Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Mp3 na DVD

eisy (25)|13.4.2004 08:54
Nezkousel jste nekdo prehrat na stolnim DVD vypalene mp3 na DVD-R? Na klasickem CD hraje vsechno vpohode, ale na DVD hraje pouze prvnich 25 adresaru (cca 2 Gb), pritom na pocitacove DVD to hraje bez problemu. Je to problem prehravace? Na jednom drahym znackovym krapu to nehraje vubec.
mirekv (7169)|13.4.2004 10:00
Je to přehrávačem. Můj neumí mp3 na DVD vůbec :-(
eisy (25)|13.4.2004 11:38
Takze jiny prehravac prehraje vsech cca 60 adresaru?
Hawkey_tvf (434)|13.4.2004 13:06
Je to uplne v rukach prehravaca a jeho firmwaru. Preto som aj isiel kupovat prehravac so vsetkymi typmi medii co na nom planujem tocit a vyskusal v predajni.
eisy (25)|15.4.2004 07:03
Diky za odpovedi, ale proto se ptam, zkousel jste to nekdo???????
artam (1147)|15.4.2004 20:13
eisy: ale veď predsa píšu, že skúšali :-I . Ja som tiež skúšal (ale naozaj len skúšal 8-) ) a mp3 na DVD mi neprehrá vôbec - ale to považujem práve za absolútny a neoceniteľný klad môjho prístroja, pretože ma nebude nikdy ani nenapadne používať na domáci posluch ten príšerný zvukový paformát, vhodný nanajvýš tak pre hluchých a nedoslýchavých :-k
eisy (25)|16.4.2004 12:30
Nic ve zlym, o tomhle uz jsme vedli tolik debat a vsichni se shnodnou na tom, ze rozdil mezi Mp3 od 128 kbps nepozna od originalu nikdo. Vsechny moje mp3 jsou ve 320 kbps a ani v profi-studiu to proste nepoznas. Pristroj to sice zmeri, ze zvuk je o nejake frekvence osizinej, ale lidsky ucho na to neni staveny...
Hawkey_tvf (434)|16.4.2004 12:48
eisy: ja napr. 128 od 256 rozoznam :-E
ale dobre urobenu 256 od 320 uz naozaj nie, iba pokial to ten co to kodoval zmrsil (napr. dakym "standardnym" presetom)
pritom podla audiometrie pocujem do 22 kHz co je u clovekov uz dost vynimocne (a moje headphones frcia od 5 Hz do 35 kHz, nestali korunu)
ibaze tych 22 K pocujem len ak mi pustis single frequence tone, ak je to X zvukov naraz, no chance
eisy (25)|16.4.2004 13:29
Musis ale priznat, ze pri beznem poslechu na standartni aparature to neslysis , musis se hodne snazit. Pokud ano, jsi genius a chvala Tobe, Osobne nikoho takoveho neznam, vsichni jenom povidali a pri testu poznali h...o!
pee.tr (1208)|16.4.2004 13:53
Musim rict, ze narocnejsi skladbu ve 128 musi snad poznat kazdej. I kdyz dost lidi tvrdi,ze nic neslysi... Nemusim k tomu mit zadnou hifi soustavu, staci mi 2pasmove repraky 2x7W. Zalezi samozrejme taky na tom, v jakym encoderu a jak rychle byla vytvorena, ale obecne si myslim, ze to v kazdem pripade slyset je. 160 je lepsi,ale vetsinou taky nic moc, 192 se da (je-li kvalitni puvodni zdroj) uz ve vetsine pripadu poslouchat. Osobne koduju do 224.
eisy (25)|19.4.2004 09:16
Slyset to je, ale jenom v porovnani s originalem a pri pozornem poslechu! Ovsem uz pri 160 kbps budes mit hodne velke problemy a 80% nepoznas. To se klidne vsadim. Jak rikam tohle uz jsme resili nekolikrat a vsichni "odbornici" opravdu nepoznali nic.
mirekv (7169)|19.4.2004 12:09
Hawkey: ty slyšíš sólo 22kHz? Tos musel mít předky netopýry. Ovšem v nahrávce absence těchto kmitočtů může jít znát.
eisy: 128kb je u hudby málo :-(
eisy (25)|19.4.2004 14:50
Proto pisi, ze od 128 uz to pozna malokdo, ale samozrejme napr. na kvalitnejsim autohifi se to pozna. Osobne komprimuji do 320 kbps a to uz opravdu nepozna nikdo.
Ale jak to tak vypada, tak jsem snad jedinej, kterej vyzkousel vypalovat mp3 na dvd :-D
ViKinG (793)|19.4.2004 15:29
eisy: Ale jak to tak vypada, tak jsem snad jedinej, kterej vyzkousel vypalovat mp3 na dvd
Co tam stále hledáš za záhadu??? Vždyť už ti tady někdo jasně napsal, že to bude player od playeru jiný(a firmware od firmweru), a) vůbec to nejde b) jde to jen do určitý doby, počtu skladeb, atp... c)jde to bez problémů od začátku do konce.
mp3 na DVD si dává (jako zálohu) spousta lidí. A pokud jim to jejich player vezme tím lépe... ale proč nad tím meditovat???
Hawkey_tvf (434)|19.4.2004 16:07
podla mna tych 128 od 256 pozna pri naslednom posluchu este dost ludi, ale na umelohmotnych reprakoch k pocitacu su tie sance znizene az nulove
ale zavisi na hudbe, ci to zanikne or not (gregorianske choraly budu OK uz na tej 128, tam HF ani nie su)
22 kHz a treba byt spravne vyspaty, nie po opici a dokladne zobudeny, idealne okolo 10.00-15.00 a hlavne nebyt v ten den ovaleny nejakou zbijackou (staci sa previezt MHD a je to v ...), hej, som tak trochu netopier
:-E BTW aj jaskyniarcim, ale echolokaciu som zatial nevyskusal

