Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVD authoring z MPEGu...?

abbe2003 (23)|26.12.2004 13:12
Zdravím vás všechny!
Je čas Vánoc a klidu. Řekl jsem si, že zkusím najít soft na výrobu dévédéček, a začal hledat. Na Internetu a na fórech, ale já se v tom nějak nedokáži orientovat ;-) a zkoušet instalovat a testovat jeden soft za druhým... to ne.
Potřebuji soft na authoring DVD z MPEGu, který neprovádí rekompresi, je rychlý a snadno ovladatelný. Nemusí umět úplně všechno, hollywoodské efekty a animované menu si klidně odpustím. Stačí když načte MPEG, vydetekuje kapitoly nebo mi je umožní rychle a efektivně najít a sestaví menu. Znám pouze TMPEGEnc DVD Author, ale ten mi nevyhovuje.
Poradí někdo?
Jano (592)|26.12.2004 14:03
[quote=abbe2003]
Potřebuji soft na authoring DVD z MPEGu, který neprovádí rekompresi, je rychlý a snadno ovladatelný. -vydetekuje kapitoly nebo mi je umožní rychle a efektivně najít a sestaví menu. Znám pouze TMPEGEnc DVD Author, ale ten mi nevyhovuje.
Poradí někdo?[/quote]

Tak Tmpgenc patrí ku tým jednoduchším :-D
Potom sú takzvané obrázkové napr. MY DVD od Sonicu ale ten je dodáváný ku sony DVD mechanikám ako Oem -neviem či z inou pôjde !

:-(
mirekv (7169)|26.12.2004 16:12
Jano: proč by to nemělo jít?
abbe2003: co ti nevyhovuje na TDA? Používám ho běžně.
Jano (592)|26.12.2004 16:49
[quote=mirekv]Jano: proč by to nemělo jít?
[/quote]
Bolo to myslené ako jednoduchý ,ktorý sám zostaví kapitoly ?, sestaví menu ,
Taký neni ja používam ten Sonic My DVD , Tmpgen DVD, Sony DVD arch.
A každý má niečo čo mi nevyhovuje a niečo čo ten druhý nevie alebo
robí jednoduchšie...
Inak by som si musel dať ten soft naprogramovať podľa vlastných predstáv aby bol taký ako chce abbe2003.
Nech skúsi Encore - tam som išiel do vývrtiek a vyradil som ho po 2h
skúmania.
Takže asi takto :-)
mirekv (7169)|26.12.2004 17:12
TDA generovat kapitoly umí, ale ne podle scén, bohužel. Je tam i ruční editace, ale je to děs s tím dělat. Taky budu testovat i něco jiného.
Hawkey_tvf (434)|26.12.2004 17:15
Nooo Encore oproti Scenaristu este nie je az tak hardcore, ibaze problem je, ze Scenarist je urcita referencna zalezitost, s nim urobis VSETKO, ale musis aj VEDIET.
Inak, mna dost fascinuje, ze vacsina ludi by chcela nieco robit bez toho aby o tom nieco vedeli... Koniec koncov, keby si nadrtili manualy od Scenaristu, nezatazovali by forum priblblymi vecne sa opakujucimi otazkami (nechut studovat, ci nechut naozaj VEDIET).
ai (2993)|26.12.2004 17:47
abbe2003
-najit kapitoly - kapitoly lze najit jen podle zmeny scen (jedine vyuziti u fotek poskladanych za sebou) nebo podle zvoleneho casoveho useku, jinak ti to prece nevytvori kapitolu podle tebe kde ty chces

vytvorit kapitolu , to je to nejmensi u autoringu

vytvorit menu, take, zvolis obrazek a natahnes ho na monitor, ale vytvorit buttons (tlacitka) musis rucne, podobne, jinak to nejde. Ma to vyjimku u Scene selection menu, kde ti muze authoring vytvorit menu podle kapitol (DVD Lab Pro, TMPGEnc author ., nevim jestli to jde take u jinych)
ale vse propojit linkami a tedy vytvorit tu ztrukturu je treba nastavit rucne, to jinak nejde, protoze co clovek to jiny nazor jaka by ta ztruktura mela byt.

