Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problémy asi s prekladaním videa :-(((

Stano_tvf (504)|12.4.2009 13:56
Mám problém as i s prekladaným videom, prednedávnom som ňom písal. Mám kameru Canon HV20. Keď som stahoval video cez analogový výstup a ADVC-50, obraz perfektný.
V Pinnacle 12, Ulead MS Pro8, to isté.
Ale ak to robím cez FW1394, roztrepané riadky ( pri rýchlom pohybe objektu alebo kamery). Pozeral som všetky možné bnastavenia kamery, nič nepomohlo. Výstup dávam ako PAL-DV, 4:3, 720x576.
Image0.jpg Image2.jpg
Pytkin (7947)|12.4.2009 23:00
preco ti to vadi ? ved to je spravne .. tak to ma byt !
Stano_tvf (504)|12.4.2009 23:17
Si robíš Veľkonočnú srandu? Pozri na obrázky, toto je z PC, ked som to reenderoval vo Vegase ma mpeg, vidno to tak aj v TV.
Stano_tvf (504)|12.4.2009 23:19
P.S. Vo Vegase v časovej osi vidno tie pásiky.:-)). Stade sú "fotené"
Pytkin (7947)|12.4.2009 23:39
no tak zjavne robis dakde chybu pri tom rendrovani .. 1000x som rendroval prekladany material a na telke (aj na pocitaci v powerdvd) to ide jak vino !

Resp. mozno mas pokazenu telku .. Normalne TV vysielanie (ktore je tiez prekladane) ti telka zobrazuje v poriadku ? mozno je problem tam ..
Stano_tvf (504)|13.4.2009 00:17
Pytkin, robil som včera ten istý klip z tej istej kamery (HV20), raz cez A/V výstup do ADVC-50, stade na 1394 vstup PC, potom z DV výstupu kamery priamo do PC cez 1395. Oba som spracoval úplne rovnako vo Vegase (render do mpeg-2, DVD-PAL), a po authoringu napáli na DVD. C stolnom prehrávači tam evidentne na klipe vidno posuvy riadkov ( u klipu z DV výstupu.). Našťastie najdôležitejší klip mi ešte zostal na páske, takže som do stiahol do PC znovu cez analog a Canopus, a 2 kratšie klipy som musel vo VirtualDube prehnať deinterlace filtrom. Nič moc, ale lepšie ako pôvodné (už som nemal originál pásku).
Niekde som vyčítal, že to môže súviseť aj so zapnutým stabilizátorom - overím.
P.S. Rendroval som tak desiatky hodín videa, ale všetko z analogov cez ADVC-50. Bez problému.
Pytkin (7947)|13.4.2009 00:30
stano : a cez analog to nemas interlacovane ? ak ano , tak ten canopus to deinterlacuje .. Co je na hovno , lebo to budes mat rozmazane (oproti interlacovanemu obrazu) .. samozrejme to plati pre CRT telku .. PLAZMA/LCD si to aj tak deinterlacuje, takze sa to rozmaze rovnako ..

takto .. dakde mas problem .. totiz obraz by si mal mat vo vegase aj z analogu interlacovany .. moze byt rozdiel v kvalite (cez analog a ADVC) by mal byt obraz horsi ako priame skopirovanie cez 1394 z kamery .. Ale interlacovany by mal byt na tajmlajne v oboch pripadoch .. ak z advc neni , tak ten ho deinterlacuje (mozno sa to da vypnut) ..

Inak obraz sa da aj vo vegase samozrejme deinterlacovat ..
Lark (365)|13.4.2009 16:45
A nemáš v projektu (Vegas) prohozený pořadí půlsnímků? Nebo při rendrování? (LowerFieldFirst/UpperFieldFirst)
Stano_tvf (504)|13.4.2009 21:44
Už neviem, popoludní som si opať stiahol 3-min.klip (cez WinDV). Vo Vegase 7 som ho rendroval 3x do mpeg-2, PAL DV, raz Top Field, raz Bottom a raz Progresive. Na TVP všade vidno pri rýchlych pohyboch evidentné riadkovanie.
Lark (365)|15.4.2009 23:06
Zkusil jsi změnit to pořadí půlsnímků?
Saxel (2279)|16.4.2009 21:25
[QUOTE=Stano_tvf;223077]... Vo Vegase 7 som ho rendroval 3x do mpeg-2, PAL DV, raz Top Field, raz Bottom a raz Progresive. Na TVP všade vidno pri rýchlych pohyboch evidentné riadkovanie.[/QUOTE]
Sice nechápu, proč když máš kameru HV20, pracuješ s SD videem místo HDV, ale nu což. Nabírej video přes IEEE1394 buďto přímo pomocí Vegas Capture nebo pomocí WinDV. Pro DV Video nastav ve Vegasu projekt na "PAL DV Widescreen" s Field Order: Lower field first. Při renderingu do mpeg-2 (opět PAL Widescreen) nastav field order na Upper field first. Při přehrávání v PC můžeš proklad vidět, ale každá TV to musí zobrazovat korektně. Nabírání přes A/D převodník je zvěrstvo. \\/