Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vyplatí se koupit TV s MPEG-4

macos (5)|27.3.2009 14:02
Plánuji nákup nové LCD televize a mezi mé favority patří Samsungy 6 řady (nejvíce asi le40a656), ale tato řada bohužel nemá MPEG-4 a tak se chci zeptat, jestli se to v tuto chvíli vyplatí. V nejbližší době plánuji tv využívat na sledování filmů/seriálů v divx a na pozemní digitální vysílání. Ale slyšel jsem, že prý ČT1 a Nova již vysílají v mpeg4 a časem to má být standard a tak teď nevím, jestli se nevypatí si připlatit za řadu 7, která již mpeg4 má. A ještě bych měl jednu podotázku. Stačí 40" a nebo se vyplatí investovat do 46". Děkuji moc za jakoukoliv odpověď.
dolby digital (413)|27.3.2009 14:11
[QUOTE=macos;221122]Plánuji nákup nové LCD televize a mezi mé favority patří Samsungy 6 řady (nejvíce asi le40a656), ale tato řada bohužel nemá MPEG-4 a tak se chci zeptat, jestli se to v tuto chvíli vyplatí. V nejbližší době plánuji tv využívat na sledování filmů/seriálů v divx a na pozemní digitální vysílání. Ale slyšel jsem, že prý ČT1 a Nova již vysílají v mpeg4 a časem to má být standard a tak teď nevím, jestli se nevypatí si připlatit za řadu 7, která již mpeg4 má. A ještě bych měl jednu podotázku. Stačí 40" a nebo se vyplatí investovat do 46". Děkuji moc za jakoukoliv odpověď.[/QUOTE]

Možno sa Ti budem javiť ako ironik, prepáč ale môj osobný názor je že kúpiť TV bez MPEG4 tunera je ako kúpiť TV bez obrazovky (zdôrazňujem v dnešnej dobe) a to aj v tom prípade že mám zavednú káblovku a čo sa týka tej veľkosti ak si prečítaš pár tém naokolo tak zistíš že drvivá väčšina odporúča "čím väčšie tým lepšie" a pritom to vravia chlapi, tomuto najviac nerozumiem :-).....ale najlepšie o tom hovoria nové modely 2009 každého výrobcu TV, všetky sú už v základe s MPEG4.
jarda50 (1424)|27.3.2009 14:29
dd je jasné, že už dnes TV bez mpeg4 AVC H.264 se moc nevyplatí, ale zejména u kabelové TV a HD programy. Pokuid jde o DVB-T tak tam se rozvíjí mpeg4 dost pomalu a dnes jen ve zkušebním muxu kde běží NovaHD a CT1 HD. Právě u kabelovky kde je kombinace DVB-C s m4 je to velká výhoda v tom, že není potřeba stb. Bohužel ještě dnes je takových TV reůlativně málo a největší zastoupení je u Sony, kter na svých modelech poskytuje m4 jak pro DVB-T tak i C. Nicméně stále se vyrábí a je jich dost TV bez m4.
3skac (13)|27.3.2009 14:29
Ja mám Samsunga LE40A756 teda s MPEG-4. Kupoval som ho AJ preto, že mal MPEG-4.
Z hľadiska pohľadu do budúcnosti je to určite plus.
amigo23 (18)|27.3.2009 14:33
Mel bych k tomuto jeste dopolnujici dotaz a co DVB-T2 tuner?
jarda50 (1424)|27.3.2009 14:37
to je hudba budoucnosti. Evropa jede na mpegu4 a pouze nyní začíná VB zkoušet tohlo nové monstrum. Problém je, žče podle toho by musela přezbrojit takřka všechna studia a vysílače na novou technologii, a na to nejsou moc peníze. Takže odhadem 4-5 let se neujme a mezi tím přijdou další vylepšené komprimátory.
BTW nyní se teprve začaly distribuovat první blu ray rekordery a to zatím jen ve Francii, kdeje mpeg4 dost rozvinutý.
dolby digital (413)|27.3.2009 14:40
[QUOTE=amigo23;221133]Mel bych k tomuto jeste dopolnujici dotaz a co DVB-T2 tuner?[/QUOTE]

