Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

kterou kartu?

imported_shrek (7)|22.12.2004 17:55
Ahoj dneska jsem se rozhodl že to taky zkusím se satelitem. Co mám koupit? mám 2500.-
AleK (814)|22.12.2004 18:34
[quote=shrek]Ahoj dneska jsem se rozhodl že to taky zkusím se satelitem. Co mám koupit? mám 2500.-[/quote]

SkyStár2 komplet stojí asi 2700,- ( parabola, karta, LBN, konektory )
imported_shrek (7)|22.12.2004 18:46
můžeš prosím upřesnit jaké konektory a LBN ( odstup sig. od šumu )
houbelec tomu rozumím
Pitomec (10211)|22.12.2004 18:51
Konvertor (LNB) neřeš - defacto jsou všechny stejný (vyjma TWIN, který má 2 výstupy). A konektory jsou samozřejmě "F".
imported_shrek (7)|22.12.2004 19:08
aha F tak jo díky

nejlevnější SkyStár2 jsem našel i z ovladačem za 1950.- je to dobrá cena?
imported_shrek (7)|22.12.2004 19:12
A stačí mi 60tka parabola? Kvůli zateplení baráku mi víc družstvo nepovolí
AleK (814)|22.12.2004 19:21
[quote=shrek]A stačí mi 60tka parabola? Kvůli zateplení baráku mi víc družstvo nepovolí[/quote]

stačí tu mám taky a za ty peníze je to o.k. taky mě tolik stála já ji kupoval nedávno zde http://www.dvbshop.cz/
imported_shrek (7)|22.12.2004 19:39
tak Vám všem moc děkuju a jdu do toho
Pitomec (10211)|23.12.2004 08:44
[quote=shrek]A stačí mi 60tka parabola? Kvůli zateplení baráku mi víc družstvo nepovolí[/quote]
Tak to sem ještě nikdy nečetl :-E Už vidím předsedu družstva, jak leze po zdi a měří průměr paraboly... :-E :-E :-E
Samozřejmě tam dej aspoň 80 - je to větší jistota (zvlášť pokud bydlíš víc na východ - v případě příjmu Astra/HB/EB).
JAZ (7)|18.1.2005 14:45
:-G prosím doporučí mi někdo vhodnou satelitní kartu do PC pro příjem CZ programů přes CZECHLINK. Zkoušel jsem od PINNACLE PCTV SAT CI a ta se velmi často zasekává právě při sledování českých programů. Děkuji
AleK (814)|18.1.2005 15:20
SkyStar 2 nebo 1
Libor (526)|18.1.2005 19:11
[quote=JAZ]:-G prosím doporučí mi někdo vhodnou satelitní kartu do PC pro příjem CZ programů přes CZECHLINK. Zkoušel jsem od PINNACLE PCTV SAT CI a ta se velmi často zasekává právě při sledování českých programů. Děkuji[/quote]

možná by i neškodilo napsat zbytek sestavy, protože pak se i odvíjí jestli SS1 či SS2, Czechlink je díky vysokému datovému toku docela náročný na sw dekódování mpeg2
to zasekávání s Pinaclem je kvůli zatížení systému (jaké máš zatížení CPU při sledování CZlinku) , nebo kvůli "něcěmu" jinému
JAZ (7)|19.1.2005 07:51
[quote=Libor][quote=JAZ]:-G prosím doporučí mi někdo vhodnou satelitní kartu do PC pro příjem CZ programů přes CZECHLINK. Zkoušel jsem od PINNACLE PCTV SAT CI a ta se velmi často zasekává právě při sledování českých programů. Děkuji[/quote]

možná by i neškodilo napsat zbytek sestavy, protože pak se i odvíjí jestli SS1 či SS2, Czechlink je díky vysokému datovému toku docela náročný na sw dekódování mpeg2
to zasekávání s Pinaclem je kvůli zatížení systému (jaké máš zatížení CPU při sledování CZlinku) , nebo kvůli "něcěmu" jinému[/quote]

