Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

UPC na 2 TV (nebo TV + PC s TV KARTOU)

gmork (2)|11.4.2009 14:00
Ahoj,

prosim, nejak se v tom neorientuju, ale pokud mam UPC a Handan DVB-C STB CV-6000 DVR
je mozne nejak pripojit druhou TV nebo jeste lepe to poslat do PC (mame velky monitor), jde mi ciste o sledovani, nic vic ... Nejak nemuzu nikde nic vygooglit ...

Diky.
Ivo Mašek (10205)|11.4.2009 19:13
[QUOTE]
jeste lepe to poslat do PC
[/QUOTE]
Ano, a to přes USB port, který na STB je. (stránka 7 tohoto návodu):
http://www.upc.cz/pdf/Digital_manual_DVR.pdf
Protože tento STB nemám, dovolím si zde postnout finský návod na instalaci pro OS WinXP:
http://www.handan.fi/tuotetuki/pdf/Handan_Windows_USB_ajurien_asennus_ohje.pdf
Ivo Mašek (10205)|11.4.2009 19:26
Ještě jsem zapoměl na jednu věc. Pokud budeš chtít na dvou zobrazovadlech přes jeden STB sledovat rozdílné kanály, tak to nepůjde. Platí: jeden STB = jedna TV
gmork (2)|11.4.2009 21:07
OK. Diky. Vyzkousim ...

Jeste jsem koukal na upczone a jestli to chapu spravne, tak pokavad bych chtel rozdilane kanaly, MUSIM mit DVB-C kartu + CI slot na kartu od UPC a mit tak defacto druhy STB.

Rikam to spravne ? Diky.
Ivo Mašek (10205)|11.4.2009 21:52
[QUOTE]
MUSIM mit DVB-C kartu + CI slot na kartu od UPC a mit tak defacto druhy STB
[/QUOTE]
Ano, takto budeš mít druhý STB a oba dva budou na sobě nezávislé. Možná by už potom bylo lepší řešit to rozbočovačem. Přívodní koax do rozbočovače a jeden výstup na TV přes STB Handan a druhý výstup do PC, ovšem přes tv tuner (idealní od firmy TechniSat)
MadMike83 (115)|12.4.2009 16:36
Chtel jsem se zeptat, zda si muzu sam udelat rozdvojku na druhou TV s DVB-C tunerem Samsung 32b550, delal bych to hned u te rozvodne skrinky TV/FM/NET (WISI). Nejlepe odkaz jakou pouzit. Diky.
Ivo Mašek (10205)|13.4.2009 10:04
[QUOTE]
Chtel jsem se zeptat, zda si muzu sam udelat rozdvojku na druhou TV
[/QUOTE]
To asi bude záležet na dohodě. Abych to vysvětlil. Já bydlím v činžáku a hlavní kabel UPC je ukončen v rozvodné skříni ve sklepě. A tam odsud pak vedou jednotlivé koaxy do bytů. Jeden koax = jeden byt. Na dotaz, co bych měl udělat, aby mohl mít dva STB a tudíž dvě TV, mi bylo sděleno, že si o to musím požádat, oni mi vyhoví a z té rozvodné skříně mi natahnou do bytu druhý koax. Dodají druhý STB a tudíž i druhou dekodovací kartu.
Pitomec (10211)|13.4.2009 10:52
Tak to je teda řádná haluz, protože kvůli připojení dvou STB tahat nový kabel až kdesi ze sklepa? K tomu stačí normální dvojitý rozbočovač v bytě a hotovo.
HunterGtNet (148)|13.4.2009 11:18
přesně tak jak říká PITOMEC
MadMike83 (115)|13.4.2009 11:55
[QUOTE=Pitomec;223018]Tak to je teda řádná haluz, protože kvůli připojení dvou STB tahat nový kabel až kdesi ze sklepa? K tomu stačí normální dvojitý rozbočovač v bytě a hotovo.[/QUOTE]

Tak to vyzkousim a uvidim :) Jedna TV pres rozbocovac jde, ale druha TV je teprv na ceste, pokud to nepujde zaraz na obe tak se zas tak moc nedeje, vetsinou pujde jedna nebo druha.
Ivo Mašek (10205)|13.4.2009 12:22
[QUOTE=Pitomec;223018]Tak to je teda řádná haluz, protože kvůli připojení dvou STB tahat nový kabel až kdesi ze sklepa? K tomu stačí normální dvojitý rozbočovač v bytě a hotovo.[/QUOTE]
Jak jsem koupil, tak prodávám dál. Já za to nemůžu.
Pitomec (10211)|13.4.2009 18:16
Však já ti to ani nevyčítám :-)
JM_ (353)|14.4.2009 00:45
[QUOTE=MadMike83;222932]Chtel jsem se zeptat, zda si muzu sam udelat rozdvojku na druhou TV s DVB-C tunerem Samsung 32b550, delal bych to hned u te rozvodne skrinky TV/FM/NET (WISI). Nejlepe odkaz jakou pouzit. Diky.[/QUOTE]

