Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vypadávání obrazu při propojení LCD TV s HTPC

yoschi (6)|15.4.2009 11:59
Mám zvláštní problém s vypadáváním obrazu s při propojení LCD TV (42PFL7403D/10) s HTPC (Intel C2D E6300, Gigabyte 956P-DS4, nVidia 9600GT, Win Vista HP).

Obraz v nepravidelných intervalech vypadavá = na televizi se objeví hláška "nekompatibilní signál" a nebo "není signál". Trvá to cca 2 vteřiny a pak obraz opět naskočí. Četnost těchto výpadků se zvyšuje při přehrávání HD videí.
Ovladače veškerého HW mám aktuální.
Zkoušel jsem např. různé kabely (hdmi-hdmi, dvi-hdmi), taktéž jsem si hrál s nastavení grafické karty, kontroloval jsem i jestli karta je správně zasunuta ve slotu apod.
Původně byla osazena v HTPC karta od konkurence ATI HD3450 a ta dělala podobné "brykule". Akorát ne tak často.

Koukat se na to pochopitelně nedá, spíš mám co dělat abych to nevyhodil z okna.
Se starším LCD (nějaká HD ready LG, na typ si nevzpomenu) jsem podobné (takřka žádné) problémy neměl.

Pomůže někdo?
yoschi (6)|16.4.2009 12:17
Pro jistotu jsem včera večer ještě zkusil v HTPC jiný zdroj a taky jsem do TV nahrál nový FW. Bohužel, nic z toho nepomohlo.
Podle toho co televize vypisuje se mi zdá, že někde dochází ke ztrátě synchronizace.
Zkusím ještě jeden kabel, až si ho dnes vyzvednu.

edit: Před chvilí jsem mluvil s technickou podporou Philips a Ti mi doporučili snížit rozlišení na 1368x768. To se teda pochlapili mistři!
eviljack (102)|16.4.2009 16:06
Snižovat rozlišení je samozřejmě kravina, podle specifikací máš FULLHD telku, spíš ověř v nastavení grafiky, že skutečně posílá ven těch 1080p (mně to samo poprvé přehodilo na 1080i, obraz na LCD sice neblikal, ale byl hnusně rozplizlý). Stejný problém jako ty měl kamarád, sice s LCD, on má HD ready, a při experimentech se mu povedlo změnit rozlišení na větší, než těch 1368 x 768, a obraz mu také vypadával.
yoschi (6)|16.4.2009 21:49
Dík za radu, ale už jsem to vyřešil. Kabelem to samozřejmě nebylo, alespoň mám náhradní :-) . Ze zoufalství jsem zkusil nainstalovat Beta ovladače (GeForce 185.68) a ty, světe div se, problém vyřešily. Snad už to bude v pořádku.