Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SESTAVA DOMACIHO KINA - rada nad zlato ?

*****LSD***** (6)|23.3.2009 22:50
Zdravím všechny čtenáře fóra, pod delším pročítání zdejších názorů se obracím pro radu, jak nejlépe zvolit složení domácího kina pro daný rozpočet cca 20tis.(repro+receiver). Předem píšu, že nejsem "odborník" ale spíše nadšenec a filmový fanda. Vítám každý názor a radu, určitě se najde spousta lidí, kteří mají podobný "problém" s výběrem v dané cenové relaci...


Tak tedy k věci:

Místnost cca 4x5m (spojená s kuchyní 4x3m = ale to není až tak podstatné, jde mi o zvuk pro místnost s TV 4x4m) - sledování DVD filmů = 80%, digitální UPC TV = 10%, DivX = 10%

TV kterou vlastním: LCD SAMSUNG LE46A656 (http://www.videoexpert.cz/sirokouhle-lcd-televize-16-9-108-153-cm/samsung-le46a656)

Využití bude následující - sledování DVD filmů = 70%, digitální UPC TV = 10%, DivX filmy = 10%, poslech mp3 = 10%

A co dál ? Uvažuji o následujích kombinacích:

REPRO 5.1
- Jamo S 606 HCS 5 (http://www.videoexpert.cz/sestavy-reproduktoru/jamo-s-606-hcs-6)
- Pure Acoustic QX900 + Pure Acoustic RB 1200 (http://www.elektrospalicek.cz/detail.php?id=2134 + http://www.videoexpert.cz/subwoofery/pure-acoustics-rb-1200)
- Pure Acoustic XTI100 + Pure Acoustic RB 1200 (http://www.elektrospalicek.cz/detail.php?id=2133 + http://www.videoexpert.cz/subwoofery/pure-acoustics-rb-1200)

Možnou variantou je taky HECO Victa 500 + HECO Victa Sub25A = ale to už jsem na 20t bez receiveru (a nevěřím, že bude zvuk o tolik lepší než výše uvedené reprosoustavy).
Pokud někdo ví o dalších soustavách, které by připadali v úvahu poměrem cena/výkon, rád si přečtu doporučení.


RECEIVER - prosím o doporučení vhodných typů pro reprosoustavu (v ceně cca 6000-9000)
Taky by mě zajímalo jak je to s upscalingem při výběru receiveru...

Chápu že v tak nízké cenové relaci se těžko volí, ale moje finance jsou bohužel v součastnosti omezené (asi má stejný problém většina zdejších lidí), proto jsou Vaše případné rady o to cenější, nemůžu si hned tak koupit jíné když zvolím špatně :-)
*****LSD***** (6)|24.3.2009 15:48
Bez odezvy? Připadá mi to jako by zdejší "experti" řešili pouze reprosestavy za 200tis. a více - 20tis. je pro Vás podřadné ?? :-)

Přitom většina "normálních" lidí má omezený rozpočet a pořídit si sestavu za těch 200tis. a je pro ně zkrátka nesmysl. Věřím, že pořídit si reprosestavu do 20.tis může v podstatě 80% obyvatel ČR, tak proč se řeší oněch vrchních 5% které si pořídí jen vyvolení, místo aby znalci poradili širší veřejnosti s vhodnou volbou... ale asi to nemá cenu rozebírat, škoda :-)

Jsou vhodné recievery: Yamaha HTR-6130, DENON AVR-1509, Pioneer VSX-418, Onkyo TX-SR505E, Onkyo TX-SR506E či jiné ?
jarino1978 (8045)|24.3.2009 19:28
ako východisko z núdze ( ale ber to v dobrom ):
repro : Pure Acoustic QX900 + Pure Acoustic RB 1200
receiver : Onkyo TX-SR 506E
*****LSD***** (6)|24.3.2009 21:12
Díky uvažoval jsem stejně, ale dnes jsem si nasadil boruka do hlavy... jsem z Ostravy a tak jsem ze zvědavosti navštívil českou firmu DEXON (mám od nich děláno repro do auta a jsem s ním naprosto s spokojen) - dělají si sestavy sami, tudíž pokrývají i veškerý servis.
Jelikož je to malá firma, která se snaží dělat kvalitní výrobky za přijatelnou cenu aby si udržela zákazníky, tak jim vcelku věřím.

