Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

První zkušenosti z FX 1

Krtek (1279)|22.12.2004 00:51
Dnes jsem měl možnost testování FX1. Jeden můj konkurent se kterým spolupracuji si tento zázrak koupil, takže jsme testovali u něj doma. Snažil jsem se hledat rozdíly v kvalitě záznamu oproti VX 2000. Jestliže DUSOFT psal (i na netu to psali) že FX1 v šeru nestíhá, tak musím říci, že je na tom určitě líp než VX 2000. Jde ale jen o nepatrný rozdíl a to ještě při velice špatném světle. Záměrně nesrovnávám s VX 2100, protože tu neznám. Jinak kamera zrovna je dost těžká a ramenní opěrka je podle mě nutností. Taky tu někdo psal, že se do hledáčku špatně kouká. V základním příslušenství je velká očnice, se kterou je to super. Jen nastavování je trošku složitější, ale zato nabízí předvolbu několika režimů a uložení do paměti. Docela mě pletl hledáček i LCD když jsem kameru přepnul do režimu 4:3. Čekal jsem, že se po stranách objeví černé pruhy, ale obraz jen ztmavnul. Je sice jasně vidět viditelnou plochu 4:3, ale zároveň to nutí sledovat i zbytek obrazu. Na druhou stranu je fakt, že jakmile se objevila FX1, tak se prodej VX 2100 téměř zastavil, a všichni chtějí FX1.
stayman (12393)|22.12.2004 01:24
Tak potom pre toho konkurenta nie si ani konkurent, ked to aspon jemu mysli :-)-
Krtek (1279)|22.12.2004 01:57
[quote=StayMan by €RikŁ€]Tak potom pre toho konkurenta nie si ani konkurent, ked to aspon jemu mysli :-)-[/quote]

No tak už si mě nedobírej. :-((
Můžeš mi dát odkaz kde jsi vyčetl to porovnání parametrů s VX 2100 co jsi psal vedle v diskuzi?
stayman (12393)|22.12.2004 02:00
To bolo v nemeckom casopise Video (je dostat napr. na benzinkach, v hypermarketoch atd.)
Inak samotna VX2000 vs. VX2100 sa uz neda zrovnat co sa tyka lowlight, pretoze tak ako pises, ta FX1 je medzi nimi.
Krtek (1279)|22.12.2004 02:16
[quote=StayMan by €RikŁ€]To bolo v nemeckom casopise Video (je dostat napr. na benzinkach, v hypermarketoch atd.)
Inak samotna VX2000 vs. VX2100 sa uz neda zrovnat co sa tyka lowlight, pretoze tak ako pises, ta FX1 je medzi nimi.[/quote]

Každopádně ta FX se dost prodává. Ještě jsem zapoměl na stabilizátor. U FX mi připadne stabilizace horší. Těžko říct. Na tohle jsem se fakt nezaměřil.
Taky by mě zajímalo, jestli je nějakej rozdíl mezi elektronickým stabilizátorem a optickým. Jasně že elektronický má vliv na kvalitu obrazu. Mě spíš zajímá výkonnost těchto stabilizátorů v praxi.
stayman (12393)|22.12.2004 02:21
Elektronicky ma blby vplyv preto, ze funguje priamo na CCD chipe, t.j. podla tych otrasov si zoberie vyrez.. no a opticky funguje tak, ze si "plava" CCD chip za tym vyrezom obrazu. :-D Kvalita je podla typu kamery, ale opticky je na tom spravidla lepsie.
Krtek (1279)|24.12.2004 00:02
Teď jsem někde četl, že už je zdarma ke stažení na adobe.com plug-in pro střih HDV v Premiere Pro.
Krtek (1279)|25.12.2004 21:05
Jestli máš, hoď sem nějaký linky o FX1. Něco jsem už četl. Docala by mě zajímalo, jak je na tom automatika.Tím myslím vyvážení bílé, clona, autofocus atd. FX nemá žédné AE programy, pouze Sport. Při natáčení je někdy takovej zmatek, že se v manuálu všechno mrostě nestíhá.
P.S. možná Ti ty moje dotazy připadnou stupidní, ale nejspíš si jí koupím a chci o ní vědět co nejvíc.
stayman (12393)|25.12.2004 21:10
Najlepsie je si ju osahat, vyskusat a odkazov je uz asi dost na nete, no musel by som to hladat, co mozes aj ty ( http://www.google.sk ) :-D Ale asi len v ENG. :-(
Krtek (1279)|25.12.2004 21:15
[quote=StayMan by €RikŁ€]Najlepsie je si ju osahat, vyskusat a odkazov je uz asi dost na nete, no musel by som to hladat, co mozes aj ty ( http://www.google.sk ) :-D Ale asi len v ENG. :-([/quote]
Mrknu na to. Alespoň něco. Já už si jí osahal. Jenže ten prodavač o ní nic moc nevěděl, takže jsem listoval a zkoušel podle návodu, který je komplet v CZ. Přesto jsem zapoměl na některé drobnosti a nechci vypadat jako blbec, když bych tam šel znovu.
stayman (12393)|25.12.2004 21:17
Hmm, moje pravidlo je: "radsej budem vypadat ako blbec a dozviem sa co chcem, ako urobit sa peknym a nedozvediet sa nic" :-D
Krtek (1279)|25.12.2004 21:28
[quote=StayMan by €RikŁ€]Hmm, moje pravidlo je: "radsej budem vypadat ako blbec a dozviem sa co chcem, ako urobit sa peknym a nedozvediet sa nic" :-D[/quote]

