Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Hätch DVB 4042 HDMI

snuptych (3)|25.3.2009 18:34
Zdravím, zajímalo by mě u tohoto dvb-t přijímače, jestli kromě toho, že dokáže nahrávat na flashdisk nebo jiný hdd, umí taky tyto nahrané soubory potom přehrát, nebo je to čistě jen o tom záznamu. Takže jestli s ním má někdo zkušenosti, byl bych vděčný za odpověď i nějaké další informace, protože moc se toho o něm najít nedá.
JMa2 (5)|6.4.2009 21:00
Samozřejmě. Soubor formátu *.ts jde dále bez problémů přehrávat i v PC (a upravovat). Hatch 4042 zvládne přehrát mimo *.ts i mpeg a omezeně DivX. Pro nahrávání pořadů z TV ideální - funguje jako video (10 předvoleb programů). Přehrává i MP3 nebo jpeg. Funkci pause(timeshif) má také (chce to ale rychlejší flashdisk nebo normální externí HDD).
snuptych (3)|7.4.2009 16:39
Díky za info, to jsem chtěl slyšet : )
snehulak2006 (109)|11.4.2009 10:29
Chtěl bych se zeptat, jestli je možno do záznamu vkládat záložky anebo alespoň rovnou skočit o určitý čas dopředu ( třeba o 15 min, hodinu atd... ) nebo je nutné se třeba do půlky filmu dostat jenom "převíjením" ( ev.jaká je nejvyšší rychlost tohoto "převíjení" ). U jednoho přístroje který jsem měl v ruce ( ani záložky, ani skok na čas,ani timeshift ) byla největší rychlost 20x a dostat se do půlky dvouhodinového záznamu bylo několik minut.
Jinak pokud jsem pochopil výše uvedené, je možno třeba z flash disku přehrávat nejen soubory Transport stream .ts , ale i Program stream .mpg .
JMa2 (5)|18.4.2009 23:01
Je možné posouvat rychlostí 2x,4x,8x,16x,32x (dopředu,dozadu), dale má funkci seek (předchozí, následující), která posune vždy o 10% celkové velikosti souboru. Docela dobrá je funkce, že si přijímač při přehrávání pamatuje místo, kde skončil a při dalším požadavku na přehrání nabídne pokračovaní od tohoto místa.
snehulak2006 (109)|22.4.2009 11:15
Když pořídím záznam, je u souboru jen název stanice, čas a datum anebo tam vkládá název pořadu z EPG ? Při procházení diskuzí někdo píše, že nejdou řadit kanály dle uživatele ( např. 1-ČT 1,2-ČT 2,3-Nova.........). Nechce se mi tomu věřit, u Optexu to bylo zapnutou funkcí LCN. Po jejím vypnutí už šlo řadit kanály dle libosti. Je mi hloupé s tím otravovat, ale když mi prodejce tvrdil, že USB není pro záznam ( jen pro přehrávání ) tak jsem se už na nic neptal.
JMa2 (5)|22.4.2009 17:50
U souboru je pouze název stanice, datum, čas záznamu od-do a délka záznamu. Řazení kanálů: díky, díky díky! Řazení kanálů mi nefungovalo a bylo opravdu zapnutou funkcí LCN. Manuál je opravdu stručný a hodně věcí nepopisuje.
S prodejcem mám stejné zkušenosti - v Electroworldu mi tvrdil to samé - nahrávat nejde. V Datartu mi prodavač aspoň půjčil předem návod.
Na diskusích ještě moc informací není, klidně se ptejte :-).
S přijímačem jsem jinak spokojen - hlavě díky funkci nahrávání. I když má horší citlivost příjmu, katastrofické EPG, a příšernou svítivou diodu. Dálkové ovládání je citlivé a dobře reaguje.
EPG je opravdu stručné. Při stlačení informace o programu (info) v případě, že je na více stránkách max.3 tak nejde listovat. Psal jsem a volal do Hradce Králové - o závadě vědí, ale...
Také je nutné okamžitě přehrát firmware, to co přijímač má se neodvažuji nazvat češtinou. Po upgrade vše OK.
131313 (1)|22.4.2009 21:55
Zdravím.
Rovnou se tady uvedu jako absolutní lama :-)
Hnedle po zakoupení jsem si začal prohlížet menu s nastavováním , a jak jsem tam viděl typ výstupu , tak jsem se chtěl podívat co tam je ještě jiného , než RGB , a zkusil jsem to . Jenže místo toho , abych volbu hned zrušil, jsem se ucvak a obraz byl hned fuč .
Tak a teď je obraz fuč, sice je asi na HDMI, ale to nikde doma nemám .
Nemůžete mi někdo napsat, jak namačkat tlačítka naslepo , tak abych se dostal zpět na výrobní nastavení ? Něco jako Zmáčknout tlačítko menu, 3x pohyb v menu doprava, 2x pohyb v menu dolů, 3x ok ... Popsat to nějak podle popisu tlačítek na straně 4 v návodu a počtu zmáčknutí . Byl bych Vám velmi vděčný , a do konce tisíciletí bych vás chválil jako velké HDMI guru :-)
Předem moc a moc dík .
JMa2 (5)|23.4.2009 19:40
Taky se mi to stalo :-). S trochou štěstí jsem to vrátil zpátky.
Potíž je, že přístroj si pamatuje poslední otevřené menu a předpokládám, že několik pokusů již proběhlo a není jasný kde se to v menu nachází...
Pak postupovat: vypnout, zapnout, menu, doprava, 5xdolu, 2xOK. A tak pořád, než se doklape na tu správnou sekci. Je jich tam 5, tak jednou to snad vyjde... (je to volba tovární nastavení)
skywalker.l (3)|26.4.2009 11:05
Přátelé, zajímalo by mě, jestli přístroj akceptuje i SDHC o kapacitách 8 či 16 GB a také to, jakou kapacitu zhruba zabírá jeden 90 min. film.
Díky
Chalupář (39)|26.4.2009 16:35
skywalker:
Přátelé, zajímalo by mě, jestli přístroj akceptuje i SDHC o kapacitách 8 či 16 GB a také to, jakou kapacitu zhruba zabírá jeden 90 min. film.

