Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

WinFast a volba Overlay Mode

antabe (39)|26.12.2004 17:54
Hledal jsem v archívu, ale odpověď na můj problém jsem nenašel. Proto si dovoluji založit nové téma a doufám, že kvůli tomu nedostanu vyčiněno. Mohl by mně prosím někdo poradit, proč v nastavení WinFastu (mám Leadtek TV 2000 XP - DeLuxe) mám volbu Overlay Mode zaškrtnutou, ale neaktivní, takže toto nastavení nemohu změnit(vyřadit)??
Že to má jít jsem si přečetl zde: http://masek.webzdarma.cz/delux5.jpg
Mám neustále problémy s prokládáním, jak už jsem se ptal v jiné diskusy(počasí, kabelovka atp.), a tak stále zkouším. Děkuji moc.
Antabe.
Ivo Mašek (10205)|26.12.2004 19:52
Funkce "Overlay Mode" je tam kvůli grafické kartě. Některé ruší obraz. Tím že je zaškrtlá, tak je aktivní. Proč ti nejde zafajfknutí zrušit - nemám tušení. Já mám "experta", a funguje to. Ale mám ji zaškrtlou - obraz je lepší.
antabe (39)|28.12.2004 22:17
Díky za odpověď. Myslíš, že rozdí je v tom, že ty máš Experta a já DeLuxe? Přeinstalovával jsem WinFasta mnohokrát, ale nikdy jsem si nevšiml, jak to bylo u jiných instalací (zafajnuto nebo ne). Chtěl jsem zkusit změnit tuto volbu, abych vyzkoušel zda by byl obraz lepší nebo horší a tím jsem právě zjistil, že ta volba je neaktivní. Kdyby tě ještě něco napadlo, tak děkuju za tip.
Antabe
Ivo Mašek (10205)|29.12.2004 09:15
Rozdíly mezi Expertem a Deluxe jsou. Ale v tom "overlay" asi ne.
Tam to asi bude "držet" grafárna. Ale jakým způsobem - to nevím.
antabe (39)|29.12.2004 11:02
Je možné, že by ta grafická karta měla nějaký vliv na samotné prokládání zachycovávaného videa?
Mám grafiku 64MB, nVIDIA GF4/MX420, DDR/Tvout. Asi budu muset koupit nějakou novou, ale neumím se v tom moc orientovat.
Dopředu díky za případnou odpověď - Antabe.
Ivo Mašek (10205)|29.12.2004 12:52
Mám grafiku 64MB, nVIDIA GF4/MX420, DDR/Tvout.
Tak v tom to asi nebude. Pokud budeš kupovat novou, ohlídej si, aby měla 128b.
Nezáleží ani tak na velikosti paměti (MB), jako na šířce paměťové sběrnice (b).
Ještě k tvému problému. Když vypneš nVidia_Desktop_manager, jde manipulovat s overlay?
antabe (39)|29.12.2004 15:47
[quote]Když vypneš nVidia_Desktop_manager, jde manipulovat s overlay?
[/quote]
nVidia_Desktop_manager jsem vypnul , ale volba "Overlay Mode" je stále neaktivní.
Ještě takhle - toho managera jsem vypnul tak, že jsem na Hlavním panelu klepnul pravým tlačítkem myši na jeho iconu (managera), dal jsem ukončit (icona v panelu zmizela) a resnul jsem PC. Po nastartování PC v nastavení WinFastu byla volbe "Overlay Mode" stále neaktivní. Jestli to vypnutí managera nVidia bylo správné to určitě nevím.
Antabe
Ivo Mašek (10205)|29.12.2004 16:05
Tak já nevím.
Kdyby se ti "jó" chtělo, tak regulérně odinstalovat tv-kartu a po restartu OS ji znovu (aplikace) nainstalovat. A tv-kartu nainstalovat jako poslední součást všech instalací.
antabe (39)|29.12.2004 16:27
Ještě takhle - toho managera jsem vypnul tak, že jsem na Hlavním panelu klepnul pravým tlačítkem myši na jeho iconu (managera), dal jsem ukončit (icona v panelu zmizela) a resnul jsem PC. Po nastartování PC v nastavení WinFastu byla volbe "Overlay Mode" stále neaktivní. Jestli to vypnutí managera nVidia bylo správné to určitě nevím.
Antabe

Omlouvám se, že tenhle odstaveček je už v předcházejícím příspěvku, ale chtěl jsem mít jistotu, že ho zpětně přečteš, tak jsem to sem dal ještě jednou.

K tý přeinstalaci - moc se mně do toho nechce, ale to není rozhodující. Důležité je, že není jisté, že to po přeinstalaci už bude fungovat. A když si vzpomenu na to nastavování programů (posouvání a seřazování podle svých představ - zhruba 1.500x kliknout myší), tak to kdyby mělo být zbytečné????????
Antabe
Ivo Mašek (10205)|29.12.2004 16:29
. A když si vzpomenu na to nastavování programů (posouvání a seřazování podle svých představ - zhruba 1.500x kliknout myší), tak to kdyby mělo být zbytečné????????
To je právě to - to se dopředu neví.
antabe (39)|29.12.2004 16:38
Ivo, prosím tě jestli máš chvíli a chuť, mohl by jsi mně popsat co jsi myslel tímhle.


[quote]po restartu OS ji znovu (aplikace) nainstalovat. A tv-kartu nainstalovat jako poslední součást všech instalací.

[/quote]

To je mi trochu nesrozumitelný a připadlo mně, že tam jmenuješ jednu operaci dvakrát. Děkuji. Antabe
Ivo Mašek (10205)|29.12.2004 17:12
Když jsou problémy s tv-kartami, tak je dobré je instalovat jako poslední v řadě. To znamená: nejdříve grafiku, potom zvukovku(pokud je), monitor, ............a poslední instalací tv-kartu. Po ní už nic. Často to pomůže.
Tedy nepřebíjet tv-kartu další instalací něčeho dalšího.
antabe (39)|29.12.2004 17:30
Jasně. Naprosto spolehlivě jsem už pochopil, jak jsi to myslel. Takže děkuji za ochotu a čas, který jsi věnoval mému příspěvku. Až budu mít chvíli zbytečného času vše to přeinstaluju.
Teď jdu zachytit pro děti Vinnetua. Ha ha - jak se všichni vymlouvají na děti a vnoučata.
Antabe
vladoc (456)|30.12.2004 17:37
Mne to tiež neide odfajknúť a vôbec mi to nevadí.