DVD Architect
DVD Lab
DVD workshop
DVD Encore


Jeste jedna vec ty mpg musi vyhovovat specifikaci pro DVD (jestli rippujes DVD tak jsou), jestli ne , tak ti to authoring odmitne nacist nebo to musi rendrovat znova.
Jano (592)|26.12.2004 18:09
[quote=ai]
Jeste jedna vec ty mpg musi vyhovovat specifikaci pro DVD (jestli rippujes DVD tak jsou), jestli ne , tak ti to authoring odmitne nacist nebo to musi rendrovat znova.[/quote]

No to ale musiš už korektný mpeg už vkladať.
Ja ho vyrábam v tmpgencoderi s prednastaveným profilom Gopu !
Podľa recenzie od mikeho -dík.
No a čítať manuály všetkým nepomôže lebo nie všetky sú CSSR.
Ja osobne som nemal možnosť v škole Eng.
Poniektorí sme starší, a ako samouk ..... :-(((
Ale zato ruštinu som mal od 4 triedy :-D
Takže 10rokov pri pc ako samouk ....a tak nejako podvedome english
vnímam ale plnovýznamový preklad ti neurobím . :-(
mirekv (7169)|26.12.2004 18:22
Jano, to jsme na tom stejně.
Co to je CSSR? :-D
Jano (592)|26.12.2004 19:13
Keď sme na tom stejne tak bys to mohl sakra vědet ne? :-D
mirekv (7169)|26.12.2004 19:14
:-D
abbe2003 (23)|26.12.2004 19:23
Jde mi o to, že potřebuji z MPEGů pořízených pomocí PVR vyrobit DVD. TDA je malý a na finalizaci hbitý, ale dost věcí neumí. Má pár šablon, ale neumí třeba menu jenom s obrázky; texty musím vždycky zmenšit na minimum a odsunout na okraj (grrrr...). Dále když mi třeba vyjde menu na dvě stránky, tak nejde ručně změnit na jednu. To potom znamená nové generování celého menu. Na druhé straně umí u zvolených kapitol jednoduše změnit obrázek; totéž i u obrázku pozadí (nemyslím tím pr.el -:)). Problém je v tom, že najít ručně kapitoly při mizerném a líném interface, který poskytuje, je děs běs a když už je člověk najde, tak s nimi musí zápasit v silně omezeném editoru.
Zkusil jsem DVD Lab. Pěkné; je šlakovitě rychlý (tak to má být), najde kapitoly. Vyšší složitost bych zkousl (nejsem blb; ale nacvičovat to co nehodlám využívat nechci, nemám na to čas a možná ani volnou mozkovou kapacitu). Možná ani nedělá rekompresi v pravém slova smyslu, i když nějaké velké .tmp soubory vytváří. Jenže když si chci rozdělení kapitol ověřit a movie v něm přehrát, tak NEMÁ ZVUK! To je děs; na to z toho primitivního TDA nejsem zvyklý. Možná něco dělám blbě.
Pomoc!
mirekv (7169)|26.12.2004 19:39
abbe2003: jak to myslíš s těmi texty, přece tam nemusíš psát nic!
abbe2003 (23)|26.12.2004 19:43
Nemusím, ale to je pracnější. Nechám je s textem "Chapterxx", chytím je do bloku, hodím je na okraj a nastavím jim velikost fontu na 1. To je hned. Principiálně je NECHUTNÉ, že je nelze smazat. Nebo něco dělám blbě.
mirekv (7169)|26.12.2004 19:48
Co je na tom pracného? Text chapter... označíš, a v okně tento nápis vymažeš. Otázka 5s. Ovšem nevím, jak je to v jiných profilech. Používám Cloud1.
abbe2003 (23)|26.12.2004 19:51
Po jednom??? Třeba dvanáct??? Nebo že by šly všechny naráz; potom opravdu dělám něco blbě.
mirekv (7169)|26.12.2004 20:03
Najednou né, ale máš tam přece Input history a je to šup i po jednom!
abbe2003 (23)|26.12.2004 20:25
A co si pomůžu? Že si prolezu všechny textíky? Děkuji, nechci, toť stupidita. Obrat'me list: TDA zkrátka NECHCI. Co místo něj?
abbe2003 (23)|26.12.2004 20:44
2 Hawkey: máš svým způsobem pravdu, že je dobré znát princip toho, co děláš. Ale je to věc rozlišení: kde končí postačující hloubka znalostí? Co všechno by bylo třeba nastudovat, abys to mohl používat? Třeba v Excelu veškeré analytické nástroje? Nebo detailní algoritmus DivX abys do něj mohl převést movie?
Jsem mimo jiné i programátor; abych uspěl v duchu tvého názoru, musel bych ovládat i assembler na nejnižší úrovni (a to jsem v něm kdysi dělal...).
Prober se, tak to v životě opravdu není. A neber si to osobně, nechci zakládat flamewar. Chci zkrátka ne úplně diletantsky používat soft, na který mám konkrétní požadavky a prostě jenom sháním informace, protože sám je najít v rozumném čase nedokážu.
ladinek (494)|26.12.2004 21:04
[quote=abbe2003]...Potřebuji soft na authoring DVD z MPEGu, který neprovádí rekompresi, je rychlý a snadno ovladatelný. Nemusí umět úplně všechno, hollywoodské efekty a animované menu si klidně odpustím. Stačí když načte MPEG, vydetekuje kapitoly nebo mi je umožní rychle a efektivně najít a sestaví menu...[/quote]