jj podporuje, já mám 16G, C6 a fungí.
skywalker.l (3)|26.4.2009 18:58
to Chalupář: Díky. A kolik zabírají běžné filmy MB (GB)?
TALIS (16)|26.4.2009 20:24
Zkoušel jsem narychlo jen jestli funguje "time shifting" minutový záznam zabírá 35 MB. Takže na 4GB SDčko by se mělo vejít nějakých 100 minut záznamu.
Chalupář (39)|26.4.2009 20:44
skywalker.l
Já dávám jen tři (pro jistotu). Nastavuju 10 min. před a po.
skywalker.l (3)|26.4.2009 20:51
co tři?
Chalupář (39)|26.4.2009 21:11
[QUOTE=skywalker.l;224895]co tři?[/QUOTE]

Filmy. Film 151min. 4,94GB (20 souborů po 209 408Kb)
hkohorta (2)|27.4.2009 16:48
Kde je k dispozici firmware? Dik.
TALIS (16)|29.4.2009 10:31
Firmware stáhneš zde: http://www.opiumex.eu/podpora/. Je tam tedy napsáno "Upgrade firmware WAVE 4042", ale noboj je to pro Hätche, nahrál jsem ho a funguje...
Marenek (1)|17.5.2009 19:02
dovolte mi dotaz pánové:
1. funguje hätch připojený redukcí hdmi-dvi do monitoru? nebliká? nemůžete někdo když tak zkusit?
2. a když už by fungoval - jede současně zvuk, aby se dal připojit třeba do rádia?
Drahonovsky (2)|22.5.2009 20:26
Taky se mi to stalo. Stačí stisknout tlačítko UHF a obraz opět naskočí.
[email]jar.drah@gmail.com[/email]
viper.blade (1)|8.6.2009 23:31
Zdravím. Koupil jsem si tuto mašinku a mám pár dotazů:

1) Jak se dá nastavit nahrávání bez toho, aniž by se mě to ptalo "Pokud chcete nahrát tento program, zmáčkněte OK". Protože jsem během dne pryč a chtěl bych si nahrávat dva seriály.

