Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

1 karta pro nahrávání 2 pořadů současně? Jaká?

pkovak (43)|31.3.2009 21:02
Snažím se sehnat kartu, která by uměla nahrát dva pořady současně, řekněme ČT1 a Primu, ať vezmu zástupce ze dvou multiplexů. Snažil jsem se takovou najít v obchodech a to dost neúspěšně, jediná se dvěma tunery kterou jsem našel je Pinnacle PCTV Dual DVB-T 2000i ( http://www.softcom.cz/produkt/pinnacle-pctv-dual-dvb-t-2000i-interni/?flist=1 ), ale s Pinnacle nemám zkušenosti, co jsem před rokem dvěma četl mají celkem dobrý ale žravý software. Mám doma Winfast hybridní kartu a se softwarem jsem celkem spokojený, ale bohužel žádnou winfast s dvěma DVB-T tunery jsem nenašel. U některých je napsáno že mají funkce Picture in Picture a podobné, ale předpokládám, že to neznamená možnost dva programy současně nahrávat.
Četl jsem sice zdejší téma o dvou tunerech v jednom PC, ale moc nepomohlo.
Poraďte prosím jestli nějaké znáte, nejlepší by bylo kdyby uměly přijímat v mpeg-4 kdyby se snad na něj televize v budoucnosti rozhodly přejít, ale to bych asi chtěl moc a pochybuju že to teď je aktuální.
Nerad bych situaci řešil pomocí více karet.
Ivo Mašek (10205)|1.4.2009 05:57
[QUOTE]
že mají funkce Picture in Picture a podobné, ale předpokládám, že to neznamená možnost dva programy současně nahrávat.
[/QUOTE]
To je obraz v obraze, tedy sleduješ na monitoru nějaký kanál, a zároveň máš v horním rohu malé okénko z druhým kanálem.

Kartu s dvěma tunery vyrábí ještě AVER. Ale název modelové řady si nepamatuji.
pkovak (43)|1.4.2009 08:46
Ty funkce znám, jen jsem říkal, že si nemyslím že to znamená možnost nahrávat dva libovolné pořady současně, mám v tom pravdu?
Ivo Mašek (10205)|1.4.2009 09:29
[quote]
že si nemyslím že to znamená možnost nahrávat dva libovolné pořady současně, mám v tom pravdu?
[/quote]
Ano, máš pravdu. Přes funkci P&P nelze nahrávat dva pořady současně. Na to musíš mít dvoutunerovou kartu.
Ještě jsem si vzpomněl, že ASUS něco dvoutunerového dělal. Nejsem si ale jistý, jestli ta karta nebyla součástí jednoho modelu motherboardu.
Zkus se podívat na web AVERu, ti určitě dvoutunerovou kartu dělají.
artam (1147)|1.4.2009 11:40
Nahrat 2 programy je mozne aj jednotunerovo, akurat musia byt z rovnakeho multiplexu.
Retiree (659)|1.4.2009 12:38
Samozřejmě pouze FTA... (nyní sice kódované programy v DVB-T nehrozí, ale v historicky krátké době ano). Tv kartě je většinou jedno, v jakém kompresním formátu je stream, který ukádá na disk (tedy i MPEG-4, H.264/AVC)
Ivo Mašek (10205)|1.4.2009 12:41
Jenže tazatel chce ze dvou multiplexů (alespoň to tak podává), a tam to tak jednoduché nebude., tedy nebude to možné vůbec.
artam (1147)|1.4.2009 14:32
Ja viem ze dotaz bol na nahravanie z 2 muxov, ;) moja odpoved bola na konstatovanie: "funkci P&P nelze nahrávat dva pořady současně. Na to musíš mít dvoutunerovou kartu" - co je pausalizovane bez uvedenia, ci z jedneho alebo z dvoch muxov.

Co sa 2-tunerovych kariet tyka, tak mne vychadza (aj cenovo) vyhodnejsie strcit do pocitaca 2 x jednotunerovu kartu. Dokonca som pred casom prevadzkoval 2x USB tuner + 1x PCI tuner a pocitac s prstom v nose zvladal nahravat 3 streamy sucasne a este sa popri tom dalo internetovat. :)
pkovak (43)|1.4.2009 15:59
Tak jsem hledal a našel odkaz na kartu od Averu, předpokládám že tuhle jste měli na mysli.
http://www.avermedia.com/avertv/Product/ProductDetail.aspx?Id=470&device=1

Dokoupit druhou kartu mě taky napadlo ale pro tu starou bych měl další a lepší využití... podívám se jak cenově vyjdou dvě karty s jedním tunerem.