Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony Bravia 26B4050

marx0906 (20)|7.4.2009 23:44
Mohu poprosit o zkušenosti?
Chystám se tuto TV koupit, vím, že je poněkud staršího data, ale ten design dotal mne i mou ženu. Nehceme nic lesklo-černého na nožiččce.
Pokud byste někdo měl tip na dobrou cenu v Praze a blízkém okolí, budu jen rád (sehnal jsem jí zatím za něco kolem 12500Kč).
Děkuji
jarda50 (1424)|8.4.2009 15:37
marx nechci Ti moc radit, ale tohle je dobré k počítači jako monitor. Raději uveď co na tom chceš sledovat jaký signál jaké aplikace atd. Pokud chceš vybírat podle vzhledu, tak tady moc neuspěješ, protože to je Tvůj vkus a s tím Ti nikdo neporadí. Můžeme Ti poradit co koupit, ale pokud si se již rozhodl tak to je Tvá volba. Já osobně to vidím jako vyhazování peněz. Po čase Ti bude vadit, že je malá atd. Tím jsme si prošli téměř všichni. Navíc tohle není HD a HD vysílání se dost rozvíjí a ochudit se o tuhle možnost je docela škoda.
marx0906 (20)|9.4.2009 13:10
Jardo, díky za poznatky.
Šlo mi spíš o např. poruchovost, dlouhodobou zkušenost.
Taky mne zajímá, proč si stále drží relativně vyskou cenu, přesto, že to montují na Slovensku.
Jako monitor k PC to mít se ženou nebudeme, ale zároveň si ani já ani žena nepřejeme aby TV dominovala pokoji a působila pak jako oltář, ke kterýmu se musíme modlit :) :)
Nevím jak kdo, ale my jsme doposud koukali na CRT do max. 65cm (nebo taknějak)diagonálně, takže 66cm je celkem rozumná uhlopříčka. Nejsme slepí, nekrmím to z Blue-ray. HDTV u takovéto telky bude asi na nic. Pokud budou v nabídce 26" LCD TV jen s rozlišením 1366 x 768, bude signál následně tak jako tak down-samplován, tedy pokud to chápu dobře.

Vzhled samozřejmě taky hraje podstatnou roli, protože obraz mohu kdykoliv vypnout, ale telka zůstane a tak se nám tato zdála jako vhodný kandidát. Stejne tak se mi líbí řada E (rám jak u obrazu), ale za tu již chtějí značnou částku, která už mi jako zátěž rodinného rozpočtu přijde neefektivní. I když, uznávám, dát dvanáct a půl tisíce Kč za 26B je taký skoro hřích :)
carl.johnson (87)|9.4.2009 15:39
[QUOTE=marx0906;222608]Jardo, díky za poznatky.
Šlo mi spíš o např. poruchovost, dlouhodobou zkušenost.
Taky mne zajímá, proč si stále drží relativně vyskou cenu, přesto, že to montují na Slovensku.
Jako monitor k PC to mít se ženou nebudeme, ale zároveň si ani já ani žena nepřejeme aby TV dominovala pokoji a působila pak jako oltář, ke kterýmu se musíme modlit :) :)
Nevím jak kdo, ale my jsme doposud koukali na CRT do max. 65cm (nebo taknějak)diagonálně, takže 66cm je celkem rozumná uhlopříčka. Nejsme slepí, nekrmím to z Blue-ray. HDTV u takovéto telky bude asi na nic. Pokud budou v nabídce 26" LCD TV jen s rozlišením 1366 x 768, bude signál následně tak jako tak down-samplován, tedy pokud to chápu dobře.

