Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sanyo HD2000

Antonín (732)|7.3.2009 11:50
Dorazila mi z megafoto.cz (proces velmi funkční, chválím).

První dojmy:
Přístroj totálně splňující moje požadavky.
Ovládání velmi podobné jako HD1000. (To se mi taky hodí, že všechna heblata a zvyky z HD1000 nebudu muset zahodit.)
Změny jenom k lepšímu: například přiložili špagátek pro krytku objektivu.
Fotky 8Mpx jsou přesně o ten chloupek lepší, který mi někdy chyběl na HD1000. Tohle už mi bohatě stačí. Fotky 16:9 6Mpx jsou taky dostatečné.
Problém fotek je automatem stanovená 1/30 v šeru. To je moc, neudržím. Potřeboval bych to zarazit na 1/60, což jde jenom manuálně - nebo zatím nevím jak jinak.
Video 1080@60p je to ono, co se mi líbí. Naprosto plynulé švenky krajinou i mojí zdivočelou rukou. Světelná citlivost a další limity se zdají být podobné, nebo stejné jako u HD1000, obejktiv je asi totožný, i když ne úplně, protože otický zoom to má 16x místo 10x.
Klape to se všemi SD kartami, co mám.

Nezkoušel jsem ještě optickou stabilizaci a další detaily, jako například programovatelné funkce na mikroswitche. Moc rozběhlých věcí.
rjja (622)|7.3.2009 14:38
hoď sem potom nějakou ukázku ( v pohybu )
Antonín (732)|7.3.2009 15:06
[QUOTE=rjja;218676]hoď sem potom nějakou ukázku ( v pohybu )[/QUOTE]

Nebude to dnes určitě a nejspíše ani zítra. když už bude nějaké testy dělat, chci to udělat pořádně a na to asi nejvyjde hned čas. Ale dříve nebo později to udělám. Jsou to navíc veliké soubory, tak 3-4MB/s. Takže minuta je tak 200MB.
Radoo (1302)|7.3.2009 16:06
[QUOTE=Antonín;218665]...
Nezkoušel jsem ještě optickou stabilizaci a další detaily, jako například programovatelné funkce na mikroswitche. Moc rozběhlých věcí....[/QUOTE]

Ono to má optickou stabilizaci ?
A co to je ta prog. fce na mikroswitche ?
Ondras_ (204)|7.3.2009 18:53
[QUOTE=Antonín;218665]obejktiv je asi totožný, i když ne úplně, protože otický zoom to má 16x místo 10x.[/QUOTE]

Objektiv je stejný. 16x zoom je dosažen tím, že na úzkém konci umí využít výřezu z CMOS až do 1:1. V rozsahu 1-10x se video interpoluje z celé plochy chipu.
Antonín (732)|8.3.2009 08:41
[QUOTE=Radoo;218682]Ono to má optickou stabilizaci ?
A co to je ta prog. fce na mikroswitche ?[/QUOTE]

1. Pardon, myšleno samozřejmě obrazovou stabilizaci...
2. Ty přepínače na joysticku mohou mít naprogramovanou rychlou funkci, na HD1000 to ale nemohlo být cokoliv, co by se mi hodilo, jenom některé věci, mohlo by to být teď obecnější.

Navenek to skutečně vypadá hodně stejně jako HD1000.
Akorát to dělá o kousek lepší fotky a o kousek lepší HD video.
Pro mne je to přesně to, co mi na HD1000 chybělo.

(Akorát ještě nejsem schopen střihat 1080p, vegas spadne, corel řekne mišmaš, no nevím kudy se tedy vydám, ale nejdříev zjistím, v čem je problém, protože ostatní menší rozlišení z HD2000 to sežere).
Radoo (1302)|8.3.2009 11:39
[QUOTE=Antonín;218731]1. Pardon, myšleno samozřejmě obrazovou stabilizaci...
2. Ty přepínače na joysticku mohou mít naprogramovanou rychlou funkci, na HD1000 to ale nemohlo být cokoliv, co by se mi hodilo, jenom některé věci, mohlo by to být teď obecnější.

Navenek to skutečně vypadá hodně stejně jako HD1000.
Akorát to dělá o kousek lepší fotky a o kousek lepší HD video.
Pro mne je to přesně to, co mi na HD1000 chybělo.

