Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak nejlépe zazálohovat HDV z miniDV

camcorder (28)|18.3.2009 11:48
Dobrý den všem,

přemýšlím, že přejdu na novou kameru zapisující na karty ze současné Canon HV20. Poradíte jak nejednodušeji zazálohovat cca 30 miniDV kazet, abych mohl v budoucnu až spadnou ceny Blue Ray je přehrát na něj a mít tak záznam ve ful HD ? Ta nová kamera o ktreré přemýšlím nemá DV vstup, abych to přetočil přímo na ní z mé HV20. Dík za rady.
Pave1 (4279)|18.3.2009 11:58
30 x 1hod = 30 x 15GB = 450GB (na externí USB disk 500GB až 700GB)

Takže uložit náběrem do nějakého sw jako m2t (HDV) na externí disk např (a ponechat si zálohu kazet HDV, kamera se dá přinejhorším půjčit). Z toho se dá později střihat a pak exportovat hotové věci do H264 např.
Pitomec (10211)|20.3.2009 17:47
Už sama ta myšlenka přechodu z HDV kamery na nějaký kartový nesmysl je zcestná. A to s tím BR jsem taky nějak nepochopil, není přece problém přehrávat HD záznam třeba z pevného disku PC nebo nějakého externího zařízení, k tomu člověk nemusí čekat na optický disk (který stejně než se rozšíří, tak už ho nebude nikdo vyžadovat, protože jeho kapacita je oproti HDD naprosto žalostná a jestli bude "výdrž" stejná jako u DVD, tak o tom nemá smysl ani uvažovat).
camcorder (28)|20.3.2009 22:25
Děkuji, tak nějak si to představuji. Jen jsem měl na mysli nějaký způsob resp. soft, který by celý proces ulehčil, aby se u toho nestrávilo moc času a aby nedošlo k zbytečné ztrátě kvality.
camcorder (28)|20.3.2009 22:33
Proč přechod na kartu je nesmysl ? Bude tam stejná kvalita jako na zmiňovaném externím zařízení nebo HDD v PC. Zpracování na BR jsem zmínil z toho důvodu, že je to pravděpodobně nejbližší zařízení, které bude přehrávat HD a prostě chci mít možnost fungovat s HD zaznamem podobně jako nyní u DVD s SD záznamem. Abych to mohl dát rodině atd.
Spíš bych uvítal radu, čím nejlépe to zazálohovat na HD, aby nedošlo ke ztrátě kvality a šlo to pokud možno automaticky.
Dík
MIHI (940)|20.3.2009 22:48
[QUOTE=camcorder;220248]... Spíš bych uvítal radu, čím nejlépe to zazálohovat na HD, aby nedošlo ke ztrátě kvality a šlo to pokud možno automaticky.
Dík[/QUOTE]

Tak na to ti bude stačit téměř jakýkoli jednoduchý, levný střihový sw. typu pinacle studio apod... Ke ztrátě kvality by v tomto případě nemělo dojít, protože to ty programy uloží většinou jako *.m2t - což je totožný stream se záznamem na pásce.
ai (2993)|21.3.2009 02:09
-proces zachyceni z HDV z miniDV pasky pres FIREWIRE kabel a rozhrani je datovy, po zachyceni mas na HDD original

-HD video NEMUSIS mit na optickem disku a NEMUSIS ho prehrat v Blu-Ray prehravaci, staci mit HDD prehravac (dneska uz i za $100), vygoogluj WDTV (prehraje nativni m2t z HV20), a bude se to urcite zlepsovat i cenove trochu, to kdyby ti nekdo zacal vysvetlovat, ze cena Blu-Ray taky pujde dolu
camcorder (28)|21.3.2009 09:23
Dík za rady. Jak jsem se díval po tom WDTV, tak jsem objevil IAMM HDD Media Player NTD38HD, který se mi velice líbí. Snad bude umět i dobře m2t. Ještě se porozhlédnu po případných recenzí.
Děkuji
Pitomec (10211)|21.3.2009 10:03
[quote=camcorder;220248]Spíš bych uvítal radu, čím nejlépe to zazálohovat na HD, aby nedošlo ke ztrátě kvality a šlo to pokud možno automaticky.
Dík[/quote]
Samo uložení na pásce už je velmi dobrá záloha, jinak to samozřejmě můžeš nakopírovat na HDD a nechat tam ležet (kvalita bude identická se záznamem na pásce).
Pokud jde o nějaký automatický proces, tak ten neznám a nejsnažší bude těch 30 miniDV kazet ručně přehrát do PC.
camcorder (28)|19.4.2009 09:22
[QUOTE=ai;220259]-proces zachyceni z HDV z miniDV pasky pres FIREWIRE kabel a rozhrani je datovy, po zachyceni mas na HDD original

-HD video NEMUSIS mit na optickem disku a NEMUSIS ho prehrat v Blu-Ray prehravaci, staci mit HDD prehravac (dneska uz i za $100), vygoogluj WDTV (prehraje nativni m2t z HV20), a bude se to urcite zlepsovat i cenove trochu, to kdyby ti nekdo zacal vysvetlovat, ze cena Blu-Ray taky pujde dolu[/QUOTE]

Jak nagrabuju soubor v pinnacle studio 11 přímo do m2t ? Mě se to uloží na HDD jako m2v.

Dík

cam
Pave1 (4279)|23.4.2009 11:08
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=19659&page=2

a k tomu doplním:
Buď musíš najít sw, který ukládá při capture přímo do m2t, nebo použij sw jako Vegas 8c, který dokáže HDV nabrat a reexportnout (neupravené části do m2t) bez přepočtu - šetří to především čas, kvalita poznamenaná při správném nastavení exportu ani s přepočtem není.