Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Canon LEGRIA HF S10 nebo Sony HDR-XR520VE

camcorder (28)|16.3.2009 14:19
Dobrý den všem,

zvažuji koupi jedné z těchto kamer Canon LEGRIA HF S10 nebo Sony HDR-XR520VE. Jaké máte na to názory ?

Děkuji
camcorder (28)|25.3.2009 17:03
Tak to pořád zkoumám a vypadá to, že ten Canon má lepší bitrate záznamu než ta Sony
Canon
MXP: 1920x1080, 24Mbps
FXP: 1920x1080, 17Mbps ......

Sony
1920x1080, 16Mbps

Canon má také větší průměr objektivu.
Sony má už v sobě HDD a GPS (to bude spáš jen pro nějakou legraci než pořádně využitelné).
Také by mě zajímalo, která bude lépe fotit při duálním záznamu (sony 8M, canon 6M ale to nemusí být podstatné) občas se mi hodí udělat foto, když zrovna něco točím.
Jaké jsou Sonky v lowlightu ? Mám Canona HV 20 a ten je dle mého velice slušný a tak bych podobný výkon očekával i u HFS10.
Canon má o torchu větší cmos.
Sony má širší sklo 5,5-60 a Canon 6,4-64 ( hm, v přepočtu na 35 mm uvádějí u Sony 43-516 a u Canonu 43.5-435, tak nevím ?)
Sonka má větší a podstatně jemnější display (pokud ovšem neuvádějí počet bodů pro kažou barvu)

Co na to říkají další odborníci ?

Specifikace jsou zde:

http://www.canon-europe.com/For_Home/Product_Finder/Camcorders/High_Definition_HD/LEGRIA_HF_S10/index.asp?specs=1

http://www.sony.co.uk/product/hdd-avchd-hard-disk-drive/hdr-xr520ve/tab/technicalspecs#tab

Dík

cam
Terka (274)|26.3.2009 10:38
proc prechazis z hv20?
camcorder (28)|27.3.2009 17:51
[QUOTE=Terka;220927]proc prechazis z hv20?[/QUOTE]

Je to z několika důvodů.
1. myslím si, že ty novější mají lepší obrazové obvody, takže by mohli mít i kvalitnější záznam
2. a občas by se mi hodla možnost uělání fotky při natáčení v rozumném rozlišení a HV 20 umí jen 2M
3. chci koupit originál novou širokoúhlou předsádku, tak jsem si ji chtěl koupit už na novou kameru
4. kartová kamera by měla být odolnější na extrémní prostředí než pásek
a navíc budu jí mít dva roky, takže bude končit záruka a myslím si, že v záruce ji lépe prodám
HonzaL (1)|31.3.2009 21:36
Shodou okolností hledám taky nějakou kameru a dospěl jsem ke stejným dvou modelům jako Ty. Nemám tolik znalostí co se týká kamer, tak prozatím sháním informace týkající se kamer. Našel jsem pár zásadních věcí týkajících se těchto dvou kamer, ale i těch od ostatních výrobců. Možná budou některé otázky nesmyslné, ale nenašel jsem zatím potřebné informace, které by mi odpověděli na dané otázky.

