Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 58 1231151 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 857

Téma: DLNA a praktické využití v síťovém spojení mezi PC a TV... "mýtus nebo skutečnost"?

Je tu pravidelně Avatar uživatele dolby digital
    Registrace
    Feb 2009

Dovolil som si založiť túto tému lebo mám PC v byte v inej miestnosti ako TV ale mám ich prepojené štandardným sieťovým káblom. Keďže sa už dávnejšie objavila TV s DLNA zariadením chcel by som sa poinformovať a predpokladám že by mohlo byť zvedavých viac podobných majiteľov PC a TV, či to už niekto využíva a nepodelil by sa so svojimi skúsenosťami s nami tu na fóre. Aby som sa len nepýtal ale aj poinformoval tak som objavil jeden zaujímavý, voľne šíriteľný DLNA server do PC ktorý sa mi zdá byť použiteľný na tento účel. Nainštalujem si ho len ho nemám ako otestovať keďže nevlastním TV s DLNA zariadením čo určite v blízkej budúcnosti zmením. Ak má niekto záujem môže skúsiť a ak bude chcieť mohol by hodiť nejaké info. Dík zatiaľ, ak sa dopátram viac, poinformujem.
    Naposledy upraveno uživatelem dolby digital: 25-09-2009 v 09:04
    Odpovídat lze po přihlášení

Registrace
    Feb 2009

Citace Původně odesláno od dolby digital Zobrazit příspěvek
    Dovolil som si založiť túto tému lebo mám PC v byte v inej miestnosti ako TV ale mám ich prepojené štandardným sieťovým káblom. Keďže sa už dávnejšie objavila TV s DLNA zariadením chcel by som sa poinformovať a predpokladám že by mohlo byť zvedavých viac podobných majiteľov PC a TV, či to už niekto využíva a nepodelil by sa so svojimi skúsenosťami s nami tu na fóre. Aby som sa len nepýtal ale aj poinformoval tak som objavil jeden zaujímavý, voľne šíriteľný DLNA server do PC ktorý sa mi zdá byť použiteľný na tento účel. Nainštalujem si ho len ho nemám ako otestovať keďže nevlastním TV s DLNA zariadením čo určite v blízkej budúcnosti zmením. Ak má niekto záujem môže skúsiť a ak bude chcieť mohol by hodiť nejaké info. Dík zatiaľ, ak sa dopátram viac, poinformujem.
    Takže som sa dopátral k ďalším skutočnostiam a to je zistenie že v podstate by mohol slúžiť ako DLNA server jednoduchý WMP....je to možné?...že by to bolo až tak jednoduché?....prikladám návod:
    Keď používate Microsoft® Windows® osobný počítač ako DLNA server médií
    Microsoft® Windows® osobný počítač môžete použiť ako DLNA server médií pomocou funkcií prehrávača Windows Media® Player 11.

1.Spustite prehrávač Windows Media® Player 11.
    2.Zvoľte [Media Sharing] z ponuky [Library].
    3.Zaškrtnite [Share media].
    4.Zo zoznamu zariadení pod zaškrtávacím políčkom [Share media] zvoľte zariadenia, s ktorými chcete zdieľať údaje a potom zvoľte [Allow].
    5.Zvoľte [OK].
    Nastavenie DLNA servera médií je dokončené
    Toto je len okopírovaný návod z gugla.

Je tu občas
    Registrace
    Jan 2008

DLNA je v plenkach, alespon u Samsung TV, ostatni nevim. Je to zatim nastrel ... musim rict, ze to funguje. Bohuzel to ma ale tolik much, ze me to odradilo. Pro prakticke pouziti je to temer nepouzitelne. Zakladni problem je napriklad ten, ze to ma fixni aspect ratio 4:3 a nejde s tim delat proste zhola nic ... a je toho mnohem vic, ale vypisovat se mi to nechce.

Pokud na tom budou soustavne pracovat, mozna to bude za rok nebo dva i pouzitelne.

Registrace
    Feb 2009

Citace Původně odesláno od MomoBrut Zobrazit příspěvek
    DLNA je v plenkach, alespon u Samsung TV, ostatni nevim. Je to zatim nastrel ... musim rict, ze to funguje. Bohuzel to ma ale tolik much, ze me to odradilo. Pro prakticke pouziti je to temer nepouzitelne. Zakladni problem je napriklad ten, ze to ma fixni aspect ratio 4:3 a nejde s tim delat proste zhola nic ... a je toho mnohem vic, ale vypisovat se mi to nechce.