To je pravda. Jenže v tom obchodě vypadám jako blbec, a nedozvím se stejně nic. Oni tomu sami taky nerozumí a studujou v návodech. A ten kolega co jí má zase až tak moc vtřícný není. Přece jen je to konkurence a navíc je mu podezřelé, že se o ni tolik zajímám. Kdyby věděl, že si ji chci koupit, ani by mi ji neukázal. Spíš se chtěl jen pochlubit...
stayman (12393)|25.12.2004 21:32
Na to co potrebujes vediet o tej kamere ti staci, aby isiel predajca na cigaretku a ty si to vyskusas sam :-) OK, dalsie pravidlo moje je: "ak nieco chcem, idem za tym" :-D
Krtek (1279)|27.12.2004 21:47
[quote=StayMan by €RikŁ€]Na to co potrebujes vediet o tej kamere ti staci, aby isiel predajca na cigaretku a ty si to vyskusas sam :-) OK, dalsie pravidlo moje je: "ak nieco chcem, idem za tym" :-D[/quote]

Stáhl jsem si z netu komplet manuál v PDF k FX 1 (6MB) a dozvěděl jsem se dost věcí. Je tam hodně obrázků, takže je popsaný každý tlačítko. Pokud to umí vše co tam píšou, tak by to byla bomba. Jenže jiní tvrdí opak.
stayman (12393)|27.12.2004 22:26
Kto "jiní" ??? :-? Na ten manual odkaz tu uz bol davno a anvyse ho ma aj na svojom webe DuSoft :-E
Krtek (1279)|27.12.2004 23:33
Však já ho stáhnul od DuSofta. Mimochodem zrovna on doporučuje místo FX 1 VX 2100. Prý je v šeru daleko lepší.
stayman (12393)|27.12.2004 23:39
Jezisikriste
Krtek (1279)|27.12.2004 23:43
[quote=StayMan by €RikŁ€]Jezisikriste[/quote]
Zdá se, že jsi čím dál tím více stručnější.
stayman (12393)|27.12.2004 23:44
A nabuduce to bude uplne strucne, ked budes pisat o rok, ze si si mohol kupit radsej FX1 :-E
Krtek (1279)|28.12.2004 23:45
[quote=StayMan by €RikŁ€]A nabuduce to bude uplne strucne, ked budes pisat o rok, ze si si mohol kupit radsej FX1 :-E[/quote]