Zkus DVD Architect 2.
abbe2003 (23)|26.12.2004 21:13
Proč? Je to opravdu to co potřebuji? Nehodlám instalovat sto mega softu a hrabat se v něm týden a pak zjistit, že je mi na nic.
Splňuje něco z toho, co chci? Základní požadaveky jsou absence rekomprese a snadné vytvoření jednoduchého menu.
Umí to?
ladinek (494)|26.12.2004 21:16
abbe2003 : jinak bych o tom nepsal.
ai (2993)|26.12.2004 21:33
abbe2003

[quote]nejsem blb; ale nacvičovat to co nehodlám využívat nechci, nemám na to čas a možná ani volnou mozkovou kapacitu[/quote]

me ted dosla kapacita se ti neco snazit objasnit :-) Hawkey te prohledl
abbe2003 (23)|26.12.2004 21:41
No tak to nezkoušej; nejde to překousnout. Jinak jseš první s příspěvkem totálně OT.
ai (2993)|26.12.2004 21:58
abbe2003 - kolikrat chces slyset nebo precist DVD Architect, nez prestanes prokladat sve otazky o tve pracovni vytizenosti a zkusit zrovna ten, ktery je navic jako nazev skoro kazdeho threadu \/
Jestli ti nebude vyhovovat ani ten, tak na DVD author zapomen, protoze to bys musel neco vstrebat, a jak sam vis, na to nemas uz v hlave zadne misto.
abbe2003 (23)|26.12.2004 22:16
No to bych právě rád slyšel tady, jestli je to to co chci, u "odborníků". A nikde jinde jsem se to nedočetl, to bych tady neobtěžoval kdyby ano. Zatím poslouchám narážky na výtržky z mých příspěvků. Neděláš do politiky? Je to skoro jako bych se díval na Novu...
K věci: Sháním SW na authoring DVD... viz výše.
ladinek (494)|26.12.2004 22:24
abbe2003 : Na to co potřebuješ ti stačí DVD Architect. A faktem je, že např. v sekci mastering se toho dá najít dost. Stačí když se tam pořádně podíváš...
ai (2993)|26.12.2004 23:11
abbe2003 -
neber si to tak, ja se omlouvam, je fakt, ze narazky k nicemu nevedou

jen pridam
nikdy jsem neziskal mpg zpusobem jak uvadis, jedine klasicky z DV avi prevadeny do mpg, u tveho zpusobu muze byt problem v tom, ze ten mpg nebude kompatibilni z DVD specs a bude se to muset nejak prevest, takze potom paradoxne ten TMPGEnc by byla vlastne dobra volba, mnohem drazsi softy ,DVD Maestro (pouzivam, a ktery ti mam strach doporucit z duvodu preview problemu a simulace) ktery je naprosto unikatni ale vsechno se tam musi importovat dobre udelane "venku", ten treba kdyz neveme mpg, tak je jasne , ze neni podle specifikaci.

Polozil bych si otazku jestli ten tvuj mpg je podle specifikaci (ja to poznam jedine tak, ze bych to naimportoval do maestra a ten jestli to vezme tak je to OK). Jestli ne tak bych hledal nastroje jak jej spravit (PVA strumento, TMPGEnc ci ja vim co)
mirekv (7169)|26.12.2004 23:16
S abbe2003 bude těžká řeč, jak se může naučit Architekta, když je pro něj problém pomazat pár nápisů v TDA.
abbe2003 (23)|26.12.2004 23:17
...dívám se dívám... ...ti stačí DVD architekt. To je dobré, stačí. I Ferrari by mi stačilo... Nebo aspoň Rolls... Já už myslel kdoví jak moc nechci; to jsem klidný.
V té sekci mastering píšou o tom, že architekt nedělá rekompresi??? Proč já blb to tak dlouho hledal na Internetu? Kolik hodin se mám pořádně dívat? Dáš mi sem link kde to píšou?

