Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Propojeni PC s LCD -> cernobily obraz

Rossnerl (5)|18.3.2009 21:52
Jiz před nejakou dobou jsem kupoval grafickou kartu ATi Radeon x1950 GT. Tato karta ma vystup TV-out (viz priloha) coz jsem az do ted nepouzival ale ted bych to rad zkusil.
Pripojil jsem do konektoru na grafice redukci (S-video -> cinch), dodavanou ke graficke karte a pres kabel zapojil do LCD televize. Obraz jsem sice mel ale cernobily. V TV jsem zkousel vsemozna nastaveni a to stejne i v PC ale obraz byl stále cernobily. Zkusil jsem tedy propojit PC s TV přes original S-video kabel a vysledek byl stejny (cernobily i při bootovani PC = problem by nemel byt v nastaveni v PC).
Jedina sance jak dostat barevny obraz do TV byl přes HDMI kabel (pouzita redukce DVI-HDMI).
Jste jedini kdo me napada ze by mi mohl pomoci. Nevite prosim co je spatne popripade jakou redukci/kabel bych mel koupit aby toto fungovalo spravne?
Predem dekuji za odpoved.

S pozdravem,

Lukas Rossner
20090310_2255(1).JPG
MIHI (940)|18.3.2009 22:42
Bohužel ti asi neporadím, jen se pozastavuji nad tím, že když máš možnost propojit TV s PC přes HDMI, tak se to pokoušíš udělat přes S-video. Máš nějaký důvod?
Rossnerl (5)|19.3.2009 20:20
No to je jednoduchy. Nechce se me kupovat 5ti metrovy HDMI kabel ktery je dost drahej. Dokonce i S-video mam pouze 2m. Ja to nanestesti potrebuju prave pres klasicky video kabel. Procetl jsem uz nejruznejsi rady ale zadna nevyresila muj problem. Napadlo me jestli nemusim tahat z PC obraz po RGB = 3 samostatny kabely.
Co myslite?
Kazdopadne diky za reakci.
MIHI (940)|19.3.2009 20:54
Já tě opravdu asi nepotěším....:)
Zůstal bych u HDMI!!!! Ty peníze za to stojí, z S-videa bude nehezký obraz v PALu, zatímco HDMI umožní přenášet jak vyšší rozlšení, tak různé frekvence, nehledě na kvalitu. Mám u TV dva notebooky, jeden připojený přes HDMI, druhý musí být přes S-video a ten rozdíl je óóóbrovský....:) Navíc po HDMI se můžu dívat na HD materiál, pouštět fotky, nebo použít TV jako pracovní monitor...
Mimochodem, jakou máš TV?
MIHI (940)|19.3.2009 21:08
Tak teď jsem z toho jelen... koukám u prodejců na tu tvoji grafickou kartu a popisu stojí:
"...poskytuje uživateli i kvalitní HDTV výstup, prostřednictvím S-Video konektoru."
Moc nechápu.... Ale to je jedno.
Ještě několik drobností:
S-video je docela náchylný konektor na poškození, zkontroluj jestli jsou na obou stranách ty 4 piny v pořádku.
V nastavení grafické karty bys měl mít nastaveno S-video a normu PAL.
Vyzkoušej jiný kabel.
Zkus do TV připojit jiné zařízení přes s-video (problém může být i na straně konektoru v TV)
A poslední: kup HDMI kabel a máš to vyřešené.)))
MIHI (940)|19.3.2009 21:13
Teď mi došlo, že vlastně nepoužíváš S-video, ale kompozit.) Tak ten předchozí příspěvek moc neber vážně.)
artam (1147)|19.3.2009 21:19
Este to moze byt aj televizorom.
Na starej CRT Orave (nech je jej zem srotoviska lahka :)) sa zacal po cca 10 rokoch prejavovat problem, ze z tunera sice isiel obraz vo farbe v poriadku, ale z externych vstupov stratila schopnost synchronizovat sa na farebny burst, takze compozit a S-video isli len CB. Skratka, niekde v trase signalu z ext. vstupov casom vyschli elyt kondenzatory... ;) Nechcelo sa mi to uz opravovat, tak siel najprv na chatu a potom do srotu. :D

Takze este raz zopakujem a doplnim otazku, co polozil MIHI: aky mas televizor a aky je stary?
Rossnerl (5)|22.3.2009 13:53
Predem diky vsem za reakce.
LCD mam par mesicu novy a je to Panasonic Viera. Konektor je urcite OK, zkousel jsem to pripojit i pres S-video -> SCART redukci
Zkousel jsem dva kabely. Jeden klasickej cinch a to pres redukci a druhy original 1,5m dlouhy S-video kabel se zlatyma konektorama. V obou pripadech cernobily obraz.
Taky me napadlo ze ten vystup je Composit a tak me napadlo to tahat pres RGB (nevim jestli by slo pres tu redukci S-video RGB a pak pres 3 cinch kabely - v televizi Composit vstup mam).
Jeste jsem se chtel zeptat na to nastaveni v PC. Mam tam nastaveno PAL ale S-video jsem tam nikde nevidel. V TV mam nastaveno pouze AV3 pac to mam zapojeni do cinch konektoru AV3 a ne AV3S.
Dikec vsem.

Lukas
Rossnerl (5)|24.3.2009 14:04
Nenapada nekoho jestli by to slo udelat pres Composit? Myslim redukci S-video -> RGB a tahat to pres 3 cinch kabely?
artam (1147)|24.3.2009 15:24
Composit alebo S-video -> RGB nie je o nejakej kablovej redukcii, to potrebuje PAL dekoder.

Fakt to nechces prepojit cez HDMI? Composit alebo S-video ti neumoznia viac ako PAL, cize 720x576, t.j. HD sa nekona.
Rossnerl (5)|25.3.2009 20:36
No prave jde o to ze se mi nechce davat 1500,- za 1m HDMI kabel. Prave jsem premeroval vzdalenost PC od TV a je to neco kolem 8m :(
Navic nevim jestli se nebudu treba stehovat a pak by me treba ten HDMI kabel byl nanic.
Prave to potrebuju vyresit nejak pres ten cinch. Nerikejte ze to nejak nejde? Drive jsem takto mel normalne propojeny PC s TV a zadny problem v tom nebyl.
artam (1147)|25.3.2009 22:01
10m HDMI kabel som u vas videl za 650,-
Ale ok, chces to cez analog, mas to mat. Podla mna je problem v nastaveni ovladacov. Ak sa ATI karta rozhodla strajkovat, tak prinutit ju na farebny TV-out cez kompozit je cez CCC prakticky nemozne. Budes si asi musiet vygooglit, ako sa to da cez registry.
Pripadne namiesto CCC pouzijes ATT (Ati Tray Tools), tam sa taketo veci daju nastavit podstatne detailnejsie.
... a mozno je problem este uplne niekde inde :)
artam (1147)|26.3.2009 10:12
Este mi napadla jedna vec, kde mozes mat problem.

Graficka karta zrejme nedetekuje zataz (75 ohm) na Chroma signale S-Video vystupu, t.j. televizor ho ma v "lufte" a preto nezapne farbu. Pravdepodobne by stacilo zatazit Chroma vystup odporom 75 - 100 Ohm.