Kde ho majú?
tino2 (76)|27.3.2009 14:45
[QUOTE=3skac;221132]Ja mám Samsunga LE40A756 teda s MPEG-4. Kupoval som ho AJ preto, že mal MPEG-4.
Z hľadiska pohľadu do budúcnosti je to určite plus.[/QUOTE]

no uz su tu pomaly nove rady od Samsunga. Ja som vahal medzi Sam 32A656 a Sony 32w4000 prave pre MPEG4. A nay uz ma v ponuke novy SAM 32B651 s MPEG4. aj nizsie rady maju vsetky MPEG4 takze teraz je mozno 32B651 este lepsia ako sony 32W4000
http://ishop.nay.sk/sk/catalog/product-detail?pid=3101326513
dolby digital (413)|27.3.2009 14:47
[QUOTE=tino2;221140]no uz su tu pomaly nove rady od Samsunga. Ja som vahal medzi Sam 32A656 a Sony 32w4000 prave pre MPEG4. A nay uz ma v ponuke novy SAM 32B651 s MPEG4. aj nizsie rady maju vsetky MPEG4 takze teraz je mozno 32B651 este lepsia ako sony 32W4000
http://ishop.nay.sk/sk/catalog/product-detail?pid=3101326513[/QUOTE]

Podľa mňa je určite lepšia a nie možno ale to je vec názoru
tino2 (76)|27.3.2009 14:49
[QUOTE=dolby digital;221143]Podľa mňa je určite lepšia a nie možno ale to je vec názoru[/QUOTE]

hej 32B651 zacina byt u mna favorit. nejaku recenziu neviete kde by som nasiel ?
jarda50 (1424)|27.3.2009 14:51
chlapi ale pozor mají jen m4 pro DVB-T, a nemají dvb-c tuner tak že sony má tuhle výhodu.
dolby digital (413)|27.3.2009 14:58
[QUOTE=jarda50;221145]chlapi ale pozor mají jen m4 pro DVB-T, a nemají dvb-c tuner tak že sony má tuhle výhodu.[/QUOTE]

Počkaj, ako myslíš že m4? To nerozumiem. Toto je napísané v tom cenníku. Integrovaný DVB-T/C (digitálny terestriálny/káblový) a analógový tuner(elektronický
programový sprievodca EPG + CI slot) MPEG4......ale kľudne tu môže byť nejaké zahmlievanie
jarda50 (1424)|27.3.2009 15:03
no já to našel na modelech jen pro Francii. Ale možná, že se pletu u nás a jinde v Evropě jsem zatím nenašel. Kdyby jsi něco našel pošli pls. odkaz.
amigo23 (18)|27.3.2009 16:17
[QUOTE=dolby digital;221137]Kde ho majú?[/QUOTE]

No to je prave otazka...? Mym favoritem jsou nove Samsungy z rady 7000 nebo 8000, akorat bych prave nechtel znovu za rok/dva resit novou TV s ohledem na vysilani v DVB-T2.

Proto jsem napr. u satelitu zvolil Vantage 8000, ktery jiz ma DVB-S i DVB-S2.
jarda50 (1424)|27.3.2009 16:41
To ano ale DVB-S S2 tady už fungují a DVB-T2 nikde na světě kromě rozjezdu zkušebně ve VB a tunery DVB-T2 zatím nikdo nevyrábí nikde na světě. tak pokud ho chceš tak si x let počkej. A i kdyby se vyráběl tak je k ničemu když v tom nikdo kromě CNN a to zkušebně pro Anglii nevysílá. Vždyť teprve koncem minulého roku byla schválena specifikace. Jenže není na to zatím zařízení, které by to vysílalo. Jen např. v ČR ještě není ani ukončen přechod na DVB-T a už by chtěl někdo nutit lidi aby zahazovali DVB-T to si žádná vláda nedovolí. A ani nikdo by to nezaplatil. Ono tady jde o řetěz zařízení ne jen o koncové krabice, které bude schopno v tomhle šířit vysílání. To není jen o příjmačích. Tak možná v roce 2015 v ČR a to jsou jen velmi rychlé odhady. Pokud jde o S2 tam je situace jiná. S funguje již X let a tam je hlavně tlak na to aby se do pásma vešlo více kanálů a více HD kanálů než bude v DVB-T tolik kanálů co je dnes na satu tak už budeme všichni bradou vzhůru. BTW bude ještě dlouho trvat než digitál zaplní fce uvolněné koncem analogu. Vždyť i ten mpeg 4 je vysílán zkušebně a to ještě jen v pěti lokalitách CR a zkušebně a proto nedodržuje ani zvukové normy.