(Akorát ještě nejsem schopen střihat 1080p, vegas spadne, corel řekne mišmaš, no nevím kudy se tedy vydám, ale nejdříev zjistím, v čem je problém, protože ostatní menší rozlišení z HD2000 to sežere).[/QUOTE]

a za kolik jsi HD1000 prodal ? doufám, že mi aspoň 6 let vydrží a pak koupím tu holografickou no ... :D
Antonín (732)|8.3.2009 11:54
[QUOTE=Radoo;218747]a za kolik jsi HD1000 prodal ? doufám, že mi aspoň 6 let vydrží a pak koupím tu holografickou no ... :D[/QUOTE]

Neprodal.
Zatím ho "půjčuju" rodině.
Asi mi zbude do další hromady starých kamer. Tam jich je. O jednu více, nebo méně...
Honzicekcz (8)|8.3.2009 18:37
Zdravím, já si po několika letech kupuji novou kameru a právě tu Sanyo HD2000. Moje první kamera na kartičky. V úterý mi dorazí tak jsem na to moc zvědavý. Pokud jsem do té doby nikdo nenahraje nějaké ukázky tak já určitě něco udělám. Snad to byla správná volba za těch pár korun o proti Sony :-). Jinak se chci zeptat je ten obraz opravdu neprokladanej? Já viděl na webu nějaký ukázky, ale něco prokládaného.. .tak doufám, že ot byl nějaký fake nebo co. Nemůžu se dočkat ;)
Terka (274)|9.3.2009 10:21
maji nekde tu druhou do paru, Sanyo Xacti DMX-F11? pripadne za kolik?
Antonín (732)|9.3.2009 14:29
Měla by asi stát stejně?
Na tom megafoto.cz ses ptal?
Terka (274)|9.3.2009 15:18
ne neptala, zatim ji tam nemaj.
Terka (274)|9.3.2009 15:19
jinak cekam jako vsichni na ukazky! :)
Antonín (732)|9.3.2009 17:23
[QUOTE=Terka;218824]jinak cekam jako vsichni na ukazky! :)[/QUOTE]

Kdo si počká, ten se dočká.
Nejspíše až v neděli...ale kdoví jestli, třeba sem někdo něco dá rychleji.
Snad zítra by to mohlo vyjít, jestli nebude odpoledne pršet.
Taky jsem zvědavý, co to ukáže komplexně.

NA tom megafoto se zeptej, dají ti mailem zprávu, jak to bude.
Já jsem to udělal s HD2000 podobně, když ještě nebyla na webu, a byli velmi milí, ochotní a pracovití. Docela si myslím, že tam co kupují HD2000, nutně musí koupit i tuto verzi, bez ohledu na to, jestli ji mají nalistovanou.
Jestli ji opravdu chceš...
peca (260)|10.3.2009 21:24
jakou to ma minimalni ohniskou vzdalenost prepoctenou na kinofilm? Ptam se proto, jestli to de pouzit i misto kompaktu na foceni v interieru (bezne rodinne foto)...
Antonín (732)|11.3.2009 08:42
[QUOTE=peca;218966]jakou to ma minimalni ohniskou vzdalenost prepoctenou na kinofilm? Ptam se proto, jestli to de pouzit i misto kompaktu na foceni v interieru (bezne rodinne foto)...[/QUOTE]

Vzdálenost si najdi na webu, já nevím.
Z tohoto pohledu se to chová zhruba stejně jako běžné fotoaparáty. Nikdy jsem to nezkoumal do hloubky. Pro místnost to má navíc docela slušný blesk. O kousek lepší než obvyklé kompakty - svítí dost rovnoměrně.
Rozhodně už i HD1000 se daly udělat slušné fotky asi jako ze 4Mpx lepšího kompaktu. Z HD2000 jsou ještě o kousek lepší.
Honzicekcz (8)|11.3.2009 08:52
Tak jsem tu a první ukázky budou na adrese
http://storage.suchdol.net/honzo/sanyo_720p/
Již něco málo tam je... myslím si, že tohle je celkem rozumné rozlišení... neboť to full HD mi moc nikdě přehrávat nejde :-D. Ale je to otázka SW a HW :-) S kamerou jsem zatím velice spokojen... jen to počasí venku je děs :-)
Kebule (63)|11.3.2009 09:49
[QUOTE=Honzicekcz;219020]Tak jsem tu a první ukázky budou na adrese
http://storage.suchdol.net/honzo/sanyo_720p/
Již něco málo tam je... myslím si, že tohle je celkem rozumné rozlišení... neboť to full HD mi moc nikdě přehrávat nejde :-D. Ale je to otázka SW a HW :-) S kamerou jsem zatím velice spokojen... jen to počasí venku je děs :-)[/QUOTE]

