Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

VD: Jaký je váš oblíbený žánr?

husky14 (34)|3.4.2009 09:58
Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Jaký je váš oblíbený žánr?

U jakého filmu se vždy zaručeně pobavíte, co je vaším "šálkem kávy"? Viděli jste v poslední době nějaký film, který vás upoutal a který byste rozhodně doporučili ostatním? Jaká je podle vás obecně kvalita filmové a televizní zábavy posledních let? Ať už jsou Vaše názory jakékoliv - vyjádřete se, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
Ivo Mašek (10205)|3.4.2009 10:39
[QUOTE]
co je vaším "šálkem kávy"?
[/QUOTE]
Snad to nebude znít divně, ale mě do křesla upoutají horory. Až když žádný není, tak potom nějaké ty silně akční filmy.
Zvláštní sortou jsou pro mě historické dokumenty. na ty si čas udělám vždy. Musí to být ale moderní dějiny a pokud možno z Evropy. Tedy zhruba od roku 1918 do konce 40-tých let. To ostaní už jenom okrajově.
[QUOTE]Jaká je podle vás obecně kvalita filmové a televizní zábavy posledních let?[/QUOTE]
Kvalita? Příšerná. o kvalitě se nedá mluvit ani omylem. Jenže národ, kde nejčtenějším deníkem je Blesk (to říkají průzkumy) ani jinou, než "nováckou" zábavu vstřebat a snad i ohodnotit neumí. Samozřejmě se to potom odráží i v jiných sférách života.
Doom (2331)|3.4.2009 12:16
u televize nebo filmu rád vypnu mozek. takže komedie a humor obecně (od prd-prc humoru Leslie Nielsena až po suchý humor Monty Pythonů; nějak mi nesedl český humor). dále pak akční filmy (u těch se taky nemyslí), sci-fi. nemusím psychologické filmy a romantické komedie.
nesmím zapomenout na seriály. BSG, SG1 a SGA, House M.D., červený trpaslík, Supernatural... seriály mám rád.

a kvalita televizní zábavy? děsná. pokud nemusím, bednu nezapínám. naštěstí je dost kvalitních filmů a seriálů, než aby mi klasická telka chyběla
Neregistrovaný (0)|3.4.2009 17:09
Můj oblíbený žánr je sci-fi. Ten jsem vždycky "mohl" ať už v knižní podobě nebo ve filmové. Celovečení filmy nebo seriály - to je jedno - StarTrek, SG1, SG Atlantis, Farscape, EUREka... Když mě děti pustí k TV tak se rád mrknu na Sci-Fi Channel nebo AXN Sci-Fi.
nosaty63 (50)|3.4.2009 20:00
Nemohu řict, že bych mněl vyloženě oblíbený žánr. Nesnáším akční stupida a duchaprázdné komedie (Troška, polda a podobně). Když jsem porvé viděl Je třeba zabít Sekala, tak mi vstávaly chlupy na rukách. Mám rád i Meclovi filmy podle Hrabala, protože mám rád Hrabalovi knížky a Mencl je umí výborně zpracovat.
Televizní zábava je rozporu plná. Teď mně příjemně překvapuje ČT1 ve středu se staršími americkými filmy (Apartmá v hotelu Plaza, Bosé nohy v parku), kam se hrabou Francouzi z té doby s četníkama a podobně. ČT2 je také výjímka i když občas tendenční. Zklamávají nové komerční stanice. Skoro hrůza. Ale když se občas podívám jak se nechávají bavit Němci, Rakušáci nebo Slováci, tak nejsme žádná výjímka. Ty jejich estrády, kde se davy kývají při elektrické dechovce ze strany na stranu, no hrůza. Z našich TV je nejhorší asi Prima.
artam (1147)|4.4.2009 03:32
[QUOTE=husky14;221958]Jaký je váš oblíbený žánr?[/QUOTE]
Scifi, fantasy, historicke veci. Jednoducho to musi to byt pastva pre oci, vyprava, logika pribehu atd. Kedysi este boli v kurze francuzske komedie, ale dnes je to dost bieda, hlavne to zabija ten primitivny usa humor.
Vyslovene ma uz nudia rozne uniformne pribehy zo sucasnosti, je ich v kazdodennom zivote dost. A este mi dost vadi, ked tvorcovia filmov povazuju divakov za hlupakov a zaklincuju to nejakym zaberom, kde napriklad pocitac zasadne pri praci pipa a cvaka, auto po naraze zasadne hori, alebo herec pri simulacii hry na husle chodi slacikom poza kobylku. pripadne sa klavirista netrafi rukami ani len do rytmu hudby...posobi to velmi usmevne. :)
[QUOTE=husky14;221958]Jaká je podle vás obecně kvalita filmové a televizní zábavy posledních let?[/QUOTE]Filmova by mozno este usla, ale televizia? Tam skutocne okrem sprav a formuly nie je co pozerat. Mozno ma niekto rad 100x recyklovane beckove filmy, ale to nie je moj pripad :)