Firma Pace představí na veletrhu IBC 2008 v Amsterodamu první digitální pozemní set top box pro příjem programů ve standardu DVB-T2, což je druhá generace standardu DVB-T. Bude to první přijímač na světě (tuner TDA18211 a prototyp demodulátoru TDA10055) od NXP Semiconductor a Pace HD STB.
Přijímač Pace bude přijímat signály MPEG-4 HD z demodulátoru Enensys DVB-T2 na stánku DVB (Digital Video Broadcasting) na veletrhu IBC.
DVB-T2 je ve srovnání s DVB-T schopen poskytnout o 30 až 50 procent vyšší kapacitu, což umožní v rámci jednoho multiplexu přenášet větší počet kanálů ve standardním rozlišení (nebo stejný počet kanálů v lepší technické kvalitě), případně obsah v HDTV.

Technické testy nového standardu DVB-T2 proběhly letos v červnu ve Velké Británii v Guildfordu.
O nasazení nového standardu DVB-T2 se uvažuje v Polsku.
A ještě jeden článek
Britská veřejnoprávní korporace BBC ukončila testovací vysílání ve standardu DVB-T2. Zkušební provoz podle informací BBC proběhl úspěšně. BBC vyvinula prototyp modulátoru DVB-T2, který je schopen přijímat signály v DVB-T2.
Testy v DVB-T2 probíhaly od 26. června do 29. srpna 2008 z vysílače Guildform ve Velké Británii. V multiplexu s kapacitou 36 Mbit/s se vysílaly tři programy ve vysokém rozlišení (HDTV), každý s bit ratem 11 MBit/s a kódované kompresním formátem MPEG-4 AVC. Šlo o první demonstraci DVB-T2 na světě.
Další demonstrace DVB-T2 je naplánována na září na veletrh IBC v Amsterodamu, kde bude představen modulátor a demodulátor DVB-T na stánku 1.D81.
DVB-T2 je další generací standardu pro digitální pozemní vysílání. DVB-T2 umožní významně rozšířit kapacitu sítě a šířit až tři programy v high-definition TV. Satelitní digitální vysílání má již druhá generaci standardu DVB-S. Ta se již využívá několik let
artam (1147)|27.3.2009 17:08
Len sa potvrdzuje fakt, ze kazdy, kto chce od dnesnych TV nejaku zaruku, aby mu prehrali "buduce" formaty a naladili "buduce" mozne vysielanie v DVB-xy je beznadejny rojko. :)

Taky TV nikdy existovat nebude, v buducnosti vzdy niekto pride s nejakym novym formatom alebo novym sposobom vysielania a je len na uzivatelovi, aby sa potom rozhodol:
a) vymenit TV za novy model, ktory tie novinky dokaze spracovat
b) ak nechce menit TV, tak musi kupit STB s novymi vlastnostami
c) v pripade HTPC dokupit novu tunerovu kartu (alebo USB tuner) + doplnit softver o novy kodek, pripadne zvysit vykon PC, ak to novy kodek bude potrebovat

V podstate inych moznosti niet a stale cakat na nejaky model TV, ktory uz konecne bude vediet prijimat a prehravat vsetko, je zhruba ako cakat na nekonecno. ;)
dolby digital (413)|27.3.2009 17:21
[QUOTE=artam;221168]Len sa potvrdzuje fakt, ze kazdy, kto chce od dnesnych TV nejaku zaruku, aby mu prehrali "buduce" formaty a naladili "buduce" mozne vysielanie v DVB-xy je beznadejny rojko. :)

Taky TV nikdy existovat nebude, v buducnosti vzdy niekto pride s nejakym novym formatom alebo novym sposobom vysielania a je len na uzivatelovi, aby sa potom rozhodol:
a) vymenit TV za novy model, ktory tie novinky dokaze spracovat
b) ak nechce menit TV, tak musi kupit STB s novymi vlastnostami
c) v pripade HTPC dokupit novu tunerovu kartu (alebo USB tuner) + doplnit softver o novy kodek, pripadne zvysit vykon PC, ak to novy kodek bude potrebovat

V podstate inych moznosti niet a stale cakat na nejaky model TV, ktory uz konecne bude vediet prijimat a prehravat vsetko, je zhruba ako cakat na nekonecno. ;)[/QUOTE]

Áno, ale je somarina kúpiť TV bez tuneru alebo len s MPEG2 ked už na 100%odchádza do večných lovíšť a o pol roka si nikto ani nespomenie že niekedy vôbec existoval, mám na mysli že už bude automatika a bežný štandard MPEG4 tak ako to to malo byť už jeden rok dozadu. Jeden rok výrobcovia zaostávajú s bežnými funkciami moderného TV.
artam (1147)|27.3.2009 17:28
Nikde nevidim, ze by som povedal, ze si treba kupovat TV len s MPEG2.
Ak je k dispozcii model s MPEG4, nie je dovod to nekupit, pretoze minimalne je tu 50% sanca, ze sa u nas vysielanie v MPEG4 vyskytne.

