Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problem rychloposuvu na prevedenem DVD

david.lister (15)|25.12.2004 09:00
Cau !

prevadel jsem nejake avi (mjpeg q=19) nagrabovane genius videowonder iii do DVD pomoci legalne koupeneho procoder express. kdyz dvd vypalim a zkusim na stolnim prehravaci grundig gdv 130, funguje to ok. ale kdyz dam rychloposuv vetsi nez 4x, film se zasekne a pomuze pouze spusteni od zacatku. palim na verbatimy dvd-r. filmy ktere jsem grabnul primo z dvb-s a vypalil funguji v poradku. nedela tam ten canopus nejakou "nekompatibilni" neplechu ? (bohuzel nemam ted moznost zkusit jiny stolni prehravac.)
StD (8612)|25.12.2004 09:08
A nenechal jsi tam náhodou "LowerField First" u prokládání? Já to u grabnutých Mpegů z TV nechávám zásadně na "UpperField First" a nezlobí to.
david.lister (15)|25.12.2004 09:26
StD
myslis pri prevodu, nebo pri grabovani ? pri prevodu jsem tento parametr nechal na default, coz je tak jak pises, ale pri grabovani si to uz nepamatuju. mam ted na disku cely chalupare a 3 dily hvezdnych valek, je to jeste z doby kdyz jsem nemel dvb-s (graboval jsem to mjpeg)a tak to chci hodit na dvd abych si trosku uvolnil misto na disku.
StD (8612)|25.12.2004 09:35
...no mě vyrábí hlavičku Mpegu2 už Pinnacle PCTV Pro a jeho soft (při nastavené kvalitě DVD) zásadně UFF, tak to tak nechávám. Dá se to změnit na LFF - nabízí to třeba mpeg2cut při střihu nebo ProCoder v defaultním nastavení, ale netřeba měnit co funguje, ne? Pokud to máš MJPEG, tak tam si můžeš vybrat, všechny frejmy máš klíčové.
david.lister (15)|25.12.2004 09:43
StD
ted ti tak trochu nerozumim :o) situace je takova: mam mjpeg avi z tv, prevadim do dvd pomoci procoderu express a zlobi to. poradil jsi me zmenit poradi pulsnimku. ok vezmu teda zdrojove avi a v procoderu nastavim uff a prekoduju to znova a zkusim prehrat.

pokud ale beru v uvahu tvuj poslendi prispevek, kde rikas ze si muzu poradi pulsnimku vybraj (z toho pro me plyne ze to asi bude jedno, kdyz to mam v mjpeg), tak tohle prekodovani nepomuze. ok ?
StD (8612)|25.12.2004 09:56
Pochopil jsi to správně: nastav při převodu UFF a uvidíš. Já to takto zkoušel zpočátku tím, že jsem to dělal 2x (vždy po 8-9 hodinách :-((( ) v obou verzích UFF i LFF abych viděl, která funguje...
david.lister (15)|25.12.2004 12:01
StD

tak to nepomohlo. udelal jsem to uff a je to stejny.
StD (8612)|25.12.2004 12:08
Jestli máš prográmek Bitrate Viewer, tak si v něm natáhni ten soubor a opiš poznámky v okně dole vpravo, ať je vidět, co to vlastně nefunguje a jak se ten Mpeg hlásí.
david.lister (15)|25.12.2004 13:45
StD


tohle me to vypsalo. (ted mam zase prehozeny ty pulsnimky ale to je jen proto, ze jsem pouzil stary video. ale dela to to same i kdyz jsem je dal tak jak si me radil)