Vzhled samozřejmě taky hraje podstatnou roli, protože obraz mohu kdykoliv vypnout, ale telka zůstane a tak se nám tato zdála jako vhodný kandidát. Stejne tak se mi líbí řada E (rám jak u obrazu), ale za tu již chtějí značnou částku, která už mi jako zátěž rodinného rozpočtu přijde neefektivní. I když, uznávám, dát dvanáct a půl tisíce Kč za 26B je taký skoro hřích :)[/QUOTE]


Já se rád k hezkému oltáři pomodlím. Máme s manželkou veliké spory ohledně velikosti nové TV. Já jsem pro úhlopříčky min. 40", ale klidně bych bral i 46", ale ona by raději něco nenápadného, co by nedominovalo obývacímu pokoji. Takže nakonec to bude "kompromis" čtyřicítka.
jarda50 (1424)|9.4.2009 17:15
Carl prožíval jsem to samé. Nakonec jsem koupil 40" a dnes manželka přiznává, že by 46" byla lepší. Ono pokud to nevidí člověk v reálu tak to neodhadne a i velká uhlo se po čase stane malou.
marx0906 (20)|10.4.2009 19:06
Jasný chlapi, já to nikomu nenutím. Je to věc potřeb každého z nás. Líbí se nám s manželkou 26" a tak hledám 26" :)
Tahle sonka je navíc neotřelého vzhledu. Jak jsem již psal. Lesklé černo-něco cosi je vidět všude, ale stylovost této Bravie je nezaměnitelná. Pracuji jako fotograf, grafik-designer, čili je pro mne osobitost vzhledu jednou z nejvyšších priorit. Pokud bych kladl důraz na špičkové technické parametry, zcela jistě bych si vybral něco jiného.
Teď máme doma 20" a přijde mi skoro akorát. Čili 26" bude ok. A to si představte, že jsem původně pošilhával po 32" řady E :)

Jinak, tuto telku sehnat je nadlidský úkon. Takže kdyby jste prosím někdo měl typ, kde v Praze a nejbližším okolí ji sehnat pod 13tis., budu dotyčnému vděčen za info :).
Děkuji za pozornost.
jarda50 (1424)|10.4.2009 20:12
To stejně záleží na Tobě a manželce co si vyberete. Hlavně aby vám vyhovoval obraz a tro co poskytuje. Pokud jde o to kde zkusil bych přes net http://www.elviapro.cz a objednal bych ji.
Heartwork (2358)|10.4.2009 20:46
[QUOTE=jarda50;222774]Hlavně aby vám vyhovoval obraz ...[/QUOTE]

marxe nezajímá jaký má TV obraz, on hledá obrázek na stěnu. :)
marx0906 (20)|10.4.2009 23:20
Jasný, máme tu teď 20B4050 a je to mazlík. Pravda černá v obraze by mohla být černější, ale to vem čert, alespoň si člověk nenamáhá oči vysokým kontrastem :).
Mrzí mne, že se všude probírají 32"-40"-46", ale 26"-23"-20" apod. nikdo nediskutuje, jako by tyto uhlopříčky byly prašivý a nesly znak jakési duševní ubohosti nebo špatného vkusu :D

V té Elvii je tato telka ppřes "třináct" :)
Heartwork (2358)|10.4.2009 23:25
[QUOTE=marx0906;222806] Pravda černá v obraze by mohla být černější, ale to vem čert, alespoň si člověk nenamáhá oči vysokým kontrastem :)[/QUOTE]

