Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sharp LC-37D44E-BK, LC-37D(H)65E; LC-42SB55E a jiné SHARP LCD TV

2plazboz (55)|12.3.2009 10:41
Zdravím všechny příznivce chytré elektroniky:)
Jelikož je tady dost málo informací ohledně TV SHARP, rád bych požádal vlastníky těchto i jiných modelů, aby přispěli s troškou do mlýna a porozprávěli o praktických skušenostech s těmito televizemi.
Například nikde jsem na webu nenašel fotku zadních panelů - dodal by někdo?
Dále prakticky nejde najít info, jak se tyto tv chovají při propojení s PC, ale i s dalšími perfieriemi - přes SCART, HDMI, atd.
Zajímala by mě rychlost přepínání programů, zda je citlivý tuner na DVB-T,jak se poperou s SD a HD, zda jim chutnají DIVX, DVD, pozorovací úhly....zkrátka vše.

Takže prosím prosím spokojené i nespokojené SHARPISTY, aby se zapojili a udělali malou osvětu v této neprobádané končině.

Předem díky všem :)
2plazboz (55)|12.3.2009 10:43
Ještě jsem zapomněl jednu věc - nevíte, jaké panely SHARP používá? Tuším že S-IPS, ale nejsem si jistý....a zřejmě to také nebude u každé řady...
dv07 (569)|12.3.2009 10:58
No ja osobne jsem se svym sharpikem naprosto spokojeny (viz podpis - mensi dvojce od 37"D44E-BK) - pouzivam ho vyhradne jen na hrani, DVB-T a DVD filmy a pripadne DVD ripy (oboji upscalovane), mam k nemu stabilne pripojeny Xbox 1 (pres komponentni kabel) a obcas notebook (integr. HD3200, pres D-SUB) a vse naprosto bez problemu!

Co me taky mile prekvapilo byla kvalita zvuku... mozna je to tim, ze to je mensi TV, ale oproti memu 50" samovi je to v tomto smeru o tridu vyse - zatimco u toho sama je externi audio soustava pro me osobne povinnosti, u sharpika tuto potrebu nemam - ale treba to je dano jen tou odlisnou velikosti...
liboslav (8)|12.3.2009 16:31
Já mám asi měsíc Sharp LC-52DH65E a jsem spokojený. S obrazem není problém. Trochu mne zlobí, že nepotlačuje hlasitost při reklamách. Vadí mi také dálkový ovladač, nevyhovuje mi svojí ergonomií a polohou tlačítek. To ovladač od "starého dobrého Philipse" padnul do ruky jako ulitý. Svojí tříletou zárukou a servisem až do domu mne ale dostal Sharpík napoprvé... Libor
roto14 (0)|14.3.2009 21:09
U modelu LC 37 DH65E je uveden tuner Mpeg4,což je jistě velmi dobrá věc a proto mě tento model také velmi zajímá,ovšem podle některých informací by mělo být vysílání ČT do budoucna ve formátu DVB-T2 Mpeg4,dle mého to není kompatibilní,může to někdo osvětlit.Předem dík.Ještě na závěr,opravdu tu není majitel LC-42SB55E s nějakými zkušenostmi.
Jirka Mik (15)|16.3.2009 22:15
[QUOTE=liboslav;219230]Já mám asi měsíc Sharp LC-52DH65E a jsem spokojený. S obrazem není problém. Trochu mne zlobí, že nepotlačuje hlasitost při reklamách...[/QUOTE]
K automatické hlasitosti: Mám uvedený LCD sice jen chvíli, ale právě tuto funkci již všichni doma ocenili. Přechod na reklamy je již opravdu únosný a netrhá uši. Zdá se nám, že se i více vyrovnal rozdíl v hlasitosti mezi jednotlivými programy. Dříve s TV CRT bez této funkce to bylo daleko horší.
JM_ (353)|16.3.2009 22:47
[QUOTE=2plazboz;219189]Ještě jsem zapomněl jednu věc - nevíte, jaké panely SHARP používá? Tuším že S-IPS, ale nejsem si jistý....a zřejmě to také nebude u každé řady...[/QUOTE]

Sharp používá - minimálně do "lepších" modelů - své vlastní panely (Kameyama Plant, http://sharp-world.com/kameyama/feature/index.html ) .

A technologii svých LCD panelů sami "sharpové" nazývají ASV (Advanced Super View). S-IPS dělá spíše Hitachi/Panasonic
rado101k (298)|16.3.2009 23:03
Som myslel ze panely S-IPS robi LG/Philips.......
JM_ (353)|16.3.2009 23:37
[QUOTE=rado101k;219759]Som myslel ze panely S-IPS robi LG/Philips.......[/QUOTE]

Sorry, špatně (resp. příliš stručně ;) ) jsem se vyjádřil.

Lépe je to tady : http://en.wikipedia.org/wiki/TFT_LCD#IPSv: "IPS (in-plane switching) was developed by Hitachi in 1996 to improve on the poor viewing angles and color reproduction of TN panels ... IPS has since been superseded by S-IPS (Super-IPS, Hitachi in 1998) ... LG.Philips remain as one of the main manufacturers of S-IPS based panels."
2plazboz (55)|17.3.2009 08:58
Jak je to s pripojenim k PC? Mate to nekdo pripojeny pres analogovy konektor D-SUB?Prepne se to na spravne rozliseni 1920x1080?Jaky je obraz - hlavne titulky- je to v pohode citelne? Pokud nikdo nenapise, planuju, ze si vezmu do prodejny notebooka a vyzkousim to tam....
petrprv (281)|17.3.2009 09:18
já mám o rok starší model XL2E s PC přípojený přes HDMI a funguje to jednoduše. Buď si to sám převzorkuje a roztáhne na celou plochu, když ho jen naklonuji na 1650x1050. A když v PC přepnu rozlišení na 1920x1080, tak se opět sám přepne na tento režim. Jde to samozřejmě i vynutit změnou na TV. Přes analogový vstup VGA jsem to nezkoušel.
2plazboz (55)|17.3.2009 09:53
A coze pouziva rozsileni 1650x1050? N eni to potom rozmaznute...? Jeste dotaz, jak se rychle prepinaji programy DVB-T?
ricoebr (1)|31.7.2009 14:48
Pozor: měl jsem Sharp LC26SB25E s firmware verze 2.03 a nefungovalo mi automatické přepínání formátu obrazu (4:3/16:9) na DVB-T. Nový firmware nebyl, vyměněno za Sony, max spokojenost.