Hledal jsem o tý kameře na netu, ale všude jsou jen internetové obchody. Tak hoď nějakej odkaz, kde se o tom dá dočíst.
imported_tibor (3)|15.2.2005 15:59
http://www.dvxuser.com/articles/shoot3/

ak to tu uz medzitym niekto nedal na inom fore
clee (6592)|15.2.2005 16:36
hodne dobrej clanek, asi bych taky sahnul po dvx...
stayman (12393)|15.2.2005 18:00
Treba si pockat na kameru, co bude mat zo vsetkych len to najlepsie :-E
millos (111)|17.2.2005 15:26
Skoda ze do toho srovnani misto FX1 nevzali radeji PD170..
distortion (76)|23.2.2005 04:01
pd170 je jako nejlepsi masina tu maj chlapi ze studia teda maj dve tu fx1 ta neni zadnej smejd na velky televizi maj kamery za prachu ani nevis kolik ja teda taky ne:)))))) je nesrovnatelny ne jako zacatek hdvt dobra
Pitomec (10211)|23.2.2005 09:13
Začátek HDTV s kamerou, která má objektiv z PVC (tzv. "víčko od jogurtu")...? Tak to radši nechci vidět ten konec HDTV... :-I
Anonymous (825)|23.2.2005 21:38
Tady se už probírá novej formát, ale aby výrobci (všeobecně) udělali pořádnou kameru DV (myslím pro Home video tzn. tak do 30tis.) tak na takouvou jsem ještě nenarazil. Každej se předhání kdo jí udělá menší (viz čipy 1/6"), větší dig. zoom - já bych klidně využil 1000x ale kde ji vzít) ale pokud s tím budete točit v normálních domácích podmínkách kam jsou převážně určeny a kde je většinou šero, tak jsou všechny kamery v prd*li. Viz hned první příspěvek točení za šera. To do těch kamer budou přidávat další blbosti, jen aby nalákali spotřebitele, že má ta jeji kamera víc funkcí a větší rozlišení a spotřebitel na to asi slyší. K čemu mi je kamera, která 100 funkcí, když má v šeru horší obraz než stará video8 a přece nebudu doma svítit 5 zářivkama aby tam nebylo zrno.
clee (6592)|23.2.2005 21:44
nj to mas stejny jako rozdelovani fotaku na megapixely, pricemz muze mit mexapixelu buh vi kolik ale kdyz je spatna optika tak pixely nic nezachranej :-I
distortion (76)|24.2.2005 00:35
hd je lepsi ne nez dv na detaily si vem ze todle je nejlevnejsi hd a se podivej na vobraz jakej maj nejlevnejsi ty dv:-/
millos (111)|24.2.2005 10:03
[quote=distortion]pd170 je jako nejlepsi masina tu maj chlapi ze studia teda maj dve tu fx1 ta neni zadnej smejd na velky televizi maj kamery za prachu ani nevis kolik ja teda taky ne:)))))) je nesrovnatelny ne jako zacatek hdvt dobra[/quote]

to je prispevek !!
a vse je razem jasne...
Krtek (1279)|26.2.2005 01:17
Dokud nemají HDTV normální lidi doma, tak nemá význam v tom cokoliv točit. Zatím se ještě ani neprosadili TV 16:9 a Sony už blbne s HDV. a navíc ta kamera má docela dost nedostatků, nehledě na to, že se nedá ani pořádně udržet v klidu, natož pak manuálně ovládat za chodu..
Počítám, že si s Palem vystačím ještě aspoň 10 let, takže jasná volba PD 170/ VX 2100.
clee (6592)|16.3.2005 16:09
DUsoft (181)|20.3.2005 23:45
[quote=Krtek]Hledal jsem o tý kameře na netu, ale všude jsou jen internetové obchody. Tak hoď nějakej odkaz, kde se o tom dá dočíst.[/quote]
Krtek: Přečti si tohle: http://www.dusoft.cz/TDFX1/TDdefault.htm
Anonymous (825)|24.3.2005 16:51
Zdravim,
ja jsem sel nakonec do profi verze FXjednicky - HVR Z1E. Kamery se od sebe lisi hlavne cenou (hi, hi) - Z1 je za 170 tisic, ale take profi vybavenim - stejny rozdil, jako mezi VX2100 a PD170 - hlavne se to tyka zvuku - daji se pripojit XLR (canonove) mikrofony (profi). Co se tyce strev - optika, CCD cipy apod, tak to je u obou modelu totozne. Zatim striham pres Plug in v Premiere. Pred touto kamerou jsem pracoval s DVX100 od Panasonicu (umi 720P) - asi spicka v DV formatu (tak dobra je snad uz jen XL2) - myslim tim samozrejme ve tride kamer do ruky. Od HVR Z1E si slibuji, ze bude stejne dobra, jako PD150 a vydrzi par let (na PD 150 toci nekteri profici dodnes a to ji mohli koupit uz v roce 95. Chystam se tocit nizkonakladovy film a na to by mela tato kamera byt vhodna - jiz jsem experimentoval s odstranenim prokladu a vysledky jsou docela v pohode. HD se da diky velikosti obrazku snaze prepsat na filmovy pas (petatricitka) (pro distribuci v kinech) nez DV format - tam se dost negativne projevuje zvetseni. Pan Lucas (Hvezdne Valky) asi vedel proc pouzit toto rozliseni - samozrejme to netocil prokladane a tocil to na "trochu" drazsi a lepsi kameru (CineAlta) - ta uz se da docela spatne kritizovat....
clee (6592)|24.3.2005 17:00
na strih hd sem znamymu sosnul avid xpress pro hd, ma obyc fx1 a chodi mu to docela v pohode (2gb ram 3.4ghz p4, asus mb, scsi disky seagate)
ODSakEda (2278)|24.3.2005 18:24
Gasmo -DVX100 jsem často viděl v ruce u profíků co točí pro BBC o přírodě! A to je tradičně dost supr obraz na DV!