2) Podporuje tento přístroj možnost, že bych jeden program nahrával a zároveň se na jiný koukal?

Díky za odpovědi.
snehulak2006 (109)|9.6.2009 10:36
Zdravím. Nemám sice Hätch, ale také set top box s nahráváním přes USB. Tento dotaz tj. jestli chci provést naprogramovaný záznam nebo něco v tom smyslu jsem zaznamenal v případě, že jsem neměl správně naformátován flash disk na FAT 32. Došlo k tomu tak, že se před časem přístroj zatuhl ( naštěstí pouze jednou ) a musel jsem odpojit síťovou šňůru. Po opětovném zapojení do zásuvky přístroj vznesl dotaz, jestli chci opravit záznam. Odpověděl jsem ANO a přístroj normálně fungoval i přehrával již dříve nahrané záznamy. Jen po naprogramování timeru nebyl proveden záznam. Při opakovaném pokusu se v uvedený naprogramovaný čas přístroj zapnul a displej vypadal úplně jak dříve při nahrávání ( ale posvítil jsem si na něj zapnutím televize ), kde se objevila hláška jestli chci provést záznam. Odpověděl jsem ANO a bylo vše OK. Odstranění ( tj. aby se hláška neobjevila ) spočívalo v novém naformátování flash disku v PC na FAT 32. Od té doby šlape asi dva měsíce jak hodinky. Ale třeba je to u tvého přístroje Hätch něčím jiným, to už nevím.
wericka (1)|1.10.2009 21:59
Ahoj
mam problém s nastavením settopboxu Hätch a v návodu jsem nenašla odpověď. Jde o to, že ten přístroj nezvládá českou diakritiku. Žádné háčky ani čárky. Místo toho to tam dělá různé klikyháky.
Prosím poraďte
děkuji
Ota Pentagon (4)|23.1.2010 22:55
Já Vás tady všechny zdravím. Také jsem majitelem tohoto stroječku. Výrobce (dodavatel)by měl vyhodit člověka, který na krabici napsal RS232 a doplnil stroj takovým návodem.
Zřejmě nějaký "nepostradatelný" maturant. Jinak mám dotaz. Nahrávky se mi dělí do jednotlivých TS bloků. Je to normální ? V jakém programu to dokážete sloučit ? Já používám AVS4YOU,AVS video converter,Nero, Ulead Videostudio,ba i samotné Windows toto podporuje, ale všechny programy i přehrávače mi vynechají kousek slova a obrazu v momentě sloučení(přechod z jedno do druhého TS). Originál nahrávka však na Hatchi běží perfektně bez nejmnenšího škubance. Tak nevím co s tím.
Takže tedy mám 2 dotazy. Lze udělat nahrávku kde je výsledek jen jeden TS soubor ?
Jaký je nejlepší sotware (ověřený)na sloučení těchto ts souborů z dvbt?
Ještě bych se zeptal, víte někdo o funkcích tohoto přístroje, ketré nejsou v návodu uvedeny? Díky za info.
Ota.
derken (1)|24.1.2010 16:56
[quote=Ota Pentagon;261877]Já Vás tady všechny zdravím. Také jsem majitelem tohoto stroječku. Výrobce (dodavatel)by měl vyhodit člověka, který na krabici napsal RS232 a doplnil stroj takovým návodem.
Zřejmě nějaký "nepostradatelný" maturant. Jinak mám dotaz. Nahrávky se mi dělí do jednotlivých TS bloků. Je to normální ? V jakém programu to dokážete sloučit ? Já používám AVS4YOU,AVS video converter,Nero, Ulead Videostudio,ba i samotné Windows toto podporuje, ale všechny programy i přehrávače mi vynechají kousek slova a obrazu v momentě sloučení(přechod z jedno do druhého TS). Originál nahrávka však na Hatchi běží perfektně bez nejmnenšího škubance. Tak nevím co s tím.
Takže tedy mám 2 dotazy. Lze udělat nahrávku kde je výsledek jen jeden TS soubor ?
Jaký je nejlepší sotware (ověřený)na sloučení těchto ts souborů z dvbt?
Ještě bych se zeptal, víte někdo o funkcích tohoto přístroje, ketré nejsou v návodu uvedeny? Díky za info.
Ota.[/quote]

