda ma film demuxovat. kdyz budes souhlasit, rozlozi film na audio a video streamy sam (to chvili potrva). to je pro tebe asi to nejdulezitejsi... kdyz se mu neco nebude libit, ozve se a nabidne treba prevod zvuku na dvd standard.

2. pretahnes mysi nejdrive video stream a pak audio stream do Empty Movie sablony v nahledu Connections. muzes udelaty kapitoly sam nebo vygenerovat, na tvorbu menu se vykasli.

3. nakonec das Project a Compile DVD.
oton (49)|25.1.2005 17:16
to borekS: tak moc děkuju za radu na soft, až dnes jsem měl čas a zkusil jsem převést 45minut dlouhý filmeček a zvuk i obraz sedí, ještě zkusim něco delšího, mám jeden zachycenej ruskej film co šel včera, ještě jednou děkuju moc!!!

ještě bych měl dotaz, přijdu na to asi i sám, ale, kde se nastavuje v tom DVD lab pro, jestli se ten importovanej video soubor ve výsledném exportu do DVD formátu kompresuje nebo ne, pokud totiž budu z výsledného souboru dělat, DIVX, chci si to uložit bez zbytečné komprese (4,39GB DVD) v původní zachycené velikosti, třeba film 2h má 9GB, tak aby mi to nekompresilo na velikost DVD...
BorekS (35)|26.1.2005 09:53
oton: tak to si ted nevzpomenu, mne snad ted dvdlab nic nekompresi na velikost dvd-r.

mas spoustu moznosti, jak ten film prekompresit na mensi velikost jinde, ja bych pouzil treba

a) po dvdlabu nejrychleji (a nejmene kvalitneji) pres dvd shrink (v3.2); nebo to tam rozdelit na dve dvd...
b) jeste pred dvdlab authorizaci bych film prohnal treba mainconcept mpeg encoderem a zmenseny mpeg pak strcil do dvdlab
c) koupil bych dualni dvd vypalovacku :-) a media :-)

v kazdem pripade bych za zadnych okolnosti nesel cestou mpeg > dvd > divx avi.
to snad jen v pripade, ze bych zachytaval prvotne ne do mpegu, ale do nekompresenyho avi. potom bych sahl asi po softwarech typu adobe premiere nebo aspon virtualdub.
miller (66)|26.1.2005 10:55
To BorekS:) Ahoj. Koukam, ze jsi docela profik na rozdil ode me. Prosim te, ja mam obdobny pripad. Zachytavam TV program TV kartou do mpeg2 v rozliseni 720*576(asi) s datovym tokem tak aby velikost vysledneho filmu po vystrihani reklam byla do 4,7GB. Vetsinou davam 5-6Mbs. Tzn. zachyceny mpeg (kde je jiz posunuty zuk) ostriham ve WomblempegWizard (bez rekomprese=vyhoda). Pak jsem dal jednoduse v NeroVisionu vytvorit DVD se stejnym datovym tokem, aby neprobihala nejaka rekomprese. A bylo hotovo, ale s castecne posunutym zvukem. Takze myslis, ze bych mohl po ostrihani grabu pouzit tvuj postup v DVDLabu? Opravil bych tim tu desynchronizaci? Viz vyse?
Predem dekuji za odpoved. Milan
BorekS (35)|26.1.2005 11:24
miller: :-) no, par postupu jsem uz odzkousel a nektere si oblibil... a rad poradim, kdyz mohu. se mi stejne ale zda, ze ten counter s prispevkama mi spis tady odpocitava... i kdyz teda nereaguju na kazdou ptakovinu ve foru :-) no nic, o cisilkach to neni :-)

takze ty mas uz ten prvotne zachycenej mpeg "rozhozenej"? mozna by pomohlo postelovat nastaveni zachytavani pro audio, treba zjistit jak je to nastaveny - viz na "master audio" ... treba...

