Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ulead video studio 11 plus problem s HDV

andreasss (22)|10.3.2009 08:13
Mám kameru canon hv30, pri stahavani do pc cez ulead video studio 11 plus vsetko ide ako ma ale len vtedy ked mam v kamere nastavený výstup ako dv a nie HDV. Ako nahle dam hdv tak uz neda moznost zachytavania. Zda sa mi ako keby ten program nevedel pracovat s HDV.Aj ked dám vlastnosti projektu tak mi dava len 720x576 a nie je mozne zaskrtnut si vlastne,... Viete mi poradit nejake ovladace aby som to rozbehal? Verziu uleadu mam 11.5.0157.1 Plus + nejaky update 12.0.0.58849.
Dik andrej
andreasss (22)|11.3.2009 10:23
Prosim vas ak niekto bude vediet v com je problem bol by som rad za radu. Po dlhom case pre mna prívetivý program az na to HDV ze to nejde,...
Pave1 (4279)|11.3.2009 13:22
a podporuje vůbec ten program HDV? (pardon za stupidní dotaz, ale nemusí ho podporovat)
andreasss (22)|11.3.2009 13:44
Zatial co som sa docital tak by mal podporovat. Fakt neviem mozno sa mylim,... Vedel by mi niekto poradit kto pracuje s tymto programom ako dostat video v kvalite HDV do kamery? Je tam ta moznost len nie a nie to nejako rozbehat,... Tie vlastnosti projektu som si uz nejako nastavil tak ako potrebujem takze hdv to ma ale naspat do kamery a z ani skrt.
Pave1 (4279)|12.3.2009 16:55
Zkus nápovědu - HELP - F1. Tam najdi záložku zachycení videa (capture) DV a HDV. Pokud sw podporuje HDV, bude v nápovědě přesně popsané, jak video zachytit (samozřejmostí je mít správně projekt HDV 1440x1080/50i a pak v kameře pustit kousek HDV a teprve pak připojit FW kabel).

Pozor taky na neznalé prodejce, ti značí jako HDV kameru i každou AVCHD (pletou si HD a HDV). Pokud bys měl AVCHD kameru, tak ji opět sw musí podporovat.
Pave1 (4279)|12.3.2009 16:56
Taky zkontroluj, aby v menu kamery (režim VCR - přehrávání) nebyl zaplý downconvert (HDV do DV, apod značení, pročti manuál kamery).
andreasss (22)|13.3.2009 06:53
OK diky moc poskusam to s tou napovedou
andreasss (22)|14.3.2009 19:41
Skusal som aj tu napovedu, stiahol som si manual a program podporuje HDV. Ale problem je v tom ze mi to nejde stiahnut z kamery do PC v HDV. Vyhodi mi to hlasku ako "Nelze prepnout do rezimu zachitavaní. Overte zda vas zachatavac videa pracuje spravne,...." Mam vindows XP servis pack 3 ulead video studio 11 plus. Ak niekto mate tento program tak prosim skuste poradit aby som to nejako rozbehal,.... dik
andreasss (22)|17.3.2009 17:17
Stale som v mojom probleme nepochodil, uz som zufali a neviem co dalej,....
fibi (14)|18.3.2009 09:54
Ulead VS 11 plus používám. HDV samozřejmě podporuje. Nemám HV 30, ale SONY HC9. To by ale mohlo být podobné. S něčím takovým jsem se už setkal a problém jsem odstranil v nastavení kamery. Z výroby je nastavená volba AUTO mezi výstupem DV/HDV. To jsem změnil na HDV (tedy pokud vím, že stahuji HDV záznam). KDyž si program přihlásí zařízení jako HDV, pak už s ním nekomunikuje, když mu "pustíte" DV záznam a naopak. Třeba stahuji HDV z pásky, kde byl dříve již nahrán DV záznam z jiné kamery. Když páska dojede do toho místa, dojde k přerušení komunikace. Ale to si myslím bude i u jiných programů. Třeba HDV split pokud vím vůbec DV nepodporuje. Zkuste to tedy tak - nastavit výstup podle typu záznamu (doufám, že nemáte třeba i sekundové mezery mezi klipy, kde by se typ změnil), pak kameru připojit k PC s již otevřeným VS11 a program zařízení načte (prodleva je podstatně větší než u DV zařízení). A pak by to mělo chodit.
Nastavení projektu nemá za zachycení vliv. Ale váš problém s rozlišením se odstraní, pokud v záložce "compression" nastavíte media type MPEG-2. Pak vám to následně povolí zvýšit i rozlišení. Vy tam máte pravděpodobně DVD-PAL a zde je max. 720x576.
andreasss (22)|18.3.2009 22:16
Z AUTO som prepol na HDV a nic. Mam nahraty zaznam v HDV a vsetko mam zapnute ako ma aspon si myslim. Program nacita kamuru ako canon hv30 ale nespusti ikonku na zachytavanie videa,....
andreasss (22)|19.3.2009 08:27
Vsetko podla horeuvedenych postupov som urobil a vypisuje mi to rozne hlasky ako:
v movie wizard
- nepodarilo sa spustiť modul zachytavaní.Nelze spustiť náhled grafu - 15064:10:1
- nepodarilo sa spustiť modul zachytavaní. 15064:20:0

v videostudio editor
- nelze prepnout do režimu zachytavaní. Overte, zda váš ovladač pro zachytavaní videa pracuje spravne - 15023:4:2

Skuste niekto poradit resp. ci sa neda nieco vycitat s tych cisel,...
Saxel (2279)|19.3.2009 09:14
Používám Vegas, takže tvůj software neznám, ale mám HV20 a domnívám se, že chyba bude v nastavení kamery. Máš správně nastavený "DV Output" na HDV/DV? Už tady někdo zmínil utilitku HDVSplit - zkus jestli s ní jde nabírat HDV video.
andreasss (22)|19.3.2009 09:26
Ano mam to nastavene dobre tak ako si pisal. Ja mam tiez vegas a tam mi pekne stahuje do pc HDV. Chcem to len rozbehat v tom ulite pretoze ten program je pre mna jednoduchsi a dobre sa mi v nom robi. Ved ide o to ze si v HDV stiahnem vo vegas a upravujem uz v ulite, ale momentalne ma to zere a uz mi ide o princip, ze ked to ulite robi tak nech to ide ako ma a nech mam pekne vsetko pokope,...
Delfín (48)|10.10.2009 17:55
[quote=andreasss;219025]Prosim vas ak niekto bude vediet v com je problem bol by som rad za radu. Po dlhom case pre mna prívetivý program az na to HDV ze to nejde,...[/quote]

Ja používam ulead media studio 8, a mal som ten istý problém.Aj keď ulead podporuje HDV je potrebné si zakúpiť plug in mpeg 4,bez toho ti to nepôjde s HDV.Škoda že ulead je už mrtvy , žiadne update,novinky,prebral si to corel, ale novinky nemá nič pre ulead.Ďalšia nevýhoda ulead,/ aspoň ja som nikde bližšie nič nenašiel/ musíš riešiť všetko cez USA.
Ak ti tieto rady pomôžu som rád.