Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

PinnacleStudio vs. WindowsXP SP2

PetrS75 (21)|24.12.2004 22:22
Zdravím všechny...
Potřeboval bych poradit o jakou chybu systému se může jednat, když používám Studio 9 a v XP SP2 při grabování mám "kostičkovaný" obraz (taková nepovedená mozaika :-(( Se service packem 1 to bylo bez problémů, ale po instalaci SP2 se na stahovaný obraz nedá dívat. Když je zpátky odintaluju tak mi to už nepomůže :((

Díky za každou "rozumnou" radu.
stayman (12393)|24.12.2004 22:25
Tak naberaj niecim inym a nie s pinnacle...
PetrS75 (21)|24.12.2004 23:14
Používám miniDV kameru CANON MV20i, ale bohužel stejný problém vykazuje i ULEAD Videostudio 8 9-)
Mohlo by se jednat o DV kodek ??? obsažený v SP2???
stayman (12393)|24.12.2004 23:40
Este skus daco ine (WinDV, Scenalizer, VegasCapture...) :-D ,a updatni si/zmen drivere karte firewire...
Hawkey_tvf (434)|25.12.2004 03:14
microsoftacky DS filter mas asi nastaveny na polovicne rozlisenie (preview), uz sa to parkrat riesilo, a asi to je cele tym, ze sa pri instalacii SP2 updatli DirectX
pohladaj v starsich diskusiach ako ho prepnut do full resolution
muzikant (62)|25.12.2004 10:10
Zkus opravný balíček od Microsoftu pro SP2 - WindowsXP-KB885222-x86-CSY-měl by údajně opravit chybu v připojení Fire-Wire !
PetrS75 (21)|25.12.2004 23:47
Díky za rady, ale bouhužel mi nepomoha žádná.
Stále grabované video vypadá takto : http://www.webpark.cz/petrs28/
Zvuk mi běží dobře.
Nepomohla mi ani změna softwaru, ani nové ovladače a ani oprava SP2 (KB8852222)
V SP1 mi to běželo bezproblémově, ale po instal i odinstalaci SP2 už jen takto :-(((
stayman (12393)|25.12.2004 23:52
Hmm, tam je daco spatne, take daco som ani nevidel, ale neviem co :-(
muzikant (62)|26.12.2004 10:58
Po pravdě musím říci, že jsem teprve nyní po instalaci opravného balíčku SP2 vyzkoušel od Pinnacle Edition 5, a zjistil jsem,že mi stejně nic neopravil, capture sice funguje, ale na pásku nedostanu nic. Ve Vegasu vše funguje normálně a v Premieře Pro též. Zřejmě to nabouralo programy pouze od Pinnacle. Když Microsoft tak brzy po uvedení SP2 vydal opravu, tak zřejmě stojí SP2 za .... ! S SP1 mi vše fungovalo bez problémů !
Hawkey_tvf (434)|26.12.2004 16:19
Okolo SP2 sa siri neopravnena panika, radsej si prezri co za problemy sa riesia na support forach Pinnacle, a zistis, ze take kraviny so zakladnymi nefunkcnostami sa neriesia nikde inde, nie je ti podozrive, ze vo Vegase a Premiere je vsetko OK, len SW Pinnacle robi hovadiny?
Je pravda, ze SP2 takpovediac killne dalsi podiel prasacky napisanych aplikacii, ktore nedodrziavaju specifikacie Windows NT. Ale to nie je chyba! Chyba je pisat prasacke aplikacie.
Opravy na Windows, ako aj MacOS, ako aj na ine OS vychadzaju denne... a to je OK.
muzikant (62)|26.12.2004 18:50
To Hawkey :
Jak si ale mám vysvětlit, že mi to vše bez SP2 fungovalo ? Nehledě na to, že anglicky v mém věku neumím a nechat si vče překládat též není nejlepší řešení. Asi příští instalaci udělám bez SP2 a bude pokoj !
Hawkey_tvf (434)|27.12.2004 14:20
Vysvetli si to presne v duchu toho, co som napisal vyssie - ze SP2 "killne" dalsi podiel prasacky napisanych aplikacii. Napr. Pinnacle Studio, vyberany to shit. Tudiz treba napisat do Pinnacle: Teach yourself programming, lazy fucking bastards!
Milhaus (16)|28.12.2004 15:47
[quote=Hawkey]Vysvetli si to presne v duchu toho, co som napisal vyssie - ze SP2 "killne" dalsi podiel prasacky napisanych aplikacii. Napr. Pinnacle Studio, vyberany to s**t. Tudiz treba napisat do Pinnacle: Teach yourself programming, lazy fucking bastards![/quote]