dvdlab vzdy film rozdeli na samostatny streamy (nebo by aspon mel) a pak se da to audio snad i posouvat (sam jsem to nikdy nepotreboval). a treba i takovej authorizacni programek ifoedit (muj oblibeny :-)) umoznuje nastavit delay (prodlevu) u audia. ovsem to plati pouze pro pripady, kdy je zvuk posunut konstante. jinak je to pakarna, pak by se musel pouzit jinej soft, treba sony vegas, napada mne jeste dvd maestro, nejakej zvukovej editor... to ale nemam odzkouseny, neb to nebylo u mne nikdy nutne...
miller (66)|26.1.2005 12:19
To BorekS.) jojo, jiz ten prvotni grab je posunut. Ale nevim, jak pises, kde by se nastavovalo "master audio" Ja akorat nastavuju format videa a pak pouze u audia zda je to mpeg s bitrate a Wav
BorekS (35)|26.1.2005 13:18
miller: nenapsals, co pouzivas za software. ja ten winfast a klidne se priznam, ze pro zachytvani pres VIVO, pac nic jinyho nemam. kvalita je na muj vkus lehce nad hranici unosnosti, ale da se to prezit...
miller (66)|26.1.2005 13:31
BorekS: ja pouzivam TV kartu PCTV Pro, a soft i na zachyt PCTV Vision.
BorekS (35)|26.1.2005 13:47
miller: nooo... tak to nevim, snad jen se tam mrknout na zalozky audio, ci capture, postelovat nastaveni... sound recording input, device...

mozna bude vedet nekdo jinej.

pokud to nepomuze, zkus posunout zvuk v tech zminovanejch programcich. vystrihej reklamy ale spis az to budes mit sesynchronizovany jako celek
Ivo Mašek (10205)|26.1.2005 13:55
V sekci "tv karty" je spesial thread pro Pinnacle, dělá to StD. Tak se tam mrkni, jestli tam něco pro sebe nenajdeš.
Stránek to má požehnaně, čtení na dlouho. :-)
oton (49)|27.1.2005 16:46
to BorekS: ne to jsme si nerozuměli ja jsem prave videl v to DVDlabu ruzny ukazatele mista na DVD, a tak sem se bal jestli mi to nezacne kompresit kdyz budu prevadet na dvd vetsi soubor nez 4,3GB

jinak cesta zachyceni do MPEG2 a nasledne komprese do DIVX mi vyhovuje, protoze ta kvalita z ty karty stejne nikdy neni jako u DVD, coz je logicky, za druhe ruzne dokumenty co si treba zachycuju, je pro me zbytecne si delat treba jeden dva na jedno DVD v MPEG2, kdyz si jich v dobre kvalite muzu v DIVXu ulozin na DVD treba 15...
BorekS (35)|28.1.2005 09:24
oton: rozumim, ale zvaz cestu, zda bys nemohl nejdrive zachytavat rovnou do avi pres nejakej mene ztratovej kodek a vetsinu toho upravis i v neocenitelnem freewaru virtual dub (vcetne strihani, posunuti zvuku, filtru) a rovnou to z nej posles do divx. tahle cesta kterou ted podstupujes je podle mne extremne slozita a nejmene dvakrat degraduje puvodni signal.

aspon software winfast pvr nabizi ukladani do mnoha formatu, resp. kodeku tam budes mit teoreticky tolik, kolik budes chtit :-)
oton (49)|28.1.2005 15:10
to borekS: no jde o to, že mám celkem slabej počítač, 1,1GB celeron 500MB ram, a když jsem zkoušel jiný kodeky co jsou v PVR tak se mi to celkem sekalo, jen to hardvarovy zachytavani do MPEG-2 mi jde naprosto v pohodě, doporučuješ teda nějakej jinej kodek, nevim jestli mi to bude stroj stíhat, zatim
Ivo Mašek (10205)|28.1.2005 15:20
celkem slabej počítač, 1,1GB celeron
No, asi pouze ten mpeg_2.
oton (49)|31.1.2005 10:58
to Ivo Mašek: jo slabej je, ale cokoliv na něm dělám v pohodě stíhá, i drtivou většinu nových her, jen to zachytávání přímo do avi je horší, ale od toho je snad ta hardw. Mpeg-2