Num. of picture read: 64639
Stream type: MPEG-2 MP@ML CBR
Resolution: 720*576
Aspect ratio: 4:3 Generic
Framerate: 25.00
Nom. bitrate: 3000000 Bit/Sec
VBV buffer size: 112
Constrained param. flag: No
Chroma format: 4:2:0
DCT precision: 9
Pic. structure: Frame
Field topfirst: No
DCT type: Frame
Quantscale: Linear
Scan type: ZigZag
Frame type: Interlaced
Notes:
StD (8612)|25.12.2004 17:52
Tak mimo bitrate (u mne je to v namátkou vybraném VOBu 4460000) je jediný rozdíl v Quantscale (Quantisation Scale):
já mám Nonlinear.
Jinak mám Field topfirst= Yes. Že by byl pes zakopán jenom v tom? Snad se tu staví Hawkey (poslal jsem mu SZ) a trochu nám to vědecky osvětlí.
david.lister (15)|25.12.2004 21:55
StD

bitrate jsem zamerne udelal tak maly, protoze me napadlo, ze mozna nestiha cist dvd mechanika v prehravaci. normalne mam ten bitrate kolem 8800. ten field topfist = no mam "no" protoze jsem dal lff ale zkousel jsem i uff po kterem je tento parametr na yes a bylo to stejne.
Hawkey_tvf (434)|26.12.2004 03:59
chlapci ak to seka tak problem bude najskor v mediu - nebude "chutit" prehravacu - skus ine medium (nejake overene RWcko, moze to byt aj chyba toho jedineho konkretneho kusa), prip. upgrade firmwaru vypalovacky
ci je kvantizacna skala linearna alebo nelinearna na tom nezalezi... teda zalezi ;-) ale nie sekanie/nesekanie
hrubo povedane, ide o to, ci na komplexnejsie casti sceny sa ma dat doraz pri kodovani (nonlinear) alebo ci ma byt q priamo umerne velicine scene_complexity (linear)
pri tak malej bitrate by som dokonca ani nepatral po lokalnom prekroceni bitrate (9.8 resp. 10 Mbit/s v niektorom GOPe) a asi ani VBV nepreteka, co je inak casty problem ProCoderu 2 (clee sa vyjadril ze ProCoder 2 potrebuje patch jako prase drbani)
Field topfirst je obycajne nastavenie top/bottom first systemom ak je prvy top, tak je to yes, ak je prvy bottom, je to no.
david.lister (15)|26.12.2004 07:36
Hawkey

media pouzivam verbatimy dvd-r a zkousel jsem to i na sony dvd+rw. vypalovacka gsa-4120b posledni fw A112 . dneska to vyzkousim na jinem stolnim prehravaci. v pocitaci to prehrava ok. spis me mate to, ze na tom mem stolnim grundigu jsem zatim prehral vsechno. to co kamosi vypalili a neslo to jinde, u me slo.

ps: jeste aby ten procoder delal nejaky blbosti. on clovek stejne nema moc voleb co si ma koupit. docela dlouho jsem vybiral a kdyz uz jsem za to dal tech cca 60 $ tak to snad bude ok. nebo snad jsem mel koupit tmpgenc ? nebo cce ? ted asi vyvolam peknej flame :o)
david.lister (15)|30.12.2004 19:52
Hawkey STD
dneska jsem pomoci dvdshink prevedl jedno dvd. vypalil jsem ho na te same vypalovacce a na to same dvd+rw a rychloposun funguje naprosto bez problemu. takze chybka nebude ve vypalovacce ani v mediu. nejaky napad ? nejaka rada ?
StD (8612)|31.12.2004 06:37
...Mohla by tam být nějaká "chybka" v tom mpeg-streamu, kterou Shrink "vyčistil" a ProC-Express s tím neudělal nic. Nezbyde ti asi nic jiného, než to dělat ve Shrinku nebo ve full-programu ProC 2 - tam je totiž možností, jak ten DVD-tvar souborů ovlivnit, mnohem více, včetně filtrů apod.
david.lister (15)|31.12.2004 12:21
StD


po dlouhem a patravem nastavovani parametru jsem na to prisel !!! chyba neni v mpeg2 streamu, ale v vyslednem authoringu. udelal jsem demux vobu co vylezly z procoderu pomoci projectx a muxnul jsem je zpatny na voby v ifoeditu. to co vylezlo v ifoeditu jsem vypalil a vsechno funguje jak ma. nevim teda presne co je spatne, ale vim jak to napravit. jinak ale dik za rady a pomoc. ted by me jen zajimalo jak zjistit co je na tech vyslednych vobech z procoderu spatne.
StD (8612)|31.12.2004 15:38
Podívej se na GOP-strukturu, tedy pokud máš čím...