Mas asi hodne velky depky a jsi celkove asi hodne zaujatej proti Pinnaclu. To delas pro nejakou konkurencni firmu? Samozrejme mas narok na svuj nazor. Ale takove hambeni nejlepe prodavaneho strihoveho softwaru na svete? Nechci se nijak jednoznacne zastavat Pinnaclu jako ze je The Best, nicmene tvoje komentare jsou naprosto nepravdive a diky tobe vznika dojem, ze Pinnacle vyrabi veci na h***o, coz neni pravda. Urcite ma svoje chyby, ale to co tady popisujes neni vubec pravda. Problemy se SP2 se mohou (nemusi) napr. vyskytnout u jakehokoliv zarizeni. I u obycejneho externiho firewire disku. Toto je evidentni problem SP2 a nikoliv Pinnaclu. Sam Microsoft tyto problemy uznava a snazi se je resit.
Tak bud priste vic objektivni a podavej presne informace. Nekomentuj veci, o kterych nic nevis. Akorat odrazujes lidi, kteri by to s Pinnaclem treba radi zkusili.
PetrS75 (21)|28.12.2004 22:53
Potřeboval bych poradit jak dostat video do pořádku...
Po instalaci SP2 se mi rozhodí obraz viz. http://www.webpark.cz/petrs28/
Dělá mi to všechen soft, kterým se snažím grabovat.

Dobrá rada nad zlato...
Hawkey_tvf (434)|29.12.2004 01:02
Milhaus: mam s vyrobkami Pinnacle svoje neblahe skusenosti.
1. vecne nedorobene ovladace pre Pinnacle PCTV Pro
2. este zaujimavejsia aplikacia - TV tuner k uvedenemu HW, kde ked si pozries "vydobytky" subsekventnych verzii tak v istom okamihu ta zacne triafat, StD ti moze tiez potrdit ze sa jedna o znacne vzdorovity kus hardwaru (a to prave vinou softwaru)
3. bohovsky "support" lower-end produktov (vcitane Studia), ktore su podla reci supportakov priam zavisle na pouziti Intel procakov a Intel chipsetov (no comment) - hrubo povedane pri akychkolvek problemoch prva otazka znie ci mas neIntelovsky procak a chipset a ak ano tak prva rada aby si to changol (tu zaujatost by si mal opat vycitat supportu Pinnacle, nie?)
aby si to mohol lepsie posudit, tak pokial vies (a ak nevies o par okamihov sa to dozvies) ak stahujes data z DV kamery, jedna sa vlastne o stiahnutie suboru - nema tam ako prist k desynchronizacii audia s videom, proste len sa prenesu data - tak ako ich kamera posle sa sekvencne zapisu na disk. Nepoznam z mojej praxe iny pripad okrem Pinnacle Studio kde prichadza (v neurcitej zavislosti na konfiguracii systemu) k desynchronizacii, co byva takisto pausalne zvadzane na chipset. No comment! Utilitku ktora tento straaasne zlozityyy ukon prevedie a to dokonca nezavisle na platforme nacapes do necelych 100 kB, napr. mourkov WinDV.
4. najlepsie predavany neznamena najlepsi, vsak?
5. Ano, odradzam ludi od low-end produktov fy. Pinnacle na zaklade vlastnych skusenosti a tym setrim aj ich nervy. Su ovela lepsie riesenia, ktore nemaju so SP2 najmensi konflikt. To nemusi znamenat ze pracujem pre konkurenciu, aj ked mam istu naklonnost k 2 inym firmam (a Adobe to nie je). Pricom si vsimaj ze som ich NESPOMENUL. Ale koniec koncov mozem. Sony Media Pictures a Avid.
PetrS75 (21)|29.12.2004 02:12
Dik za vyčerpávající odpověď, ale vyvedu tě z omylu:
1. Mám sestavu Intel Pentium 3GHz, 875P Neo chipset, 512 MB, 160 GB systemový disk a 80GB grabovací disk + nejnovější ovladače.
2. Ve Windows XP SP1 mi to běhalo bezvadně video + audio, ale jakmile jsem nainstaloval SP2, tak se mi to zhroutilo, ale jen video (audio běží dál synchronně) a i ostatní programy si s SP2 neporadí (ULEAD MediaStudio 7 i VideoStudio 8, SONY Vegas 5, Adobe Premiere 1.5, WinDV...atd.) Takže nebudu mít problém se Studiem 9 plus, ale pes bude zakopanej někde v SP2, bohužel mi nepomohla ani odinstalace a ty zasr.. ovladače od Mrkvosoftu mi mršej video stopu.
A ještě maličkost, když jsem už měl nainstalovaný ostatní programy, tak pro práci se staženým videem mi nejlíp vyhovovalo právě to Studio pro svoji přehlednost a jednoduchost... :-D
Hawkey_tvf (434)|29.12.2004 05:28
Z akeho omylu ma to akoze vyvadzas? Ja som podaval momentalne len argumenty preco upodozrievam v prvom rade Pinnacle, az potom zbytok sveta. Nevravim ze nemozu byt problemy aj inde (mozno ak by sme vychytali realne SP2 problemy u teba, zistili by sme, ze to nejde aj tak). No ak ti nejde ani WinDV tak to uz je naozaj problem... pre zaujimavost, ja mam z hladiska Pinnacle podstatne nestandardnejsiu zostavu, 2.4 GHz Northwood v chipsete SiS 748 kde tie tvoje veci - idu :-). Ale to ze idu na jednej zostave ich nezachranuje v mojich ociach, lebo som videl privela zostav aj bez SP2 kde boli problemy nesmierne.
Dobre, spat k problemu. Pokial si pripojeny na net stiahni cez Windows Update VSETKO, rebootuj, vyskusaj. Odinstalovanie SP je inak nie prave najstastnejsi manever, hlavne skus preinstalovat a zapatchovat DirectX, odtial najskor vietor fuka.
Ja mam inak cistu instalaciu systemu z CD s uz integrovanym SP2 a nemam najmensi problem s nicim od S-ATA, FireWire, no, jediny co by stal za rec je prave ten nestastny pinnaclacky TV tuner, ale ten poriesili ovladace od "nie Pinnacle".
Joe-Joe (593)|29.12.2004 06:58
PetrS75