na to abych každý 2 roky kupoval novej procák, desku, paměti, nemám náladu ani peníze, novej kompl chystám, ale až tak v létě/na podzim zdar
Ivo Mašek (10205)|31.1.2005 11:52
oton:
Ty ses zeptal: jen to hardvarovy zachytavani do MPEG-2 mi jde naprosto v pohodě, doporučuješ teda nějakej jinej kodek, nevim jestli mi to bude stroj stíhat, zatim
Já ti pouze odpověděl. Jestli jsi čekal nějaký zázrak, tak bohužel. Realita bývá většinou nepříjemná. Tak se nerozčiluj. Já mám 1,4 GHz, a také grabuji v mpeg_2.
oton (49)|31.1.2005 23:50
to IVO: né já se nerozčiluju, asi jsme se blbě pochopili, na jinej kodek sem se ptal proto, že jsem měl kdysi ATI wonder, a tam jsem zachytával, celkem bez problémů na stejným stroji a hardwarově to neumělo, ale každá karta je jiná, mě ten MPEG2 vůbec nevadí, s realitou jsem smířen a od mého starouše nečekám zázraky

mám ho dobře vyladěnej, a asi jsem použil i dobrý komponenty, i když jsem nekupoval přímo nějaký vyhlášený značky,

ale když pořádáme u bratra v bytě soukromý LAN pařby, cca 5 až 8PC, tak se kolikrát divim jak mi nějaký gamesy šlapou dobře a na kámošů strojích, o třídu lepších, se to třeba trhá, ale to jsou většinou kompy za pár šlupek už hotový, hlavně že to má nabušenej procák, ale ostatní komponenty nic moc a pak to tak vypadá, se můžu jen smát, když muj staroušek v klidu strčí do kapsy třeba 1,8Gb, ale to už jsem dost odbočil

a děkuju za rady a podněty, i tvoje stránky koumu... zdar
Ivo Mašek (10205)|1.2.2005 07:37
tak se kolikrát divim jak mi nějaký gamesy šlapou dobře a na kámošů strojích, o třídu lepších, se to třeba trhá, ale to jsou většinou kompy za pár šlupek už hotový, hlavně že to má nabušenej procák, ale ostatní komponenty nic moc a pak to tak vypadá, se můžu jen smát, když muj staroušek v klidu strčí do kapsy třeba 1,8Gb
Máš vyladěný počítač. A v tom to je. Správná konfigurace a vyladění - a musí šlapat vše bez problémů. :-)
oton (49)|5.2.2005 02:38
tak se mi vyskyt další problém, chtěl jsem v DVDlab pro udělat ze zachyceného MPEG2 DVDéčko a vyhodilo to na mě tuhle hlášku http://motorfans.jinak.cz/testw/problem.gif , nevíte co s tim??? vše jsem dělal jako před tím kdy se mi to bez problémů povedlo (import assets, zvolil jsem demuxovat a pak jsem ty stopy video a audio natáh do projektu)
StD (8612)|5.2.2005 07:58
...to znamená, že ten stream je DVD-nekompatibilní a požaduje re-enkodování. Tudíž prožeň to Shrinkem...
oton (49)|5.2.2005 11:35
díky za radu, shring vyzkouším, proč se ale toto stalo? když menší video které jsem zachytil se stejným nastavením, šlo v DVDlabu zpracovat bez problémů?

možná se tu ptám jako blbec :-) ale nikdy jsem to nědělal, tak že se učim...
StD (8612)|5.2.2005 11:42
Ono proč by ti měl naznačit BitrateViewer...
oton (49)|5.2.2005 12:00
tak jsem pustil shrinka, ale nemůžu do něj dostat ten MPEG soubor, chce to jen soubory DVD jako *.IFO
oton (49)|5.2.2005 12:13
:-) dneska mě počítač asi nemá rád, jal jsem se instalovat ten bitrate viewer a vyskočila na mě tato hláška, ze který jsem teda dost mimo, http://motorfans.jinak.cz/testw/problem2.gif co to je nějakej dosovskej program ci co?!