Adobe Encore DVD; Arcsoft ShowBiz DVD; Audio DVD Creator; Canopus Lets Edit; Canopus MPEGcraft DVD; Cyberlink PowerDirector; Cyberlink PowerProducer; Dazzle DVD Complete; discWelder; DVD Architect; DVD Junior; DVD Maestro; DVD Menu Studio; DVD Motion Pro; DVD Quickbilder; DVD Wise; DVD X Maker; DVD-lab; DVD-lab PRO; DVD2one Audio Remaster; dvdauthor; DVDAuthorgui; DVDBuilder; DVDStyler; Easy CD & DVD Creator; GUI for dvdauthor; Honestech Burn DVD; HTM2LDVD; IfoEdit; Magix Movies on CD&DVD; Music DVD Creator; Muxman; neoDVD; NeroVision Express; Pinnacle Impression DVD-Pro; Pinnacle Instant Video Album; Pinnacle Studio; PixelTools SimpleDVD; ReJig; Sonic DVD Fusion; Sonic DVD Producer; Sonic DVDit; Sonic MyDVD; Sonic MyDVD Deluxe; Sonic ReelDVD; Sonic Scenarist; SpruceUP; SVCD2DVD; TMPGEnc DVD Author; Ulead DVD MovieFactory; Ulead DVD Workshop; Varsha; VideoPack; VideoWave; WinDVD Creator; WinOnCD...

...DVD architect. Snad se mi do rána stáhne. Myslím ten architekt...
Ráno se na to podívám. Sorry, už s těch Vánoc trochu blábolím.
abbe2003 (23)|26.12.2004 23:26
2ai: I já se omlouvám; nechtěl jsem být ústnatý (písmatý... klávesnicovatý... ...???). Velice oceňuji tvoji odpověď, která vypovídá o tom, že znáš soft co mi doporučuješ (na rozdíl ode mne... :-)).
K věci: to je právě to, co si chci ušetřit: spoustu experimentů (a že jsem jich už nadělal...). Je možné a věřím tomu, že tak specifický soft co chci neexistuje, že budu opravdu muset použít nějaké "dělo" nebo zůstat u kompromisu TDA. Nebráním se; když to k něčemu povede... Ale nemůžu přece postupně testovat všechny softy, co jsem je před chvilkou vyjmenoval. To bych půl roku nedělal nic jiného.
abbe2003 (23)|26.12.2004 23:38
2mirekv: bude se mnou těžká řeč, a můžu se naučit Architekta. Není pro mne problém pomazat pár nápisů v TDA, ale nechci ty nápisy mazat po zbytek života, proto sháním informace o něčem lepším, ty mazale!
mirekv (7169)|26.12.2004 23:48
No nezlob se na mě, já nic nemažu, ale pěkně si to po svém pojmenuju. To tys tvrdil, že nemáš čas! Tak se uč Architekta!
Narážky si nech!
abbe2003 (23)|27.12.2004 13:27
Tak jsem si stáhl Architekta, vypadá to zajímavě (už jsem vzpomněl ten kanón na vrabce?). Asi v tom toho jde udělat hodně, ale vypnout rekompresi streamů explicitně neumí, vadí mu zvuk v MPEG Layer2 a chce ho rekomprimovat do AC3. Bohužel AC3 ten PVR zatím nepodporuje... Čtyřicet minut konverze na 2,5 GB MPEG mi odhadl; nic moc. Za tu dobu to naplácám i v tom TDA. Jsem tam, kde jsem byl na začátku.

2mirekv: přečti si v názvu, o čem tohle téma je. Pokud potřebuješ řešit přepisování dvaceti textíků, založ si na to svoje téma a přestaň mě už s tím nudit. Tvůj názor ti přece nevyvracím; jestli tě to baví... ;;-)

Jinak díky všem za příspěvky.
mirekv (7169)|27.12.2004 13:38
No když tě otravuju, já myslel, že diskutujeme! :-( Už jsem stejně neměl k tomuto co říct.
Jinak název tématu je "DVD authoring z MPEGu...?" a nepozoroval jsem, že bysme se bavili o babách!
Jo, jo, komu není rady...