Jo v tom testu srovnával jen DV kvalitu maník!!! Po analogovým výstupu, ale to je moc úzkej "průlez" pro HDTV! Takže sice neměla nic moc světelnou citlivost, ale rozhodně se nedala porovnat drobnokresba v HD režimu!!!!!... Tedy spíše testoval jen optiku!

Ještě jsem neviděl ani 10s HDTV záznamu z FX1, jen z kompromisní amatérké JVC PD1 128x720 a krajina byla prokreslena dost detailně! A ze satu. Hod sem prosím 10 záznamu z venku do krajiny (ze stativu samo) a 10s v inerieru! Dík!

Co se týká KIN a filmového pásu, již jsem zde někde dávla link na nějakýho českýho rejžu, co to vyslovil natvrdo, že nějaký 0,4Mpixelu z DV je v KINě hrůza! A proto že bude točit přímo s HDTV kamerou, což je přijatlnější a cenově dostupné!

Navíc mám signály, neb kámoš dostal zakázkuv BV, o digitalizaci kin! Mají snahu (nebo jsou z cenových důvodů donuceni? 9-) ) přejít na digitální promítání! Aby ale získaly certifikát, museli by koupit Dataprojektor za více 2.000.000,- a za další jen 2.500.000,- objektiv k němu! Podmínka rozlišení pro získání certifikátu je nějakých těch 1440 (nebo 1920?-ale to je pak 4:3!)x1080 pixelů! No tak jsem mu napověděl, at spojí 4 levný DLP Benq (mám s nimi velmi dobrou zkušenost u KIN do 3-4m úhlapříčky! a i jen za šera, aby v kavárně ještě viděla servírka na účet!) a docílí za jen 4x50.000(!!!) rozlišení 2048x1536 fyzicky beze ztrát(!) a jelikož se i světelný výkon sčítá (4 menší obrazy jsou jasnější než 1 roztažený příliš, kdy se světlo rozředí!), 10.000 ANSI!!!

(Např. tento- http://www.alzasoft.cz/DetailPage.asp?DPG=48745 má dokonce více barevné kolečko zaručující jemné barevné přechody a všetně čirého!!! a černá se docilije větším vychýlením pixelů(zrcátek) aby černá černá byla a ani při fyzickém rozlišení 4:3 (což není nevýhoda!) neprosvítaly vodorovné černé pruhy u filmů 16:9 a je to, jakoby tam ani nebyli! )

Jediný co dnes přehraje HDTV a je zatím dostupné a nejvýhodnější je PC (CPU nad 3GHz/800MHz!), kde není problém pomocí softu-kvadrátoru rozdělit obraz na 4/4(kvůli těm 4ks projektorů)! Filmy se dají posílat na řekněme 120GB HDD (nejlépe externí s vyšší odolností a FireVire+USB2.0), jehož cena je cca 4000,- a proti výrobě filmového pásu směšná! :-D :-D (Ukradnutí filmu by sice bylo jednodužší, ale ochrana by tu jistá byla a přirozená: v plné kvalitě i při překopčení na levnější IDE HDD by to představovali cca 2000,-Kč/1film a to se asi nevyplatí žeano?!...)