1. Zjistil jsem, že kameru Sony je možné používat pouze do nadmořské výšky 2000 m.n.m., z důvodu konstrukčních limitací použitého HDD. Bylo mi řečeno, že pokud bude 2000 m.n.m. překročena pak dojde k expanzi a úniku inertního plynu uvnitř HDD a po opětovném návratu pod kritickou výšku se HDD zadře. Zajímalo by mě, jestli je možné pro tyto účely HDD vyjmout a použít jen nahrávání na kartu, ale u takto kompaktního zařízení je to asi utopie.
2. Ve specifikacích ke kamerám jsem našel, že Sony podporuje zvuk ve formátu 5.1 a Canon pouze stereo. Nedokážu odhadnout, jestli podpora 5.1 zvuku má nějaký efekt s ohledem na kvalitu interních mikrofonů? Myslím si, že je to asi docela jedno, jestli kamera tohoto typu umí 5.1 nebo pouze stereo. Řekl bych, že při běžném natáčení a následné reprodukci to divák zásadně nepozná.
3. V nějaké recenzi na Canon jsem se dočetl, že podporuje pouze 16 GB kartu do přídavného slotu SDHC. Panasonic vyrábí již 32 GB karty, nevíte jestli bude možné v budoucnu používat tyto větší karty?
4. Parametry Zoom:Megapixely. Canon 10x:8,59; Sony 12x:6,63. Poslední dobou se všichni začali předhánět v množství obrazových bodů na snímači, nevím jak je to u kamer, ale sháněl jsem jednoduchý malý foťák a výsledky fotek z foťáků s vysokou hodnotou MPix nebyly nic moc. Nebude obraz při max. zoomu rozšuměný nebo rozmazaný?
5. Zajímalo by mě jaký je rozdíl mezi kamerami s jedním snímacím čipem a s více snímacími čipy?
6. Je možné na tento typ kamer přidávat externí objektivy?
Pave1 (4279)|2.4.2009 21:57
Tak to je pro mne novinka, že kameru nelze do té nadmořské výšky vzít ani vypnutou.

To koukám .-)

K tvým dotazům - ano, platí obecně, že čím méně bodů "na stejně velkém" čipu, tím jsou fyzicky větší a méně pak šumí v lowlight nebo mají lepší dynamický rozsah (černá - bílá). Přidává se k tomu pak ale ještě kvalita úprav signálu v procesoru kamery, kdy např. firma SOny má kvalitní zpracování a dešumátory, takže šum dokáže často úspěšně "maskovat" i při horších parametrech čipu, to je druhá okolnost.

Kamera s třemi čipy snímá jiným způsobem informaci o barvě (nepoužívá mozaikový filter, který má svou vlastní znatelnou "spotřebu" světla).

Na běžné spotřební kamery lze dávat tzv. optické předsádky (tele, wide), pro výměnu celého objektivu musí ale kamera mít výměnný objektiv, což v této třídě není dostupné.