Zdravím. Vyzkoušel jsem snad všechno, ale přepis nahrávky pro uchování se mi nepodařilo v počítači v žádném programu bezchybně převést (s každým přechodem chyba). Nakonec jsem ho "zahodil" do skříně, koupil si EVOLVE DT 1505 - ve stejné cenové relaci, ale bohužel bez HDMI a nemám vůbec žádné problémy. Navíc nahrává s příponou .mpg - která je podstatně rozšířenější než .ts - a nahrává souvisle,bezchybně a spolehlivě. Za víc jak půl roku co Evolve používám, neudělal žádnou chybu. Navíc záznam s příponou .mpg skvěle pracuje s programem TMPGEnc AUTORING WORKS 4, ve kterém vystřihávám reklamy,dělám menu atd. což se o záznamu s příponou .ts říci rozhodně nedá. Takže dovozce by měl nejen vyhodit človíčka jak píšete, ale měl si ověřit jakou "srágoru" dováží.. ve srovnání se stejnou cenovou relací Evolve.
Chalupář (39)|24.1.2010 17:41
[quote=derken;261956]Zdravím. Vyzkoušel jsem snad všechno, ale přepis nahrávky pro uchování se mi nepodařilo v počítači v žádném programu bezchybně převést (s každým přechodem chyba). Nakonec jsem ho "zahodil" do skříně, koupil si EVOLVE DT 1505 - ve stejné cenové relaci, ale bohužel bez HDMI a nemám vůbec žádné problémy. Navíc nahrává s příponou .mpg - která je podstatně rozšířenější než .ts - a nahrává souvisle,bezchybně a spolehlivě. Za víc jak půl roku co Evolve používám, neudělal žádnou chybu. Navíc záznam s příponou .mpg skvěle pracuje s programem TMPGEnc AUTORING WORKS 4, ve kterém vystřihávám reklamy,dělám menu atd. což se o záznamu s příponou .ts říci rozhodně nedá. Takže dovozce by měl nejen vyhodit človíčka jak píšete, ale měl si ověřit jakou "srágoru" dováží.. ve srovnání se stejnou cenovou relací Evolve.[/quote]

Vyzkoušejte staré dobré PVA Strumento (freeware), reklamy stříhám a na DVD převádím, bez ztráty kvality, v Mpeg video Wizard DVD. Vše OK.
Ota Pentagon (4)|25.1.2010 00:10
Tak PVA jsem stáhl (má to jen pár set kB) . Musím říct, že zde platí dobrá rada nad zlato a tímto Chalupáři patří ten největší dík. Výrobce jiných softwarů za tisíce Kč o objemu řádově v desítky a stovky MB se mohou jít bodnout. Navíc je PVA podstatně rychlejší, než třeba AVS4YOU a pod. Skutečně tedy jako jediný vhodný na konverzi a sloučení je jen PVA.
Nyní převádím film - trvá to 7 minut. Stejný film mi AVS odhadoval na 45 minut !
Takže ještě jednou díky za radu.Ještě by se šiknul menší návod na nastavení onoho PVA. :-)
Tímto se Hatch dostává na vrchol.Protože má i HDMI.
Chalupář (39)|25.1.2010 17:36
Já v PVA nic podstatného nenastavuji, protože chci převod na mpg bez přepočítávání. PVA používám v defaultním nastavení. Takže lituji, ale žádný návod nemám.
Ota Pentagon (4)|25.1.2010 17:59
Nějaké to maličké nastavení tam je, ale nic složitého. Napadlo někoho se podívat, co ten soubor TS vlastně obsahuje ? Já své paní nahrával Gotta a tak jsem si otevřel jeden ze souborů TS k editaci a copak tam nevidím : ? třeba:

