Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Rekorder + sledovani TV

mojmirus (32)|29.3.2009 18:40
Potreboval bych poradit v nasledujici situaci. Mam tv signal pres kabelovku a nahravam na Panasonic s HDD. Kvalita signalu se vsak tak zhorsila - kabelovka udelala nejaky upgrage ;-(.
Mam satelitni prijimac Mascom s TT kartou. Mam 2 konvertory - ale od nich vede jen jeden kabel do prijimace. Kabel je vsak zasekany ve zdi a nechci natahovat druhy kabel apod.
Takze - potreboval bych sledovani a nahravani jen ze satelitu. Volal jsem do satelitniho obchodu a tam mi rekli, ze i kdyz si koupim 2 tunerovy prijimac tak stejne potrebuji 2 kabely. Kvuli rozdilnemu nastaveni ČT a Novy. A ja dalsi kabel tahat nechci. Muzete mi poradit jak bych mohl nezavisle sledovat TV a nahravat ze satelitu. Diky za pomoc.
VlaDamorava (466)|29.3.2009 19:02
[QUOTE=mojmirus;221383]...potreboval bych sledovani a nahravani jen ze satelitu. Volal jsem do satelitniho obchodu a tam mi rekli, ze i kdyz si koupim 2 tunerovy prijimac tak stejne potrebuji 2 kabely.[/QUOTE]

Bohužel, v obchodě ti řekli pravdu. Bez druhého přívodu nelze na dvou přijímačích (nebo dvoutunerovém) jeden program sledovat a druhý nahrávat. S určitým omezením (stejná frekvence vysilání) to lze řešit některým z modernějších přístrojů. Např. Koscom SPVR5400.
losos (2977)|29.3.2009 22:50
U dvoutunerového přijímače se při jednom kabelu od paraboly a při propojení LOOP-OUTem něco dá nahrávat a něco sledovat :

1. musí být shodná polarizace a současně také
2. musí být shodná symbolová rychlost (to je to SR, např. 27.500, nebo 22.000 a podobně)

Pro VlaDamorava :
poslal jsem ti již čtyři soukromé zprávy - asi jsi je přehlédl...
Welshcorgi (141)|2.4.2009 18:11
[QUOTE=losos;221425]U dvoutunerového přijímače se při jednom kabelu od paraboly a při propojení LOOP-OUTem něco dá nahrávat a něco sledovat :

1. musí být shodná polarizace a současně také
2. musí být shodná symbolová rychlost (to je to SR, např. 27.500, nebo 22.000 a podobně)

Pro VlaDamorava :
poslal jsem ti již čtyři soukromé zprávy - asi jsi je přehlédl...[/QUOTE]

Já už v tom mám pekelnej zmatek. Tedy:

1. Na single-tunerovém přijímači lze nahrávat a zároveň sledovat pouze 1 kanál.

2. Na single-tunerovém přijímači lze jeden program nahrávat odkódovaný pouze, pokud ho zároveň sleduji. Pokud sleduji něco jiného ukládá se zakódovaný. Obojí za předpokladu, že jsou tyto 2 na stejném transpondéru.

3. Nahrávat jedno (odkódované) a sledovat druhé jde pouze na dvouterovém přijímači. Programy mohou být na jiném transpondéru/družici. Vše co nesleduji se ukládá zakódované.

Co z toho je pravda?
VlaDamorava (466)|2.4.2009 22:18
Ani jedno!
Na 1-tunerovém přijímači lze jeden program nahrávat - odkodovaně a na další se dívat (pouze na stejném transpoderu). Jen u některých přijímačů je tato možnost.
Na dvoutunerovém lze jeden program nahrávat - odkodovaně a na jakýkoliv jiný (i z jiné družice) se dívat. Za předpokladu, že každý tuner má vlastní přívod od LNB!
losos (2977)|2.4.2009 23:50
Jen něco doplním :

1. Předešlý můj příspěvek byl o tom, jak maximálně využít jen jednoho svodu od antény pomocí LOOP-OUT propojení tunerů u dvoutunerového přijímače, či dvou a více přijímačů...

2. Některé JEDNOTUNEROVÉ sat. přijímače umí nahrávat i více programů najednou. Nejlépe to umí asi Vantage HD 7100 (až 4 programy najednou). Jestli je nahrává všechny odkódovaně, nebo ne, to nevím jistě. Prý ale ano. Zeptej se někoho, kdo jej vlastní (nebo prostuduj recenze o něm).

3. Některé DVOUTUNEROVÉ sat. přijímače umí rovněž nahrávat více programů najednou, nejlépe to také asi umí Vantage HD 8000S, který z každého tuneru může teoreticky nahrávat najednou 4 programy - a snad prý také odkódovaně (=sdílí kartu pro ně pro všechny).
Protože mám dvoutunerový TF 7710 HDPVR, tak vím s naprostou jistotou, že i když TF umí nahrávat současně dva programy a na třetí se můžeme dívat, odkódovat dokáže vždy jen jeden z nich. Čili kartu nesdílí, neumí to. U různých dalších přijímačů to může být podobně odlišné. Ať se ozvou ti, co je vlastní a již si to vyzkoušeli. Dost informací je o tom i v jednotlivých recenzích zde :
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=19586

O této problematice jsem již před časem také napsal něco tady :
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=15722&page=2
Welshcorgi (141)|3.4.2009 14:29
Díky za odpovědi.