Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Scart zasekne telku Sharp LC-32D44E

bigboban (78)|4.3.2009 08:32
Mám novou telku Sharp LC-32D44E-BK. Bohužel jsem narazil na nečekaný problém (vadu. chybu?) této televize.

Mám set-top-box který má SCART výstup a v nastavení jde dát typ televize buď 4:3 nebo 16:9. Do teď jsem měl CRT a tak jsem měl nastaveno 4:3. Připojil jsem s-t-b scartem k telce a vše fungovalo, akorát obraz měl špatný formát. Logicky jsem najel do nastavení s-t-b a nastavil 16:9. Od té chvíle jsem neviděl nic, obraz zmizel.

Je to skoro určitě někde v telce, protože pokud je v tomto stavu připojený s-t-b tak televize je "zaseklá", nic neukazuje a dokonce nereaguje na povely DO!! Nejde přepnout vstup, najet do menu, prostě nic!

Vyřešil jsem to provizorně tak, že jsem zapojil s-t-b s TV přes trojkabel cinch, to je druhý výstup na s-t-b a další z mnoha vstupů na telce. Toto překvapivě funguje v pohodě i na správném formátu 16:9.

Tedy dotaz zní - jak je vůbec možné že ANALOGOVÝ signál 16:9 na scartu ZASEKNE úplně televizi? Jde o nějakou vadu sw? Potkal jste někdo něco podobného? Mám telku snad reklamovat?

Předem dík za názory..
dv07 (569)|4.3.2009 10:41
Ten set-top-box (STB) neni doufam jen na DVB-T a bez nejakych extra funkci (napr nahravani na HDD, mpeg4 apod.), poe potom by bylo zbytecne ho tam pripojovat, kdyz ma TV svuj STB primo integrovany ;)

Jinak pres STB jde digitalni signal... pokud lze prepinat formaty 4:3 a 16:9 u toho externiho zdroje primo v TV a zamrzne to pouze pri prepinani formatu primo na tom externim zarizeni, tak bych to videl spis na problem v tom externim zarizeni, resp. v komunikaci ext.zarizeni-TV. U jinych ext.zarizeni pripojenych scartem jsi se s timto problemem nesetkal?
bigboban (78)|4.3.2009 10:48
[QUOTE=dv07;218366]Ten set-top-box (STB) neni doufam jen na DVB-T a bez nejakych extra funkci (napr nahravani na HDD, mpeg4 apod.), poe potom by bylo zbytecne ho tam pripojovat, kdyz ma TV svuj STB primo integrovany ;)

Jinak pres STB jde digitalni signal... pokud lze prepinat formaty 4:3 a 16:9 u toho externiho zdroje primo v TV a zamrzne to pouze pri prepinani formatu primo na tom externim zarizeni, tak bych to videl spis na problem v tom externim zarizeni, resp. v komunikaci ext.zarizeni-TV. U jinych ext.zarizeni pripojenych scartem jsi se s timto problemem nesetkal?[/QUOTE]

Samozřejmě důvod je že s-t-b je s HDD a timeshiftem..

Ještě jednou - to 4:3 na 16:9 jsem přepínal na s-t-b! Problém musí být nutně v telce, protože scartem jde přece pouze ANALOGOVÝ obraz a zvuk a ten může být dobrý, špatný, v jiném formátu, žádný apod. ale přece nemůže způsobit zaseknutí TV!

Přiznám se že do scartu jsem včera nestihl zapojit nic jiného, satelit jede přes HDMI a druhý sat a DVD budu zapojovat dneska..

Ale opět - pochopil bych že scart je vadný, ale obraz 4:3 ukáže dobře a telka se sekne až po přepnutí formátu na s-t-b...
dv07 (569)|4.3.2009 11:11
No jo vlastne, promin, ja si neuvedomil, ze scart je jen kompozit... jak to uz nepouzivam, tak na to uz nemyslim... kdyztak ja dnes vecer ci zitra taky muzu vyzkouset pripojit pres scart Xbox a menit pres XBMC formaty obrazu a uvidim... kazdopadne zkus to u sebe taky, urcite se nejakeho rozumneho vysvetleni dobereme...
bubakk (7)|4.3.2009 15:33
Mam taky tuhle tv. zkontroluj si nastaveni AV-ext1 jestli mas nastaveno input na RGB a stb to treba neumi mohla by byt tma nebo naopak nemas nastaveno RGB a stb umi jen RGB .staci nastavit cvbs,a melo by fungovat.ja u me tv s tím nemám problem vse chodi ale ja jedu pres sat. muzu se jeste zeptat jak mas nastaveny parametry pro obraz -kontrast ,jas.podsvit ?
Lagus (7)|4.3.2009 16:33
[QUOTE=bubakk;218391]Mam taky tuhle tv. zkontroluj si nastaveni AV-ext1 jestli mas nastaveno input na RGB a stb to treba neumi mohla by byt tma nebo naopak nemas nastaveno RGB a stb umi jen RGB .staci nastavit cvbs,a melo by fungovat.ja u me tv s tím nemám problem vse chodi ale ja jedu pres sat. muzu se jeste zeptat jak mas nastaveny parametry pro obraz -kontrast ,jas.podsvit ?[/QUOTE]

Mám podobný problém s TV Sharp LC-32D65E, připojoval jsem včera k TV přes scart VCR Philips, přes EXT-2 by to mělo spolupracovat s TV pomocí AV-link (Philips má Easy-link), ale jen se to samovolně přepínalo mezi TV a EXT-2 a nešlo s tím nic dělat, jedině vytáhnout scart, přes ten samý vstup mi chodí DVD LG normálně. Připojil jsem tedy VCR přes EXT-1, který nepodporuje AV-link a funguje to. Zde je ale další problém, musím mít nastaven signál CVBS, když jsem logicky nastavil RGB, tak šel jen zvuk bez obrazu, hlava mi to nebere... Myslím si, že problém bude ve Philipsu, je to už 12-ti letý stroj, který ale RGB podporuje. Na staré CRT TV Philips to fungovalo bez problému.
Uvítám každou radu, třeba to už někdo řešil a vyřešil, dík.
bubakk (7)|4.3.2009 20:21
ja byl zvykly u me crt tv zn otf ze se zapne jakmile spustim dvdrecorder nebo sat pri scart propojeni,u lcd sharp mi to bohuzel nejde volal jsem i na servisni linku a tam mi technik sdelil ze avlink funguje jen s pristroji sharp,ale ze vyzkousi ale ja na to pak zapomel.zkousel jsem to i u jinych lcd u samsungu 32le336 mi to seplo. u lg ne.myslim že to byla fajn funkce a trochu mi chybi ale uz to neresim.ale treba delam neco spatne.