Takže spokojenost? Byl si předtím majitelem nějaké jiné kamerky?
Já mám zkušenost pouze s kamerou klasického držení, trochu se bojím adržení "ala pistole".
Nebo to držení je v poho? Nechá se kamerka udržet, tak aby obraz nebyl rozklepaný? Při jakém přiblížení se obraz rozklepe? (samozřejmě každý má jinou ruku a zápěstí) přibližně.
Honzicekcz (8)|11.3.2009 10:10
Já měl původně klasickou kameru na DV kazety. Upřímně jsem byl línej to stahovat, tak jsem toho ani moc nenatočil. Tady se to zda zatím celkem v poho, ale zatím jsem bohužel v práci, takže testování přijde někdy odpoledne a pak snad o víkendu bude lepší počasí. Jinak kdo bude mít chuť si trochu popovídat tak v profilu mám napsané icq. Rád se podělím o zkušenosti :-)
Kebule (63)|11.3.2009 10:43
[QUOTE=Honzicekcz;219024]Já měl původně klasickou kameru na DV kazety. Upřímně jsem byl línej to stahovat, tak jsem toho ani moc nenatočil. Tady se to zda zatím celkem v poho, ale zatím jsem bohužel v práci, takže testování přijde někdy odpoledne a pak snad o víkendu bude lepší počasí. Jinak kdo bude mít chuť si trochu popovídat tak v profilu mám napsané icq. Rád se podělím o zkušenosti :-)[/QUOTE]

Ok. Dík za info. Případně se ozvu.
Kamerka bude nejspíš, až v létě, až se pojede na dovolenou. Zatím zjištuji, která by pro mě byla nejpraktičtější a toto je zatím můj favorit.
Terka (274)|11.3.2009 14:56
koukala jsem na ukazku, spatne to ostri a chybi stabilizace obrazu. To ostreni muze byt ovlivnene tocenim pres okno.
kamera je zajimava pouze proto, ze umi 60p, navic v rozliseni 1080x1900
muzu Te poprosit jeste o ukazku v 1080 60p s a bez el. stabilizace?
diky!
T.
Terka (274)|18.3.2009 10:06
Pave1 (4279)|18.3.2009 12:32
http://www.camcorderinfo.com/content/Sanyo-Xacti-VPC-HD2000-Camcorder-Review-36280/Canon-HF20-Comparison.htm

Ten Canon s optickou stabilizací může být použitelnější (navíc bude i v PAL kompatibilních fps).
Antonín (732)|18.3.2009 14:23
[QUOTE=Pave1;219917]http://www.camcorderinfo.com/content/Sanyo-Xacti-VPC-HD2000-Camcorder-Review-36280/Canon-HF20-Comparison.htm

Ten Canon s optickou stabilizací může být použitelnější (navíc bude i v PAL kompatibilních fps).[/QUOTE]

PAL: Což vzhledem k tomu jak vypadají digitální vstupy televizí a propojení s kompovými přehrávači nemusí být vůbec žádná výhoda, ale spíše nevýhoda. Všechny moderní televize v základu používají už 60Hz....NE 50Hz.
Kromě toho je ten Canon o třetinu těžší a větší, a má o polovinu méně pixelů (u fotografií)....
Ten odkaz je fajn, ale například ten Canon má optickou stabilizaci a to tam neuvádí chybně jako srovnávací výhodu.
Každý si podel toho může vybrat, co mu vyhovuje.
Pave1 (4279)|18.3.2009 15:20
Já se Antoníne omlouvám, ale už budu trošku hrubší - tvý argumenty jsou totiž samý KRAVINY!

1. Běžné LCD TV se prodávají v 100Hz provedení (i HD), takže tady LŽEŠ, až se ti od huby práší (stačí vlézt na Alzasoft). Pokud si koupíš 60Hz, tvoje věc (a chyba), ale zobrazení je tady až věc druhá.

2. Canon váží asi 400g, což žádná váha není, naopak se s tím lépe točí - opět nesmyslný argument!

3. Bavíme se o videokamerách!! Canon má 1/4 čip se 3mil pixelů, Sanyo 1/2.5 čip s 8mil pixelů! Tedy pro full HD j etřeba asi 1,7mil pixelů, což Canon splňuje zcela spolehlivě (opět nesmyslný argument "o méně pixelech", hovadina).

4. Canon má účinnou optickou stabilizaci, což opět PODPORUJE stabilní záběry. Jak je vidět na ukázkách Sanyo, je právě roztřesenost záběrů jeho největší problém.

----

Takže LCD TV jsou 50 i 100Hz běžně v prodeji, zůstane ti kompatibilita záběrů s jinými HD kamerami, máš stabilnější kameru s lepším stabilizátorem. Sanyo je lepší v lowlight, to je jediná SKUTEČNÁ výhoda.

Každý ať si vybere z těch keců, co je mu milo :-) .
Pave1 (4279)|18.3.2009 15:22
[QUOTE=Antonín;219929]Všechny moderní televize v základu používají už 60Hz....NE 50Hz.
[/QUOTE]

Prosím silně, tuhle kravinu už tady neopakuj, dík .-) .

