Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Dotaz ohledně satelitního receiveru

kocourdanilo (20)|3.4.2009 15:34
Zdravím,

naše 14 let stará televize Panasonic odešla do věčných lovišť. Teď jsme si koupili novou - full HD LCD Samsung LE40A656. Protože Panasonic měl jen SCART, používali jsme satelitní komplet Mascom 1110 CrCi. Zajímalo by mě, zda má cenu kupovat nový HD DVB-S, resp. bude na obrazovce patrný rozdíl při propojení HDMI oproti propojení SCARTem? A který typ receiveru mi případně doporučujete?

Díky za každou radu, jsem v této věci docela laik.

Daniel
losos (2977)|3.4.2009 16:50
Pročti si témata pod tím tvým. Tam je rad až nad hlavu...
P.S. - přeji hezké počteníčko...
jarino1978 (8045)|4.4.2009 20:53
[QUOTE=kocourdanilo;222004]Zdravím,

naše 14 let stará televize Panasonic odešla do věčných lovišť. Teď jsme si koupili novou - full HD LCD Samsung LE40A656. Protože Panasonic měl jen SCART, používali jsme satelitní komplet Mascom 1110 CrCi. Zajímalo by mě, zda má cenu kupovat nový HD DVB-S, resp. bude na obrazovce patrný rozdíl při propojení HDMI oproti propojení SCARTem? A který typ receiveru mi případně doporučujete?

Díky za každou radu, jsem v této věci docela laik.

Daniel[/QUOTE]

pokiaľ nebudeš chcieť pozerať HDTV, kľudne ostaň pri ňom. Ale zasa mať full hd telku a nepozerať na nej HD signál, je značne na škodu. Naviac, také lacné a jednoduché, ako sa dnes dostať k HDTV, tak to stojí za uváženie. Porozmýšlaj.
911 (260)|7.4.2009 17:34
[QUOTE=losos;222012]Pročti si témata pod tím tvým. Tam je rad až nad hlavu...
P.S. - přeji hezké počteníčko...[/QUOTE]

Zdravím,vážený Lososi,také bych si rád přihřál svoji polívčičku,ve čtvrtek dorazí pana TX-P50G10 a líbí se mi k tomu Technisat Digicorder HD S2 s 500GB diskem.+ hd balík od skylinku,jdu tím správným směrem?Díky
MONYS (460)|7.4.2009 18:27
[QUOTE=911;222399]Zdravím,vážený Lososi,také bych si rád přihřál svoji polívčičku,ve čtvrtek dorazí pana TX-P50G10 a líbí se mi k tomu Technisat Digicorder HD S2 s 500GB diskem.+ hd balík od skylinku,jdu tím správným směrem?Díky[/QUOTE]To víš že jooooooo!Jen bych si dal pozor před koupí Pan.zda nepoblikává ve světlých scénách.
911 (260)|7.4.2009 19:04
[QUOTE=MONYS;222400]To víš že jooooooo!Jen bych si dal pozor před koupí Pan.zda nepoblikává ve světlých scénách.[/QUOTE]

Díky Monys,tohle G10 je na to nějak háklivé?Měním to za letitou,ale dobrou crt Phlips 36 PW9525.
losos (2977)|8.4.2009 10:06
[QUOTE=911;222399]Zdravím,vážený Lososi,také bych si rád přihřál svoji polívčičku,ve čtvrtek dorazí pana TX-P50G10 a líbí se mi k tomu Technisat Digicorder HD S2 s 500GB diskem.+ hd balík od skylinku,jdu tím správným směrem?Díky[/QUOTE]
Nevím, mám k Technisatu nějakou nedůvěru a navíc se mi i svým vzhledem nelíbí. Já bych zvolil raději Vantage HD 8000S se zabudovaným ventilátorem (cena je zhruba stejná). Ale možná i ten, co jsi si vybral, bude O.K. Fakt nevím...
911 (260)|8.4.2009 10:51
[QUOTE=losos;222470]Nevím, mám k Technisatu nějakou nedůvěru a navíc se mi i svým vzhledem nelíbí. Já bych zvolil raději Vantage HD 8000S se zabudovaným ventilátorem (cena je zhruba stejná). Ale možná i ten, co jsi si vybral, bude O.K. Fakt nevím...[/QUOTE]

Zdravím,vybíral jsem také podle recenzí,jak u nás tak v německu výborně hodnocený,třeba na http://www.testberichte.de/test/produkt_tests_technisat_digicorder_hd_s2_p98504.html nebo Tebou stažená recenze , http://www.parabola.cz/clanky/2898/t...v-pristroju-1/a v minulosti tzv.satelitním pravěku jsem začínal s Technisatem a dvoumetrovou anténou,ale to bylo někdy v roce 1990.Přesto díky za odpovědˇ.Něco zkusím a dám vědět.Mě se hlavně hlavně líbilo hodnocení ,že Obrovskou výhodou tohoto přístroje je UPSCALING MPEG-2 SDTV na HDTV.
(Pro neznalé - Upscaling je přepočet - transformace nízkého rozlišení na vysoké).
Běžné kanály v rozlišení SDTV (např. ČT1, ČT2, TV PRIMA, TV JOJ, ČT24) byly zobrazeny automaticky s UPSCALING módem bez manuálního přepínání rozlišení, případně se dá rozlišení zvolit, přístroj pak otestuje váš zvolený zobrazovač.
U některých SDTV kanálů byla kvalita obrazu tak dobrá, že jsem na první pohled a při běžné vzdálenosti od zobrazovače nepoznal, jestli se jedná o HD nebo normální rozlišení. Tuto podporu jsem u jiných značek zatím postrádal (MPEG2 SDTV jsou většinou zobrazeny s viditelným kostičkováním obrazu).
Man5on (661)|8.4.2009 13:17
911: Dej na radu Losose, Vantage je špička! A ohledně toho upscalingu z SD do HD, tak to si myslím, že zvládá dneska už každej HD receiver automaticky, to není žádná novinka.
losos (2977)|8.4.2009 14:07
Ano, je to jen reklamní trik. Já beztoho ten upscaling nevyužívám, protože mi to lépe vyhovuje, když ten upscaling nechám na televizoru....
Ale opravdu ber Vantage HD 8000S, ani netušíš, co vše umí, oproti Technisatu Digicorderu, i když je pravda, že Technisat Digicorder jsem na vlastní oči neviděl a vím o něm jen z recenzí a diskuzí poměrně málo. (Někdo se o něm vyjádřil, že prý to ja takový německý Trabant, tak nevím, mně by to odradilo). :)
Recenze jsou pěkná věc, ale vlastní zkušenost "na vlastní kůži" je něco zcela jiného - a dle toho je první liga stále Vantage HD 8000S, ostatně, jistě jsi viděl hodnocení v testech zde :
http://upload.svetobrazku.cz/images/jdv1238001049m.jpg