samozřejmě když dám přeskočit, instalace se nepodaří
Ivo Mašek (10205)|5.2.2005 14:11
Autoexec je systémový soubor. Najdeš ho na systémovém HDD v pozici :/C. Já mám "autexec.bat" a zástupce pro MS_DOS "autoexec".
V autoexecu se dají měnit data (removat). Neznalým nedoporučuji.
oton (49)|5.2.2005 14:18
co je autoexec vim, ale nechápu proč mi to hlásí to co to hlásí, když chci naistalovat ten program, mam XP
Ivo Mašek (10205)|5.2.2005 14:20
A není ta instalačka náhodou pro NT ?
StD (8612)|5.2.2005 14:51
Bitrate Viewer je "universální" pro všechny 32bit Windows. Už jsem ho instaloval na 3 strojích (W98SE, W2K a XP_SP2) a žádná takováto přihlouplá hláška mi nevyskočila.
oton (49)|6.2.2005 09:30
máte mě za blbce? ;-) instalačku jsem stáhnul z těchto stránek, dnes také z jejich domovské stránky, hláška stále vykakuje, při tom žádnej soubor autoexec.nt na svém kompu nemám

to StD: neznamená snad, že když se to tobě nestalo, tak se to nemůže stát jinde, radši mi vysvětli jak jsi to myslel s tim Shrinkem, páč ať koukám jak koukám, otevřít v něm Mpe-2 soubor, nelze, a tys mi radil, prožeň to shrinkem, tak jak to je?
StD (8612)|6.2.2005 12:03
...udělat z toho Vob a zautorizovat. Tak jsem to myslel. Vob z toho uděláš prostým přejmenováním, ale potřebuješ Video_ts.IFO.
BorekS (35)|8.2.2005 16:27
[quote=oton]...autoexec.nt na svém kompu nemám...[/quote]

koukam, ze ti zase primo na dotaz nikdo neporadil... bohuzel nejsem ted doma, ale reseni je docela snadne - musis si ten autoexec vytvorit bud znova a pridat do nej to, co po tobe bude ten instalator pak jeste chtit, nebo jej najit v zaloze systemu (XP). on tam ten autoexec nekde bude, ale pripona bude jina. ted nevim jaka. hledej nekde kolem adresare C:\Windows\System32

resil jsem tohle minuly tyden. samozrejme uspesne :-)
BorekS (35)|8.2.2005 16:46
oton: jeste jsem si vzpomnel: 16bit instalator se odkazoval na cestu k DOSX.EXE

takze pro tyto ucely stacilo vytvorit soubor AUTOEXEC.NT s cestou k nemu... ale stejen je to divny, driv jsem se s tim nesetkal. ze by... vir? :-)
StD (8612)|8.2.2005 20:18
BorekS: Co Otona mateš? Vždyť to není žádná 16bitová aplikace (na testování Mpeg2...?), Naposledy jsem to dával do několika XPeček a jen si zamlaskaly a bez hlášek. Načtení např. cca 160 000 frejmů trvalo přibližně 3 minuty a na Intelu :-(( ) :-D
BorekS (35)|9.2.2005 09:13
StD: si precti hlavicku toho chyboveho hlaseni... mimochodem naprosto identickeho s tim, co mi doma delalo u jinejch aplikaci.
BorekS (35)|9.2.2005 09:19
StD: jde pochopitelne o hlaseni instalatoru.
StD (8612)|9.2.2005 09:47
To tedy nevím, jak to máte nakonfigurovaný OS, na mne žádná hláška 16bitového prostředí ještě nebafla, u tohoto programu a ani u jiných instalaček. Autoexec.nt pochopitelně mám v systémech také. Jsem z toho poněkud Perplex 9-)
BorekS (35)|9.2.2005 10:00
:-) ...jako u microsoftu: "vas problem neresime, protoze u nas se ta chyba nevyskytuje" :-)

spis by mne zajimalo, jak k tomu doslo. mam podezreni napriklad na Microsoft .NET Framework. ma oton nainstalovano take?

budu muset prolezt net, jestli se to tom nekde nepise. zatim nebul cas
BorekS (35)|9.2.2005 12:19
oton: "ztraceny" autoexec.nt najdes v adresari c:\windows\repair. zkopruj ho do c:\windows\system32 a melo by to pak chodit. dokud se zase neztrati :-)
StD (8612)|9.2.2005 18:29
...no jestli mu ho tam "někdo" neztratil schválně... To by vysvětlovalo vše, že. Ovšem nevlastníme křišťálové koule :-D