ëRG .. NĎemeckÂy krimi seriÂal (2009). V hlavnÂich rolÂich Erdogan Atalay a Tom Beck. DÂale hrajÂi Ch. Schwab, G. Vollmer, D. Huhn, C. N. NFcze @Wiese, D. Wutte, N. R. Kurvin, Ch. TramitzG ÓjşK\ÝWYńUŠZĆnRČŤ*SŮł*˜Ć1¶)š1?*ÄTŤBSŠ[…”qjW]ú

nebo :

< G a dalĎsÂi (PremiÂera)Pńcze4:3 videoPňczeCzech audio stereo É×µ @ ťM_czeVÂikend W StereoJOdpusĎt nÂam naĎse viny PĎrÂibĎehy ĎstĎestÂi, proher a objevĘu (PremiÂera)N cze Š G É`ߦ*ˇ¶¶ÄI¤r9x‹™‡úÖćúÜ"ŠŐJ„Ý›~wÖŠ«ĄlŘßń\ä‘,oŇ»hma¶†ÚÖ ű‹Ç* _śňYhŰŕÄ^4 ¶“ŽŘŔMentalista (9) W Stereoă(The Mentalist) Detektiv Patrick Jane je super vĎsÂimavÂy. Z tĎech nejmenĎsÂich detailĘu na G Én´hĂ
ăFXa´i4a†ńŁFŚ3m0bĂ&ŃŁFŚ0Ú1`цƍ0ĂbŃŁl°€‚ * ć *i!ż


Zdá se, že to snad ukládá i obsah teletextu, nebo co. Nebo nějaký text běžící v signálu. Je to teletext ? Kdopak to ví ?Myslím, že ani výrobce.Rozhodně to ale nejsou skryté titulky, protože v hlaní roli byl Gott a ne Erdogan Atalay a Tom Beck :-) :-)
Ota Pentagon (4)|28.1.2010 20:38
Ještě bych měl zde dotaz.
Má tu někdo zkušenost s USB HDD a tímto přístrojem ?
Na jiném fóru jsem četl, že USB neutáhne externí HDD (napájení). Pokud mi někdo odpoví, je možné nahrávat a současně sledovat TV ? S Flashdiskem a SD kartou to nelze.
Rád bych věděl co a jak dříve, než investuji peníze.
Děkuji za info.
kostiva (1)|20.9.2010 19:33
[quote=JMa2;224642]Taky se mi to stalo :-). S trochou štěstí jsem to vrátil zpátky.
Potíž je, že přístroj si pamatuje poslední otevřené menu a předpokládám, že několik pokusů již proběhlo a není jasný kde se to v menu nachází...
Pak postupovat: vypnout, zapnout, menu, doprava, 5xdolu, 2xOK. A tak pořád, než se doklape na tu správnou sekci. Je jich tam 5, tak jednou to snad vyjde... (je to volba tovární nastavení)[/quote]

Dobrý den,
nevíte náhodou, jak jinak se dá vrátit zpět, mě vaše rada bohužel nevychází....díky za odpověd
petrix33 (1)|16.4.2013 20:29
Ahoj, jak si mám prosím v tomto přístroji přeskládat programy podle sebe? Nemohu to nikde najít. Vadí mi čeština, která obsahuje různé klikyháky, nemá někdo firmware? Všechny odkazy už jsem mrtvé.
Děkuji