Jen namátkou - http://www.alza.cz/lcd-televizor-samsung-le40a686-d100976.htm
Terka (274)|19.3.2009 10:01
Absence opticke stabilizace je velka nevyhoda, ale sanyo je bohuzel zatim jedina firma co
ma 1080@60p (nebo 50p, to je jedno). Videli jste nekde ukazky 60p?
Kebule (63)|19.3.2009 11:03
Ta absence optické stabilizace je opravdu velká nevýhoda, aspoň pro mě. Už jsem viděl několik klípků natočených touto kamerou a všechny byli roztřesené. Už se začínám přeoreintovávat někam jinam. Je fakt, že je malinká, ale.....
Nevíte někdo jestli má Sanyo FH11 optickou stabilizaci, nikde jsem nenašel, že by jí to mělo nebo nemělo. Jinak mě docela zaujala tato kamerka http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514007P25H0A9NRJ
Honzicekcz (8)|19.3.2009 11:56
Pár dalších ukázek.
Ano trochu se to třese, ale dá se i udržet :-D. Viz tramvaj... mě se líbí jak to bere pěkně i v noci. Jinak vysoké rozlišení při 60FPS má trochu problém při hodně krychlích scénách. Až natočím něco rozumného určitě to sem dám, ale tohle rozlišení se mi dostatečně líbí. Navíc nezabírá tolik místa ;) a baterka kamery je zatím god... nabil jsem zatím jenom jednou :-D

- přibyla ukázka točená z autobusu jak sněží
- podvečerní záběr na tramvaj

http://storage.suchdol.net/honzo/sanyo_720p/
Antonín (732)|19.3.2009 14:27
[QUOTE=Pave1;219937]Já se Antoníne omlouvám, ale už budu trošku hrubší - tvý argumenty jsou totiž samý KRAVINY!

1. Běžné LCD TV se prodávají v 100Hz provedení (i HD), takže tady LŽEŠ, až se ti od huby práší (stačí vlézt na Alzasoft). Pokud si koupíš 60Hz, tvoje věc (a chyba), ale zobrazení je tady až věc druhá.

2. Canon váží asi 400g, což žádná váha není, naopak se s tím lépe točí - opět nesmyslný argument!

3. Bavíme se o videokamerách!! Canon má 1/4 čip se 3mil pixelů, Sanyo 1/2.5 čip s 8mil pixelů! Tedy pro full HD j etřeba asi 1,7mil pixelů, což Canon splňuje zcela spolehlivě (opět nesmyslný argument "o méně pixelech", hovadina).

4. Canon má účinnou optickou stabilizaci, což opět PODPORUJE stabilní záběry. Jak je vidět na ukázkách Sanyo, je právě roztřesenost záběrů jeho největší problém.

----

Takže LCD TV jsou 50 i 100Hz běžně v prodeji, zůstane ti kompatibilita záběrů s jinými HD kamerami, máš stabilnější kameru s lepším stabilizátorem. Sanyo je lepší v lowlight, to je jediná SKUTEČNÁ výhoda.

Každý ať si vybere z těch keců, co je mu milo :-) .[/QUOTE]

LCD 100Hz ovšem znamená něco úplně jiného. Koukni se na to, co to vlastně je. A koukni se, jak to připojíš k jakémukoliv PC based zařízení (a čím jiným přehraješ HD, že?), tak to bude 60Hz...i když je to 200 Hz Sony.
Počet pixelů chybí při fotkách. To byla nejzávažnější chyba HD1000. A pro mne to byl nejzávažnější argument pro HD2000. Dokonce možná skoro závažnější, než otázka 1080p, protože 720p je pro moje účely domácího videa dostatečně dobré. Fotky pokulhávaly. Dva přístroje po kapsách mne otravují.
Neviděl jsem tu kameru Canon a nemám proti ní, až na výše uvedené, ani popel. O optické stabilizaci ovšem stále pochybuji. U všech malých kamer s optickou stabilizací, které jsem doposavad měl v ruce, to bylo stejně nanic. Stejně aspoň bez stativku rozgiglaná ptákovina. Navíc mnohdy způsobující nesmyslné nechtěné efekty. Považuji to zatím za zbytečnou a zcela nepotřebnou vlastnost. Z ruky nikdo lehounkou kamerou nic stabilního nenatočí, leda snad Kateřina Emmons. Je úplně jedno, jestli tam je nebo není stabilizace a jaká. Ale je docela možné, že to v tomto Canonu reálně funguje. Neviděl jsem, nezkusil jsem, tak nevím. Točím statické záběry téměř výhradně ze stativku s ohebnými dráty.