Pecka :-E
Kdyby měli všichni takovej přístup, mohli si výrobci dát dlouhej kouř a my mohli v klidu čučet do čb tv.
marx0906 (20)|10.4.2009 23:33
Heartwork:
Ano, děkuji :)
jarda50 (1424)|11.4.2009 00:02
to, že se moc nevyskytují je tím, že dnes jsou tyhle uhlop doménou hlavně monitorů pro PC btw v ložbici mám 26S2000 a tu bych nevyměnil ani za nic. To je ještě poctivá práce a tehdy jsem za ní dal 33K dodnes nemá ani šmrnc na kráse. Skutečně matný display a DVB-T na ní jede v pohodě. Paradox je ře je těžší než 32W4000. Ale ruku na srdce dle mých potřeb beru jako standard 46" ale je to o vkusu a potřebách každěho jedince.
marx0906 (20)|11.4.2009 00:20
Jarda:
Díky za postřehy.
Jen nerozumím tomu, proč najednou všichni potřebují takový (s prominutím) "krávy", copak jsou lidi čím dál slepější? Navíc, koukat na TV zpravodajství na např 46" musí být opravdu zážitek ).
Mám starší DVD od Pioneera, které nemá ani HDMI výstup, tak si nejsem jist, zda by to stačilo k "nakrmení" takovéhle uhlopříčky.
Opravdu nevidím jediný rozumný důvod kupovat takto rozměrnou TV. Samozřejmě tím neupírám právo jiným lidem si velký formát zakoupit. Ani jim to nezávidím, jen mne to udivuje.
Fakt nic ve zlém, díky za reakce, rád se něco dozvím.
jarda50 (1424)|11.4.2009 00:36
marx vysvětlím. Pokud si neviděl HD a BR tak se to asi těžko pochopí. To tě pak ty jednotlivé a ostré detaily vtáhnou tak dokonale do děje jak v kině. A hlavně neruší tě malá obrazovka, kde nevidíš žádné detaily. Nevěřil by si co je to za rozdíl např dokumenty o přírodě, zvířatech a pod, kdy vidíš všechny detaily srst odlišné barvy a pod. Pak poznáš o co se ochuzuješ. To je prostě zážitek a najednou se i ty někdy nudné kanály stanou lépe koukatelnými. Vrcholem všeho je pak BR v plné parádě. Proti tomu je DVD skoro nekoukatelná mazanice.
marx0906 (20)|11.4.2009 00:43
Jarda:
Jasný, díky, tohle si uvědomuji. Já však nekupuji BR nebo jiný hi-res zdroj, ale pouze telku :)
Mít BR nebo koukat z 5m, pak nekoukám po 26". Bohužel, mám VHS a DVD (component out), a tak předpokládám, že by sledování obrazu na větší uhlopříčce bylo spíš jedno velký "pain in the ass" :)
Koukám se po 26" telce a tato Bravia mne zaujala (a žena s tím nemá problém, prcek už vůbec ne, narodila se ve středu :)) i neotřelým a jedinečným designem. A tak jsem založil toto vlákno.
Každopádně, upřímně děkuju Jardo, za trpělivost se mnou - laikem.
jarda50 (1424)|11.4.2009 15:02
marx to je v pořádku.- Totiž to nejpodstatnější je aby se to líbilo vám, kteří na ní budete koukat. A pokud vyhovuje tak není co řešit. Přeci jen každý máme trochu jiný zrak a vidíme věci různě. Obecně jsme si tady řekli jak a co kdo upřednostňujeme, ale jak říkám je důležité aby to vyhovovalo Tobě a Tvé rodině. Tak nezbývá nic jiného než popřád aby jste si ji užili a sloužila vám. Nemusíš děkovat vždyť jsem jen se snažil poradit. Bohužel někdy se nám stává, že to co vyhovuje nám musí být vhodné i pro druhého. Bohžel život jde ale jinak.
marx0906 (20)|11.4.2009 16:59
Jarda.
Vážím si Tvého přístupu, takže díky :)
Je to tak jak říkáš. Mě fascinuje právě ten design.
Je mi naprosto jasné, že bych sehnal za stejný, ne-li nižší, peníz lepší parametry, ale zase ne o tolik, abych se vrhal po jiné značce. Například pozorovací úhel 160° vs. 178°, nebo rozdíl v odezvě 8 vs. 6ms mě žíly netrhá. Zase takový spíkry s vyzařováním směrem k posluchači mi přijde jako dobrý nápad, i z hlediska akustiky :) Navíc, o to víc roste moje chuť na tuto laskominu, o co jde hůře sehnat :) :).

Chápu, že to co sem píšu, je značně subjektivní. Říkám si ale, třeba tento pohled na LCD TV někoho zaujme, obohatí, někoho rozesměje nebo dokonce pohorší. Hlavně, že nezůstal bez odezvy. Vždyť o nic nejde, je to přeci jenom blbá telka! :)

Pokud by se mi ji nakonec podařilo sehnat, hodím sem nějaké info + foto. Je toho na netu jako šafránu