Takže bych takový skeptik, co se týče HD reprodukčního zařízení a jeho rozšíření mezi normální lidi (krom těch nejspíš nenormálních co na to už čumí) nebyl! Již dnes mohou mnozí sledovat na svých větších LCD velmi ostré a progresívní obrázky a nejen fotky, ale i pohyblivé fotky, obrázky, jak bych to vídeo spíše nazval (neb i názen film už jaksi pozbývá logiku 9-) ) v rozlišení fyzicky (neb teoreticky může mít předloha i 8Mpix!, ale neuvidíte je, neb nejslabším místem je výstupní zařízení!) 1280x1024, ale i v mnohých klubech alespon 1024x768 a vyjímečně i 1280x768! :-D (samozřejmě ne z DVD playeru :(( , ale z PC :-E !)
Anonymous (825)|25.3.2005 11:36
Pro: SakEda
V utery ti dam link na stazeni WMV filu - videa z me kamery, coz tedy bude uz vetsi komprese nez je puvodni zaznam (pri capture se mi vyrabi AVI file, ktery prehrajes jen s kodekem - ten se tusim jmenuje HD CINEMA), ale bude to HDV (1440 na 1080). DVX100 byla opravdu masina a byl z ni v 25P rezimu skvely, ale maly obrazek. Kamera se pri nahravani 25P hodila na sceny, ktere jsou pomalejsi - u 25P neexistoval automat na ostreni - casto jsem se docela zapotil pri rucnim ostreni - u kamery na rameno neni problem - proste mas obe ruce volne - proto pravacku muzes pouzit na ostreni a levou dorovnavat treba clonu (byla tam plynula clona, coz je v teto tride bomba). Tahle Sonka (HDV Z1E) automaticky reaguje velmi dobre - i proto o ni Sony rika, ze je to reportazni kamera - vyzaduje se aby kameraman neco natocil za jakychkoli podminek. V DV se opravdu DVX100 s FX1 (Z1E) neda porovnavat - Sony musela tuto kameru vybavit i DV formatem kvuli kompatibilite. HDV bych spise mel chut porovnat s digitalnim betacamem - ty formaty jsou si bliz - az na rozliseni, ktere ma HDV vetsi....
Anonymous (825)|29.3.2005 11:05
Zdravim,
jak jsem slibil, plnim. Jen prosim to ftypko setrete.....
Snazil jsem se vse (az na clonu) mit na automatiku. V nedeli u nas bylo hodne pod mrakem, tak sna tam bude neco videt - nedaval jsem gain. Jeste jsem natocil detail z ruky...
http://www.dilnafilm.com/jarda-hasman/video/interier1.wmv
http://www.dilnafilm.com/jarda-hasman/video/exterier1.wmv
http://www.dilnafilm.com/jarda-hasman/video/detail1.wmv
ODSakEda (2278)|29.3.2005 18:13
Gasmo -jsi gentleman, co drží slovo! Dík moc!

Jen dotaz-proč je to ve .wmv? Kamera dělá jinak ale MPEG-2 ne? A proč se mi to mírně trhá? (CPU mám místy max. na 90%) A proč prokládání??? Tedy když již převod, tak bych se nebál deinterlace! A neumí náhodou již přímo kamera progresívně snímat?!!!

Dej mi mail a já ti pošlu cca 5MB videa ze satu z mpg 1920x1080i 25Mbps na AVI (XviD) 1920x1080p 6Mbps, nebudeš chápat!

