Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LCD TV 40" cena okolo 1000 euro

m4jdzo (4)|6.4.2009 19:06
Zdravím všetkých.
Chcel by som Vás poprosiť o radu pri výbere TV.
Minimálne požiadavky:
- uhlopriečka 40"
- Full HD
- zatiaľ mám len analógový signál ale onedlho bude digitálny
- cena okolo 1000 euro (30 000 sk)
Bolo by super keby ste mi doporučili konkrétne modely...
Vopred veľmi pekne ďakujem a vaše prípadné doplňujúce údaje čo najskôr zodpoviem.
Heartwork (2358)|6.4.2009 22:25
Co na to jít jednou z druhé strany - vyčíhnout si model, který ti padne do oka a pak tady zkusit zapátrat, jestli už o něm není popsaných pár listů. ;)
Heartwork (2358)|7.4.2009 14:14
4 m4jdzo
zrovna o těchto modelech tady pár listů popsaných je - použij "Hledání".
C.I.S.I. (132)|7.4.2009 18:46
Ne ze bych se chtel uzivatele jmenem m4jdzo nejak zastavat, ale posilat ho jinam se slovy, ze si ma procist par topicu o vybranych modelech tady na foru, mi prijde docela nemistne.

Tohle forum navstevuji velmi rad, protoze jde videt, ze tady chodi plno lidi, kteri tomu rozumi, vedi neco o tom a zhave tady nejen o TV diskutuji. Proto me obcas stve, kdyz nekdo neznamy zde prijde (treba jen kolemjdouci, ktery jde jen pro radu), zepta se na vyber TV a mnozi ho poslou pryc, ze tady je o teto a teto televizi milion topicu.

Nevim, mne osobne by se treba nechtelo cist desitky, dokonce i stovky stranek o danych televizich (zde to zrovna plati maximalne). Tak si rikam, proc lidem neporadit? 3skac to udelal prikladove, napsal model, ktery by doporucil, a neni co resit. Zda si ho tazajici uzivatel vybere ci ne, to uz je na nem.

Tohle samozrejme neni nejaky utok, ale jen takove zamysleni nad zdejsimi radami ;) Mir s Vami vsemi :)
Heartwork (2358)|7.4.2009 19:09
Dobrá, aby toho nebylo málo - moje rada zní: přidej pár EUR a kup SAMSUNG LE40A786 s LED podsvícením:
http://www.kasa.cz/audio-video-technika/koupit/772670/samsung/samsung-le40a786/

Není to sice do 30.000 Sk, ale do 30.000 Kč již ano. :)
jarda50 (1424)|7.4.2009 20:25
CISI chápu Tě, ale na druhé straně se tu většina z nás už tolikrát vyjadřovala k tomuto problému, že shrnutí by bylo velice obsáhlé a a po několikáté se opakovat to už trochu unavuje. Nicméně rada, kde se to najde je asi tou nej cestou. Trochu jiné je to u případných problémů a jejich řešení.

Pokud jde o návrh od m4jzdo tak mohu blekotat pouze k 40W4000 protože ji mám již dlouhou dobu, ale k ostatním jen okrajově. Co bych viděl na test provedený vlastní osobou tak je zejména prezentace 24p, neboť ne vždy je TV reprodukují správně a bez chyby. Ovšem taky by jsme museli trochu znát, co všechno na tv chce produkovat. Jaký signál jaké dopňky na to hodlá v budoucnu navěsit a ten signál bude dvb-t nebo dvb-c či S, zda chce jen SD nebo i HD. Tak aby se mohl vymezit okruh vlastností atd.
C.I.S.I. (132)|7.4.2009 21:33
jarda50: A co takhle zalozit nejaky primarni topic typu "Pomoc s vyberem televize - vsechny dotazy sem", coz by mohlo zamezit nejakym zbytecnym zakladanim novych a novych topicu. Shrnulo by se to dohromady a uzivatel by tak videl, jestli se na podobne typy TV neptal uz nekdo predtim. No a ti, co radi poradi, jim tam odpovi a zbytek se na to jednoduse vykvakne.

Samozrejme plne chapu, ze nekteri uz proste radili tolikrat a porad dokola vas uz to unavuje. O tom zadna.
jarda50 (1424)|7.4.2009 21:50
Tak to by asi šlo to takhle poskládat, aspoň v obecných rysech. Problé je ale v tom, že výrobci chrlí stále nyní už každé 3 měsíce nové modely. Promdumám to a něco připravím tedy s pomocí i dalších účastníků tohoto fora.
m4jdzo (4)|8.4.2009 13:27
Týmto by som Vám chcel všetkým poďakovať, hlavne C.I.S.I. že si ma zastal a Heartwork za výbornú radu pretože SAMSUNG LE40A786 vyzerá ako veľmi dobrá voľba a preto som rozhodnutý obetovať pár tisíc viac konkretne 5000sk (160 euro).
pre jarda50: zatiaľ tv pripájam cez káblovku kde je analógový signál ale neskor cca rok (možno skôr) plánujem kúpiť buď satelit alebo si dám zaviesť magio od t-comu takže prejdem na digitálny sig. HD nie je až také dôležité a na tv budem pripájať notebook, domáce kino a to je asi tak všetko.

