Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Výběr satelitu pro příjem HD na dvě televize (LCD a CRT) plus možnost nahrávání na HDD

tomino_CZ (1)|2.4.2009 13:36
Dobrý den
mám takový specifický dotaz.

Chtěl bych přijímat HD signál ze sat.SKYLINK na LCD televizi ale zároveň aby měl synátor možnost ve svém pokoji sledovat jiný kanál na klasickém CRT a pokud by bylo možné dokonce i nahrávat na interní HDD v sat.přijímači.

Zatím jsem došel k tomu mít sat.přijímač s 2tunery....ale nejsem si jist zda pokud vyberu např. Vantage HD-8000 S + Pipeline HD 500GB, tak zda bude možné docílit výše popsaného?
Díky za fundované odpovědi.
Pytkin (7947)|2.4.2009 13:49
potrebujes 2 primace ak chces pozerat 2 rozne veci .. ak chces jednu vece pozerat a druhu nahravat , staci dvojtunerovi primac ..
Welshcorgi (141)|2.4.2009 15:01
[QUOTE=Pytkin;221908]potrebujes 2 primace ak chces pozerat 2 rozne veci .. ak chces jednu vece pozerat a druhu nahravat , staci dvojtunerovi primac ..[/QUOTE]

Tos mě trošku zaskočil. Já doposud veřil, že pokud jsou oba programy na stejném transpondéru lze bez problému jeden nahrávat a druhý sledovat.
Pytkin (7947)|2.4.2009 15:03
aha .. no to na niektorych satelitoch ide .. ale ked chces sledovat 2 rozne programy , potrebujes 2 primace ..
losos (2977)|3.4.2009 14:14
[QUOTE=tomino_CZ;221906]Dobrý den
mám takový specifický dotaz.

Chtěl bych přijímat HD signál ze sat.SKYLINK na LCD televizi ale zároveň aby měl synátor možnost ve svém pokoji sledovat jiný kanál na klasickém CRT a pokud by bylo možné dokonce i nahrávat na interní HDD v sat.přijímači.

Zatím jsem došel k tomu mít sat.přijímač s 2tunery....ale nejsem si jist zda pokud vyberu např. Vantage HD-8000 S + Pipeline HD 500GB, tak zda bude možné docílit výše popsaného?
Díky za fundované odpovědi.[/QUOTE]

Pytkin má pravdu, potřebuješ dva přijímače - pro každý televizor jeden sat. přijímač.
Proč ? Protože ze satelitního přijímače je VŽDY NA VŠECH JEHO VÝSTUPECH jen tentýž stejný signál jednoho programu...to platí i pro dvoutunerové...
A pro každý sat. přijímač samostatný koax. kabel od paraboly, či DiSEqC přepínače, atd., viz zde :
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=15722&page=2