Je to jináč velmi zajímavé! Nechápu kritiku mnohých, tedy asi tuším problém, který jsem kdysi nastínil: mnozí kameru totiž zkouší sice na PLASMě-velkolepě znějící to název, leč i plasma může mít fyzicky jen třeba 800x600 bodů!... a navíc nejspíše i HD nahrávku pouštějí přímo z kamery(!...) a tudíž po analogu a tudíž přenosovou cestou PAL a tedy mohly i na plasmě 1280x768, nebo i LCD i když 1920x1080 vidět po analogových vstupech jen cca 0,4Mpixelu rozlišení... Takový soubor přeci dekoduje jedině PC a jedině po DVI, ještě tak po VGA rozhraní a zdroj videa např. 1920x1080 není možné v plné kvalitě shlédnou na něčem co zobrazí (ale i přenese a to minimálně dokáže -DVI nebo ještě tak VGA) fyzicky méně!!!

Málokdo má dokonce i PC monitor co umí fyzicky alespon 1900x1200! To že "na" CRT nastavím i více, je spíše jen nastavení teoretické a jen výstupu signálu grafiky PC, ale mřížka CRT má stejně ledva 1280x1024... Testoval jsem ostrost a detailnost HDV na 17" LCD 1280x1024 a na 21" CRT Cmpaq Professional a suveréně vede LCD! Profi LCD 1900x1600 by bylo velmi ideální fyzické(!!!) rozlišení pro HDTV :-D , le nemám možnost to testnout.

Dále nechápu, že někteří vydávaj pevné a jedinérozlišení LCD za nevýhodu??? Není nad to, když rozlišení grafiky PC přesně odpovídá konkrétním bodům rastru, tedy fyzickému rozlišení zobrazovadla(LCD, projektoru)!!!!!
A ne jak u CRT, že jde zvolit jiné rozlišení grafiky při stejném rastru mřížky..., kde se body grafiky prostě netrefují přesně do bodů mřížky(!...), nehledě na to, že obraz kreslí paprsek vždy s přesahem-mírně za roh...
Anonymous (825)|29.3.2005 20:19
Pro ODSakEda
snazil jsem se Ti to poslat co nejblize tomu, co leze z kamery, proto jsem neodstranil prokladani. Ve wmv jsem to udelal proto, ze je to asi nejrozsirenejsi format pro prehravani HDV - vubec nerikam, ze je idealni. Mas pravdu, ze to kamera nahrava v mpeg2. Je to ale mpeg2, ktery je vhodny pro strih a proto ho na PC, ktery nema Premieru Pro 1.5.1 podle mne jen tak neprehrajes. Pri Capture do PC probiha jeste konverze do tohohle kodeku http://www.cineform.com/products/AspectHDPPro.htm. Samotny soubor se ulozi do .avi obalky. V praci jsem se to pokousel prehrat (to avi), ale nehnul jsem s tim. Kamera bohuzel neumi nahravat progresivne (v rozliseni HDV) - to by uz byla fakt strojovna - myslim, ze takova nejlevnejsi kamera je za milion - ta uz samozrejme ale jede v plnem HD. Umi jen v analogovem vystupu posilat ven progresivne v Palu 720 na 576. To, ze se Ti to trha bude asi konfiguraci PC - musi byt i asi hodne dobra graficka karta - tohle ale fakt nevim, to je nejlepe zjistit u microsoftu (konfigurace). Jeste ke koupi teto kamery. Myslim, ze tato kamera se hodi pro poloprofi, ale spis profi pouziti. Avid ve svych systemech s formatem HDV pocita (nekdy v lete) a tak nebude problem (myslim, ze neni jiz dnes), aby to vzala treba Ceska televize (pokud to bude obsahove kvalitni). Nekdo tady kupoval VX2100. Obrazove je ta kamera skvela, ale pokud by s ni chtel delat treba reportaz, bude mit problem se zvukem - nepripoji na ni profi mikrofon (XLR) - bude zoufale kupovat redukce (ta stoji tusim 20 tisic) a nikdy to nebude vono - pak se ocitne na cene PD170 - to je profik, ktery tyhle veci umi - to je ma zkusenost - mam doma VX2000 - mam ji moc rad, ale uzil jsem si tyhle problemy.. Dobre svetlo preje Gasmo (to jsem se pekne rozkecal)
clee (6592)|29.3.2005 20:28
ten kodek je obycejnej I-frame only mpeg2, prehrat jde s libovolnym mpeg2 dekoderem pokud vim, jinak nebydlis nahodou v ricanech? ten barak je mi nakej povedomej :-)
Anonymous (825)|29.3.2005 20:38
[quote=clee]ten kodek je obycejnej I-frame only mpeg2, prehrat jde s libovolnym mpeg2 dekoderem pokud vim, jinak nebydlis nahodou v ricanech? ten barak je mi nakej povedomej :-)[/quote]

