Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LEADTEK Winfast DTV2000H - naběhnutí

Gero (4)|9.4.2009 08:31
Ahoj,
po nainstalování W.F. PRV2 verze 2.0.3.21., na XP Profi, při spuštění televize dochází k docela slušné prodlevě, než naběhne obraz.
Tuším že jde asi problém s kodeky. Přitom vše jsem aktualizoval.
Mám to nechat být, nebo se s tím dá něco dělat ?

Díky moc za případné odpovědi, gero
Ivo Mašek (10205)|9.4.2009 10:26
Pravděpodobně máš nainstalován nějakou verzi CodekPacku., nikoli jenom jednotlivé kodeky.
Pokud ti to pozdní naběhnutí hodně vadí, tak zkus ty codekpacky odinstalovat. Pravděpodobně vyvstane problém s pozůstatky v registru dat a s přepsanými knihovnami *dll. Což může nadělat paseku. Jde z toho ven, ale není to tak jednoduché a většinou to končí tím nejjednodušším, ale zato nejúčinnějším - reinstalem OS, kde se bude instalovat jen to potřebné, tedy žádné codekpacky, které právě příslušné knihovny umí solidně rozbourat.
Gero (4)|9.4.2009 11:13
Díky, uvažuji o reinstalaci XPček, už běží 3 roky a trochu blbnou .
Ivo Mašek (10205)|9.4.2009 14:06
[QUOTE]
uvažuji o reinstalaci XPček,
[/QUOTE]
No tak to je idealní. Nainstaluj pouze základ OS (grfická karta, zvukovka, apod,), žádné kodeky. Jako poslední v základní instalaci proveď instal tv karty. Ona si sama nainstaluje potřebné kodeky. .... a musí to šlapat.
Samostatně ještě doinstaluj DivX a XviD a neměl by jsi mít s ničím problém.
StD (8612)|9.4.2009 14:09
Ivo, k tomu "základu" patří také DirectX, na to se často zapomíná a je to třeba pořád a pořád opakovat...
Gero (4)|9.4.2009 19:22
Díky :-).

Oproti dřívější tv. kartě od ATi all in wonder 128 Rage, to je banalita. Měl jsem ještě od tuším Pinnacle, ale ta měla robustní softík a měla konfliky se základní deskou.

Moc se mi do té reinstalačky nechce, přeci jenom natáhnout vše potřebné a vyladit to trvá dny.
Měl jsem sice otisk disku s čerstvou instalací na druhém hardisku, ale ten odešel se základní deskou ( novou ).
Ivo Mašek (10205)|9.4.2009 20:34
[QUOTE]
Moc se mi do té reinstalačky nechce
[/QUOTE]
Je to nepříjemný, já vím. Ale je to defacto jediné řešení. Narušené (přepsané) knihovny nejde jinak opravit.
Já reinstal dělám pravidelně každý rok před Silvestrem. A pěkně po staru - ručně, žádnou image disku. Prostě zvyk je železnou košilí. Ale zase toho využiju tak, že před reinstalem objedu (pro citlivé osoby - dál nečíst :-D ) všechny možné warez weby, antivir řve jak utržený od řetězu :-D , ........... no já to pak vyčistím, hodím na vedlejší HDD a udělám nový systém. Nejhorší je to srovnání do mých zavedených zvyků - to trvá pár dní.
Gero (4)|10.4.2009 11:26
No právě to nastavení.To než člověk u všeho dá dohromady a navíc než zjistí jak to dělal ... .
Mám na systém přímo vyhrazený disk WD Raptor, a všechny další věci mám na vedlejším disku 500GB, kam musím u všeho nasměrovat odkazy.
Co je horší, jsou určité "vylepšení" v registru, tak aby třeba rychle naběhlo zobrazení sítě, no a to už si nepamatuji a je toho hodně.
Docela váhám že to nechám na příchod Win 7, ale to zase bude problém u ovladačů a starších programů.
Dřív když mě už 98 osmičky naštvaly a musela být reinstalačka ( 2002 ), tak jsem přešel rovnou na WinXP, zde jsem akorát jednou provedl reinstalačku.

Uvažuji o změně grafiky mám Asus 7600GS. MB Asus P5 DH Deluxe na IC Duo 6600, nedávno jsem upgradil paměti na 4 GB.

Je to docela slušný vysavač peněženky :-)