jeden k tomu:
Ide Naco s partiou po stiavnickej stolni a zrazu im zhasne kahan. Chvilu nad nim stoja a potom to Naco vyriesi:
"Tak ja do toho kahana naserem a pojdeme za smradom!"
mirekv (7169)|19.4.2004 17:24
eisy: nekecej! Co můj první příspěvek v tomto threadu???
artam (1147)|20.4.2004 00:41
No, chvíľku je človek preč a už sa to tu pekne rozvíja :-)

Takže eisy, skutočne je bežným (skutočne netrénovaným) sluchom počuť rozdiel medzi komprimovanou nahrávkou 320kbps a originálom, pochopiteľne nie nejaké pochybné tuc-tuc alebo recitačný krúžok skupiny černochov v teplákoch na pódiu, ale napríklad seriózny symfonický alebo husľový koncert - okamžite zistíš pazvuky (hlavne v tichých pasážach) v hornom frekvenčnom pásme, kam bežne zasahujú sláčiky alebo perkusie. A pochopiteľne, že sa to dá aj odmerať a nie sú to až také zanedbateľné odchýlky. A ak netrpíš hluchotou ako Beethoven v pokročilom veku, tak to budeš počuť aj ty 8-) .

Čo sa týka počúvania tých 22kHz - to je jedna obrovská vedecká mystifikácia, ktorá sa vďaka "odbornej" tlači v minulosti bohužiaľ tak rozšírila, že si to väčšina ľudí ani neuvedomuje, o čom je reč. Je totiž OBROVSKÝ rozdiel zvuk POČUŤ a VNÍMAŤ \/ ! Sluchový orgán ako taký má prahovú hodnotu možno niekde okolo 20kHz, ale fyziologický prah vnímania zvuku ľudským telom ide aj do vyše dvojnásobku.

Rozdiely v zvuku hudobných nástrojov sa dejú hlavne v oblasti vyšších harmonických (tzv. alikvotne tóny), kde sa zvukové vlny nepočúvajú sluchom, ale stále ešte veľmi dobre vnímajú a následne registrujú podvedomím. Preto pri počúvaní MP3 budú znieť husle ako husle :-k , nástroj ako nástroj :-k a nikdy nemôžete poriadne rozlíšiť zvuk Stradiváriek od Wilmanniek. Na to je aj CD krátke, to sa jednoducho musí ísť na koncert.
mirekv (7169)|20.4.2004 10:08
...recitační kroužek... :-E :-E :-E
eisy (25)|20.4.2004 12:50
Tak jste fakt dobri, ze to slysite a z celeho srdce vam to preju, ale neverim :-D O fyziologickych pocitech vnimani zvuku si myslim sve. Vetsina nahravek vazne hudby je stejne analogove zpracovana a snimana nastrojovymi mikrofony s uzkym rozsahem frekvenci a komplet zvuk "umele" mastrovan do sirsich pasem a prevedena do digitalni podoby atd. Analogove zvuky napr. violoncello nebo klavir se stejne nikdy nepodari tak sejmout, aby zustalo zachovano siroke frekvenci pasmo originalu. Spise se jedna o "moderni", digitalni zvuky (el. bici, klavesy atd.) O kvalitnim poslechu na dvoupasmovych bednickach 2 x 7 uz vubec nebudeme diskutovat (nektere mozna v basovych pasazich pridavaji sve vlastni frekvence :-) )....ale nechci bejt proti vsem :-D

