Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nahrazení ozvučení TV

karl2 (96)|16.3.2009 22:10
Ahoj,

neřešil jste někdo trvalé nahrazení standardního zvuku z TV něčím s kvalitnějším zvukovým projevem? Asi blbý dotaz, ale třeba někdo napíšete dobrou odpověď :-).

Zvuk ze současné TV se mi nelíbí a to mi jde pouze o přednes hlasu, nikoliv hudbu apod. Je to takové plastové dunění, prostě nekvalitní zvuk. K TV mám připojené hifi, ale pro každé zapnutí TV, dívání se na zprávy apod. mi to přijde nepraktické.

Napadlo mě, jestli by nebylo řešením pořídit centr a k tomu nějaký mini-zesilovač nebo aktivní repro, které by kromě TV zvuku sloužily jako centr. Centr totiž zatím nemám. Akorát bych to rád ovládal přes DO od TV - zkrátka aby to zas nevyžadovalo nějaké zvláštní ovládání. Možná by toto ovládání mohlo fungovat na úrovni regulace výstupního signálu z TV, zesílení na repro by bylo stále stejné...

Díky
Karl
Heartwork (2358)|16.3.2009 22:24
Onkyo HTX-22HD zřejmě nebude, co hledáš, ale přesto je to odpověď na tvou otázku :)
karl2 (96)|16.3.2009 23:00
Jasně, díky :-). V tomto případě by to pro mě znamenalo přikoupit centr (zbytek mám) a zkrátka zapínat A/V receiver. Možnost to určitě je, ale jak říkáš, není to přesně co hledám...
2plazboz (55)|17.3.2009 09:28
A co mas za tv, ze mas tak spatny zvuk? Zrejme to bude nejaka tenka - deisgn vykoupeny malymi repracky, ktere toho moc nepredvedou...
looping (19)|17.3.2009 12:23
Ahoj, já to řešil tímto - pokud bys měl lcd Sony, tak ti stačí jeden ovladač a vše funguje břes tuším bravia sync.
http://www.sonystore.cz/default.aspx?server=1&shopcat=79&shopitem=2539
jarda50 (1424)|17.3.2009 15:34
looping také o tomhle uvažuji můžeš popsat blíže jak jsi spokojený a co to eventuelně má za mouchy? Děkuji předem
looping (19)|17.3.2009 16:14
mám stolek v kombinaci s LCD Philips 42PES0001D/10 (ultra slim) cca. 5 dnů a ten rozdíl zvuku je hodně znatelný. musím se přiznat, že zatím jsem všechno ještě ani nezvládnul nastudovat. když tak se radši ptej na konkrétní věci. ;
jarda50 (1424)|17.3.2009 16:37
můj hlavní důvod je místo a pak mne zajímá zvuk efekty a pod. Samozřejmě až to zvládneš. Dokázal by si to k něčemu přirovnat?
karl2 (96)|17.3.2009 21:11
[QUOTE=looping;219790]Ahoj, já to řešil tímto - pokud bys měl lcd Sony, tak ti stačí jeden ovladač a vše funguje břes tuším bravia sync.
http://www.sonystore.cz/default.aspx?server=1&shopcat=79&shopitem=2539[/QUOTE]

Ahoj.

To je zajímavá věcička, ale s ohledem na to, co už mám se mi nehodí.

Mám LCD TV Toshiba 42RV555 (repro jsou slim, to je pravda) + k tomu připojený A/V receiver + 2 sloupové repro + 2 repro vzadu + subwoofer. Do 5.1 kina tedy chybí centr. Zvuk TV je v porovnání s tím audio systémem tragédie, to není samozřejmě žádné překvapení. Bohužel ale i podání hlasu je nic moc, což mi vadí.
jarda50 (1424)|17.3.2009 21:29
v tomhle směru mají naštěstí sony dobrý zvuk i efekty. Tak že se to dá přežít než koupíš zvukový systém
petrportal (42)|17.3.2009 22:48
ahoj,centr by měl určitě být!Ale při nastavení AV zesilovače na stereo musí být zvuk z tv slovo i hudba ok,pokud máš zapojeno prostorově,tak pak slovo,protože je směrováno do centru chybí.Dříve byly rádia,která na jednu stranu sesilovala řeč a na opačné byla hudba.Dnes i tv má nastavení řeč hudba,ale je to opravdu nepraktické,co zvolit za nastavení a tak jen zkoušet nastavení,co je příjemné pro naše uši(dialogy ubrat basy aby nehuhlali a duněli a hudbu basy přidat,aby to mělo plnější zvuk.Pozor u kvalitních systémů většinou není třeba zvuk korigovat
karl2 (96)|17.3.2009 23:27
Jak říkáš, mám na TV nastavené - ubrané basy, aby neduněly, vypnutá všechna vylepšení zvuku vedoucí v podstatě k posílení dunění nebo nepřínosným úpravám zvuku. Na receiveru naopak žádné úpravy a je to OK (úpravy = zhoršení). V prostorovém zvuku bych centr ocenil kvůli možnosti zesílit dialogy, ale i se současným nastavením rozložení zvuku centru na přední repro to funguje. Otázka je, jestli by centr nešlo využít samostatně i pro běžný provoz TV. Myslím, že ani mono v hifi podání by mi nevadilo, když proti tomu stojí televizní plastové stereo...
petrportal (42)|18.3.2009 22:23
Jo před mnoha lety se na zadních stěnách AV přístrojů vyskytovaly reproduktorové zásuvky,připojit vnější repro nebyl problém.Jenže pak se začali konektory měnit a reprozásuvky se vytratily,ale nahradily je ,,činče'' na kterých je audio signál.Tak mi napadlo odtud vzít tv zvuk a přes další mono či stereo zesilovač připojit centr.Ale pak by nemohl být propojený na ,,velký''AV zesilovač a pro potřeby prostorového zvuku by se musel přepojovat nebo přepínat což se mi zdá velmi komplikované.Já bych doplnil centr a vše poslouchal přes AV,to méně důležité pak jen z tv.
karl2 (96)|20.3.2009 22:54
[QUOTE=petrportal;219978]Já bych doplnil centr a vše poslouchal přes AV,to méně důležité pak jen z tv.[/QUOTE]
Asi to tak udělám. Zřejmě je to nejrozumnější řešení...