Tak mne zmatlo, ze jsem to v praci nerozchodil (to jsem ztracel zbytecne cas prevodem na to wmv). Je to ze Rican - ja tam nebydlim, bydli tam rodice(povinna navsteva o Velikonocich)...
ODSakEda (2278)|30.3.2005 00:22
Gasmo -mno přehraji plynule i 1920x1080! Pecko mám vyladěný, to se neboj! Deska ASUS P4B/533 Deluxe REID, P4 2,8GHz, Grafiku ASUS GF Ti4200 128MB VIVO Deluxe a RAMky DDR rychlý Samsungy :-D Kdoví kde to vzniklo při převodna WMV?.
Mimochodem ze satu edituji bez problému i 1920x1080i ve VirtualDubuMod! 8-) A zadara :-D (tedy jen střih, což mi zatím jako kovanýmu dokumentaristovi stačí :-) )

MPEG-2 přehraju, mám i nějakej HW co si s aplikacemi přiinstaloval i nějaký .dll MPEG-2 kodeky, nebooooj se :-D (kamoš co mi udržuje PC, který se tím i živí, neb já su spíše "jen" uživatel, se kolikrát chytá za hlavu co mám v PC za voloviny... a diví se, že mi to ještě a víc jak 3-4 roky jede a bez přeintalace systému!(W2k)(obsazeno 5xPCI slotů, 6xHDD...))
clee (6592)|30.3.2005 01:06
me se nic neseka a to mam jen xp2500+ a 12dni bez restartu
ODSakEda (2278)|30.3.2005 01:26
clee -ani takové jemné trání při panorámování kamerou?!
clee (6592)|30.3.2005 01:52
ne vubec, v mpc i wmp to jede uplne plynule
Anonymous (825)|30.3.2005 15:49
Bez HW podpory nepude absolutně plynule přehrát nic protože přehrávání i s nejvyšší prioritou bude podřízené disku.

Bullback
Krtek (1279)|3.4.2005 23:00
[quote=DUsoft][quote=Krtek]Hledal jsem o tý kameře na netu, ale všude jsou jen internetové obchody. Tak hoď nějakej odkaz, kde se o tom dá dočíst.[/quote]
Krtek: Přečti si tohle: http://www.dusoft.cz/TDFX1/TDdefault.htm[/quote]

Díky za info. Četl jsem to na Tvém webu hned jak jsi to tam vyvěsil (viz. grafika.cz) Ten člověk co tu kameru popisuje se snaží napsat svoje dojmy a zároveň ji přirovnává k té, co s ní točí pro TV.
Já koupil VX 2100 a myslím, že v DV režimu je lepší než FX 1. Navíc ta FX 1 je dost těžká na předek a má i horší stabilizátor. I při tý váze nijak moc nepomůže ani opěrka. Nebyl jsem schopnej levou rukou vůbec ostřit a zoomovat atd., protože potom je téměř celá váha je na pravačce a nebyl jsem schopný udržet tu kameru v klidu. A věř, že při mé váhové kategorii mám opravdu maxi ruku. Po 5 minutách natáčení jsem však myslel, že mi upadne.
Kamera s takovou váhou a těžkou optikou měla být řešená na rameno, a ne do ruky. VX 2100 je na tom podstatně líp.
Toť můj názor, ale nikomu ho nevnucuji. Vím že máš PD 170. Uvažuješ snad o FX 1 ?
stayman (12393)|3.4.2005 23:47
Rozdiel vo vahe je tam naozaj nejakych 400g, ale ked si pomyslim, ze rozdiely medzi svetlami, bateriou a aj mikrofonnmi co pouzivaju na tych kamerach to lachko vykompenzuju, takze to nie je vobec argument, iba vyhovorka, ze si na nu nemal, navyse VX kamery nemaju HDV rezim, iba DV 9-)