Použitá rozvodná zázuvka bude PRAVDĚPODOBNĚ v provedení "koncová", novou v provedení PRŮCHOZÍ (=jakoukoliv ze seznamu http://www.zbozi.cz/?q=%C3%BA%C4%8Dastnick%C3%A1%20z%C3%A1suvka%20pr%C5%AFb%C4%9B%C5%BEn%C3%A1, přičemž menší útlum = lepší) je proto dobré ;) dát před ní ...
Mary71 (2)|6.6.2010 09:08
zdary, také bych potřeboval rozbočovač na dvě televize. Mám STB od UPC a na druhé televizi tuner DVB-C. Prosím o odkaz na nějaký rozbočovač. Předem díky
Pitomec (10211)|6.6.2010 13:21
[quote=Mary71;284742]zdary, také bych potřeboval rozbočovač na dvě televize. Mám STB od UPC a na druhé televizi tuner DVB-C. Prosím o odkaz na nějaký rozbočovač. Předem díky[/quote]
Ten STB má i anténní výstup, takže ho lze použít k propojení s tou druhou TV.
|Mio| (350)|8.6.2010 17:30
Ty tunery obcas mivaj takovej hodne divokej pruchozi utlum, spis tam dej ten rozbocovac a vystup s STB propojit do TV. Kdyz nic jineho tak to srovna potencialy a u nekoho to vyresi huceni/bruceni/pruhu misto oddelovace.
Mary71 (2)|9.6.2010 23:55
Mio a Pitomec díky, jsem totální amatér. Vyřeším to tím rozbočovačem.
Honza_american (1)|10.2.2011 19:26
Zdravím, věřím že jsem tu správně a nechtěl jsem kvůli jednomu dotazu zakládat nové téma. Dotaz se týká rozdělení digitální kabelové televize od UPC => vše jsem pochopil, nutnost DVB-C s CI slotem a příslušnou kartou, jde mi ale o jediné - jak je to potom s placením? Řekněme že mám jednu zásuvku, a chci na to připojit dvě a více televizí. Od UPC dostanu STB s příslušnou kartou (jedna televize vyřešená), dále si pak koupím svoje druhé STB včetně karty, kterou mi UPC musí "zaktivovat" a já pak platím pořád stejnou cenu jako za 1 TV, nebo už je cena x 2? Děkuji za odpověď
Pitomec (10211)|10.2.2011 19:50
Jeden měsíční paušál bez ohledu na počet TV (pokud nemáš nějaký STB v pronájmu přímo od UPC, pak se cena navyšuje o částku za pronájem).
Ipanema (15)|29.6.2011 23:31
Ahoj, poraďtě i mě prosím.....
Mám v bytě jednu TV bez tuneru DVB. Připojený k němu mám klasický pronajatý set-top-box od UPC (conax CV-5000). Teď mám objednanou novou TV, která má TV tuner DVB-T a i DVB-C. Aby mi nezávisle na sobě jely obě dvě televize všemi programy od UPC musím ještě něco kupovat kromě koax. kabelu na propojení s druhou TV? Přiznám se, že se mi nechce platit za druhý set-top-box, ale jelikož jsem tohle nikdy nedělal, tak nevím jak na to.

