Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Mikrofonní předzesilovač (ke kameře)

Tnet (31)|25.12.2004 11:31
Zdravim. Marně hledám řešení jak donutit DV kameru Panasonic NV-GS11 aby mi nahrávala zvuk z externího elektrotového mikrofonu. (Dynamický mikrofon lehce slyšet je). Potřebuji klasickou citlivost jako u vestavěného mikr.
Pustil jsem se do předzesilovače, ale všechny co jsem našel vyžadují napájení 12V a to je nanic. Především jsem nezjistil zda kamera něco má zesilovat nebo ne, ve specifikacích nic není. Je to vstup na mikrofon, ne Line-in!. Přece nebudu dávat k tak melé kamerce zesilovač + 12V zdroj...

Máte někdo řešení? Díky moc.
Pitomec (10211)|25.12.2004 20:09
Já mám u kamery Panasonic přímo mikrofon, který je jako příslušenství (VW-VMS2E,
http://www.panasonic.cz/vyrobek.aspx?id=BAEC_861&pohled=vyrobky) a napájení je přes 1,5V baterku uvnitř.
Tnet (31)|25.12.2004 21:09
To je bezva kvalitni mikrofon, ale desne drahej:-( Ja mam zkusenost s podobnym mikrofonem Sony asi za 3500. Staci mi prave nakej uplne jednoduchej :-)
Pitomec (10211)|26.12.2004 14:27
Pokud je drahej, tak si můžeš koupit něco od Hamy, co se taky napájí 1,5V baterkou - RMV-01, RMZ-10 atd.
Tnet (31)|26.12.2004 15:01
Tak určitý řešení to je. Díky tvému typu jsem našel třeba Hama LM-09, zož by asi stačilo. Potřebuju totiž spíš velikosti jako kravatový.

Přesto jak je dělaný předzesilovač na tyto mikrofony? U všech těch mikr. na kamery je napájení 1,5V, máte někdo schéma? :-?
imported_jozo (82)|25.1.2005 10:29
netreba ziaden predzosilovac len pripojit napajanie cez odpor pozri sem, stiahni si katalogove listy, mas tam aj zapojenia, je to za par korun:http://www.trikve.sk/gensite/site/geny9220.html#
Tnet (31)|30.1.2005 00:38
Diky, je to tak. Staci napajeni. Uz jsem to zkousel, ale je to asi choulostivy na tom zvolenem odporu a kondenzatoru. Mikrofon mi jen praskal. Jak to vhodne nastavit a jake hodnoty treba zmerit nevim. Sam na to asi neprijdu, i kdyz to bude malickost.
imported_Ivan (25)|30.1.2005 08:44
Pro Tnet
U předzesilovače je nejdůležitější co nejmenší vlastní šum předzesilovače. Z principu elektroniky(technologije) vychází závěr, že tranzistor na vstupu(ten je nejdůležitější) potřebuje okolo 4 voltů mezi kolektorem a emitorem(samozřejmě záleží na typu toho polovodiče, ale takřka vždy okolo 4V). Napětí "baterky" je pak potřeba přibližně dvojnásobné. Tedy dohromady 9V. Těch 9V je tedy minimum, pokud chceš z toho předzesilovače dostat maximum(minimální vlastí šum). Takže ty návody předzesilovačů, které jsi viděl, nemají to napětí 12V jen tak pro nic za nic. To svůj důvod má.
A mikrofony s předzesilovačem na jednu tuškovku to je jen jakýsi kompromis mezi kvalitou a velikostí.
Ivan