Pokud na tom budou soustavne pracovat, mozna to bude za rok nebo dva i pouzitelne.
    Na akom stroji to skúšaš? Ja to tu dnes od rána študujem, človeče ako to len tí výrobcovia všade vychvaľujú až by som zaplakal. Si myslel pod aspect ratio 4:3, že ked by sa mi podarilo tam pustiť film vo formáte 16:9 tak mi to bude hrať vo formáte 4:3?....to by bola "bomba"....hádam aj na zlatý glóbus, nie?

Registrace
    Feb 2009

....definícia z ofiko pioeer stránky.sk
    DLNA
    Funkcia Home Media Gallery je navrhnutá podľa smerníc DLNA (digital Living Network Alliance). Znamená to, že BDP-LX70 a VSX-LX70 dokážu prostredníctvom dátovej siete prehrávať hudbu, videá a fotografie z ostatných zariadení, ktoré podporujú DLNA 1.0, nezávislé na ich značke.

...a takto môžem pokračovať....preboha čo sa tu vlastne deje?....som alebo nie som?

Je tu pořád Avatar uživatele artam
    Registrace
    Mar 2004

MythTV ma DLNA server. Pokial viem, tak aj Nero Media Home by tiez mal mat DLNA server.
    Tych softverov je ale viac, vid napriklad tu: http://www.rbgrn.net/content/21-how-...-os-x-or-linux

Registrace
    Feb 2009

Spoločnosť Sony získala na podujatí IFA množstvo svetových prvenstiev:.....
    ...LCD televízor s najvyššou rýchlosťou zobrazovania – super plynulé akcie s 200 Hz modelom BRAVIA Z4500....Prvý LCD televízor s dizajnom obrazového rámu s integrovaným bezdrôtovým rozhraním na svete - BRAVIA EX1
    • Prvý OLED televízor uvedený na európsky trh – XEL-1 ........

Preto je aj model BRAVIA Z4500 certifikovaný pre rozhranie DLNA™ (Digital Living Network Alliance), ktoré umožňuje bezproblémové prepojenie s inými zariadeniami s rozhraním DLNA™ v rámci domácnosti..........

..všimnite si prosím:....bezproblémové....

Registrace
    Feb 2009

Citace Původně odesláno od artam Zobrazit příspěvek
    MythTV ma DLNA server. Pokial viem, tak aj Nero Media Home by tiez mal mat DLNA server.
    Tych softverov je ale viac, vid napriklad tu: http://www.rbgrn.net/content/21-how-...-os-x-or-linux
    tak potom podľa všetkého by nemal byť žiadny problém, aj ja som postrehol že DLNA serverov je dostatok, len nie je isté že DLNA prijímačov, čiže TV s DLNA certifikovanými servermi je dostatok funkčných....že by zasa šálili jak žeravý?

Registrace
    Mar 2004

Jaaaj, tak hadam ked napisali, ze prijimac vie DLNA, tak by to mohol vediet. Pokial dodrzia specifikaciu protokolu, tak by s tym nemusel byt problem. Ale kto vie, chce to otestovat...

Registrace
    Feb 2009

Citace Původně odesláno od artam Zobrazit příspěvek
    Jaaaj, tak hadam ked napisali, ze prijimac vie DLNA, tak by to mohol vediet. Pokial dodrzia specifikaciu protokolu, tak by s tym nemusel byt problem. Ale kto vie, chce to otestovat...
    No ved to áno, nejaké vyjadrenia už sa objavili ale veľmi priaznivé nie sú. Musíme ešte počkať či si to tu niekto všimne kto to testoval alebo kto vlastní takú TV.

Registrace
    Mar 2004

Tiez som zvedavy, aj ked v podstate len kvoli informovaniu. Nemyslim, ze to budem v dohladnej dobe potrebovat.

Nováček
    Registrace
    Dec 2008

Zdravim.

otazocka (od zajtra mam samsung ps50a756. ano, chvalim sa )

u DLNA.. zdielam video, ktore je pustene v media playeri aj s titulkami ?

druha otazka... preco vsetci riesia mkv ? netyka sa to vsetkych formatov videii co sa pustia cez windows media player ?