Mají v nabídce pouze jednu sestavu pro domácí kino - DEXON Allegro 130 + 120 + 70 + Sub 300A - obchodník mi nabídl cenu cca 13500 Kč.

V poslechové místnosti to znělo (v rámci poměru cena/výkon) asi nejlépe ze všech výše uvedený co jsem slyšel - nicméně jsem laik a je to jen můj subjektivní dojem. Prodejce je velmi vstřícný, vyslětloval a vysmětloval a chválil ... mě ale zajímá také také Váš případný "nezaujatý" názor či zkušenost s těmito repro.
Sloupové repro DEXON Allegro je pouze 2-pásmové oproti 3-pásmového Pure Acoustic QX900 a celkový výkon reprosoustavy 5.1 RWS je podle výrobce také vyší u QX900 -- bohužel se mi nikde nepodařilo poslechnout si naživo jak hraje QX900, poslechl jsem si Jamo S 606, Pure Acoustic XTI100 a podle mě hrála sestava DEXON Allegro lépe (ale jak říkám jsem v podstatě laik).

K sestavě mi prodejce doporučil volit nejlépe receiver značky DENON (nejmíň zkresluje zvuk) případně Onkyo.

INFO o repro: http://www.dexon.cz/
Allegro 130: http://www.dexon.cz/katalog/hifi-domaci-kino/reprosoustavy-sloupove/allegro-130-reprosoustava.html
Allegro 120: http://www.dexon.cz/katalog/hifi-domaci-kino/reprosoustavy-centralni/allegro-120-reprosoustava.html
Allegro 70: http://www.dexon.cz/katalog/hifi-domaci-kino/reprosoustavy-satelitni/allegro-70-reprosoustava.html
Sub 300A: http://www.dexon.cz/katalog/hifi-domaci-kino/subwoofery/sub-300a-aktivni-subwoofer.html

Také jsem si pročetl recenze, které mají na webu z časopisů a hodnotí v poměru cena/výkon jako vynikajicí volbu.
RECENZE: http://data.dexon.cz/profily/sv06_02a.jpg
http://data.dexon.cz/profily/sv06_03a.jpg
http://data.dexon.cz/profily/co05_02a.jpg
http://data.dexon.cz/profily/vi05_07a.jpg


Jarino moc by mě zajímal tvůj názor, nebo kohokoliv dalšího kdo se vyzná, díky :-)
artam (1147)|24.3.2009 21:13
Ono je to ťažké. Každý repro set má charakteristický zvuk, ktorý sa môže a nemusí hodiť do konkrétnej miestnosti. Ak je priestor akusticky nevhodne riešený, nepomôžu tomu ani supre drahé repráky za milión.

Doporučujem najprv si set vypočuť v posluchovej miestnosti - u seriózneho predajcu sa dá dohodnúť termín, a tiež sa dá voči kaucii dohodnúť zápožička - treba si repráky vyskúšať priamo doma v konkrétnej miestnosti, kde to bude umiestnené, za tú námahu to stojí, inak sa môžeš dožiť toho, že v zatlmenej posluchovke to hrá nádherne a doma je to potom hnus.
To tiež poukazuje na to, že je treba si nechať poradiť, ako vhodne akusticky riešiť existujúci priestor, hlavne v bytoch to býva problém, aby bola miestnosť dostatočne akusticky zatlmená a nevznikali odrazy. Atď, atď, atď... je toho spústa, keď si chce človek vychutnať dobrý zvuk, ktorý neduní a nepiští. ;)

