Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Propojení počítače DVI s plazmou HDMI

soundguy (7)|12.3.2009 23:01
Dobrý den,
snažím se propojit počítač který disponuje DVI a VGA výstupy s plazmou, která disponuje VGA a HDMI vstupy. VGA propojení nechci z různých důvodů, to neřešme. Nicméně nedaří se mi, nemám zkušenost, takže nevím jak dále postupovat.

Leadtek Winfast A7600 GT TDH 256MB
http://www.czechcomputer.cz/product_doc-86CF093032C3EAA3C12571E700305709.html

LG 42PG3000
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=59873

Propojení:
K DVI na grafické kartě je připojen 10m DVI 3x stíněný kabel Profigold, na jeho konci je redukce DVI=>HDMI a ta je zapojena do televize, zkoušel jsem 3 různé HDMI vstupy.

Bohužel na televizi mám stále no signal, zkoušel jsem maximálně restartovat počítač. Pak jsem zapojil LCD monitor přes VGA, abych mohl pracovat s počítačem a současně zkoušet. Připojil jsem televizi. Avšak v nastavení více monitorů v ovladačích NVIDIA vidím pouze jediný dostupný monitor - zmiňované LCD, ta plazma se tam prostě neukáže. Nevím, jak dosáhnout toho, aby se nadetekovala a já mohl zvolit požadovaný režim zobrazení(dualview, clone, apod.).

Předem díky za veškeré rady a doporučení..
soundguy (7)|12.3.2009 23:21
Dočetl jsem se, že televize podporuje HDCP a grafická karta HDCP nepodporuje. Mohlo být toto zdrojem problému? Může to úplně zamezit propojení? Nejsem žádný expert, proto se ptám zde na fóru. Hledal jsem hodně googlem, ale co pes to jiná ves(přeneseno na diskusní fóra a konkrétní případy).
Pytkin (7947)|13.3.2009 00:25
soundguy : to je dost pravdepodobne , ze to je problem .. riesenie takeho problemu je ilegalna cinnost .. ale aby si mal istotu , prenes pocitac k telke a pouzi kratky DVI kabel ..
soundguy (7)|13.3.2009 00:59
OK. Popripade poprosim i dalsi uzivatele o Vase nazory.

Mam moznost vyzkouset i druhy pocitac, ktery ma grafickou kartu 7900GS a ta by mela mit podle udaju z webu vyrobce HDCP. Kratky kabel DVI snad najdu a vyzkousim s obema pocitaci.
jaluvkap (35)|13.3.2009 08:17
S Nviadiackymi forceware nemam zkusenosti, ale tam by problem byt nemel ... detekuji vetsinou spolehlive ... mas 100% jistotu, ze nemuze byt spatny kabel/redukce? Zkusil bych, jak pise pytkin, prijit bliz s kompem a zapojit ho jinym kabelem ... pokud ani to nepujde, zkus vga vstup ... je nejaka sance, ze by mohly byt spatne vsechny hdmi vstupy, ale spis bych to videl na spatnou redukci/kabel
soundguy (7)|13.3.2009 14:36
Kabel je ověřený a funkční s projektorem. Redukce je neověřená. Vyzkouším o víkendu s druhým počítačem, kde by měla mít grafická karta podporu HDCP a napíšu. Taky vyzkouším i kratší DVI kabel.