zkoušel jsem asi 3 sestavy:
nejhůř fungoval celeron 2G, 512MB RAM, chipset INTEL
lépe pak P4 1,4GHz, 256MB RAM, chipset VIA
a stejně jako předchozí fungoval P4 3GHz HT, 512MB, chipset INTEL 915

zatížení procesoru vždy kolem 40-60%

díky za každou radu
feedjo (87)|19.1.2005 12:02
Ja mam SS1 a Czechlink cez CWCamEmu a Phoenixa a zatazenie CPU do 5% s ProgDVB.
Zostava: AMD barton+ 2600, 512MB DDRAM, MB MSI s chipsetom Nforce.

Predtym som mal P4 1,6 GHz, 512 MB SDRAM, MB a chipset intel a zatazenie bolo cca 7%.

Este predtym Celeron 1GHz, 192 MB SDRAM, MB ABIT s chipsetom VIA a zatazenie do cca. 10%.
Libor (526)|19.1.2005 18:57
no já mám už více než rok sestavu AMD 2500+@2200MHz, 1GB Ram, nForce2 a když jsem měl SS2, tak zátěž byla zhruba stejná jak tvoje, tj 40-60 %, ale CZlink jel krásně,
nyní s SS1 jsem na tom stejně jak feedjo, tj systém o SS1 ani neví

ono při zátěži 40-60% by to mělo jet jedna báseň, takže je chyba asi v Pinnaclovi. To tam používáš nějaký CW modul s CZlinkovou kartou?
JAZ (7)|20.1.2005 09:36
[quote=Libor]no já mám už více než rok sestavu AMD 2500+@2200MHz, 1GB Ram, nForce2 a když jsem měl SS2, tak zátěž byla zhruba stejná jak tvoje, tj 40-60 %, ale CZlink jel krásně,
nyní s SS1 jsem na tom stejně jak feedjo, tj systém o SS1 ani neví

ono při zátěži 40-60% by to mělo jet jedna báseň, takže je chyba asi v Pinnaclovi. To tam používáš nějaký CW modul s CZlinkovou kartou?[/quote]

díky, za radu. Ještě asi záleží na tom zda používate DVB-S kartu Skystar1 CI s hardwarovým dekodérem nebo softwarovým?
Libor (526)|20.1.2005 11:27
no já mám SS1 s hw mpeg2 dekódérem, proto ta malá zátěž CPU, a k CZlinku mám ještě z dob SS2 čtečku Phoenix na com port
k SS1 jde dokoupit i CI modul a CW dekódér, ale ta cena :-(

jinak co používáš za soft k tomu Pinaclovi, zkus DVBDREAM , měl by mít podporu pro tvoji kartu i CI modulu
JAZ (7)|20.1.2005 11:52
[quote=Libor]no já mám SS1 s hw mpeg2 dekódérem, proto ta malá zátěž CPU, a k CZlinku mám ještě z dob SS2 čtečku Phoenix na com port
k SS1 jde dokoupit i CI modul a CW dekódér, ale ta cena :-(

jinak co používáš za soft k tomu Pinaclovi, zkus DVBDREAM , měl by mít podporu pro tvoji kartu i CI modulu[/quote]

software používám originál od pinnaclu PCTV, myslíš že by SS1 se softwarovým dokodérem mohla zlobit?
Libor (526)|20.1.2005 12:22
jestli máš na mysli SS1 CI (což je vlastně SS2 s CI modulem), tak nevím, nemá zkušenost, moje praktické zkušenosti jsou jen s SS2 a SS1

a k tomu softu, co ti brání vyzkoušet alternativní programy jako ProgDVB , DVBDream, oba toho Pinacla podporují a třeba to pojede k plné spokojenosti, navíc umí ten orig. soft. dekódovat zakódované programy k "studijním " účelům, momentálně je nabídka více než bohatá , momentálně jede i SECA2, což nemusí dlouho trvat
JAZ (7)|21.1.2005 10:39
[quote=Libor]jestli máš na mysli SS1 CI (což je vlastně SS2 s CI modulem), tak nevím, nemá zkušenost, moje praktické zkušenosti jsou jen s SS2 a SS1