Mimochodom, ani ten set Jamo S 606 pravdepodobne nehrá zle, počul som síce len predné stlpy, ale zvuk mi prišiel vzhľadom na ich cenu celkom v poriadku, trochu zaspatý, ale zrejme po rozohratí by sa to zlepšilo. Neviem však posúdiť voči tým Pure Acoustic, ale ich polovičná cena sa skôr či neskôr musí niekde prejaviť. To je aspoň môj názor na vec. :(
artam (1147)|24.3.2009 21:25
Dexony allegro 120 poznám. Skutočne, mnohým sa ten zvuk páči. Podľa mňa síce nie sú zvukovo neutrálne, ale na kino to nie je tak striktne potrebné a hlavne za tú cenu... K recenziám by som bol zdržanlivý, neviem, či zrovna SV je etalónom objektivity v zmysle "koho chleba ješ, toho pieseň spievaš". :)

Ale platí, čo som napísal vyššie, v predajni to môže hrať fantasticky a doma môžu hrať "lepšie" aj o triedu horšie zostavy. Všetko závisí od priestoru.

Pokiaľ bude predajca ústretový, skús si dohodnúť zápožičku. Repráky predsa kupuješ na dlhšie obdobie, nie je to spotrebka na pár rokov, preto trochu námahy okolo toho nie je na škodu. :)
artam (1147)|24.3.2009 21:40
Ešte keď som sa takto rozpísal (pri čiernom pive to ide samo :D), tak ešte niečo k tomu "pouze 2-pásmové oproti 3-pásmového"...
U 2-pásmových sústav je len jedna deliaca frekvencia a výhybka je jednoduchšia a jednoduchšie sa počíta, ako u 3-pásmových. Tie potrebujú zložitejšie výhybky, čo má samozrejme za následok nutnosť riešiť fázové posuny pásiem a ich kompenzáciu a to zvyšuje cenu.

Podľa mojich skúseností v rovnakej cenovej triede zvuk u 2-pásmoviek znie väčšinou prirodzenejše a neutrálnejšie, ako u 3-pásmových.
jarino1978 (8045)|24.3.2009 21:45
[QUOTE=artam;220766]Podľa mojich skúseností v rovnakej cenovej triede zvuk u 2-pásmoviek znie väčšinou prirodzenejše a neutrálnejšie, ako u 3-pásmových.[/QUOTE]

pravda pravdúca
*****LSD***** (6)|24.3.2009 21:50
OK pro mě jako laika je mi vpodstatě jedno kolik pásem to má, jde mi opravdu jen o subjektivní pocit ze zvuku. Zkusím pořešit to zapujčení, uvidíme
Vzhledově se mi nejvíce líbí PA QX900, ale jde mi hlavně o ten zvuk. DEXON na mě působil asi nejlépe tak stále nevím... :-)

K té místnosti - jak jsem psal, jde o hranatý obývák 4x5m (spojený s kuchyní 4x3m). Obývák - podlaha koberec, rohová sedačka, malý konferenční stolek před sedačkou, za sedačkou okno cca 1,5m šitoké. Akustika asi nebude jako v poslechovém studiu, to je jasné, ale poslechová místnost v DEXONU byla tak 4x4m což je podobné. Ale neptal jsem se jestli měli nějak lépe odhlučněné zdi či něco podobného...

Doporučujete tedy volit DEXON či Pure Acoustic či Jamo ?
xpow (140)|24.3.2009 22:01
Kolem 20 tis. by taky neměla být špatná YAMAHA 363 a set HECO VICTA 500 nebo regálovky 300. Co vím, tak velký repro v malý místnosti budou mít problém, aby měli kolem sebe dostatek prostoru. Jsem v téhle oblasti taky začátečník, ale samotnýho mě dost překvapilo, že pak dokážou bedny docela nepříjemně dunět.
artam (1147)|25.3.2009 09:30
[QUOTE=*****LSD*****;220769].... DEXON na mě působil asi nejlépe tak stále nevím...[/QUOTE]
[QUOTE=*****LSD*****;220769]... Doporučujete tedy volit DEXON či Pure Acoustic či Jamo ?[/QUOTE]

Nikto tú voľbu za teba nerozhodne, ide o tvoj pocit zo zvuku. Ak na teba najlepšie pôsobí Dexon, ber ten Dexon.