Zrejme sa budem opakovat . Zostava Intel 2,4 a chodi mi vsetko (PS9+, ULead...) a zda sa mi aj lepsie odkedy som nainstaloval XSP2. Takze chybu hladaj tam kde radi Hawkey.
Udajne mozu byt problemy na neoficialnych WXP. Kdesi som tuto spravu zachytil. Neoverené.
Milhaus (16)|29.12.2004 09:07
for Hawkey: Do jiste miry ohledne TV tuneru od Pinnaclu s tebou souhlasim. Rekl bych, ze clovek urcite najde konkurencne lepsi. Chapu i to, ze mas spatne zkusenosti s Pinnaclem. Ale i tak nemusis mit az extremni narazky na Pinnacle. Myslim, ze mas jiste zkusenosti ci vedomosti v teto kategorii, ale pletes jedno pres druhe. Tak treba chipove sady jako jsou SiS, VIA, nForce atd. jsou problemy od jejich pocatku, co se tyce strihu videa. Cim novejsi chipova sada to je, tak bych rekl, ze tim s tim jsou mensi problemy. Ale problemy s nimi jsou stale. Napr. jsem se zatim nesetkal s desynchronizaci zvuku a obrazu pri nahravani z DV zaznamu. To podle me neni ani mozne. Vzdyt jde o kopirovani pouze 0 a 1. Po spracovani ve Studiu mozna, ale pri grabovani nevim, nevim. Tim nechci nejak hajit Intel, ale staci se zeptat profesionalniho strihace a jeste jsem se nesetkal s nikym kdo by to provadel na nejakem jinem chipsetu nez Intel. A to same plati o Studiu. Nechci se ho nejak zvlast zastavat, ale ten software ve sve kategorii nema konkurenci. To ze je nejprodavanejsi taky neco znamena. Ten software ma tez svoje mouchy. To ma kazdy software. Ale pokud vezmu cena/vykon, tak rozhodne nema konkurenci. A sem tam ta chybicka se da vzdycky obejit.
For PetrS75: Souhlasim s Hawkey. Vyzkousej to.
PetrS75 (21)|29.12.2004 10:12
Ok, díky za rady. taky mě už nic jinýho nenapadá v čem by to mohlo být.
Než přepsanej nějakej ten ovladač (jen najít kterej 9-) )Chyba asi bude právě u toho DirectX, ale kde. Zkusím prográmek GraphEdit, ale kde přesně hledat, tak to netuším.
Asi nakonec stejně nainstaluju zpátky SP1 (po Formátu disku - ještě že ho mám rozdělenej) a bude klid...SP2 mě malinko zlobí i v dalších případech (např. práce se zástupcema v hlavní nabídce...)

