Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

VD: Chodíte ještě do kina?

husky14 (34)|27.3.2009 11:23
Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Chodíte ještě do kina?

V současnosti plné videopůjčoven, satelitních vysílání nebo příbalových DVD za 50 korun už není atmosféra návštěvy kina to, co bývala dříve. Je pro vás i v dnešní uspěchané době běžné udělat si čas a vyrazit s rodinou nebo přáteli na pěkný film? Kdy jste byli naposled v kině? Ať už jsou vaše názory jakékoliv- vyjádřete se, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
janozlesa (32)|27.3.2009 13:59
Už len občas (cca 3-4x za rok) a aj to hlavne s dcérkou na animáky... maximálne ešte s kamošom na nejaký fakt trhák roku (najbližšie si asi nenechám ujsť T4 na veľkom plátne).

Ale inak už to nie je čo to bývalo... doma v obyvačke vo FullHD na LCD je to zadara...

PS.: Ak si do konca roku kúpim ešte aj plánovaný projektor tak kino pôjde definitívne k ľadu...
artam (1147)|27.3.2009 14:03
Do kina ano, ale len v lete a to maximalne do prirodneho (kym to nezrusia). V kamennom kine nie je ta pohoda - cerstvy vzduch, capovane pivo... :D
Pytkin (7947)|27.3.2009 15:45
tiez uz som velmi dlho nebol .. doma je to pohodlnejsie .. ked sa idem vycurat , mozem si film zastavit .. nemusim sa divat na rozmazany obraz v kine , a zvuk ktory taha do jednej strny .. idem fakt len na nejaky velkofilm , ktory chcem vidiet na velkom platne z celuloidu ..
Ivo Mašek (10205)|27.3.2009 18:46
Do kina jsem kdysi (no už je to skoro 30 let) chodíval velmi často. Tak DVD nebylo, v televizi buď "Soudružka za pultem", nebo "Soudruzi na okrese", a tak podobně. Takže jedině kino přicházelo do úvahy.
Posledních 20 let jsem v kině nebyl. Za jedno jich spoustu zrušili (alespoň tady u nás), za druhé už máme domácí kina a přehršel DVD.
Neregistrovaný (0)|27.3.2009 19:22
Málokdy. Naposledy jsme byli s dětmi na Madagascar 2. Dnes věřím, že to bylo opravdu naposledy. Když to shrnu - 4x150Kč plus cesta 2x30km - úděsný protahování začátku cca 20 minut, reklamy, ukázky, tragedie - budiž multikino má vydělávat. Co ale přišlo potom - chvílemi úděsnej blikající obraz, a hlavně uřvaný přebuzený zvuk po celou dobu filmu. Za 500,- mám doma v klidu BD, s křišťálovým obrazem a lahodným zvukem.
husky14 (34)|27.3.2009 20:07
[QUOTE=Neregistrovaný;221192]Když to shrnu - 4x150Kč plus cesta 2x30km - úděsný protahování začátku cca 20 minut, reklamy, ukázky, tragedie - budiž multikino má vydělávat. Co ale přišlo potom - chvílemi úděsnej blikající obraz, a hlavně uřvaný přebuzený zvuk po celou dobu filmu. Za 500,- mám doma v klidu BD, s křišťálovým obrazem a lahodným zvukem.[/QUOTE]Tak tohle by chtělo zarámovat.... smutná realita :-I
MIHI (940)|27.3.2009 20:26
Souhlas, to co dělalo kino kinem je pryč. Není už vlastně důvod tam chodit protože:
*atmosféra* o té se už v multikinech snad nedá mluvit, chroupání, mlaskání, srkání, mobily, nepořádek, přeslechy z vedlejších sálů....
*vidět to na velkém plátně* - jak píše neregistrovaný guest - katastrofa, promítač obsluhuje několik sálů a tak třeba vidíte rozmazaný film. Jednou mě to tak vytočilo, že jsme museli s několika diváky vyjít ze sálu a požádat ty hostesky ať zbuzerují promítače.
*kvalita zvuku* - to samé, několikrát jsem si stěžoval, vždy to samé - prý kvůli důchodcům

Tak je nějaký důvod proč chodit do kina? Jo vlastně - pohodlnější sedačky:)
Mike (617)|28.3.2009 12:40
[QUOTE=MIHI;221196]
Tak je nějaký důvod proč chodit do kina? Jo vlastně - pohodlnější sedačky:)[/QUOTE]

No nevim, ukaz mi kino, kde si muzu lehnout jako doma, muzu si film zastavit, kdyz si pro neco jdu, atd. takze pohodli to urcite nebude

A kvalita uz taky - zvuk mizerny a velky platno sice je, ale uz je zase tak velky, ze na to rozlisovacka nestaci, nehlede na to, kdyz je to rozostreny.

Cena je taky priserna - melo by to byt tak za 50, za vic to nestoji.