Podpora vícekanálového zvuku je marketinková "fíčura" (jak říká jeden kabrňák .-) ), v realném natáčení stačí plnohodnotně dvoukanálový (stereo) zvuk.
camcorder (28)|17.4.2009 21:54
Tak jsem se rozhodnul a šel jsem do Canonu HF S10.
Zvítězilo to, že umí ukládat v nejvyšším datovém toku oproti konkurenci a dost Canonu věřím v lowlightu a podání barev, kdy mi třeba panasonic připadá dost saturovaný a ukládání na HDD v terénu mám obavu.
V příštím týdnu budu HF S10 testovat. Jen mám obavu, že mi bude chybět hledáček. To byl hlavní důvod proč jsem zvažoval tu Sonku a později i Panasonica.
Také mě štvou vestavným nabíjením. To sice měla i má předešlá HV20, ale dala se krásně použít nabíječka z mého starého foťáku Canon S40 a nabíjet baterky externě.
Tak snad jsem neprohloupil s tou koupí.
Jinak HV20 prodám, ale nevím jestli to není škoda. Podle mě pořád dobrý stroj i výbava je lepší než u dnešních obdobných kamer například AD převodník atd.
mějte se fajn
cam
ai (2993)|17.4.2009 23:55
no, nevim,u teto kamery je nasekanych tolik pixelu na priblizne stejnem rozmeru oproti HV20, ze to az neni mozne, skoro 3x tolik, low light defacto je porad horsi a horsi u novych typu srovnatelnych kamer
camcorder (28)|18.4.2009 10:00
Tak jsem jí měl v ruce jen chvilku. Zajímal mě hlavně low light a v porovnání s HV20 je to bohužel horší.
camcorder (28)|19.4.2009 10:58
Tak jsem vyzkoušel i pořízení snímku současně při natáčení videa. Musím říci, že kvalita je špatná kvalita fotky odpovídá HV 20 jen s tím rozílem, že HV20 udělá fotku 2Mpix a Canon 6Mpix. Byl to hlavní důvod, proč jsem upgradoval z HV20 na toho canona, protože občas jsem chtěl udělat fotku při současném natáčení videa. U canonu se chlubili, že tato kamera používá obdobný čip, jako je EOS foťácích, ale není to tak, alespoň ne kvalitou.
Takže po jednom dni vlastnictví HFS10 velice vážně zvažuji, že se jí zbavím.
Deee-aN (190)|19.4.2009 11:26
A je nějaký zásadní rozdíl v kvalitě videa proti HV20?
PeLi (289)|20.4.2009 08:06
[QUOTE=camcorder;224079]Tak jsem vyzkoušel i pořízení snímku současně při natáčení videa. Musím říci, že kvalita je špatná kvalita fotky odpovídá HV 20 jen s tím rozílem, že HV20 udělá fotku 2Mpix a Canon 6Mpix. Byl to hlavní důvod, proč jsem upgradoval z HV20 na toho canona, protože občas jsem chtěl udělat fotku při současném natáčení videa. U canonu se chlubili, že tato kamera používá obdobný čip, jako je EOS foťácích, ale není to tak, alespoň ne kvalitou.
Takže po jednom dni vlastnictví HFS10 velice vážně zvažuji, že se jí zbavím.[/QUOTE]To nieje dobré... Aj ja som chcel vymeniť moju sony HC7 za niečo bezpáskové. Končí jej záruka, tak je najvyšší čas.
Čo tak Panasonic HDC-SD200 - 300 ?
camcorder (28)|20.4.2009 23:18
Tak jsem tu novou HF S10 testoval a napíši pár dojmů.
Původně jsem byl hodně kritický, protože jsem měl větší očekávání.
Hlavně jsem jí pořizoval proto, abych mohl udělat i kvalitní fotky při současném filmování.
1. Film v low light je trochu lepší než HV20, ale nic výrazného. Při hodně špatném osvětlení má tendenci mít víc šum s modrofialovými šumícími body než HV20.
2. Foto bez blesku v low light opět trochu lepší než HV 20, ale zase žádný zázrak. Foto s bleskem je na kameru velice slušné.
3. Focení při dobrém osvětlení i při současném filmování je dobré a pro foky 10x15 dobře použitelné.
4. Barevné podání mi připadá věrnější. HV20 měla teplejší podání barev s tendencí jít víc do červena.
5. Lépe se drží (ale to je velice subjektivní)
6. Vadí mi absence hledáčku.
7. LCD bez problému viditelný i na přímém slunci i když člověk má sluneční brýle.
8. Náročnější na HW pro střih videa, ale zase jednodušší pro použití pro přehrávání záznamů na HDV přehrávačích např. popcorn WDHD aj.
9. Na PC se mi to přhrává trhaně a nebude to pomalým PC. Zatím nevím, kde je problém. Když někdo poradí budu moc rád.
9. Uložení v DV kvalitě na DVD přes přiložený program pixela je nepoužitelný. Při downscalingu to zničí záznam tak, že světlé plochy zebrují a linky jsou vlnité. Pokud se to DVD udělá např. přes pinnacle, tak je to OK, ale zabere to více času.

Jednoduše řečeno, je to dobrá volba pro někoho, kdo chce tyto peníze vydat a nemá HD kameru, ale pokud by někdo chtěl (tak jako já) přejít napřípklad z HV20, HV30 nebo obdobně kvalitní kamery na HFS10, tak si moc nepomůže, pokud vyloženě nepotřebuje mít fotky z kamery ve větším rozlišení a nebo vyloženě netouží přejít např. z pásky na karty.
Pokud bude někoho něco konkrétního zajímat, tak napište.
mějte se
cam
pitrson_tvf (2)|22.4.2009 18:34
SONY XR520VE vs CANON HF S10

[video=vimeo;3903041]http://www.vimeo.com/3903041[/video]

