Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 44 z 58 PrvníPrvní ... 34424344454654 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 646 až 660 z 857

Téma: DLNA a praktické využití v síťovém spojení mezi PC a TV... "mýtus nebo skutečnost"?

nin nin je offline
    Je tu pravidelně
    Registrace
    Nov 2010

Pro vsechny, co by radi vyuzili DLNA serveru Serviio na naskach Synology (Arm + x86), ale nedarilo se jim nainstalovat javu pripadne pres SSH doinstalovat a nakonfigurovat samotny server existuje uz cca mesic take samoinstalacni balicek (jak pro javu tak pro serviio).

Popis pomerne snadne instalace najdete v odkazech.
    A aby to cele bylo jeste jednodussi, muzete si do vaseho spravce balicku zadat alternativni zdroj http://pcloadletter.comlu.com. Po aktualizaci zdroju vas ceka klasicka WebUI instalace vcetne autoaktualizaci.
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: dsm.gif 
Zobrazení: 319 
Velikost: 38.0 KB 
ID: 14531  
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu občas Avatar uživatele JUCE
    Registrace
    Feb 2007

nin: vďaka za info. A je ten Serviio omnoho lepší? Oplatí sa vôbec inštalovať? Ešte som ho neskúšal a preto táto moja (možno zbytočná) otázka

Je tu občas Avatar uživatele Mayki07
    Registrace
    Aug 2010

Serviio používám denně na mém PC, vyměnil jsem ho za Samsung Share Manager a je to nebe a dudy, už jenom ta rychlá a automatická aktualizace mi za to stojí. Pod stromeček jsem si nadělil můj první NAS Synology, tak potom asi zkusím nainstalovat Serviio i tam, takže se mi ten návod popsaný výše hodí...

Nováček
    Registrace
    Jun 2010

Zdravím, mám otázku. Lze nějak přes DLNA na LED TV Samsung D6000 přehrát video z internetu?
    děkuji za odpověď

Moderátor Avatar uživatele KamilZ
    Registrace
    Feb 2011

Citace Původně odesláno od jossec Zobrazit příspěvek
    Zdravím, mám otázku. Lze nějak přes DLNA na LED TV Samsung D6000 přehrát video z internetu?
    Máš trochu zmatený dotaz. DLNA není technologie určená na on-line přehrávání videa z internetu. Pokud chceš něco přes DLNA přehrát, tak si to musíš stáhnout a uložit na Tvůj DLNA server (NAS, PC, ...). Odtud to TV přes DLNA (případně AllShare) přehraje.

Je tu pořád Avatar uživatele RoPo
    Registrace
    Feb 2007

děkuji za odpověď
    Dlna sice lze provozovat i v internetu, ale to by jsi musel mit nastaveny firewall a spravne smerovani. Nehlede na nutnost spravne konfigurace na strane serveru v internetu. Pripadne to cele tunelovat pres VPN

nin nin je offline
    Je tu pravidelně
    Registrace
    Nov 2010

Citace Původně odesláno od JUCE Zobrazit příspěvek
    nin: vďaka za info. A je ten Serviio omnoho lepší? Oplatí sa vôbec inštalovať? Ešte som ho neskúšal a preto táto moja (možno zbytočná) otázka
    tak on je ten originalni dlna server na synology je celkem sikovny. Nicmene oproti serviio ma jeste nekolik nedostatku:
    - moznost generovani nahledu (ale neni to moc svizne, a navic jen pokud rozjedes ffmpeg)
    - integrace do samsung menu (neduplikuje virtualni adresare, cize vlezes do video a pak znovu nevybiras filmy, atd.)
    - podporuje vice media formatu
    - podporuje vice pluginu pro online obsah (audio i video)
    - bookmarky
    - lepsi moznosti pri experimentovani (ziva komunita uzivatelu http://forum.serviio.org/viewforum.php?f=10)
    - hlavni vyvojar vlastni ceckovou ledku, coz spolu s castymi updaty dava nadeji na jeste lepsi podporu

děkuji za odpověď
    Ano, zalezi na DLNA serveru, ktery muze slouzit jako "proxy" pro online server s medii. Napr. vyse uvadeny serviio tuto funkci ma.