Kdyby náhodou někdo věděl v jakým ovladači by to mohlo být, tak předem děkuji za odpověď.
Hawkey_tvf (434)|29.12.2004 23:19
Joe-Joe: tie probs na neofic. woknax su maybe kravina, kamos striha na niecom podobne postihnutom a nic ;-)
Milhaus: stavanim, servisom a predajom PC vo vyssich vykonovych segmentoch sa prizivujem uz par rokov, takze mi toho preslo cez ruky viac ako dost. Co sa tyka problemov s VIA a SiS chipsetmi, tak VIA prestala byt problemova s nastupom Athlonov, kde do prichodu nForce boli jej chipsety jasne najlepsie a na vychytanie problemov stacil 1, max. 2 predpoklady - nekupovat dosky od shit vyrobcov a priiipadne pozriet spravnu konferu. (Ono totiz kazdy chipset moze este "popravit" aj vyrobca mainboardu. DOST casty jav.) Minor problems s VIA uplne prestali prichodom KT400 rev. A. O nieco zlozitejsia situacia je pri kombinacii Intel/VIA pre oficialny "nesupport" zo strany Intelu, hoci to je skor obchodna politika, ale tuto kombinaciu som pre istotu nestaval (aj ked ju ziadali, lebo bola lacna).
Posledny vylozene blby chipset SiS bol 645DX. To uz su tiez nejake skoro 3 roky. Ja sam striham najviac na masine s SiS 648, co bol pre zmenu svojho casu najvykonnejsi chipset pre P4 a ide bez problemov.
S nForce som zatial problemy nezazil (teda s vynimkou Studia :-E ).
Poznam dost studii kde sa striha na AMD. (Mam jeden PC kde som uz strihal na bete 64bit Windows, ktore maju SP2 - alebo jeho vacsinu - uz "od vyroby".)
To s tou desynchronizaciou A/V pri stahovani DV zaznamu Studiom je tvrdy fakt, staci prehladat tunajsie diskusie, neriesilo sa to tu raz. Isteze to je absurdne, ale Studio to dokaze, pricom support to zvaluje prave na neIntel chipsety, to akoze radic alebo ovladac lubovolne prehadze data? a este vie ktore v tom chunku su audio a ktore video? zaujiiimaveee...
ai (2993)|30.12.2004 00:16
Milhaus - je to vpodstate OT, chtel bych jen uvest, ze prece jak Adobe (Premiere Elements) tak Sony (Movie Studio) prodava produkt stejne cenove kategorie, ten Pinnacle je ale hojne rozsireny a vetsina novicu zkusi asi primo Premieru nebo Vegas full a zdesi se.
PetrS75 (21)|4.1.2005 10:49
Ještě jednou děkuji za příspěvky do této diskuse...

Vyřešil to tedy až FORMAT C: :-(((

Mám zpátky nainstalovaný SP1 se všemi aktualizacemi vč. DirectX 9.0c
a všechno běží OK.

Tak tedy vážně nevím v čem by mohl bejt zakopanej pes 9-)
Každopádně Service Pack 2 pro Windows XP NEDOPORUČUJI \/
Trent (314)|14.1.2005 20:22
[quote=PetrS75]

Každopádně Service Pack 2 pro Windows XP NEDOPORUČUJI \/[/quote]

Tak to su trochu silne slova, mam WXP Pro, nainstalovane dva roky, SP2, vsetky zaplaty a Pinnacle Studio bezi uplne v pohode (teda v ramci svojich moznosti, ze ano).
Ale, aspon si si spravil poriadok v kompe...
StD (8612)|14.1.2005 21:07
...taak blíží se jaro. Třeba reinstalit. Nicméně aby to nebylo OT:

a) Pi a jejich lidi mám narozdíl od Hawkeye rád.

b) W_XP s online aktualizací mám v jednom stroji a chová se velice divně. Pravdou je (už jsem psal ten link dříve a jinde), že si "velké" firmy vynutily anti-auto-update patch na SP2, protože velké procento jejich používaných (=koupených) aplikací najednou nefungovalo, a to i včetně "blbých" PostScript Level 2 a 3 tiskáren, nemluvě o Pi TVkartách.

c) Studio8 honím na W2K a jsem s ním naprosto spokojený, pokud mi nevadí opakovaný rendering. Takový grab z VHS přes Studio do ProCoderu na DVD je skutečně na :-k a nic na tom nezmění programátoři...

d) PetrS75: Na ty DX9c jsou právě potřeba hlídat ty patche od dodavatelů. XP něco "zamknou" a DX to nemohou "odemknout", laicky řečeno...