a k tomu softu, co ti brání vyzkoušet alternativní programy jako ProgDVB , DVBDream, oba toho Pinacla podporují a třeba to pojede k plné spokojenosti, navíc umí ten orig. soft. dekódovat zakódované programy k "studijním " účelům, momentálně je nabídka více než bohatá , momentálně jede i SECA2, což nemusí dlouho trvat[/quote]

myslel jsem tyto dve karty
http://www.dvbshop.cz/?w=produkt&id=98
http://www.dvbshop.cz/?w=produkt&id=86
Libor (526)|21.1.2005 11:11
no pochopil jsem tě správně, s tou první nemám zkušenosti (podle ohlasů by měla jet s ProgDVB), je to vlastně nějaká verze SS2 s CI modulem

no a tu druhou mám

ale i tak se ptám ještě jednou, vyzkoušel jsi všechny možné věci aby jsi se zbavil to zasekávání ? novější ovladače , alternativní DVB soft.
feedjo (87)|21.1.2005 11:24
skystar1 CI je zlepenec a vraj skoro ziadny soft ju nepodporuje.. nema s SS1 nic spolocne - len zhoda nazvov (asi obchodny tah..)

Takze zostan pri Skystar 1 alebo Skystar 2
ku SkyStar1 sa da dokupit CI modul ale je oddeleny od karty (bud verzia do dalsej PCI zbernice alebo teraz uz castejsie do sachty pre FDD mechaniku (takze nie je priamo na karte).
feedjo (87)|21.1.2005 11:26
este doplnim - tie hodnoty co som pisal su pri pouziti samozrjme orig. karty CZlink + phenix/smartmouse v COM porte a CWCamEmu (plugin spusteny v ProgDVB).
JAZ (7)|21.1.2005 12:30
[quote=Libor]no pochopil jsem tě správně, s tou první nemám zkušenosti (podle ohlasů by měla jet s ProgDVB), je to vlastně nějaká verze SS2 s CI modulem

no a tu druhou mám

ale i tak se ptám ještě jednou, vyzkoušel jsi všechny možné věci aby jsi se zbavil to zasekávání ? novější ovladače , alternativní DVB soft.[/quote]

ne nezkoušel jsem nic jiného, problém jsem konzultoval s dovozcem a ten mi akorát několikrát vyměnil kartu a nyní řekl že mi jí dobropisuje když žádná nefunguje pořádně, tak nevím jestli o tomto problému ví něco víc nebo se s tím již nechce zabývat
Libor (526)|21.1.2005 13:08
ono to zasekávání může mít víc příčin, blbé ovladače , ale pak by to dělalo i na jiných programech , ale zase na druhou stranu nevím o jiných programech na orbitu, co by měli tak vysoký datový tok, jako CZlink

pak to může (předpokládám, že v tom máš nějaký CW modul s kartou Czechlink) být špatnou spoluprací karty s CW modulem, zasekávalo to , i když třeba ČT vysílá volně (třeba hlavní zprávy večer) ?
no a pak jsi měl zkusit alternativní soft., doporučil bych zkusit ProgDVB či DVBDream

pakliže chceš měnit a máš CW modul s CZlink kartou, tak by teoreticky by mohla stačit i ta SS1 CI, co ji máš v prvním odkazu, ale opravdu nevím jak to s ní je a z alter. softů prý chodí jen s ProgDVB

SS1 s hw zpracováním mpeg2 a CI modul k ní je docela nákladná záležitost, i na těch stránkách , co máš odkaz to stojí SS1 5600,- a CI 2500,-
zase tato kombinace by měla běhat na 99.99%
nebo vzít místo CI čtečku Phoenix , který stojí do tisíce i se zdrojem

zkus se i poptat třeba tady:
http://www.skystar2.info/
JAZ (7)|24.1.2005 07:47
objednávám SS1 CI se softwarovým dekodérem, dám pak vědět zda funguje