Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vyber LCD TV - prosim o radu

Luki.R33 (1)|29.3.2009 23:28
Dobry den,

chcela by som si kupit lacny 32" TV LCD (okolo 400eur), kedze ma uz nebavi pozerat filmy na 19" monitore z 3 metrov. Vyberam uz dlho, mam v tom bordel, kazdy mi radi nieco ine. Pozerat na tom budem UPC kablovku, DVD ripy, vynimocne aj HD ripy (velmi vynimocne) a vela anime (v roznej kvalite, aj HD). Na TV budem cumet asi z 3 metrov. Nie som vobec narocna, len by som nerada kupila nejaky nepodarok a nechcem za to dat viac ako tych 400-430eur. Kamarat mi odporucil tento Sony:

http://www.sony.sk/product/t32-v-series/kdl-32v4000

druhy kamarat mi odporuca Philips, ten sa mi aj viac paci, teda vzhladovo:

http://www.consumer.philips.com/consumer/sk/sk/consumer/cc/_productid_32PFL5403D_12_SK_CONSUMER/LCD-TV+32PFL5403D-12

Tak ktory je lepsi? Pripadne nejaky iny? Prosim pomozte, lebo ja si ho snad nekupim do smrti...
dolby digital (413)|29.3.2009 23:41
No ja by som Ti chcel veľmi dobre pradiť ale neviem ako. 32" a vzdialenosť 3 metre sa mi nepáči, to poprvé, pozerať budeš káblovku, ripy, DVD a aj HD. Ja som to pochopil že vlastne všetko. Takže vlastne Ty by si teraz potrebovala vysoko kvalitný TV za málo peňazí, najlepšie do tých 400-430 E. Takže ak sme sa porozumeli, už Ti zostáva len pohľadať jednoducho povedané Full HD TV za tú cenu. Jednoduché. A samozrejme aby sa Ti aj vzhľadovo páčila. Takže by som to zrekapituloval: išiel by som do obchodu a vybral by som si TV ktorá sa mi najviac páči a mala by mať Full HD (rozlíšenie 1920x1080), to je pre mňa dôležité a aby stála 400 - 430E. A hotovo. Kukám.
Dúfam že som Ti dobre poradil ale ešte o tom porozmýšľaj aby si na mňa náhodou nenadávala.
A ešte len malé info: ja teraz pozerám do 24"monitora s nosom na obrazovke a zdá sa mi to daleko, to len na ilustráciu čo znamená 32" a vzdialenosť 3 m.
JM_ (353)|30.3.2009 00:26
[QUOTE=Luki.R33;221432]...Pozerat na tom budem UPC kablovku, DVD ripy, vynimocne aj HD ripy (velmi vynimocne) a vela anime (v roznej kvalite, aj HD). Na TV budem cumet asi z 3 metrov. Nie som vobec narocna, len by som nerada kupila nejaky nepodarok a nechcem za to dat viac ako tych 400-430eur. Kamarat mi odporucil tento Sony:

http://www.sony.sk/product/t32-v-series/kdl-32v4000

[/QUOTE]

Pro příjem UPC kabelovky (v ČR, na Slovači ;) to ale snad bude podobné) je SONY dobrá volba, model V4000 je ale příliš starý (=nepodporuje přímý příjem HD DVB-T/DVB-C signálu = dle mě "MUST HAVE feature"). Na model 32V4500 své plánované finance navýšit nemůžeš?

[QUOTE=Luki.R33;221432]
druhy kamarat mi odporuca Philips, ten sa mi aj viac paci, teda vzhladovo:

http://www.consumer.philips.com/consumer/sk/sk/consumer/cc/_productid_32PFL5403D_12_SK_CONSUMER/LCD-TV+32PFL5403D-12
[/QUOTE]

Funkčně analogické (=umožňující příjem HD signálu od UPC bez nutnosti pronájmu dalšího STB za další czk/eura) Philipsy mají na konci názvu H (=nikoliv D), a stojí výrazně víc
dv07 (569)|30.3.2009 08:56
[QUOTE=dolby digital;221434]... Takže by som to zrekapituloval: išiel by som do obchodu a vybral by som si TV ktorá sa mi najviac páči a mala by mať Full HD (rozlíšenie 1920x1080), to je pre mňa dôležité a aby stála 400 - 430E. A hotovo....[/QUOTE]

Tak to jsem zvedavej, kde takovou (KVALITNI) FullHD TV za 430 EUR sezene :)

BTW. Podle vyuziti uplne postaci HDready TV (i HD ready zvladne 1080i na 32" bez patrneho zhorseni obrazu - vlastni zkusenost)...

