Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Timecode v obraze

cuaron (244)|13.3.2009 21:42
Chtel bych se jen ze zvedavosti zeptat, z jakych duvodu se pri/po (?) strihani natvrdo umistuje timecode do obrazu? Parkrat jsem videl nejaky filmy s timecodem v obraze. To se dela pro zvukare?
Pytkin (7947)|13.3.2009 22:27
pre zvukara , pre strihaca, pre rezisera , pre prekladatela ...
cuaron (244)|13.3.2009 22:54
No strihac ten timecode vidi primo na timeline ve strizne. Myslel jsem, ze ho vidi i zvukari ve svych softwarech, nebo ne? Zajimalo me hlavne, proc se to pak umistuje primo do obrazu. Hm, takze asi pro ty rezisery a pekladatele, aby se casove orientovali.
Pytkin (7947)|13.3.2009 23:28
cuaron : no ale v obraze mozes mat kod z filmu .. kde vidis ktora rola to je , keycode a podobne .. Zvukar ho nemusi potrebovat .. zavisi z coho si obraz prehrava .. u nas pouzivame http://www.bonsaidrive.com , ktory ti do obrazu vklada kod ..
MIHI (940)|14.3.2009 00:13
Někdy se TC taky používá pro "znehodnocení" obrazu. Také se používá - jak už tady psal pytkin - pro pracovní přepisy. Nebo další užití je při střihu offline-online, kdy si střihač jednoduše zkontroluje zda TC v počítači se shoduje s TC u offline materálu v obraze. Ale připadá mi divné že si viděl nějaké filmy s TC v obraze. Pokud to nebyly např filmy o filmu, kde se to používá, tak se může jednat o nějaké pirátské kopie z pracovních přepisů.
cuaron (244)|14.3.2009 00:40
[QUOTE=MIHI;219459]Nebo další užití je při střihu offline-online, kdy si střihač jednoduše zkontroluje zda TC v počítači se shoduje s TC u offline materálu v obraze. [/QUOTE]
Jakoze offline strihac vlozi do sestrizenyho materialu timecode jako udaj pro online strihace?

Jo, prave na tech zaberech z nataceni. Taky se ke mne obcas dostala naka pracovni kopie ke zhlednuti.
Pave1 (4279)|14.3.2009 13:16
Možností je opravdu mnoho, většinou se s TC v obraze vyrábějí tzv. pomocné kazety (pracovní), které mají různý účel (často jde i o možnost dělat si poznámky, pro překladatele, před míchačkou pro zvukaře, cokoliv ...). Jiná věc jsou filmové kódy, ty jsou v obraze při zpracování filmového materiálu (který byl převedený pro střih offline na video).