Len správnu poznámku tu uviedol xpow. Predné stĺpy potrebujú priestor na vyžarovanie basov, dôvodom je bassreflex.
Dexxony majú bassreflexový otvor vzadu, takže ich nemôžeš "zabudovať" do nejakého malého priestoru tesne k stene, ale potrebujú cca pol metra odstup zozadu a tiež nejaké miesto po stranách, aby sa basy mohly rozptýliť.
Jamo S606 majú tiež bassreflex vzadu a navyše ešte pasívne basové žiariče po stranách, takže potrebujú viac priestoru po stranách.

Ďalšia vec je, že veľké stĺpové repráky majú dostatočný basový výkon a nie je potrebný subwoofer. Použitie subwoofera v takejto zostave prinesie často len zbytočne zadunenie priestoru, čiže sú to vyhodené peniaze, ktoré sa dali investovať do ešte lepších predných reprákov.

V priestoroch 5x4 metrov by asi lepším riešením použiť kvalitné regálové repráky aj vpredu a basy vyriešiť čiste len subwooferom. Podľa mňa to v tom priestore urobí lepší zvuk.

V obývačkach je dosť často problém so zatlmením miestnosti. Holé steny odrážajú zvuk, to spôsobuje hromadenie akustickej energie v priestore, t.j. hučanie, dunenie. Preto je dobré mať na stenách rôzne prekážky, ako napríklad skrinky, police, závesy, alebo to čiastočne obložiť materiálmi ktoré pohlcujú zvuk. U predajcu býva posluchovka väčšinou obložená akusticky absorpčnými obkladmi, takže tam samozrejme znejú repráky lepšie, ako to bude doma. :)
Dojigiri (4)|25.3.2009 11:02
Jak už bylo řečeno, záleží nejvíc na tom, jak člověk subjektivně zvuk vnímá, takže pokud se ti nejvíc líbí zvuk z těch Dexonů, a měl jsi možnost to porovnat s ostatníma v poslechový místnosti, je asi ok si je koupit (a vyloženě nějak špatný určitě nejsou, v rámci daný cenový relace). Na druhou stranu je ovšem taky pravda, že pokud jsou skutečně kvalitní repro, který vůbec nezkreslujou (nebo jen velmi málo), tak spousta lidí říká, že zvuk z nich bývá na první poslech "nudnej" (např. subjektivně "málo" basů a výšek, když byl člověk předtím zvyklej na levný "tuc-cink" reproduktory). Mělo by tam bejt pokud možno "všechno" slyšet, ale neměly by "vylejzat" jen některý frekvence, u basů bejvá u horších repro slyšet dunění místo přesnýho kopírování basu apod. (ale musí bejt člověk zase soudnej v rámci určitý cenový relace). V bytě samozřejmě budou hrát trochu jinak než v poslechový místnosti, takže možnost zakoupení "na zkoušku" s možností vrácení (nebo zápůjčky oproti záloze apod.) by byla ideální, aby sis to moh poslechnout přímo doma. Jak bylo správně řečeno, díky odrazům v neutlumený místnosti bude jednak silnější hlasitost, silnější basy atd. (u sloupů v prostoru o těchhle rozměrech nebejvá subwoofer potřeba).