Takze tak maximalne jednou za rok na neco, co chci videt hned.
Doom (2331)|28.3.2009 14:01
do kina? tam jsem byl naposled před 6ti roky. v multikině jsem byl naposled tak 3 roky zpět. a moc mě to neláká
už to tu zaznělo - doma jsem svým pánem, můžu si to stopnout když chci, hlasitost mám podle sebe. v kině mi děsně vadí lidi dělající bordel - možná se to zlepšilo, ale naposled tam pořád někdo svítil mobilem, telefonoval, šustil jídlem, na zemi byl bordel, nebylo tam pořádně vyvětrané, zvuk byl děsně nahlas a obraz blikal, což mi nedělá dobře na oči. a pokud mě něco extrémně štvalo, byly to reklamy na začátku a taky protipirátské nesmysly těsně před filmem. jakobych šel do kina jenom proto, abych udělal kinorip.
kdepak, když zábava, tak doma.
milka2 (51)|28.3.2009 19:44
Moje rec. Kdyz ven za zabavou, tak radeji kulecnik, hospoda, tancovani, popripade divadlo.
Happyczta (0)|29.3.2009 15:01
Myslím si, že kino je v této době strašný nesmysl. Naposledy jsem navštívil táborské kino a šel jsem na film Sněženky a machři po 25 letech. Jde o to, že kino stálo 80,-Kč kvalita sedaček v kině je úděsná a to nemluvím o tom, že jákási zkouřená či ožralá žena chodila po kině smála se a obsluha kina nebyla schopna s tím něco udělat. Prostě se to nevyplatí film si pustim doma v klido v křesle a mám klid a zadára. Prostě domov= komfort,zadarmo,obraz,zvuk a kino no to je jednim slovem hrůza (teda alespoň obyčejné v Táboře). Multikina na tom nejsou taky zrovna dobře. No prostě to radči nechám na doma. ;)
riman (2)|30.3.2009 07:21
Mírně naruším zdejší jednotu: chodím. Dvakrát třikrát do měsíce. Kino je pro stále ještě společenská událost, tak rád vyrazím s nějakým doprovodem, a taky se rád zajdu podívat na svůj oblíbený žánr (sci-fi) na velké plátno.

Je pravda, že občas mě lidi nebo technické provedení trochu pokazí zážitek, ale i tak to pro mě stojí za to. A to mám doma velkou LCD TV a HD přehrávač...
Neregistrovaný (0)|30.3.2009 11:20
Taky naruším...
Chodím sice jen cca 4x do roka na předem očekávaný pecky.

Když pominu problém s chováním lidí, tak si rozhodně vychutnávám právě atmosféru kina.

Nechci si nic pauzovat a od filmu odcházet.. Chci si vychutnat film od začátku do konce a né chodit do lednice pro pivo, jídlo, nechat se rušit čímkoli jiným...

K technickým problémům: hlasitost je subjektivní věc.. rozmazanost filmu? to snad ne!! a že by v multikině bylo možné slyšet rušení z ostatních sálů??? Tomu nevěřím a neuvěřím!!!

Pokud bych měl bojovat s problémy v předchozím odstavci je pravda, že by mě už v tom kině neviděli...
Asahi (122)|30.3.2009 15:14
Do kina jdu tak asi 40x za rok, ale jen v ramci filmovych festivalu Febiofest a MFF KV. Na normalne dostupne filmy se uz nejakou dobu divam pouze doma. Bezna kina nenavstevuji, nemaji pro me jedinou vyhodu.
Pytkin (7947)|30.3.2009 15:36
ja ked som bol posledne v kine ( konkretne Start Wars 3) , tak som 2x behom filmu musel odbehnut na zachod .. a nechceli mi to zastavit ..
MIHI (940)|30.3.2009 16:04
[QUOTE=Neregistrovaný;221465].... K technickým problémům: hlasitost je subjektivní věc.. rozmazanost filmu? to snad ne!! a že by v multikině bylo možné slyšet rušení z ostatních sálů??? Tomu nevěřím a neuvěřím!!!

Pokud bych měl bojovat s problémy v předchozím odstavci je pravda, že by mě už v tom kině neviděli...[/QUOTE]

Hlasitost: pokud promítač ví, že by to měl mít nastavené např. na 3 a dá to na 5, s tím, že si mu důchodci stěžovali, že nedoslýchají, je to problém. Navíc je to kino vybaveno vysíláním právě pro nedoslýchavé - takže je měl, tedy podle mě, spíše informovat o této možnosti.
Co se týká přeslechů sálů a nedoostřených filmů, nedoporučuji navštěvovat jistá multikina v Ostravě a Zlíně. Pokud sledujete dialog a ve vedlejším sále běží akčňák, ty basy prostě nezastavíte... Když jsem byl v Ostravě na Mama Mia, slyšel jsem (a nejenom já), výbuchy dokonce během písniček:(
A s tím ostřením, to není myslím až taková vzácnost, a kdo někdy četl 2 hodiny nedoostřené titulky, mi dá jistě zapravdu. Ale aspoň to člověka donutí doučit se anglicky:)

PS: Málem bych zapomněl, do kina rád chodím na festivalech, lidé se tam chovají v sále lépe, je tam lepší atmosféra a i když třeba sezení bývá improvizované, je to mnohem lepší zážitek. A letní nebo autokino to je úplně nejlepší, a to i přesto, že technicky (např. zvukově) to je horší než stálá kina. :)
clee (6592)|30.3.2009 17:04
do kina na cesky filmy ktery se blbe shanej nebo na filmy ktery stojej za to videt na platne, nejradsi chodim do ladvi, velky platno, dobrej zvuk, malo reklam...
Steelista (92)|31.3.2009 07:21
Do kina chodím hlavně na klubové filmy (nebo všeobecně takové, ke kterým se člověk běžně nedostane). Na velké bijáky se raději podívám v klidu domova.
HugoTuning (0)|31.3.2009 11:32
No v kamenem kine sem byl naposledy na premiere Titaniku takze je to uz hoodne dlouho. Jina mi staci ke spokojenosti DVD bo BD na me plazme. Kino uz asi nikdy nenavstivym. :-/