Akurat je garancia, ze vysielanie v MPEG2 bude este dlhsi cas a zas nie je garancia, ze v MPEG4 sa nezacne hned v DVB-T2. Potom bude MPEG4 v dnesnych TV s len-DVB-T tunermi tak maximalne na okrasu. :)
dolby digital (413)|27.3.2009 17:34
[QUOTE=artam;221174]Nikde nevidim, ze by som povedal, ze si treba kupovat TV len s MPEG2.

To ja som si len tak mrmlal pod nosom, Tvoj text sa tam vyskytol len ako okrasa....alebo "křoví"
.......aj tak som pri tom myslel na Aničku
artam (1147)|28.3.2009 03:03
[QUOTE=dolby digital;221176].......aj tak som pri tom myslel na Aničku[/QUOTE]

A je aspon pekna? Myslim ta Anicka. :D
Heartwork (2358)|28.3.2009 03:12
[QUOTE=artam;221168]Len sa potvrdzuje fakt, ze kazdy, kto chce od dnesnych TV nejaku zaruku, aby mu prehrali "buduce" formaty a naladili "buduce" mozne vysielanie v DVB-xy je beznadejny rojko. :)[/QUOTE]

sice nevím jak přeložit "rojko", ale moc se mi to slovo líbí, takže nemohu než souhlasit. :)
artam (1147)|28.3.2009 19:25
[QUOTE=Heartwork;221227]sice nevím jak přeložit "rojko", ale moc se mi to slovo líbí, takže nemohu než souhlasit. :)[/QUOTE]

Rojko = snílek :)
OO7 (192)|29.3.2009 03:14
Aby jsi nemusel řešit výbavu TV (co má a co ne) tak být tebou tak bych šel do Satelitu, např. novinka Technisat Digi Corder HD S2 Plus se dvěma tunery a vším potřebným co požaduješ od nějaké TV. Cena tohoto HD-Boxu se pohybuje kolem 11000k. K tomu bych si pořídil Ski link kartu- a co by jsi ušetřil na TV, tak o to by byl tento HD-Box levnější. Jinak od 1.4. bude mít Ski link HD balíček jen za 350k. a není podmínkou že si musíš vzít i jejich SD kanály, jak to praktikuje např. UPC, a tím by jsi zabil dvě mouchy jednou ranou. Myslím si , že to stojí za uváženou.
jarda50 (1424)|29.3.2009 12:00
007 tčen rozdíl cenový je nepatrný spíše žádný. m4 nijak TV neprodražuje. Skylink, myslíš ten balíček kde je ES HD a BRAVA HD? To není nic moc. Jediné co jím závidím je Nova HD.
Heartwork (2358)|29.3.2009 12:52
[QUOTE=jarda50;221343]007 tčen rozdíl cenový je nepatrný spíše žádný. m4 nijak TV neprodražuje. Skylink, myslíš ten balíček kde je ES HD a BRAVA HD? To není nic moc. Jediné co jím závidím je Nova HD.[/QUOTE]

ee ... bejvávalo - trošku se nám to rozrůstá :)
NOVA HD, Eurosport HD, Brava HDTV, FILMBOX HD, The History Channel HD a Discovery HD.

Balíček HD PLUS není navíc již vázán na balíček MULTI - lze si tedy připlatit pouze za programy ve vysokém rozlišení.
http://www.skylink.cz/web/structure/6.html

Trošku čtení taky zde:
http://www.digizone.cz/clanky/satelit-si-v-dubnu-zapise-dalsi-milnik-v-sireni/
jarda50 (1424)|29.3.2009 13:21
Bohužel zatím to nekonkuruje ve skladbě HD UPC a to říkám jako člověk, který hledá alternativu k UPC. UPC HBO HD, Fimbox HD, Rurosport HD, NG HD, VOOM HD, Barrandov HD a už občas běží promo na nový HD asi Nova a nebo NG wild HD.

Jestli bude Filmbox fungovat tak jak doposud tak se diváci po....u. Včeně rozhozený zvuk s obrazem. Údajně na tom FB pracuje.