Servus! :BB:
Joe-Joe (593)|15.1.2005 06:02
U Billa je mozne stiahnut opravny patch ktory odstranuje (udajne) chybu SP2 a 1394.

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=cs&FamilyID=5c076e4c-aec8-434d-9849-e668a50e6e81
StD (8612)|15.1.2005 06:30
Joe-Joe: Ono tam těch "dírek" je mnohem více, ale co chtít od výrobku vyvíjeného "za pochodu", že?! :-D
Joe-Joe (593)|15.1.2005 08:13
StD

Teraz si uvedom, ze by si si kupil auto a v pravidelnych intervaloch by si musel chodit do servisu, lebo nie je bezpecne. :-?
StD (8612)|15.1.2005 09:46
...to je přesně ta správná právnická argumentace, proč musím dávat Trabiho každé 2 roky na STK! PC dnes už ani tak dlouho nevydrží. Ale proč potom za to ještě platit, že!?
TonDek_tvf (7)|15.1.2005 21:04
Oficiální text z http://www.exac.cz :-( (Windows XP SP2 - Aktualizaci na XP SP2 v současné době nedoporučujeme, jelikož vykazuje problémy se zařízeními pro zpracování digitálního videa. Častým případem je např. chybná (či žádná) detekce FW řadiče či FW zařízení operačním systémem a to i na čistě nainstalovaném systému bez dalších aplikací. (14.10.2004). Následně: :-) (Windows XP SP2 - společnost Microsoft uveřejnila opravný PATCH který odstraňuje chybu Service Packu 2 a zařízení 1394 který jsme popsali již dříve. (20.12.2004).
StD (8612)|15.1.2005 22:36
Tak tam ten text sice od těch uvedených dat visí, ale měl by jsi slyšet ty nářky na nulový support Pi v tu dobu... Tehdy doslovně hořela koudel u P...
Stano_tvf (504)|18.1.2005 16:51
Hawkey, uz som to pisal, bol som pred Vianocami na sedeni s cca 20-timi
zastupcami roznych videostudii a drviva vacsina konstatovala to iste.
Po instalacii SP2 do XP sa im posra...o viacej programov, s ktorymi predtym bez problemov grabovali a editovali video. Howgh. :BB:
imported_Mirec (2)|18.1.2005 22:34
Mam ten isty problem s obrazom. Mam kameru Panasonic NV-GS22EG. Problem je v tom, ze WinXP a aj SP1 ju zle detekuje. Na spravnu detekciu kamery treba nainstalovat SP2, vtedy system po zapojeni kamery spravne rozozna presny typ. A vsetky programy co som skusal mi vyrobia takyto rozosynchronizovany obraz. (Scenalyzer, Pinacle, MiniDV). Bez SP2 ju tieto programy vobec nespoznaju. Takze co teraz? To ze niektore Panasonic kamery nie su rozpoznatelne pod win XP pise na svojich strankach sam Microsoft, uz neviem kde som to cital, je to ich zbabrana robota.
Mike (617)|19.1.2005 09:04
Podle mne to hledate v necem, cim to byt nemuze, protoze se mi to stalo parkrat taky, ale na Windows 2000