Moje rada zni, krome vzhledu se podivej jak ty TV i hraji a ktera "produkuje" pro tve oci nejlepsi obraz (pokud mozno se zdrojem, ktery budes pouzivat nejcasteji) a tu pak kup.... pokud by ses mela v budoucnu trapit, ze ti FullHD ci mpeg4 DVB-T tuner chybi, tak radsi jeste chvili setri...
dolby digital (413)|30.3.2009 10:24
[QUOTE=dv07;221446]Tak to jsem zvedavej, kde takovou (KVALITNI) FullHD TV za 430 EUR sezene :)[/QUOTE]


Tak to je pravda :-), riešenie je jednoduché (som v podobnej situácii teraz aj ja). Bud si priplatí alebo si uskromní svoje nároky = zoberie čo je v danej cenovej relácii na trhu. Už v základnej otázke bola požiadavka v rozpore:cena/kvalita. A ak ešte k tomu pripočítam dizajn a ulahodiť ženskej.....do veľmi komplikovanej témy sme sa pustili :-) asi z toho nenápadne vycúvam lebo môžu z toho vzniknúť iba problémy...hahahahahaha
Ešte by som doložil k tomu nepodarku, je to ako v bežnom živote s hocičím, človek musí mať šťastie ak niečo kupuje a natrafiť na tú správnu vec ako v lotérii. Myslím si že značky Philips, Sony, Samsung patria medzi najlepšie a nie je medzi nimi nejaký nenormálne veľký rozdiel, nevytŕča jeden nad druhým nejakým veľkým rozdielom.
Ak by som si stanovil cenu 400E a chcel by som si ten TV kúpiť dnes alebo zajtra a pod. tak by som išiel do obchodu alebo prebehol net a kúpil hociktorý z týchto troch "mojich favoritov" s najlepšími parametrami v momentálnej akciovej ponuke.
P.S.:....nezdám sa vám v poslednej dobe nejaký moc "múdry"?
Heartwork (2358)|30.3.2009 11:15
[QUOTE=dolby digital;221454]
P.S.:....nezdám sa vám v poslednej dobe nejaký moc "múdry"?[/QUOTE]

zdáš ..., ale furt lepší, než abys byl nějakej pasivní blb - je vidět, že se snažíš prokousat k jádru věci. :)
dv07 (569)|30.3.2009 12:25
[QUOTE=dolby digital;221454]...
P.S.:....nezdám sa vám v poslednej dobe nejaký moc "múdry"?[/QUOTE]

Zdas a proto jsme radi, ze tu jsi s nama :)
OO7 (192)|31.3.2009 00:20
Ale tu fotečku máš ze všech úplně tu nejlepší, takové vepřo knedlo zelo....
losos (2977)|31.3.2009 03:21
[QUOTE=Luki.R33;221432]Dobry den,

chcela by som si kupit lacny 32" TV LCD (okolo 400eur), kedze ma uz nebavi pozerat filmy na 19" monitore z 3 metrov. Vyberam uz dlho, mam v tom bordel, kazdy mi radi nieco ine. Pozerat na tom budem UPC kablovku, DVD ripy, vynimocne aj HD ripy (velmi vynimocne) a vela anime (v roznej kvalite, aj HD). Na TV budem cumet asi z 3 metrov. Nie som vobec narocna, len by som nerada kupila nejaky nepodarok a nechcem za to dat viac ako tych 400-430eur. Kamarat mi odporucil tento Sony:

http://www.sony.sk/product/t32-v-series/kdl-32v4000

druhy kamarat mi odporuca Philips, ten sa mi aj viac paci, teda vzhladovo:

http://www.consumer.philips.com/consumer/sk/sk/consumer/cc/_productid_32PFL5403D_12_SK_CONSUMER/LCD-TV+32PFL5403D-12

Tak ktory je lepsi? Pripadne nejaky iny? Prosim pomozte, lebo ja si ho snad nekupim do smrti...[/QUOTE]

Na 3 metry vyhoví přesně úhlopříčka 46" - to je má zkušenost...
Výborná je také Samsung Le46a956.
jarda50 (1424)|31.3.2009 18:39
losos i ty jeden maximalisto kolikrát, že jsi překročil hranici 400 €? Takhle si vyřešil kvalitu a už jen maličkost, nafouknout měšec.
losos (2977)|1.4.2009 06:04
[QUOTE=jarda50;221712]losos i ty jeden maximalisto kolikrát, že jsi překročil hranici 400 €? Takhle si vyřešil kvalitu a už jen maličkost, nafouknout měšec.[/QUOTE]

Je to bez problémů, máme přece možnost vzít vše na splátky, také to tak dělám a teď jen statečně splácím...
Mně vyhověla i nejnižší řada Philips (5603D), víc se mi nechtělo platit, ale jsou i lepší stroje...
jarda50 (1424)|1.4.2009 12:38
Losos já vím také to tak občas aplikuji.