Registrace
    Feb 2009

Citace Původně odesláno od Andrik777 Zobrazit příspěvek
    Zdravim.

otazocka (od zajtra mam samsung ps50a756. ano, chvalim sa )

u DLNA.. zdielam video, ktore je pustene v media playeri aj s titulkami ?

druha otazka... preco vsetci riesia mkv ? netyka sa to vsetkych formatov videii co sa pustia cez windows media player ?
    Kúpil si si dobrý stroj a je čo závidieť aj ked je to nepekné a tfuj, tfuj, tfuj aby sa Ti s ním darilo , podľa otázky usudzujem že budeš na tom s vedomosťami podobne ako ja a podľa toho čo som sa dočítal by to malo ísť aj cez ten media player ale záleží od formátu v akom to pustíš ale prax pravdepodobne bude odlišná od našich želaní, čiže skôr nepôjde ako pôjde.. Mkv väčšina z nás rieši lebo je to formát dneška a blízkej budúcnosti, jeden z najkvalitnejších a zatiaľ najzložitejších na prehratie nielen v TV ale aj v PC. Nároky na HW. Ked máš kvalitnú TV chceš mať aj kvalitné video.
    Veľmi excelentne o tom napísal včera jiribur v oddelení Tvojho TV nastavenie...........TADIAĽ VEDIE CESTA
    Ak sa Ti potom ked to budeš mať podarí, mohol by si nám tu dať vedieť ako to funguje v praxi, sme viacerí čo by sme to chceli využívať..........zlom väz
    Naposledy upraveno uživatelem dolby digital: 25-03-2009 v 09:37

Nováček
    Registrace
    Mar 2009

Zdravim,
    mam Kuro LX5090H, a na tom je take DLNA pres ethernet. Po ruznych testech [WMP11 atd] jsem zvolil TVERSITY. Je to free soft a je skvele odladenej hlavne s PS3, ale s Pioneerem si taky rozumi. Hlavni vyhoda je, ze transkoduje "on the fly", takze tam muzete pouzitk skoro jakykoliv format videa, a ne jen ten, co umieji ruzne DLNA stroje. Dokonce to umi pridavat titulky, protoze soucasti instalace Tversity je i FFdshow, kde se da volba automatickeho vlozeni nastavit. Docela dobrej link [ mimo www.tversity.com ] je i http://www.psu.com/forums/showthread.php?t=75081 . Prehrava to bez problemu 720p filmy, pres celou obrazovku [16:9]. Dokonce tam jdou i takove " prasarny", ze si prejmenujete film v avi na MKV [ AVI to normalne neprehrava] a ono to jede bez problemu.

Jako vystupni format mam nastaveno WMV 1280 *720.

Vyhoda je, ze se da kontrolovat nastaveni na lokalnim nebo sitovem prohlizeci, kdy mate stranku s nabidkou [ a moznost listovani] v html prohlizeci , stejnou jakon na TV nebo v PS3. [ zadate http://localhost:41952/, nebo misto localhost IP adresu serveru]

Zatim jedine minus, co jsem zjistil, tak z TV neni mozne film stopnout/ pretocit/ a pod.
    Takze to musim jeste vyladit, aby to bralo i povely z TV - hraju si stim jen 3-4 dny, tak jeste vse nevim]

Jo a tresnicka - da se prehravat obsah YouTube, a dalsi live stream videa a audia a RSS primo na TV. Vse je na strankach Tversity.

Samozrejme Vam to nabidne i sdileni fotek a muziky [ zalezi co si namapujete do Library ].

Protoze s tim zacinam, tak budu rad za dalsi postrehy.

Pete

StD StD je offline
    Je tu pořád Avatar uživatele StD
    Registrace
    Mar 2004

@TessiPete: Měl bys to TVersity dát do downloadu... Vypadá to velmi dobře - taky to prubnu.

Strana 1 z 58 1231151 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 13-12-2010, 19:59
  2. spojeni dvou videi do sebe "duch"
    Od mikake v sekci Editace videa
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 05-10-2010, 23:17
  3. 40"-42" BackLight LCD TV s WiFi DLNA
    Od sirdo v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 49