Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

převod A/D ( pro Pinnacle)

Lukas_brotha (4)|23.12.2004 09:41
Zdravím, potřeboval bych pomoci. Přes All-in-wonder 7500 (SW asi verze ATi 8.8) jsem dostal do formátu avi své nahrávky z HI8 kamery (komprese DivX, ale formát zvuku MPEG layer3, což nevím, jak přístroj nastavil). Všechno v pohodě, až do doby, než se tento soubor pokusím zpracovat v Pinnacle ver.9 - tam jde bez zvuku. Při jiné kompresi to vypadá zase o dost hůře, než když je to avi (mpeg je fakt hroznej). Nahrávat rovnou do Pinnacle nemůžu, dole je při nahrávání pruh, kterej odstraňuju práve přes ATi... Co s tím? Záznamy z digiťáku, taky avi, mají formát zvuku PCM, komprese je PVMJPG a ty jdou
zpracovávat v pohodě, ale toto neumím v ATi nastavit... Pomůže někdo? Kodek pro MP3 bych už v poči měl mít. Zkoušel jsem i v Pinnacle nastavit v záložce formát videa nastavení videa a nastavení zvuku, ale nemůžu se dostat k ikoně nastavení, ani nemohu zvolit všechny kodeky (prostě to není aktivní, ať zkouším, co zkouším - mohu zaslat print screen na mejl). Tušíte někdo, co s tím? DÍKY MOC, Lukáš
Lukas_brotha (4)|27.12.2004 16:37
jé, lidi, pomozte mi, prosím... Kdyžtak to budu zachytávat rovnou v Pinnacle, ale jak dát ten pruh dole na obrazu pryč, to fakt nevím.... Díky L.
Pitomec (10211)|27.12.2004 16:43
A co ti ten pruh dole vadí? Při sledování na TV stejně vidět není, takže to neřeš. Pokud chceš se záznamem nějak seriózně pracovat, tak si pořiď HW A/D převodník, který ti analog zdigitalizuje do DV formátu (nebo kameru D8, která umí reprodukci Hi8) a pak ten výsledek k něčemu bude - jinak se akorát boříš do problémů, ze kterých není úniku... :-I
Lukas_brotha (4)|29.12.2004 16:06
To Pitomec - díky, já nezkoušel to, jestli to vidět v bedně je nebo ne. Vycházím z toho, že když jsem to viděl na monitoru (už vidím, jak se do mně někdo pouští s tím, že nemůžu srovnávat rozlišení monitoru s rozlišením televize), bude to vidět i na TV. Pakliže ne, jupí, mám po problému. Pakliže je, problém mám pořád. Do problémů se nebořím rád, to mi věř, ale chci to nějak LEVNĚ přehrát. Kupovat pořádný převodník za 4 a více se mi nechce, jde mi jen o pár kazet z Hi8 a případně nějakou videokazetu, toť vše. Díky za typ, zkusím to. L.
Pitomec (10211)|29.12.2004 18:33
Na TV to vidět nebude.
Alf (888)|29.12.2004 18:46
Pokud máš MMC 8.8, doporučuju přejít na MMC 9.03 (poslední verze) a záznam provádět v MPEG-2, bitrate min 8 Mbps, zvuk 48 kHz/16bit/stereo - vhodné, pokud chceš vytvářet DVD. Takhle to většinou dělám já při záznamu z analogové kamery, VHS nebo TV karty.
Osobně nedoporučuju používat DivX, pokud chceš záznam dál zpracovávat.
Pokud jde o A/D HW převodník, mám takový dojem, že AIW 7500 ho má, ale ruku do ohně za to nedám (podívej se, jestli je na kartě čip Rage Theater).
K tomu pruhu dole: podle toho co jsem vysledoval činí nezobrazená oblast na TV přibližně 6-10% velikosti obrazovky (záleží na TV), takže s tím bych si skutečně starosti nedělal, pokud záznam nechceš sledovat jenom na monitoru PC.
Lukas_brotha (4)|30.12.2004 08:02
To Pitomec, Alf - díky moc chlapi, jde mi o sledování na TV, takže to bude v pohodě, na monitoru mě to netrápí, díky i za info, v jakým toku a zvuku zachytávat. Mějte se, hezkýho Silvestra. Lukáš