Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nova a Nova Cinema bez zvuku

snich (1)|14.4.2009 12:38
Zdravím - zkouším již třetí tv kartu a zatím stále marně - některé pořady novy a novy cinemy mám stále bez zvuku - prostě po reklamě ticho a nic se neděje :-( nevíte kde by mohl být zakopaný pes? mám FIC Spectra HTPC a tv kartu mám Asus My Cinema PS3-100/pts/fm/av/rc

systém mám windows mce sp3

díky moc za pomoc nebo odkaz na diskusi kde se tohle řešilo
Ivo Mašek (10205)|14.4.2009 14:03
V ČR stále používáme dvě normy, a to PAL_DK a PAL_BG. Na té tv kartě by mělo být možno někde v menu "zatrhnout" přijímání obou norem.
Vzhledem k tomu, že používáš FIC Spectra, bych si tě dovolil přesunout sem:
FIC Spectra aneb co Vás zajímá
https://www.svethardware.cz/forum/forumdisplay.php/114-fic-spectra-aneb-co-vas-zajima
petrbeny (2)|14.5.2009 14:39
[QUOTE=snich;223134]Zdravím - zkouším již třetí tv kartu a zatím stále marně - některé pořady novy a novy cinemy mám stále bez zvuku - prostě po reklamě ticho a nic se neděje :-( nevíte kde by mohl být zakopaný pes? mám FIC Spectra HTPC a tv kartu mám Asus My Cinema PS3-100/pts/fm/av/rc

systém mám windows mce sp3

díky moc za pomoc nebo odkaz na diskusi kde se tohle řešilo[/QUOTE]

tyto porady maji jen 1 kanalovy zvuk a nektere dekodery si s tim neporadi, doporucuji si na porady nastavit dekodovani zvuku na ffdshow a melo by to problem vyresit, mam to vyzkousene.
anskri (1)|17.5.2009 18:12
Mám ten samý problém, ale jen s tunerem Leadtek DTV 2000H, s rozdílem, že ve winfastu to jede a WMC to nejede. Nevím kde ty normy nastavit, nikde jsem je nenašel. Díky
Ivo Mašek (10205)|17.5.2009 21:02
Normy se nastavují při instalaci ovladačů (u Leadteka). Software od Leadteka potom umožňuje pomocí klávesy A na PC klávesnici normy přepínat a výsledek se uloží v registrech dat. WMC je zřejmně nadřazený vůči ovládání od Leadteka, tak tam potom nevím. Každopádně v ČR se dodnes používají dvě zvukové normy: PAL_BG a PAL_DK.