Vulgaritou nahrazují argumenty výhradně hlupáci. Oznámkoval ses sám, byť nikoliv poprvé.
P.S. Já mám v ruce aspoň tu HD2000. Tys neviděl na vlastní oči ani jednu. O to směšnější tvoje sprosťárny jsou. Máš aspoň tu 100 Hz televizi, nebo i tu znáš z vlezení na alzasoft?
Pave1 (4279)|19.3.2009 16:04
[QUOTE=Terka;220008]Absence opticke stabilizace je velka nevyhoda, ale sanyo je bohuzel zatim jedina firma co
ma 1080@60p (nebo 50p, to je jedno). Videli jste nekde ukazky 60p?[/QUOTE]

Jendo je leda tak kolo u trakaře, ale snímková rychlost u videa je NAPROSTO ZÁKLADNÍ parametr, který ti při nedodržení umí pořádně zkomplikovat život (dříve, nebo klidně i po letech). U profesionálů je nedodržení snímkové rychlosti porušení smlouvy a při opakování jasným důvodem k ukončení spolupráce .-) .
Antonín (732)|19.3.2009 20:56
[QUOTE=Pave1;220082]Jendo je leda tak kolo u trakaře, ale snímková rychlost u videa je NAPROSTO ZÁKLADNÍ parametr, který ti při nedodržení umí pořádně zkomplikovat život (dříve, nebo klidně i po letech). U profesionálů je nedodržení snímkové rychlosti porušení smlouvy a při opakování jasným důvodem k ukončení spolupráce .-) .[/QUOTE]

1. Když už píšeš svoje nesprávné názory, vycházející jenom z omezených nápadů, znalostí a představ, tak buď aspoň zdvořilý. Většina světa není nějaká česká díra a používá 60fps. Jenom ty furt předpokládáš, že každý sedí za pecí v nějaké Horní Dolní.
2. A i ty otázky kolem 50fps 60fps ti už jednou ukázal Ondráš. Doba analogových PAL kamer, kdy to byl celkem neřešitelný problém, je už vážně pryč.
3. Sanyo HD2000 je možná ledacos, ale profesionální kamera zcela jistě ne. Nikdo nikdy nebude touto kamerou točit něco spojené s jakoukoliv smlouvou. To by ho vyhodili, i kdyby to bylo 50,00000000 fps.
Pave1 (4279)|19.3.2009 23:24
Antoníne, diskuzi na téma PAL fps z mé strany už dál rozvíjet nebudu. Je každého věc, jak si točí, ale každý obor má nějaké ty své základy. A každý člověk z oboru je také dodržuje.

To jen někteří laici pochybují o těchto základech, který každý člověk s dlouhodobější praxí v oboru prostě zná.

Nikdo jiný.

(jde prostě "jen" o to, abyste nepoškozovali jiné laiky, odborníky těmito zavádějícími informacemi ovlivnit nijak nemůžete).
jibarr (792)|20.3.2009 00:47
[quote=Antonín;220106]1. Většina světa není nějaká česká díra a používá 60fps. Jenom ty furt předpokládáš, že každý sedí za pecí v nějaké Horní Dolní.
2. A i ty otázky kolem 50fps 60fps ti už jednou ukázal Ondráš. Doba analogových PAL kamer, kdy to byl celkem neřešitelný problém, je už vážně pryč.
3. Sanyo HD2000 je možná ledacos, ale profesionální kamera zcela jistě ne. Nikdo nikdy nebude touto kamerou točit něco spojené s jakoukoliv smlouvou. To by ho vyhodili, i kdyby to bylo 50,00000000 fps.[/quote]


To se ale Antoníte mooc pleteš. Snímková rychlost není nějaký výmysl Evropa proti Americe a přilehlým zemím, ale vychází z počtu Herzů v zásuvce. Jinak by to přeci nemělo žádný smysl se s tím zabývat.
Proto taky kamera co neumí 25 snímků, 50 půlsnímků, případně vše dělitelné a násobitelné dvěma, není určeno pro evropský trh. Případně se to musí přepočítávat.
Z toho důvodu se používá při nastavování i shutter. Každý s praxe ti řekne, že používá opět jen násobky čí dělence 50. Tj. nejpoužívanější 1/25, 1/50, 1/150, 1/250
jibarr (792)|20.3.2009 01:46
Něco z naučné technologie o fps:

Ve videu, je každá sekvence obrázků složena ze snímků (frames). Každá sekvence má přesnou rychlost snímků za sekundu, tuto rychlost udává číslem počet snímků za sekundu (FPS). Jako minimum, pro spojení pohybu, stačí 14 snímků za sekundu. Takové video vypadá stroboskopicky - trhaně. Takovou rychlost používal biograf ve svých začátcích. Vyšší počet snímků za sekundu vypadá pohybově mnohem lépe.
Jedním problémem při stvoření televize byl právě počet snímků za sekundu. Ten byl potřeba stejný na vysílači i na přijímači. Nedostatek přesných elektrických obvodů a komponent. Nakonec se používá oscilátor --- s frekvencí AC napětí. V některých zemích je to 60 Hz, v jiných 50Hz. Což je vysvětlení PAL a NTSC.


