Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Střih H264/AVC bez rekomprese

omikron88 (1)|3.4.2009 15:06
Nevíte o nějakém programu, kde by šlo z hotového H264 streamu z HD kamery vystříhávat nepotřebné části? Bez toho aby se celý stream musel znovu kompresit. Něco jako je VideoReDo nebo Womble MpegVideoWizard pro MPEG2

Nemusí to umět žádné zázraky, stačí něco ve stylu výše uvedených programů.
Pavel07 (70)|3.4.2009 15:28
Zkus třeba Ulead Video Studio Pro X2, dokáže editovat h.264 stream v TS,M2TS kontejneru bez rekomprese. Nebo zkus prográmek h264ts cutter v111, ten je zdarma.
All Bosh (13)|18.4.2009 15:19
Ahoj!
Ja som tu novacik, ale poradit ti mozem len tolko, ze ziadny zazracny program nenajdes, lebo H264 je velmi zly kodek na strih videa.Je skvely kodek na takmer bezstratovu komprimaciu videa, ale strih v ziadnom pripadehttps://www.tvfreak.cz/forum/images/icons/icon11.gif. Ak ti mozem poradit tak skus Canopus edius 5, ale musis pouzit Canopus HQ rekomprimaciu, alebo adobe CS5. Adobe v tomto smere trosku napreduje, lebo somotne video v nahladovom okne zobrazuje prepocitane na rozdiel od Canopusu, tam to ide v plnom prude...... Ale zasadne priamy strih videa zakodovaneho do H264 je velmi narocna operacia na vypocet pre pocitac, a to ta ubezbecujem ze to nezvladne ani ta najsilnejsi pocitac pokial nema hardverove dekodovanie /strih. kartu/ Aj tam hrozi to ze pri praci z dvoma videostopami a niekolko effektami skoncis.... Ci uz pouzijes Adobe alebo Edius stejne odporucam ti dekomprimovat video ktore bude strihat, podotykam ze dekomprimacia je bezstratova, len vysledne subory budu velkych rozmerov a preto budes potrbovat min 500G disk. Potom po nacitani praca z videostopami je jednodocha a prijemna a to nehovorim o tom ze mozes pouzit 3-5 stop a bez problemov....... Vela zdaru!!!!!!! https://www.tvfreak.cz/forum/images/icons/icon7.gif
Wintermute (265)|16.6.2009 10:12
VideoRedo by melo byt schopne tento problem resit snad jiz v dohledne dobe. I kdyz tedy co se tyka HD videa z kamery tak prichazi do uvahy i format AVCHD (.MTS) a s tim jsem v aktualni test verzi VideoRedo _zatim_ nepochodil.
Welshcorgi (141)|16.6.2009 16:01
[QUOTE=Wintermute;229751]VideoRedo by melo byt schopne tento problem resit snad jiz v dohledne dobe. I kdyz tedy co se tyka HD videa z kamery tak prichazi do uvahy i format AVCHD (.MTS) a s tim jsem v aktualni test verzi VideoRedo _zatim_ nepochodil.[/QUOTE]

VideoRedo s podporou h264/AVC streamů slibují už roky a pořád nic. Nevěřím jim už ani slovo. Používám TS Packet Editor (mám odskoušeno), který sice stojí nějakou tu kačku, ale funguje naprosto spolehlivě.
Wintermute (265)|17.6.2009 00:20
[QUOTE=Welshcorgi;229811]VideoRedo s podporou h264/AVC streamů slibují už roky a pořád nic. Nevěřím jim už ani slovo. Používám TS Packet Editor (mám odskoušeno), který sice stojí nějakou tu kačku, ale funguje naprosto spolehlivě.[/QUOTE]

No časy se mění, a řekl bych po letech čekání nastává teď ta správná chvíle. První testovací alfa VRD TVS s podporou H264 spatřila světlo světa, zatím tedy jen pro zájemce z řad licencovaných uživatelů TVS. A bude líp.
Welshcorgi (141)|17.6.2009 15:21
[QUOTE=Wintermute;229862]No časy se mění, a řekl bych po letech čekání nastává teď ta správná chvíle. První testovací alfa VRD TVS s podporou H264 spatřila světlo světa, zatím tedy jen pro zájemce z řad licencovaných uživatelů TVS. A bude líp.[/QUOTE]

No právě! A TSPE funguje spolehlivě už teď!
Wintermute (265)|17.6.2009 15:44
Věc názoru. Já kupříkladu nebyl spokojen se způsobem fungování TSPE (free i trial).
Welshcorgi (141)|17.6.2009 16:31
[QUOTE=Wintermute;229946]Věc názoru. Já kupříkladu nebyl spokojen se způsobem fungování TSPE (free i trial).[/QUOTE]

Joko třeba? Prosím konkterizuj. Mimochodem ten interface vpravdě není nic moc, ale funguje super.
TV77 (265)|14.1.2010 21:41
VideoReDo TVSuite V4 je venku. Kdyby snad někoho zajímaly podrobnosti, tak kuk sem: http://www.videoredo.net/msgBoard/showthread.php?t=15759.
voktys (57)|19.9.2011 09:41
ja sem ted hledal take... a po dlouhy googlovaci onanii jsem nasel neco, co mi funguje na video avc1/h.264 s priponou *.mov... je to program Avidemux a dale i MPEGStreamclip...
romana51 (355)|22.9.2011 15:59
VideoReDo TVSuite V4 H.264 už je venku dost dlouho. Mám ho nainstalené od 15.7.t.r. Hned jak jsem koupil nový Topfield SBP-2010 HD, už mi přestala předchozí verze fungovat.
A funguje skvěle. Video z .rec převádím do .ts ve fantastickém čase.