Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

primární disk nefunguje správně, PC nenastartuje

pavel.hecik (121)|20.3.2009 21:22
co udělat: hláška primární IDE kanál není nainstalován PC naběhne jen do základního načítání hardwaru, není možno se dostat ani do biosu, skončí před možným volením biosu....stalo se při běžném spuštění PC, něco to zahlásilo, neviděl jsem to

primary IDE no 80 conductor cable instaled


ostranění hlášky výměnou kabelu , ale stojí to pořád a nehne se ani dle všech rad v různých diskusích, jako resetovat bios různými způsoby přes cmos nebo baterku, nejspíš je v řiti deska, nejde se dostat do biosu

//doom - téma přejmenováno na lépe vypovídající název
Pitomec (10211)|21.3.2009 10:11
Připojit HDD k jinému PC, zálohovat data, v původním PC vyměnit desku (event. i další komponenty jako paměť, grafiku, CPU) - co bys taky chtěl s tím jinak dělat?
pavel.hecik (121)|21.3.2009 22:31
[QUOTE=Pitomec;220275]Připojit HDD k jinému PC, zálohovat data, v původním PC vyměnit desku (event. i další komponenty jako paměť, grafiku, CPU) - co bys taky chtěl s tím jinak dělat?[/QUOTE]

data jsem zachránil jako první, pak zkoušel a vyprovodil desku do věčných lovišť...spíš jsem myslel nabootovat bios přes floppy, pokud se bootuje, ale bios jako nový nebude asi zřejmě komplet ale asi jen část, která to abgraduje..jinak dík
Pitomec (10211)|22.3.2009 12:34
S tím nemá smysl si hrát, navíc ta deska by (i v případě, že se to podaří opravit) mohla časem udělat totéž.