[COLOR=black][FONT=Verdana]A ještě k těm televizím. Tam je obnovovací frekvence ze stejného důvodu 50 Hz, nebo násobek. Tj 50, 100 až dneska i 200. Jsou i mezikusy, ale to jsou vyjímky s různým dopočítáváním. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana] [COLOR=#22229c]http://stereomag.cz/palmportal/read_clanek.php?i=3305[/COLOR][/FONT][/COLOR]
MIHI (940)|20.3.2009 02:00
[QUOTE=Antonín;220106]...Většina světa není nějaká česká díra a používá 60fps. Jenom ty furt předpokládáš, že každý sedí za pecí v nějaké Horní Dolní. [/QUOTE]

Přesně tááák, chceme se přece z té blbé 50Herzové evropské unie dostat konečně do světa! Japonsko, Amerika... Tam všude určitě ocení naše domácí videa!


Nikdo netvrdí že to nejde natáčet 60fps, tak si tak klidně toč, ale nemať tady ostatní. Dotazů typu jak převedu video natočené 60fps do PALu nebo jiného 25p/50i formátu, proč mi to nejde a proč je to tak složité, tady bylo už dost.
Antonín (732)|20.3.2009 09:33
[QUOTE=MIHI;220135]Přesně tááák, chceme se přece z té blbé 50Herzové evropské unie dostat konečně do světa! Japonsko, Amerika... Tam všude určitě ocení naše domácí videa!


Nikdo netvrdí že to nejde natáčet 60fps, tak si tak klidně toč, ale nemať tady ostatní. Dotazů typu jak převedu video natočené 60fps do PALu nebo jiného 25p/50i formátu, proč mi to nejde a proč je to tak složité, tady bylo už dost.[/QUOTE]

Vaše představivost odmítá připustit, že někdo může žít větší část roku v místech, kde je 60 Hz a 60 fps normální. Protože je to většina světa, tak to nebude až taková výjimečnost. O nic jiného mi pánové od začátku nejde, než o to, abyste to vzali na vědomí, že nemusí pro každého platit výhodnost 50 fps. Asi jste takovou možnost vůbec nepostřehli, protože si nedovede představit život jinde, než za svou pecí.

(Převod 60fps na 50 fps tady ukázal už jednou Ondráš, ne že bych to potřeboval, ale ukázal to.)

Taky se koukněte, jakou máte obnovovací frekvenci na svém počítači a monitoru, možná budete překvapeni i ve střední Evropě. To je druhá věc, která vám zjevně nedcvakla - HD nahrávka ze Sanyo se pouští především na počítači a počítačovém monitoru (což klidně může být LCD televize), protože to ničím jiným skoro přehrát nejde. Když tam najdete 60Hz, tak se nedivte. Ono už to dávno nemá nic společného se sítí.

Držitelů CRT televizí, kteří bydlí trvale v Horních Kotěhůlkách, se ovšem moje úvahy naprosto netýkají. Nejsou jim určeny a rozhodně by se jii neměli řídit.
jibarr (792)|20.3.2009 09:53
Naše představivost to dovoluje. To jsou vyjímky. K tomu nemá smysl se už vyjadřovat.

Jinak pokud ti monitor ukazuje 60Hz, tak máš někde něco blbě. Profesionální monitor ti automaticky nastaví 50Hz.

Kebule (63)|20.3.2009 10:45
Mohl by sem někdo dát nějaké fotky vyfocené touto kamerou? Zajímala by mě kvalita za světla venku, venku za šera, uvnitř při žárovce a nějakou fotku s bleskem. Nebo prostě něco co bude:) Mít kameru a foťák stále při sobě a to v jednom zařízení a navíc v takových rozměrech to je více než vyhovující.
Terka (274)|20.3.2009 11:26
To video se klepe hrozne. U kratke uzaverky se s tim trochu neco da delat, napr.:
[code]
LoadPlugin("c:\Program Files\AviSynth\plugins\depanestimate.dll")
LoadPlugin("c:\Program Files\AviSynth\plugins\depan.dll")
i = ConvertToYV12()
mdata = DePanEstimate(i)
DePanStabilize(i, data=mdata)
[/code]
Kdyby tam dali ten OIS. :((
impaler_bxl (197)|20.3.2009 13:41
Tak jestli ta tramvaj má být doklad, že to jde udržet, jsem opravdu rád, že mám OIS na HV20. Vždyť je to příšerné, jak se to klepe, to bych teda opravdu osobně rád nebyl za takové výsledky. O tom prvním videu za začátku vlákna ani nemluvím.

Může být, že máme jiná měřítka, ale já jsem tak amatérský amatér stran točení z ruky, jak to jenom jde. A SD panasonic s OIS i dnešní HV20 z mojí ruky produkují o dvě třídy klidnější videa.