Konkrétně já jsem sice SW do srovnatelně velký místnosti koupil (k JBL Northridge E80 setu), ovšem původně jsem ho kupovat nechtěl a koupil jsem ho jen díky tomu, že na něj byla v tu chvíli velká sleva (prodejce mi ho dal k setu za cca 4.000, když běžná cena v tý době byla kolem 9-10.000 - JBL Northridge E150P) - ale i bez něj jsou basy dostatečný a mám ho na minimum, protože jinak to příliš duní.
Naopak k regálovým repro (který v nižších cenových relacích a obzvlášť do menších místností spousta lidí doporučuje víc než sloupový), je SW celkem vhodnej. Jde taky o to, že v malý místnosti bejvá často s umístěním sloupů problém, musejí bejt dál od stěny, jinak moc duní (umístění v rohu blízko u stěny výrazně zesiluje basy - což naproti tomu u regálovek je výhoda, protože když je člověk pověsí do rohu, má z nich "lepší" basy).

Nějaká teorie k tomu např. zde:
http://www.f-sport.cz/hifinazory/stranky/sloupyvsregaly.php
http://reprosoustavky.kvalitne.cz/z%20netu/prostor2.htm

Jak už zmiňovali ostatní, je potřeba pokud možno co nejvíc zamezit odrazům od (zadních) stěn zpět, proto je vhodnej členitej nábytek, police, závěsy apod. - v malý místnosti sice nebudou vznikat "ozvěny" jako můžou vznikat ve větších, ovšem i tak odražený vlny interferujou s neodraženýma a to pak zkresluje zvuk (např. zesílení určitých frekvencí a naopka zeslabení jiných, což je daný fázovým posuvem, kterej je danej vzdáleností od repro ke stěně, odkud se zvuk odráží zpět - na grafech ve 2. odkazu je to pěkně vidět).


Co se týká receiveru, osobně mám Onkyo TX-SR505E, můžu ho jen doporučit, ani v recenzích nikde nevycházel špatně. Jediný, co kritizovali, je "plastikovej" vzhled, což je ovšem daný tím, že jde o levnej model kde alespoň nějakým způsobem se snažili snížit náklady (ale naštěstí ne na úrok zvuku). Jeho dalším pozitivem v jeho cenový relaci je, že má auto-kalibrační mikrofon (kterej nakalibruje nastavení reproduktorů v receiveru v závislosti na poslechovým prostoru, funguje to moc pěkně). Ovšem když jsem se teď koukal, nejde už moc dobře sehnat a i cena kolem 8.000 je vyšší, než za kolik jsem ho kupoval před půlrokem (myslím kolem 7.000 nevím to už úplně jistě).
Onkyo SR506E je téměř stejnej, jedinej rozdíl je v tom, že umí bi-amping (což ne všechny repro podporujou - musejí mít 2 terminály a možnost rozpojit je) - buď je to 7.1 bez bi-amp, anebo se jedny surround svorky použijou jako další (bi-amp) vstup do předních repro a tím to pak je 5.1. Ta 506 už se skoro dá líp sehnat a cenově je to povětšinou jak jsem teď koukal skoro stejně.
S Denon nemám konkrétní zkušenosti, ale je to taky jedna ze špičkových firem v tomhle oboru.


A zde ještě nějaká teorie k reproduktorovým kabelům
http://hw.cz/Teorie-a-praxe/Dokumentace/ART536-Reproduktorove-kabely.html
eviljack (102)|26.3.2009 15:08
Já jsem si pořídil HECO Metas 500 set (přední Metas 500 + Metas Center 2 + Metas 300 jako zadní), stojí v místnosti 25m2, a jsem s nimi spokojen. Zatím je mám připojené k Yamaze RX-V550, kterou hodlám brzy vyměnit za RX-V863, pak lze využít i bi-amp, jsem zvědavý, jestli poznám rozdíl :) Každopádně se zvukem jsem ze své laické pozice spokojen, používám na domácí kino, hudbu, a sem tam nějaká ta hra na PC. Hrajou krásně čistě, poslouchám převážne metalovou hudbu, a slyším každé cinknutí činelů. Myslím, že ta 363 + Victa bude sloužit také dobře. Teď koukám, že to tady mám v podpisu, no co už :D
artam (1147)|26.3.2009 16:31
Heh, metal, si môj človek :D
Možno sa to nezdá, ale okrem klasickej hudby a jazzu je metal jeden zo žánrov, s ktorým majú aj niektoré drahé a kvalitné repráky problémy. Napríklad pre B&W 801D bolo dosť tvrdým orieškom zahrať prijateľne atmosféru koncertu G3. :)
eviljack (102)|26.3.2009 16:38
Já jsem z toho právě měl docela obavy, protože ještě navíc jedu hlavně death/black/grindcore, ale je to dobré :)
VladoA (1)|29.3.2009 23:02
Za tie peniaze si vyberies tu. http://hifibazar.cz/