To ta 807.tv je na tom programově 100x lépe a cenově také.
OO7 (192)|29.3.2009 23:26
Jardo. Heatwork má naprostou pravdu v programové nabídce Skylink...a to ještě není konečná. Trochu nejsi v obraze ve vývoji Skylink a je pravda že nemůžeš vědět a stíhat opravdu všechno, píšeš tu na fóru opravdu hodně a docela přesně, ale za svým názorem si stojím...zdravím
Heartwork (2358)|30.3.2009 10:57
[QUOTE=OO7;221431]...a to ještě není konečná.[/QUOTE]

není, údajně se má letos objevit na Skylinku ještě min. jeden HD kanál.

btw. do zítřka tj. 31.03. je možné zakoupit balíček HD PLUS za starou cenu 2.986 Kč/rok - od 01.04. vstupuje v platnost nový ceník, který již reaguje na rozšířenou nabídku (3.850 Kč/rok).

"S okamžitou platností se ruší podmíněnost předplatného balíčku HD PLUS předplatným MULTI. HD PLUS si tak nyní mohou předplatit všichni aktivní uživatelé karet Skylink bez ohledu na to, zda mají předplacen balíček MULTI.

Změny cen se netýkají již uhrazeného předplatného. Současní předplatitelé MULTI nebo HD PLUS získají nové programy bezplatně a budou nové ceny hradit až po ukončení předplaceného období."
jarda50 (1424)|30.3.2009 15:58
Heart a ostatní borci omlouvám se, ale vycházel jsem z jejich stránek. Že bych se blbě kouknul? I to nevylučuji.
Heartwork (2358)|30.3.2009 18:57
K NOVA HD, Eurosport HD, Brava HDTV, FILMBOX HD, The History Channel HD a Discovery HD zařadí nejspíše Skylink brzy Nova Sport HD a v květnu pak další (zatím nezmámý?!) HD kanál.
http://www.parabola.cz/clanky/3485/nova-sport-hd-miri-na-platformu-skylink/

Jen tak dál. :BB:

Koukám, že taky dlužím odpověď na původní otázku - "Vyplatí se koupit TV s MPEG-4?"
Odpověď zní: jak komu - nám satelistům s HD přijímači, to může být celkem fuk. 8-)
dolby digital (413)|30.3.2009 19:21
[QUOTE=Heartwork;221547]

Koukám, že taky dlužím odpověď na původní otázku - "Vyplatí se koupit TV s MPEG-4?"
Odpověď zní: jak komu - nám satelistům s HD přijímači, to může být celkem fuk. 8-)[/QUOTE]


To je jasné jak facka z neba....ale ak je MPEG4 v základnej výbave TV (čo by mala byť samozrejmosť už rok) bez príplatkov a všelijakých problémov a keďže čert nikdy nespí, môže sa satelit pokaziť, môže sa kábel porušiť a ani ma nenapadá čo, anténa padne vhod.....už som tu raz opisoval môj zvyk, že ak si chcem pozrieť základné voľne šíriteľné programy tak satelit ani neštartujem a idem cez anténu v porovnateľnej kvalite lebo tie naše nie sú v HD
jarda50 (1424)|30.3.2009 19:28
Já osbně si myslím, že na škodu to vůbec není a lecos se vyvíjí a tak se klidně může stát, že přijde k duhu. Ale je to věcí každého jak se k tomu postaví a co bude potřebovat. V době kdy jsem kupoval TV nebylo o modulu CONAX nic známo a považoval jsem m4 pro DVB-C za zbytečnost, ale koupil jsem to a najednou se objevil a já jistil, že nepotřebuji HD STB pro UPC a ušetřím 300 Kč měsíčně za dva STB. Ale jak říkám je to na každém z nás a konec konců STB také není k zahození.
Heartwork (2358)|30.3.2009 19:40
[QUOTE=jarda50;221556]konec konců STB také není k zahození.[/QUOTE]

kort když v něm máš pevný disk a můžeš nahrávat :)

Nebrojím proti tunerům - zadarmo až do posrá.í, jen v tuto chvíli jsou mi fuk, toť vše.
OO7 (192)|30.3.2009 23:59
Heatwork, přesně tak jsem chtěl i já reagovat ohledně TV s MPEG-4...viz. můj příspěvek o něco víš. Jinak máš pochodové myšlenky a rukopis přesně jako já (bravo)
macos (5)|31.3.2009 09:10
No jo, však já chápu, že je lepší koupit tv s mpeg4, ale přeci jen, když porovnám například samsung le40a656, ktery mpeg4 nemá a stojí kolem 23tis a le40756,ktery mpeg4 ma, ale za to stojí v průměru o 5 tis víc, tak si nejsem úplně jist,jestli se těch 5tis vyplatí...
dolby digital (413)|31.3.2009 09:24
[QUOTE=macos;221638]No jo, však já chápu, že je lepší koupit tv s mpeg4, ale přeci jen, když porovnám například samsung le40a656, ktery mpeg4 nemá a stojí kolem 23tis a le40756,ktery mpeg4 ma, ale za to stojí v průměru o 5 tis víc, tak si nejsem úplně jist,jestli se těch 5tis vyplatí...[/QUOTE]