Ano, je tam cítit nerozhodnost stabilizátoru při horizontálním švenku, schválně si zkusím pohrát bez něj, až budu mít kdy, což moc nemám.
ZED_CZ (24)|20.3.2009 17:24
hezkýýý ! V té recenzi na camcorderinfo.com je potvrzená jedna všem Xacťákům známá věc že Sanya nemají konkurenci při točení ve špatných světelných podmínkách a HD2000 v tomto exceluje.
Jen pro ty kteří to anglicky nepřečtou , tak píší že HD2000 je absolutně nejlepší /ze spotřebních kamer/ kamera při slabém osvětlení jakou tam měli a /to už tam nepíší ale je to vidět z obrázků/ jasně dává na prdel všem současným high end Canon,Sony a Panasonic kamerám.
A toť pro mně nejdůležitější protože není nic horšího než hnusný zašuměný tmavý obraz ze záznamů v noci a v šeru.
Honzicekcz (8)|20.3.2009 18:26
Ach jo nevím co tu furt řešíte. Lepší by bylo méně keců a víc ukázek. Nejlepší bude odkaz na produkt kamery a pak jak je dobrá pár záběru. Já nevím co máte s tím LCD já mám 60Hz a můžu mít i 75 :-D ach jo...
Pave1 (4279)|20.3.2009 19:33
[QUOTE=Honzicekcz;220229]Ach jo nevím co tu furt řešíte. Lepší by bylo méně keců a víc ukázek. Nejlepší bude odkaz na produkt kamery a pak jak je dobrá pár záběru. Já nevím co máte s tím LCD já mám 60Hz a můžu mít i 75 :-D ach jo...[/QUOTE]


Honzíčku, já ti to vysvětlím :-) (a každá odborná publikace o videu taky .-) ).

Tady nejde o obnovovací frekvenci POČÍTAČOVÝCH monitorů. Tady jde o dvě důležité věci týkající se světa videa (které se na počítačích často zpracovává, ale sleduje se na profi monitorech, při tom zpracování, nebo běžných TV přijímačích apod - co se týče odborně provedeného zpracování):

1. Kamery (a to i ty HD) snímají buď 50 nebo 60 snímků nebo půlsnímků (případně 25/30 dtto).

- to není proto, že 60 půlsnímků např. je "kvalitnějších" než 50, jak si např. zdejší Terka asi myslí, ale proto, jelikož frekvence videa vyšla kdysi z frekvence sítě (v Evropě 50Hz, v USA a Japonsku 60Hz předpokládám .-) ). S tím souvisí to, že všechny evropské kamery používají frekvence 25/50 a všechny americké 30/60, to i dnes.

Má to jediný důvod - žádná kamera nevydrží věčně, často se používají archivy či záběry z jiných kamer, i rodinný dokumentarista po čase zatouží po sestřihu toho nejlepšího třeba.

Kombinace různých fps je ale nedobrá, nejde to dobře přepočítat.

----

2. věc je zobrazení neevropských snímkových rychlostí. Ano, většina LCD TV to hravě zvládne, jenže zůstává nezměněný bod 1. TAkže na věci to nic nezmění, není důvod používat neevropské snímkové rychlosti. Důvod, proč se objevilo víc 60Hz LCD TV byl prostý, odborníci v supermarketu je dostali se slevou a výrobci často sídlí v USA a Japonsku .-) . TV s evropskými parametry ale jistě dohledáš a časem se i tyto TV opět dostaví (výrobci prostě upřednostňují poptávku v domácích odbytištích).

Koupit LCD TV ve 100Hz (ne 120Hz nebo 60Hz) provedení není ani dnes problém (ale je pravda, že právě "počítačový binec" zavlékl v poslední době do této oblasti jistý zmatek, navíc i elektronika je dokonalejší, takže i zobrazení 50Hz materiálu na 60Hz TV už nekřičí tolik jako dřív. No, kdo si koupí levně plazmu s vertikálním rozlišením 480 řádek, raduje se jistě stejně, jako majitel 60Hz TV .-) ).

Ale vážně, u kamer jde o něco jiného, než o to zobrazení. A každý člověk z oboru ti doporučí dodržovat evropskou snímkovou rychlost (každý solidní výrobce kamer dělá "americkou" i evropskou verzi).

Takže si dovolím to dál "nekomentovat" (pokolikáté :-) ), ale opravdu je potřeba zasahovat na odborných serverech o video proti těm laickým názorům, že ta kamera je skvělá a to přeci nevadí - vadí, a hodně.

P.S. Ta světelnost v lowlight je lepší dík tomu, že mají ošizený objektiv (méně členů propouští víc světla, ale obraz je při změně ohniska nekvalitnější) a navíc tu je absence kvalitního stabilizátoru obrazu.