Nováček
    Registrace
    Jun 2010

Citace Původně odesláno od nin Zobrazit příspěvek
    Ano, zalezi na DLNA serveru, ktery muze slouzit jako "proxy" pro online server s medii. Napr. vyse uvadeny serviio tuto funkci ma.
    Tak jsme nainstaloval ten prográmek serviio, PC TV vidí, ale televize v AllShare hlásí že není nic připojeného, nevíte kde může být problém?

EDIT: tak už se to spojilo, ale přehrát nějaké video z internetu mi stejnak nejde.
    Naposledy upraveno uživatelem jossec: 13-12-2011 v 00:27

Registrace
    Feb 2007

EDIT: tak už se to spojilo, ale přehrát nějaké video z internetu mi stejnak nejde.

Jestli chceš přehrávat "klasické" video streamy z internetu bez přímé podpory v TV, tak na to zapomeň. Psal jsem, že pro DLNA přes internet musí být podpora na firewallu, routeru a na straně serveru.

DLNA není to stejné jako "přehrávání nějakého videa z internetu".

Co se pokoušíš z internetu přehrávat?

Je tu pořád
    Registrace
    Jan 2008

stacil by mu predsa daky software beziaci na pocitaci , ktory mu bude prekladat streamy z internetu do DLNA do telky ..

Moderátor Avatar uživatele KamilZ
    Registrace
    Feb 2011

Citace Původně odesláno od Pytkin Zobrazit příspěvek
    stacil by mu predsa daky software beziaci na pocitaci , ktory mu bude prekladat streamy z internetu do DLNA do telky ..
    Principiálně ano, ale nedovedu si představit (pokud daný sw existuje, nehledal jsem), že by si to tazatel dokázal nakonfigurovat.

Druhá možnost by byla, pokud by TV uměla přímo zadat hosta pro DLNA a nejela pouze přes UDP broadcasty (což předpokládám TV v rámci zjednodušení obsluhy dělají), další podmínkou by byl správně nakonfigurovaný router a firewall, jak bylo zmíněno.

Veřejných DLNA serverů s filmy předpokládám moc nebude .

Je tu pořád
    Registrace
    Jan 2008

no sak VLC alebo FFMPEG vie robit obdobne transkodovania .. staci sa s tym naucit robit ..

Je tu občas
    Registrace
    Mar 2010

děkuji za odpověď
    Přes DLNA LZE přehrávat z netu (Youtube, Vimeo apod.).

Jeden způsob je v placené verzi Tversity, to ale nemám vyzkoušené, ani netuším, jak se to konfiguruje.

Já osobně přehrávám na svém Panasonicu třeba Vimeo i Youtube (a mnoho dalších) v HD přes jeden DLNA controler v mém telefonu s Androidem. Ani k tomu nepotřebujete mít zaplý počítač. Cesta dat je net, router, přes wiifi do telefonu, přes wifi zpět do routeru, po drátě z routeru do TV.
    Pokud něco konkrétního hledáte, najdete si to v telefonu a pustíte přes tv. Je ale dobré mít v té době telefon v nabíječce, žere to baterku.

Nováček
    Registrace
    Jun 2010

pokoušel jsem se přehrát třeba videa na Stream.cz a video archiv na Nově (televizní noviny).

Registrace
    Feb 2007

pokoušel jsem se přehrát třeba videa na Stream.cz a video archiv na Nově (televizní noviny).
    To není DLNA. To je normální videostream. Pro toto musí být upraven SW v zařízení, zde v TV.

Strana 44 z 58 PrvníPrvní ... 34424344454654 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 13-12-2010, 18:59
  2. spojeni dvou videi do sebe "duch"
    Od mikake v sekci Editace videa
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 05-10-2010, 22:17
  3. 40"-42" BackLight LCD TV s WiFi DLNA
    Od sirdo v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 49