Ps: len posledná otázka a potom Vám dám už pokoj...
Je samsung ako znacka dobrá volba?
dolby digital (413)|8.4.2009 14:28
[QUOTE=m4jdzo;222497]Týmto by som Vám chcel všetkým poďakovať, hlavne C.I.S.I. že si ma zastal a Heartwork za výbornú radu pretože SAMSUNG LE40A786 vyzerá ako veľmi dobrá voľba a preto som rozhodnutý obetovať pár tisíc viac konkretne 5000sk (160 euro).
pre jarda50: zatiaľ tv pripájam cez káblovku kde je analógový signál ale neskor cca rok (možno skôr) plánujem kúpiť buď satelit alebo si dám zaviesť magio od t-comu takže prejdem na digitálny sig. HD nie je až také dôležité a na tv budem pripájať notebook, domáce kino a to je asi tak všetko.

Ps: len posledná otázka a potom Vám dám už pokoj...
Je samsung ako znacka dobrá volba?[/QUOTE]

Áno, je dobrá.
Heartwork (2358)|8.4.2009 14:59
[QUOTE=m4jdzo;222497]
Je samsung ako znacka dobrá volba?[/QUOTE]

Nelze odpovědět jednoznačně ano či ne - většina značek umí dnes výrobky několika úrovní kvality i ceny.

Samsung má vynikajicí marketing a vývoj - dokáže přijít na trh vždy s nějakým modelem, který má vynikajicí poměr užitné hodnoty a ceny, přičemž konkurenci zpravidla chvilku trvá, než zareaguje (naposledy "levné" modely s LED).

A když zareaguje, tak je tu samsung s TV tenkými jak papír a tak furt dokola. :)
Harris23 (180)|8.4.2009 16:43
[QUOTE=Heartwork;222522]Nelze odpovědět jednoznačně ano či ne - většina značek umí dnes výrobky několika úrovní kvality i ceny.[/QUOTE]

Ako majitela 786tky by som sa Ťa chcel spýtať, či si na satelit (v popise) prešiel po kupe lcd alebo predtym. Jedná sa mi o to ako si dokáže 786tka poradiť s analogovým signálom šíreným v mestských 1000ročných kábloch. Aj ostatní aké máte s tým skúsenosti? A podotázka? Prechod na magio by to vyriešil? Lebo mám pocit, že ani to nie je ono :(
Heartwork (2358)|8.4.2009 17:16
4 Harris23

přechod byl bezbolestný a konal se zároveň - jen v zadní kapse se mi udělal průvan :)

Analogový signál pusť rovnou k ledu (netýká se jen 786, ale všech HD a Full HD TV) - z obrazu by si nejspíše blinkal.

Magio neznám, ale zato mohu s klidem doporučit satelitní vysílání Skylink:
http://www.skylink.sk/web/structure/2.html
SD programy v pohodě, HD programy super (nabídka se bude rozšiřovat ještě letos).

Když nebudeš extra náročnej, satelitní HD komplet pořídíš do 10t. Kč, s nároky roste cena.
Harris23 (180)|8.4.2009 17:42
Od skylinku ma predsalen odrádza základná obstarávania cena (tá ešte ok, čert to ber) a hlavne to, že tým mesačné poplatky nezmiznú. Zadaráča je potom len základný balík a ja nutne potrebujem nova sport :D na iné aj tak nekukám. Preto poškolujem po magiu. (Cenovo je predsalen výhodnejšie) To je IP TV od t-comu, u vás to má O2, ale to je jedno, na toto by mi musel odpovedať majitel magia.
Sranda je, že t-com naplna magio tiež zo satelitu, takže je fakt, že ten skylink je momentálne to naj čo sa dá zadovážiť. No uvídíme, ešte nemám ani zobrazovadlo :D.
Heartwork (2358)|8.4.2009 17:48
[QUOTE=Harris23;222544]Zadaráča je potom len základný balík a ja nutne potrebujem nova sport :D na iné aj tak nekukám.[/QUOTE]

na Skylinku nyní vysílá Nova Sport HD - třeba by sis chrochtal :)

Ano, zdarma zůstane pouze základní balík (někomu to může stačit), já k tomu přikoupil ještě za starou cenu (asi 2.900 Kč/rok) balík HD Plus.
Eurosport HD
Discovery HD
History Channel HD
FILMBOX HD
Brava HDTV
Nova Sport HD
další budou ještě letos ...
m4jdzo (4)|14.4.2009 14:26
teraz som nasiel novsi model od samsungu a sposobil ze vaham medzi LE40A786 a LE40A856...
ktory je podla vas lepsi (vyhodnejsi)?
- SAMSUNG LE40A786 http://www.videoexpert.sk/lcd-televizory/samsung-le40a786
- SAMSUNG LE40A856 http://www.videoexpert.sk/lcd-televizory/samsung-le40a856
3skac (13)|14.4.2009 23:00
Pokiaľ ma pamäť neklame, tak Samsung LE40A856 je to isté ako Samsung LE40a756 ale tá 856 je tvz.Slim verzia.
Samsung LE40a786 má v sebe led technologiu, čo 756 a 856 nemá....