[video=vimeo;3890854]http://www.vimeo.com/3890854[/video]
jankohrasko (1)|6.12.2009 09:50
Dobrý den, nejsem expert, ale jedno vým že kameru sony hdr xr bych nikomu nedoporučoval, protože ji mám a jsem sklamán, kamera se hodí jenom na statýv a musí se sni jen jemne otáčeť, protože se kamera v kuce nechová jako kamera, neskoro zaostřuje, takže váše zábjeri budú jenom same rozmazané zabjeri, kamera nesníma realne ale neustále sa snaži zaostrovať na předmiety ktoré se obiavý poblíž kameri nebo začne zaostrovať osoby které sa pohibují, a tahle kamera nikdy nedosáhne takový zarjer ako reklamuje sony na jich stránkach kdyš bieží kuń a a človiek zaním bieží s touhle kamerou a vysledkem je pjekný zaznam ale kuptesi tuhle kameru a skustesito, ano všichni jenom prezentuji jeji kvalitu obrazu to jo ale jenom na vtatyve a delať sni jako slímák aby kamera dokazala realne zaostrovat bez rozmazaneho záznamu.
milav (51)|6.12.2009 15:43
jankohrasko: to co píšeš je nesmysl, i při chůzi a běhu natáčí XR spolehlivě a bez problémů, s ostřením jsem neměl nejmenší problémy (jedině občas při lowlight, ale to mají problém všechny kamery i foťáky). Stačí se podívat na pár ukázek v mém tématu:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=21014
ai (2993)|6.12.2009 17:03
Nemyslis ostreni v low light ? To bude dychat u techto kamer. Je nutne to kolikrat zablokovat tlacitkem, popripade zase odblokovat, doufam, ze to ma kamera, nebo to jde nekde custom zvolit, doufam, ze to kamera ma , je to sony top spotrebni model.

OIS ma nejlepsi vpodstate ze spotrebek, vse je realne, ze jo.
milav (51)|6.12.2009 21:32
Myslím ostření v low light. Ale tam spíš volím ruční ostření, to funguje bez problémů. V automatu jí chvíli trvá než zaostří (cca 2-3 s, pak už ostření udrží). Blokaci ostření nemá.
milav (51)|7.12.2009 18:41
[quote=HonzaL;221740]
1. Zjistil jsem, že kameru Sony je možné používat pouze do nadmořské výšky 2000 m.n.m., z důvodu konstrukčních limitací použitého HDD. Bylo mi řečeno, že pokud bude 2000 m.n.m. překročena pak dojde k expanzi a úniku inertního plynu uvnitř HDD a po opětovném návratu pod kritickou výšku se HDD zadře. ...[/quote]

Je to nesmysl - nadmořská výška je omezena na 5000m - viz návod str. 5 a odpověď Sony Czech:

Maximalni nadmorska vyska nesmi prekracovat 5000 metru (viz str. 5 v ceskem navodu k pouziti). Cesky navod k pouziti v elektronicke podobe lze stahnout z:

http://pdf.crse.com/manuals/4131475411.pdf
stepan123 (9)|1.1.2010 12:44
pokud jsem to spravne pochopil tak si kameru nemuzu vzit ani do letadla? myslel jsem ze pevny disk je obdobna konstrukce jako treba hdd v notebooku a ten problem s vyskou nema..

jinak pridavam se k nazoru ze sony hdr-xr 500 ma opravdu velke problemy s ostrenim :-(
jinak je to supr kamera, ale svoje dojmy z ni uz jsem napsal v jinem tematu...
Deee-aN (190)|1.1.2010 13:14
[quote=stepan123;257074]pokud jsem to spravne pochopil tak si kameru nemuzu vzit ani do letadla? [/quote]
V letadlech bývá tlak odpovídající IMHO +/-2500 m.n.m.
StD (8612)|1.1.2010 15:10
[quote=Deee-aN;257078]V letadlech bývá tlak odpovídající IMHO +/-2500 m.n.m.[/quote]

To je sice údaj plus/minus, ale obecně platí cokoli pod 3000 metrů. Nad už dochází k hypoxii. Viz
http://en.wikipedia.org/wiki/Cabin_pressurization
Navíc problémy nastávají především před přistáním při příliš rychlé změně tlaků... Mě osobně z toho příliš bolí hlava, když se mozek tlačí do čelní kosti, takže hard disk s jeho hlavičkami s roztečemi v měřítcích mikronů na tom nebude líp. Třeba HGST uvádí u svých noťasových 2,5" HDD provozní výšku -300 až 3098 metrů nad mořem (kde 3098 je přepočet z 10 000 feet).