Vlado.
*****LSD***** (6)|30.3.2009 22:16
Takže po poslechu jednotlivých variant volím nakonec výslednou kombinaci:

Jamo S606 5 set + Onkyo TX-SR506E - opravdu si zvukově tento set sedl asi nejlépe co jsem měl v dané cenové relaci možnost slyšet. Vřele doporučuji každému kdo hledá podobné parametry. Měl jsem možnost tuto sestavu slyšet nejen v poslechové místnosti, ale i u známého, který má velice podobný obývací pokoj - rozměr i uspořádání pokoje (tím odpadly případné problémy se zapujčením). Pouštěno několik filmů DVD pro ukázku, poslechl jsem si i pár mp3 a jsem roznodnut = pro mé potřeby asi nejlepší volba poměr cena/výkon/spokojenost.

Přístí týden objednávám... uvítal bych radu jak výsledný set co nejlépe propojit s TV a DVD přehrávačem s upscalingem. (TV Samsung TV LE46A686, DVD přehrávač teprve volím takže typ kdyžtak dopíšu). Pro přední repro volím 4mm kabeláž, pro zbytek repro 2,5mm.

Díky za každé info.
eviljack (102)|31.3.2009 10:03
HDMI z přehrávače do receiveru, HDMI z receiveru do TV :)
artam (1147)|31.3.2009 11:24
[QUOTE=*****LSD*****;221608]Takže po poslechu jednotlivých variant volím nakonec výslednou kombinaci:

Jamo S606 5 set + Onkyo TX-SR506E - opravdu si zvukově tento set sedl asi nejlépe co jsem měl v dané cenové relaci možnost slyšet. Vřele doporučuji každému kdo hledá podobné parametry. Měl jsem možnost tuto sestavu slyšet nejen v poslechové místnosti, ale i u známého, který má velice podobný obývací pokoj - rozměr i uspořádání pokoje (tím odpadly případné problémy se zapujčením). Pouštěno několik filmů DVD pro ukázku, poslechl jsem si i pár mp3 a jsem roznodnut = pro mé potřeby asi nejlepší volba poměr cena/výkon/spokojenost.

Přístí týden objednávám... uvítal bych radu jak výsledný set co nejlépe propojit s TV a DVD přehrávačem s upscalingem. (TV Samsung TV LE46A686, DVD přehrávač teprve volím takže typ kdyžtak dopíšu). Pro přední repro volím 4mm kabeláž, pro zbytek repro 2,5mm.

Díky za každé info.[/QUOTE]

Tak drzim palce, nech ti to dobre sluzi.
TV je najlepsie pouzit len ako zobrazovado a prepojit ho s receiverom cez HDMI, vsetko ostatne pripojit do receivera.
*****LSD***** (6)|12.5.2009 19:51
Tak set mám již nějaký čas doma - pokusím se tedy popsat zkušenoti a dojmy.

Výsledná sestava:

REPRO: Jamo S 606 HSC 6 (sub 250)
RECEIVER: Onkyo TX-SR507
DVD: Onkyo DV-SP406
HDMI: DH LABS Silver Sonic (2x1m)
Audio kabel: 2,5 dvojlinka (Cu, celkem 30 m)

Tak kde začít ... hned na úvod můžu říct, že jsem ve výsledku spokojen. Výsledná cena 31000 Kč za uvedenou soustavu včetně kabeláže je slušná (dostal jsem 10% slevu za kompletní set).
Za ty peníze lepší sestavu nekoupíte, pro mě jako pro "běžného uživatele" naprosto dostačující, určitě se mnou řada "audiofilů" nebude souhlasit, ale vzhledem k rozpočtu nejlepší volba, jak říkám jsem spokojen.