Má někdo stejnou zkušenost s Netboxem? Je to tam jinak nebo stejně to propojení? Oni maji přístroj od Motoroly, ale nevím jak je to tam s konektory.
Díky za radu, profíci.
Ivo Mašek (10205)|30.6.2011 06:38
[quote]
Má někdo stejnou zkušenost s Netboxem? Je to tam jinak nebo stejně to propojení?
[/quote]
Netbox provozuje IPTV televizi, nikoli kabelovou televizi. Netbox pouští signál přes inetovou síť (pravděpodobně optickou), nikoli po extra kabelu.
[quote]
Teď mám objednanou novou TV, která má TV tuner DVB-T a i DVB-C.
[/quote]
Je potřeba do TV zakoupit smart kartu ( http://www.dvb-c-shop.cz/produkty/pametvoe-ochrany/smart-karta-conax-neprodejne.htm ). Tu pak na UPC dálkově spárují a povolí sledování programů, které si platíš. Je nutné se předem spojit s operátorem UPC a celou transakci projednat.
K té dosavadní TV si klidně ten STB Handan ponech a budeš moci používat obě televize. Signál k nim z jedné zásuvky budeš muset samozřejmě rozbočit.
Ipanema (15)|1.7.2011 09:46
[quote=Ivo Mašek;354330]Netbox provozuje IPTV televizi, nikoli kabelovou televizi. Netbox pouští signál přes inetovou síť (pravděpodobně optickou), nikoli po extra kabelu.[/quote]
Ohh, díky za upřesnění. Hned jsem chytřejší.
Poraď mi prosím ještě ty nebo někdo jiný jak by to bylo s tím Netboxem? Já ho teď nemám, takže to ani sám neodzkouším. Na netu jsem žádnou radu nenašel. Teď mám UPC, ale přecházet budu k Netboxu. Mám teda 2x LCD TV (jedna s DVB-T, DVB-C a druhá obyč.). Přijede mi technik od Netboxu, nechá mi tady jeden jejich STB a já si to pak můžu nějakým obyč. rozbočením rozhodit na obě TV? Netbox nabízí za 99,-/měs. druhý STB ke službě, ale to, pokud tomu dobře rozumím, tak je jediné řešení. UPC to má "jednodušší".
Ivo Mašek (10205)|1.7.2011 11:16
[quote]Mám teda 2x LCD TV[/quote]
A k tomu máš jeden kabelový STB Handan. To je vynikající sestava pro budoucno u kabelovky. Ten stávající STB si ponecháš a zapojíš ho pro TV, která nemá DVB-C tuner v sobě. Do té druhé TV, která má DVB-C tuner, budeš muset vložit smart kartu (podrobnosti o ní jsem dával do odkazu výše). Abys toto mohl udělat, musíš se spojit s operátorem UPC, informovat ho o tom, co chceš a on ti řekne přesné podrobnosti, jak dál pokračovat. Součástí toho bude nákup té smart karty u firmy Lyca. Až toto všechno bude hotové, tak si buď sám, nebo s pomocí technika od UPC rozbočíš signál z TV zásuvky, ....... a to je vše. Na obou TV ti poběží taková nabídka, kterou si objednáš.
Pokud přejdeš k IPTV televizi (což je ten Netbox), tak zapomeň na to, co jsem psal v horním odstavci., ten STB Handan ti bude k ničemu (umí pouze tv kabelovou síť, nikoli tv inet síť)., budeš si muset od Netgaru zajistit jejich IPTV set-top-box (modem) pro TV, co mají DVB-T tuner (ten DVB-C tuner tam budeš mít pouze "na okrasu" - na ten zapomeň).
Pravděpodobně si budeš muset zajistit i pro ten druhý TV také jejich modem (ale to si nejsem zcela jistý - nevím, zda IPTV modemy nejdou rozbočit. To si musíš počkat, až sem přijde někdo fundovaný přes IPTV, který ví, jak to přesně funguje)
Ipanema (15)|13.7.2011 19:21
Už to mám potvrzené, rozbočit TV od Netboxu nejde, musí být dva STB od nich.
Pitomec (10211)|13.7.2011 21:50
Netbox není DVB-C, ale IPTV, což je sekce jiná: https://www.tvfreak.cz/forum/forumdisplay.php/116-iptv
Marfa (106)|22.9.2011 14:41
Chtěl bych se zeptat, jestli tento rozbočovač je vhodný k použití a zda už za tu "cenu" se jedná o kvalitní produkt? Děkuji
ODKAZ: http://www.datart.cz/katalog/Konektor-HITACHI-HAC3MF-antenni-rozbocovac-1239228.html
Ivo Mašek (10205)|22.9.2011 15:12
Marfa (106)|10.10.2011 14:30
Chtěl bych se zeptat, jestli se jedná o vhodný a dobrý kabel? nebo je lepsi pouzit Belden H125?
http://www.k-digi.cz/x2650-1-commscope-f59tsv-pvc-bily-100m-trikrat-stineny

Jaké vhodné spojky k tomu koupit? Jelikož tomu moc nerozumim, můžete mi nejake doporucit na tom webu? At si to popripadne objednam z jednoho e-shopu.

Díky
bastlir (3245)|10.10.2011 18:52
Ten dotaz je neúplný.
Jde o satelit, nebo terestriál? A o jakou jde délku?
Ivo Mašek (10205)|10.10.2011 19:32
Mělo by jít o kabelovku. Nebudeme v sekci DVB-C míchat nic ostatního (nebo to půjde do stoupy)
Marfa (106)|11.10.2011 10:21
[quote=bastlir;371033]Ten dotaz je neúplný.
Jde o satelit, nebo terestriál? A o jakou jde délku?[/quote]


Délka: cca. 12m a jedná se o UPC - kabelovku, tzv propojení na druhou tv po byte.
Pitomec (10211)|11.10.2011 13:50
S Beldenem H125 se nic nepokazí ani u kabelovky, ani u satelitu.