...toto sú tie finty výrobcov, umožniť rôznorodosť na trhu, ak by ten rozdiel mal byť iba v MPEG4 tak je to na uváženie ale hádam rozdiel medzi 6-tkovou a 7-mičkovou radou nie je len v tomto?....nechce sa mi to teraz porovnávať ale predpokladám že tam bude ešte nejaké drobné zlepšenie v prospech 756
artam (1147)|31.3.2009 11:26
Hm, cital som v nejakej recenzii z CES 2009, ze nove Samy 7k a 8k serie nemaju SCART. Hmmm... :(
Heartwork (2358)|31.3.2009 11:46
[QUOTE=artam;221653]Hm, cital som v nejakej recenzii z CES 2009, ze nove Samy 7k a 8k serie nemaju SCART. Hmmm... :([/QUOTE]

nevím jak na tom budou modely pro ČR/SR, ale vypadá to, že nemají:
http://www.samsung.com/us/consumer/detail/spec.do?group=televisions&type=televisions&subtype=ledtv&model_cd=UN40B6000VFXZA&fullspec=F

Zase mají Ethernet (LAN) ... :)
dolby digital (413)|31.3.2009 11:46
[QUOTE=artam;221653]Hm, cital som v nejakej recenzii z CES 2009, ze nove Samy 7k a 8k serie nemaju SCART. Hmmm... :([/QUOTE]

V tomto (ak je to pravda) vedia byť šikovný a vedia kráčať s dobou, ale aby im fungovalo USB a DLNA tak ako si to predstavujem(e) to ich nejako nesúri......škoda mlčať
artam (1147)|31.3.2009 12:44
[QUOTE=Heartwork;221659]nevím jak na tom budou modely pro ČR/SR, ale vypadá to, že nemají:
http://www.samsung.com/us/consumer/detail/spec.do?group=televisions&type=televisions&subtype=ledtv&model_cd=UN40B6000VFXZA&fullspec=F

Zase mají Ethernet (LAN) ... :)[/QUOTE]

Ani pre CR/SR nebudu mat SCART.
Nie je to kam umiestnit, televizor je placaty len 3 cm a je dizajnovany tak, aby sa dal zavesit priamo na stenu ako obraz cez "specialne" lanko, takze vsetky konektory su len po hranach, vzadu nie je nic.
Heartwork (2358)|31.3.2009 13:40
[QUOTE=artam;221673]Ani pre CR/SR nebudu mat SCART.[/QUOTE]

Osobně ho nepostrádám, ale některým jedincům by mohl chybět.

Ale spíš koukám, že cena nebude asi nikterak libová a za 3 pětky jako A786 půjde nová TV koupit asi ztěží. :(

To už sme dost mimo téma, tohle by se mělo probírat spíše v topicu Samsung 2009. ;)
artam (1147)|31.3.2009 15:18
Takze k teme:
Nove modely TV uz vacsinou maju mpeg-4, takze otazka kupit-nekupit sa tymto stava vedlajsou. Okrem toho, pre HD to bude potrebne (nebavme sa teraz o DVB-T2), takze kto si teraz kupi televizor s mpeg-4, bude mat aspon teoreticku vyhodu.
jarda50 (1424)|31.3.2009 16:18
Fakt je, že pro někoho je to důležitá součást (např pro UPCáky) a pro někoho ne a tak je dobré, že jsou TV s a bez. Nejlepší by bylo mít možnost rozšíření či výměny tunerové části, ale to je snad zatím jen u Loewe a za patřičný obnos. Vždxyť bychom pak kromě tunerů nic nekupovali a třeba by nám chyběla radost z nové TV.
Heartwork (2358)|31.3.2009 21:02
[QUOTE=jarda50;221698]Vždxyť bychom pak kromě tunerů nic nekupovali a třeba by nám chyběla radost z nové TV.[/QUOTE]

mně už chybí teď - slintám z novýho slim sama :)