Ale vratim se k tomu DVD. Mam stolnim DVD snad jenom 14 dni a tomu formatu vubec nerozumim. Zatim jenom Mirekv a Artam mi rekli, ze to na jejich prehravacich nehraje. A mne zajima, jestli to nekomu z vas funguje, ze kdyz vypali plnou kapacitu DVD, jestli mu to stolni prehravac prehraje (ne proboha teoreticke, ale vlastni zkusenosti!). Na pocitacove mechanice mi to hraje vpohode...uffff :-(((
Jinak se tesim na vase pohodove odpovedi :-D
pee.tr (1208)|21.4.2004 11:27
Tema 2pasmovýma bedynkama jsem nemluvil o kvalite poslechu. Jen jsem chtel rict, ze i tady lze celkem jednoduse poznat nekvalitu nekterych mp3 tracku. A to predevsim v cistote vysek a tichych pasazi. Jinak prority u kvality mp3 hudby bych videl asi takhle:
1) encoder
2) kvalita vychoziho signalu (wavu)
3) audio soustava (vyjma uplych sumitek)
Atkins (447)|21.4.2004 11:59
Vyzkouseno plne DVD-R se soubory *.mp3. 1. PC - prirozene bez problemu. 2. DVD prehravac SONY - na mediu nenajde NIC - mp3 umi cist jenom z CD. 3. levny DVD prehravac "Denver" z "Makra" - nacte a prehraje vse. Jak zde bylo jiz zmineno, zavisi do vzdy na danem vyrobci, typu a firmware prehravace. U komercnich, vlastne znackovych prehravacu se tato fce vlastne ani neda predpokladat... 9-)
eisy (25)|21.4.2004 13:28
Diky za odpovedi. K tomu Denveru, ten prave zase prehraje jenom 30 adresaru :-( ne vsechno...diky
Atkins (447)|22.4.2004 13:51
Patrne taky zalezi na strukture adresaru
eisy (25)|23.4.2004 07:21
Tak jsem vypalil nekolik vzorku struktury adresaru nebo jsem dal vsechno do rootu a sice jsem znicil asi 5 CD, ale zalezi na velikosti dat, jinak receno, moje DVD precte max 2 GB mp3.
Hawkey_tvf (434)|23.4.2004 10:06
skusal si napr. vypalit raz ISO a raz UDF (a navyse UDF ma verzii ...) ?
podla filesystemu sa dost lisi co si prehravac o mediu pomysli
preco netestujes na RW mediach???
eisy (25)|23.4.2004 12:48
Tak na UDF jsem nezkousel, zatim jenom ISO. Ani popravde receno nevim jaky v tom je rozdil. Na DVD-RW mne to napadlo az pri tom 5 :-) Ale ty "zkazene" se hodi jako zaloha...Ale fakt zatim u kohokoliv, kdo ma DVD jsem zkousel DVD-R s mp3 a na 99% to hraje pouze na neznackovych smejdech.
Alex88 (42)|23.4.2004 20:52
Ahojte, podla mojich skudenosti, mp3 subor sa NEDA prehrat na stolnom dvd prehravaci, mozno su nejake vynimky ale ja som na ne nenarazil \/ Princip je velmi jednoduchy: akonahle vlozite DVD disk do prehravaca, hlada sa iba subor IFO! ak nie je dalej to uz nejde. Je sice moznost ale nie je to hned: previest mp3 na *.wav s 192 kbit/s, ten v TMPGEncSoundPlayeri previest na format *.ac3 a nasledne vypalit v programe A-c3 DVD Burner 1.0, ktory vlastne vytvori DVD strukturu / AUDIO_TS + VIDEO_TS.Funguje to vyborne, da sa napalit plny DVD disk, a navyse sa pri prehravani zobrazuje na TV aj plny nazov skladby, ak ho tam date. Rozdiel medzi mp3 a ac3 je absolutne nerozoznatelny, a ani nemoze byt! :-!!!
mirekv (7169)|23.4.2004 21:23
Alex88: Já zatím o mp3 na DVD nějak neuvažuji, ale když už se o ní debatuje... Někde jsem četl, že by se daly mp3 (ac3) připojit k videu s extrémně nízkým bitrate (aby to mělo vůbec nějaký význam) a udělat DVD struktura. Video udělat jako tmu, titulky, nebo slideshow. Jde o to, na kolik se dá jít s bitrate dolů, no a navíc, dá to více práce, než udělat jen adresáře a podadresáře s mp3.
Alex88 (42)|23.4.2004 21:33
mirekv: Ale tu som presne pisal, totiz ten soft prave pripoji *.ac3 k videu, co ma iba jeden jediny obraz. Preto je to uplne zanedbatelne. A prehra to prirodzene kazdy DVD player.
eisy (25)|28.4.2004 10:07
to alex: prave neznackove "smejdy" umi vpohode mp3 na DVD prehrat. Kolega ma Denver 606 a ten to schroupne skvele, ale take nesmi byt velikost vypalenych dat vetsi nez cca 2 GB. Ale chtel jsem vedet nejako oficialni informace a vyrobci se o tomto problemu vubec nezminuji...