nevim presne cim to bylo, ale mam podezreni na blby konektor kamery nebo kabelu - po vytahnuti Firewire kabelu z kamery a zasunuti zpet se to vzdy zpravilo, po vymene kabelu mi to uz neudelalo nikdy, nechtel jsem tomu verit a stale nevim, jestli to tim opravdu bylo, ale na nic jinyho jsem neprisel
Hawkey_tvf (434)|19.1.2005 09:29
Mike to je evidentne poskodeny stream, takze ten kabel sedi, nieco podobne je vidiet aj ked prehras pokrcene miesto kazety.
Stano: ale to neznamena, ze tie programy boli napisane z hladiska programatorskeho modelu Windows by fair means... pozname to aj z hier, kde sa v pred-NT dobe z dovodu rychlosti tiez programovalo sice rychlo, ale svinsky, pretoze Win9x to zozrali, ale v NT/2000 to nefungovalo a tak si pri zavedeni vysluzili od gamesakov obrovsku kopu nadavok typu "aky je to shit, ved na tom nejde 90% hier" (ale bola to chyba sbosobu naprogramovanie tych hier, holt systemy zalozene na NT jadrach nezozeru akekolvek hovno a v tomto SP2 pritvrdil) a pozname to aj z kopy inych oblasti (napr. vcera som si precital inicializacne skripty Debianu...). Je to ten pristup, ze: "A co na tom, ze to nie je korektne. Ide ti to? Ide. Tak sa s tym teraz nej**!"
Mike (617)|19.1.2005 10:01
Ano je to poskozeny stream, ale pochybuju, ze v tom maji prsty Windows, kdyz uz neco nejde, tak to nejde uplne a nemeni to data, ja jen jestli k tomu poskozeni nemuze dojit treba prave spatnym kontaktem na konektoru, ty data se mohou pres studenak dostat tam, kam maji, ale mohou tam vznikat odrazy kvuli impedacnimu neprizpusobeni, jen jsem chtel nasmerovat, treba to muze byt kazetou, vadnou kartou, cimkoliv, ...
Hawkey_tvf (434)|19.1.2005 10:33
Mike je to asi tak ako hovoris, pokial data idu cez nejaky studeny spoj alebo blby kontakt a su v tu ranu mimo pozadovanych tolerancii, pricom radic zariadenie este stale akoze vidi, tak radic cisla sice cita, ale tie uz nemaju s tymi citanymi z kazety vela spolocneho, nasledne sa ich sice este pokusi opravit, ale to uz je tiez bez zaruky.
Chyba moze byt kdekolvek na trase.
Joe-Joe (593)|19.1.2005 10:52
Tak presne tento problem mam niekedy pri grabovani z analogovej kamery prostrednictvom DVC150. Presne takyto obraz (stojaci) mi nabehne pri pokuse o grabovanie. Do PC grabujem cez USB2. Na grab pouzivam PS9+. Ked vytiahnem na DVC150 konektory audio, video a vzapati zasuniem tak je to v pohode. Mal som to i na WSP1 a WSP2.
PetrS75 (21)|12.2.2005 21:32
Já ten problém neměl, dokud jsem neinstaloval Service Pack 2.
Tohle se mi objevilo, až po restartování s nově nainstalovalým Packem.
Nepomohlo mi ani vyndavání kabelu, ale ani odinstalace Service Packu 2.

Bohužel pomohl až FORMAT C: :-(((

Používám MiniDV kameru CANON MV20i a kabely mám doma dva, originál s feritovým stíněním, a koupený (kvůli délce 3m) bez stínění, a problém mi nepomohl vyřešit ani jeden kabel. A studený spoj ? to by mi třeba nešlo ovládat kameru z PC, ale vše (krom obrazu) bylo v naprostém pořádku.
Jirka0156 (3)|19.2.2005 18:42
Ahoj, a máš ostrou verzi XP, nebo ne? Tam je pak problém, SP2 už má v sobě černou listinu XP, které jsou už profláknutá a tak v podstatě by jsi už ani nenainstaloval SP2. Samozřejmě se dá změnit serial, ale toď otázka. No a to může být jeden problém. Poradím Ti, zkus odinstalovat Pinnacl , vymazat ho i z registru, a znovu nainstalovat. Dále můžeš mít problém s kodekem. Zkus si sehnat více kodeků na video i audio.
Potom je dobré mít dva disky fizicky v PC a na jednom mít program, a na druhém mít odkládací soubory. A v poslední řadě, i když výrobce Pinnaclu udává menší RAMKU, tak ale podle mé zkušenosti by měla být minimálně 2x256MB v dualu. To je vše z mé už tříleté praxe z Pinnaclem. Mi to jede v poho. Někdy,když mi běží internet, tak se mi trhá obraz na PC, ale výsledné vypálené DVD je super.
PetrS75 (21)|3.8.2005 00:29
Díky za všechny vaše příspěvky, je to dyný typem kamery 8-) Několik typů kamer SP2 prostě "neberou" a vysledný obraz je viz víše mezi příspěvky.
Našel jsem si stránky, které mi to pomohli vyřešit. Je to skutečne v SP2 a ne v kabelu...

Na těchto stránkách je podrobný návod, jak video opět rozchodit (sice v ANJ, ale trochu zkušenější uživatel to určitě pochopí např. já :-D ).
Jsou to některé typy kamer viz. můj Canon MV20i

http://www.myvideoproblems.co.uk/ProblemPages/CamNotWorkingUnderSP2.htm

:-!!! :-!!! :-!!! :-!!! :-!!! :-!!! :-!!! :-!!! :-!!! :-!!! :-!!!