Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Z VHS do PC..........

lajdak (61)|13.4.2004 16:04
Ahoj, potřeboval bych poradit. Mám digitální videokameru Panasonic, na níž však není analogový vstup, pouze výstup, kdežto digitální je obousměrný. Nevíte někdo, zda se dá nějak za pomoci TV karty (Aver Studio) propojit VHS-Video za pomocí cinche s touto TV kartou tak, abych mohl současně přehrávané video nahrávat za pomoci FireWire na digitální pásku v kameře? Nevím, jestli jsem se správně vyjádřil, nechci nahrávat video do PC, chtěl bych PC použít pouze jako "průtokáč videodat" z VHS do Digitální kamery. Nevím jestli to tak vůbec jde. Zkoušel jsem samozřejmě i nahrávat video přímo na harddisk, ale nikdy jsem nebyl spokojen s výsledkem.
Díky všem
MOJE (537)|13.4.2004 18:30
Ja by som zháňal niekoho kto má DV kameru s ANALOGOVÝM VSTUPOM a požičal. B-)
Tak ako to chceš Ty asi to nepôjde, jedine na HDD v nejakom DV kodeku (MainConcept) a potom to pustiť cez IEEE 1394 von do kamery (1hod. = 13GB). Pozeral si ten záznam, čo si takto nahrával z kamery, alebo si pozeral iba záznam ktorý si mal v PC (keď prehrávaš DV záznam na PC, tak väčšina prehrávačov Ti to prehrá v kvalite ako VCD, ale to video je na HDD v DV kvalite - DV video 720*576 sa na PC prehráva 360*288). Kvalitu si pozri napr. vo VIRTUALDUB, ale musíš mať nainšt. nejaký DV kodek.
:BB:
lajdak (61)|14.4.2004 13:31
Aha aha aha, tak to jsem si skutečně pouštěl ten záznam na PC a zdál se mi špatný. A taky jsem to nahrával nekomprimované, přes DV kodek jsem to ještě nezkoušel. Díky moc za radu, ten DV kodek od MainConceptu mám. Pomohl jsi mi, třebaže jiným způsobem, než jaký jsem původně chtěl, díky.