No nekup to, když je to tak levný :D :D .
Honzicekcz (8)|20.3.2009 20:31
A ukázky budou? Jinak vyčerpávající :-D
Pave1 (4279)|20.3.2009 21:22
Ukázky si pohledej :-) .
MIHI (940)|20.3.2009 22:21
[QUOTE=Antonín;220157]... Protože je to většina světa, tak to nebude až taková výjimečnost. ...[/QUOTE]
Pokud za většinu světa považuješ Severní Ameriku a cancourek Japonsko tak samozřejmě...


http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/archive/0/0d/20071116223229!PAL-NTSC-SECAM.svg
http://www.horizonsunlimited.com/store/video/video-systems.php
BEPE (539)|21.3.2009 17:50
2 MIHI: very good
Antonín (732)|23.3.2009 10:44
[QUOTE=Pave1;220234]Honzíčku, já ti to vysvětlím :-) (a každá odborná publikace o videu taky .-) ).

Tady nejde o obnovovací frekvenci POČÍTAČOVÝCH monitorů. Tady jde o dvě důležité věci týkající se světa videa (které se na počítačích často zpracovává, ale sleduje se na profi monitorech, při tom zpracování, nebo běžných TV přijímačích apod - co se týče odborně provedeného zpracování):

1. Kamery (a to i ty HD) snímají buď 50 nebo 60 snímků nebo půlsnímků (případně 25/30 dtto).

- to není proto, že 60 půlsnímků např. je "kvalitnějších" než 50, jak si např. zdejší Terka asi myslí, ale proto, jelikož frekvence videa vyšla kdysi z frekvence sítě (v Evropě 50Hz, v USA a Japonsku 60Hz předpokládám .-) ). S tím souvisí to, že všechny evropské kamery používají frekvence 25/50 a všechny americké 30/60, to i dnes.

Má to jediný důvod - žádná kamera nevydrží věčně, často se používají archivy či záběry z jiných kamer, i rodinný dokumentarista po čase zatouží po sestřihu toho nejlepšího třeba.

Kombinace různých fps je ale nedobrá, nejde to dobře přepočítat.

----

2. věc je zobrazení neevropských snímkových rychlostí. Ano, většina LCD TV to hravě zvládne, jenže zůstává nezměněný bod 1. TAkže na věci to nic nezmění, není důvod používat neevropské snímkové rychlosti. Důvod, proč se objevilo víc 60Hz LCD TV byl prostý, odborníci v supermarketu je dostali se slevou a výrobci často sídlí v USA a Japonsku .-) . TV s evropskými parametry ale jistě dohledáš a časem se i tyto TV opět dostaví (výrobci prostě upřednostňují poptávku v domácích odbytištích).

Koupit LCD TV ve 100Hz (ne 120Hz nebo 60Hz) provedení není ani dnes problém (ale je pravda, že právě "počítačový binec" zavlékl v poslední době do této oblasti jistý zmatek, navíc i elektronika je dokonalejší, takže i zobrazení 50Hz materiálu na 60Hz TV už nekřičí tolik jako dřív. No, kdo si koupí levně plazmu s vertikálním rozlišením 480 řádek, raduje se jistě stejně, jako majitel 60Hz TV .-) ).

Ale vážně, u kamer jde o něco jiného, než o to zobrazení. A každý člověk z oboru ti doporučí dodržovat evropskou snímkovou rychlost (každý solidní výrobce kamer dělá "americkou" i evropskou verzi).

Takže si dovolím to dál "nekomentovat" (pokolikáté :-) ), ale opravdu je potřeba zasahovat na odborných serverech o video proti těm laickým názorům, že ta kamera je skvělá a to přeci nevadí - vadí, a hodně.

P.S. Ta světelnost v lowlight je lepší dík tomu, že mají ošizený objektiv (méně členů propouští víc světla, ale obraz je při změně ohniska nekvalitnější) a navíc tu je absence kvalitního stabilizátoru obrazu.

No nekup to, když je to tak levný :D :D .[/QUOTE]

Myslím, že nemáš televizi jinou, než CRT, a že ji nemáš připojenou k PC.
Protože jinak bys cosi tušil...
Není to tak, jak píšeš.

P.S. Jestli ty jsi tady profesionál, tak já jsem místní čínská babička. Možná jste profesionální dvojka s místním srandovním cenzorem. Profesionál, který spisuje názor na něco, co nikdy neměl v ruce, je směšný. Myslím, že jsi nikdy neviděl ani Sanyo HD1000, tím méně ne Sanyo HD2000, že jsi nikdy neviděl LCD se 100Hz jako je Sony Bravia řady X ('zřejmě levný typ, že jo)...a myslíš si proto blbiny, což je mi celkem jedno, Ale nemusel bys je nějak spisovat a ještě se u toho tvářit jako "profesionál".
petrprv (281)|23.3.2009 10:50
Řešíte nesmysly. V SD kvalitě mohl být problém mezi PAL/NTSC, ale dneska je to jedno. Všechny LCD TV zvladnou jak 50p/i, tak 60p/i nebo 25p, 30p. Prostě to bych neřešil.
Mě více zajímá jak funguje stabilizace obrazu a jestli to má opravdu 1920x1080 nebo to přepočítává.