Sestava slouží především jako kino - zvuk u filmu velmi slušný. Poslech hudby už nemusí sednout každému, pokud jste zaměřeni spíše na taneční hudbu kde vynikají basy, budete nadmíru spokojeni. Pro klasiku bych volil asi jinak (ale to je zase o jiné ceně).

Basy jsou opravdu výrazné - ale pozor ! Pokud máte menší místnost, nebo repro (především sloupy) umístíte příliš blízko stěny (basreflex je v zadní části sloupů a je hodně znát) místnost předuníte... chce si to opravdu pohrát s nastavením receiveru, hodně dělá mikrofon s funkcí Audyssey 2EQ, při prvním nastavení dost usnadní práci. Ale ručnímu lazení se stejně asi nevyhnete - přeci jen má každý trochu jiný "hudební" sluch.

Mám nakoukáno na této sestavě cca 20 DVD filmů a výkon i kvalita zvuku je naprosto dostačující. Pokud k sestavě repro Jamo S 606 volíte dodatečne subwoofer - 100% sáhněte po sub 250 a výše (frekvence od 30 Hz dobře dolňuje ostatní repro).

Co se týče nevýhod, nic mě v podstatě nenapadá, pokud uvažujete o koupi sestavy pro domácí kino v dané cenové relaci tak je to asi nejlepší možnost. Pokud nemusíte hledět na finance, pak je jisté že zvolíte kvalitnější repro.

Důležitá je také volba kabeláže, zvolil jsem na doporučení HDMI kabely DH LABS a obraz je opravdu perfektní. Měl jsem obyčejné HDMI kabely z Datartu a po zapojení nových je ten rozdíl opravdu znát ! Podání barev i ostrost působí mnohem lépe a přirozeněji. Kabely na repro jsou standartní 2,5 Cu dvojlinky. Příští měsíc plánuji vyměnit za kvalitnější (ze stříbra), uvidiíme jeslti půjde poznat rozdíl.

PS: Rada závěrem, před koupí podobných soustav se ujistěte, že máte tolerantní sousedy :-)

(TV - Samsung 46" LCD TV LE46A686)
Stame (44)|9.3.2010 02:22
[quote=*****LSD*****;226329]
Důležitá je také volba kabeláže, zvolil jsem na doporučení HDMI kabely DH LABS a obraz je opravdu perfektní. Měl jsem obyčejné HDMI kabely z Datartu a po zapojení nových je ten rozdíl opravdu znát ! Podání barev i ostrost působí mnohem lépe a přirozeněji.
[/quote]

Jak muze nekvalitni HDMI kabel snizit ostrost a zhorsit podani barev? Je to prenaseno digitalne ... Muze mi toto nekde relevantne vysvetlit? Nekvalitni HDMI kabel dle meho maximalne zpusobi vypadky obrazu nebo to nepojede vybec.
Neni to jen "psychologie" typu: "kdyz jsem si koupil drazsi kabel, tak musim mit preci lepsi obraz" ?.

Jinak co se tyce vlivu kvalitnich reprokabelu na zvuk, to samozrejme beru ...
vivid.sk (11472)|9.3.2010 08:17
Neni to jen "psychologie" typu: "kdyz jsem si koupil drazsi kabel, tak musim mit preci lepsi obraz" ?.

Mas pravdu.... clovek ma lepsi pocit a samozrejme, ze to aj "lepsie hra".

P.S. artefakty, ktore su sposobene zlym HDMI kablom su jasne zdokumentovane a mozu vyzerat napriklad takto:
[SPOILER]

[/SPOILER]